Eos Faktor?


endruboj # 2012.02.26. 10:26

Szevasztok nekem is van dolgom az Eossz-al meg Dunakorppal is miben rendszeresen fenyegető sms-eket kapok miben az áll tisztelt xy szertné ha önnel kényszerintézkedést alklmaznánk ,? megvagyok győződvel hogy még ilyen munkahely is van akiknek szabad mindent és százalékra mennek,a más kárából és idegéből huznak hasznot.

Húgi32 # 2012.02.27. 10:00

Igen,az eos faktor ellen!

Húgi32 # 2012.02.27. 12:01

Nem lehetne tenni ellenük valamit?

Mariskanéni # 2012.02.28. 10:16

Szia!Endruboj!A Dunacorppal milyen tapasztalatod van?

MitCsináljak # 2012.02.28. 11:42

nekem is problémám van az EOS faktorral.
Nekem sajnos más a szitu mert nekem 200-300 ezer között mozog egy Tmob követelés, de cég fele. (nem az első követeléskezelőnél van, de idegtépő hogy minden nap zaklatnak... főleg hogy pl meglett beszélve egy hétfői nap az "első" részletre, fel is adták a megállapodási szerződést, csak hát épp akkor jött meg azon a napon mikorra kérték volna az első részletet. ilyennél mi a szitu? ilyenkor ha cégtöl követelik

ius latratus # 2012.02.28. 13:07

MitCsináljak

Te érted, amit írsz? Kicsit érthetőbben, ha kérhetem.

MitCsináljak # 2012.02.28. 14:04

# ius latratus

a lényeg, én részemről is gond van az EOS-sal, de nem mint magánszemély hanem céges mobiltartozás 200-300 ezer ft közt, és ugyancsak fenyegetően hangzott a levelük amiket küldtek. és nálam is napi szinten zargatnak

ius latratus # 2012.02.28. 15:28

Hát...olyan "fenyegetően" nem hangozhatott az EOS által küldött levél, inkább mosolyra fakaszt, nem?
Mindegy...
Ha céges, ha nem céges, akkor a következő a kérdésem: Mióta van a követeléskezelőnél az ügy, milyen leveleket küldtek eddig?

MitCsináljak # 2012.02.28. 17:52

első levél(febr. elején készült, kb febr közepére megjött): felszólítás fizetési meghagyásos eljárás előtt.
első levélből nem derült ki hogy mikor került hozzájuk. de közjegyzőt itt írtak.
a Magyar Telekom... eos faktor zrt.-re engedményezetett szerződését nyilvántartásunk szerint korábbi felszólításaink ellenére a mai napig nem egyenlítette ki, ügyében fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelmet terjesztünk az illetékes közjegyző elé.
a közjegyző fiz.meghagy. befogadását köv. 30.napon jogerő... amely hat.alapján végrehajtási eljárást áll módunkban kezdeményezni Önnel szemben...
pár sorral lejjebb miből vonhatják le ezt az x összeget. stb.
és alatta az h: Szeretné a fentieket szerint Önnel szemben foganatosítható kényszerintézkedést elkerülni?
"ez alatt erősen kiemelje hogy hívja ezt és ezt.
(itt is ctrl c ctrl v-zet aláírás található egy szkennelt lapról.

másik levél: (peren kivüli megállapodás): ebben van benne mikor is került hozzájuk a követelés: 2011. 12. utolsó hete, pontos dátumot szándékosan nem írok. e dátum és február eleje közt 1 levél sem jött tölük.
és hogy tovább írjam, minden levelükön nem eredeti aláírás található, így érvényes a levelük?
+megjegyezem, nem ez az első hely. ahol volt ez a követelés. ez előtt a "bross holdingn"ál ott max 1 részletet tudtam intézni. ők utobbinál olyasmit írtak, hogy hatósági eljárást vagy mit javasoltunk, mikor egyáltalán nem sikerült beszedniük, eos faktor keményebb...
nah ez a kis történet...
szóval összvissz 2 jött

gerbera317 # 2012.02.28. 19:25

OFF Ami a ctrl + c, ctrl + v-t illeti, azt neked is tudnám ajánlani, mert a saját írásképeddel és érthetőségeddel nem valószínű, hogy akár egy csökkentett szintű érettségin sikerrel átmennél. Bocs. ON

Én úgy veszem észre, hogy tulajdonképpen semmi bajod nincs az Eos-sal, csak annyi, hogy van, neked pedig fizetned kell. Ugyanis a többi rendben van.

Tévedsz, ha azt hiszed, kevesebb lenne a tartozásod, ha azt a mai napig a Telekom követelné tőled. A faktorcégek nem abból profitálnak, hogy egyre többet és többet kérnek, hanem abból, hogy ugyanahhoz a követeléshez nem névértéken jutnak hozzá, hanem olcsóbban. Én nem irigylem őket, mert gyakran eleve behajthatatlan követeléseket vesznek meg. Úgyhogy nagyon olcsón, tudtommal összességében 15% körül kell a követeléseket megvenni, hogy egyáltalán kifizetődő legyen az üzlet. És akkor még csak a jogosultság az övék, a bevétel korántsem. Ezért vannak azok az sms-ek, emailek, levelek. Aztán ha reménytelen, akkor feladják, ha még látnak fantáziát az ügyben, fizetési meghagyást kérnek az adós ellen. De ha fizet az adós az sms-re, az a legjobb nekik, feltéve, hogy az adós megeszi ezt az "absolut gratis" stílust.

MitCsináljak # 2012.02.28. 21:11

azt úgy értettem, a cégbélyegzőjük és aláírás már szkennelt és az a kép, olvashatatlan a bélyegzőjük, valamint az aláírás is.
Ez van rányomtatva a papírjaikra az aláírás fölé. igen tele van sok kis pont benne a téglalapban, és csak ott.
(biztos ha nagyobb lenne, már elég jól lehetne látni ezt, szerintem nem véletlen ennyire miniatürizált
Így hiteles egyáltalán maga az egész levelük?

ius latratus # 2012.02.29. 06:08

Nincs jelentősége annak, hogy te mennyire tartod hitelesnek a lenyomatos aláírást, jelzem: ezzel nagyobb cégek tömegesen élnek, élhetnek.
Tényleg elég nehéz eligazodni a mondataid sűrűjében, de ha jól értelmezem, akkor 2011. decemberében kaptad tőlük az első levelet. Jó. Feltételezem, hogy a mobilszolgáltatódnak 2009-2010 környékén már nem teljesítettél.
Igaza van az előttem szólónak, fizetni kellene, hacsak el nem évült a tartozás. Pontosabban a követelés érvényesíthetősége. Ezt csak akkor tudnám, ha egészen érthetően leírnád, hogy kaptál-e, s ha igen: mikor? olyan levelet, melynek átvételét (illetve az átvétel igazolását)a postás előtt alá kellett írnod. A sima levél nem számít.

MitCsináljak # 2012.02.29. 06:55

tértivényes levél nem jött, az első levél február eleje és közepe közt jött, és sima.
2011december és 2012február közt semmilyen nem jött emlékeim szerint, vagy ha jött is akkor lehet valahogy elfelejtődött a postásoknál az, hogy kéne írniuk értesítőt
2011. decemberében került hozzájuk, mint ahogy írtam. és most 2012februárban jött csak 2 sima levél tőlük... a 2 dátum közt nem

elhiszem hogy nehéz, csak nem kicsit vagyok ideges azért, mert ez miatt nem hagynak nyugodni szinte nap mint nap és ez is rárak nálam.

hogy lehetne kideríteni azt, hogy egyáltalán elévült-e és ha el, akkor mikor?
(megjegyzem, 50ezer Ft-os közjegyzői díjat mondtak, ha oda kerül)

mellesleg én ahogy sokan mások sem tudnak fizetni, nincs se bevétel, se jövedelem.
tényleg elnézést, ha nem lehet kiigazodni, vagy ha nehéz.

ius latratus # 2012.02.29. 07:43

Amennyiben 2011.decembere, s 2012 február hónap között semmilyen (igazolható) módon nem hívták fel a figyelmedet a teljesítési kötelezettségedre, akkor nincs mit "kideríteni".
(s most azt nem is próbálom firtatni, hogy 2011 előtt milyen hosszú lehetett az az időszak, míg ad acta volt az ügyed)

ius latratus # 2012.02.29. 07:47

Gerbera 317-től ezer bocs a magyartalanságért. Mielőtt jelezné a hibám...

gerbera317 # 2012.02.29. 20:17

Nemá, te szólsz hozzá érdemben, én csak beleugatok, és még te kérsz elnézést?

ius latratus # 2012.03.01. 07:54

Jó, csak azt is tudom, hogy igyekszel pár embert (egyébként nagyon helyesen) a magyar helyesírás, a magyar nyelvhelyesség szabályaira figyelmeztetni, mihelyst tartozása lesz a végrehajtó felé (!) meg ilyenek...
:))
Én meg erre ad actázok, holott azt is írhattam volna, hogy "amíg egy eldugott Salgó polcon, felülről a harmadik sorban porosodott az ügyed", meg zárójelben magyarázok, úgy szétszakítva a mondatot, hogy a végén ezer sor egy mondat, ráadásul mondat közben írásjelet használok. (ezt azért szabad, ha jól tudom) Néha muszáj, mert nem akarom ugyanazt kétszer leírni, de még így sem értik sokan elsőre...

Én örülök egyébként a nyelvőr-tevékenységednek, komolyan.

Pistike67 # 2012.03.21. 09:14
EOS-ról szólva: szerintem itt is van egy latens egyén-(ke) onnan, aki törli a kényelmetlen hozzászólásokat: vagy kéri azok törlését..... Hiába: a tolvajok elérnek bárhová- Én találkoztam közülük egy db. iroda-vezetővel, aki előtte egy Karát nevű ( Izabella u. 70-
  • ago) ténykedett egy piramis- pénzcsaló cégnél: le is nyúlt tőlem 370000 ft-ot-
Most meg az EOS-nál boldogítana--
  • Felajánlottam: találkozzunk este, valahol ......))))))))
Persze: úgy már nem megy a bunkó tolvajának- Bezzeg a Varga-féle Karátnál ment.... '94 óta működött ez a cég, minden engedéllyel....: PSZÁF, stb.... Megloptak pár tízezer embert: aztán 2004-ben bezártak: a 2003-as évben 16 és fél milliárdos (!!!) "bevételt" realizáltak.... Abból sok mindenre jut: arra is, hogy kenve legyen a kerék, ha netán nyikorogna----
FinanceFairy # 2012.03.22. 13:14

Kedves Hozzáértők!
A segítségeteket szeretném kérni a következőben:

  • Volt egy FHB-s személyi hitelem, 1millió Ft. Felmondták, eladták az EOS-nak. A levélen, amit küldtek (szerintük már a második volt, de az elsőt sosem kaptam meg! nem ajánlva küldték amúgy a másodikat sem), követelésként 2.460.000. Ft szerepel!
  • Felvettem velük a kapcsolatot, hogy egyezzünk meg egy vállalható részletben, mert nyáron eladásra kerül egy ingatlan, amiből kifizetném egyben (nem a 2.460.000.- at, hanem az 1.000.000.-et kamatokkal). Az ügyintéző mondta, hogy OK, de akkor indulásként mennyit tudok fizetni. Mondtam, hogy max 30ezret. Jó, rendben, megegyeztünk, átutaltam. Szóban megegyeztünk, hogy arra a fél évre, amíg el nem megy a ház, ennyit fizetek.
  • Erre hétfőn kapok egy SMS-t, hogy saját érdekemben jelentkezzek (kb mint egy anyagyilkos senkiházi). Jelentkeztem. Egy pasi (tudom a nevét is) közli, hogy hol a pénz. Mondom milyen pénz? Átutaltam... Igen, de ez kevés, havi 85ezret fizessek 48 hónapig. Mindenképpen ki akarta erőszakolni belőlem, hogy mondjam ki, hogy fizetem. Közben kiszámoltam, hogy ha 48 hónapon keresztül 85ezret fizetnék, az kereken 4.080.000.- Ft-ra jön ki. EGYMILLIÓ FORINTOS HITELRE. Ez, akárhogy is számolom, 300%-os kamat.

Kérdésem: mit tegyek?

Köszönettel

Pistike67 # 2012.03.24. 08:34

FinanceFairy: csak azt mondom, semmire ne figyelj. És legfőképp: NE FIZESS egy büdös vasat sem nekik.
Jó volna már a heréket, ingyenélőket, tolvajokat megtanítani dolgozni.

gerbera317 # 2012.03.24. 09:12

Rossz tanács. Ha az EOS jogutódja az FHB-nak, akkor jogos a követelése, akár tetszik, akár nem. Viszont egy fillérrel sem követelhet többet, mint amennyit az FHB követelne, ha továbbra is ő lenne a jogosult. Hogy mennyi az annyi, azt pontosan ki lehet számolni a szerződés alapján, különös tekintettel a felmondás esetére szóló kikötésre, és figyelembe véve az eddig történt, Ptk. 293. § szerint elszámolt teljesítéseket.

Komolyan venni csak a követelésük reális részét kell, a stílusukat nem. Ezek az ügyintézők nem szakemberek, hanem minimálbérért + jutalékért dolgozó napszámosok. Az EOS álláshirdetése szerint napi szinten 100 sikeres kimenő hívás indítása alapkövetelmény. Ez ugyanaz a szint, mint a mindenki által utált telefonos marketingeseké. Nagyjából sejthető, milyen szaktudás kell hozzá. Ráadásul ezek nem udvariasan kínálnak valamit, hanem követelnek. Így tessék rájuk tekinteni.

Más tészta, ha a követeléskezelő nem jogutód (nem faktor), hanem csak jutalékért dolgozó követeléskezelő. Ilyenkor nem szabad vele szóba állni, és főleg nem teljesíteni neki. Ilyenkor célszerű felvenni a kapcsolatot a követelés eredeti jogosultjával (FHB), és hozzá teljesíteni.

Persze, ha nincs teljesítési hajlandóság, akkor nincs miről beszélni...

terenye # 2012.03.24. 09:39

Segítsen Valaki, akinek volt már valamilyen ügye a REG - FINANCE Pénzügyi és Szolgáltató Zrt-vel. Olyan hangnemben beszélnek az emberrel, mintha többszörös gyilkos lenne, zaklatják a hozzátartozóimat is jogtalanul, mert a kölcsönt amit nem tudtam visszafizetni csak én vettem fel sem kezes se ingatlanfedezet nem volt. Fenyegetnek rendőrséggel, bírósági feljelentéssel a pénzintézet félre vezetésért, azonnali kilakoltatást mondanak két- három napon belül az utcára kerülök és sorolhatnám tovább a fenyegetéseket, a hangnemről nem is beszélve! Szeretnék részletfizetést kötni, de olyan magas részletet mondanak -csak szóban, telefonon - amit nem tudok teljesíteni. Telefonon azt is közölték , hogy a részletfizetést kérő levelemre nem is fognak írásban válaszolni.
Kérdésem: milyen hatáskörrel rendelkeznek és megtehetik e azt amivel fenyegetnek. Tűrnöm kell e a zaklatásokat, és megaláztatásokat, vagy van lehetőségem valahová fordulni segítségért. Vagy ez az egész csak egy lélektani hadviselés és azt várják meddig bírom még. S.O.S. segítséget kérek.,

FinanceFairy # 2012.03.24. 14:27

Koszi a válaszokat.

Az EOS NEM jogutódja az FHB-nak...!!!! Ez biztos. Totálisan. Megvette a tartozást és kész, ő csak egy koveteléskezelő. Miért lenne a jogutódja??

Tegnap előtt elég komoly vitám volt velük, konkrétan párhuzamosan beszéltünk. Mondtam, hogy felveszem a kapcsolatot az FHB-val, és nekik fizetem ki a tőkét és a kamatot - nem a 4,5 milliót egy millióra!!!! Meg akarta magyarázni a hülye, hogy ez csak 22% kamat!!!!! Aztán az egész torténetet megírtam a PSZÁF-nak is.

Gerbera, sztem nem olvastad el végig, amit írtam... Részemről a jogos mértékig!! megvan fizetési hajlandóság. De uzsorakamatot nem fizetek senkinek!!!!!!! Ez, amit tőlem kérnek, viszont már az. Nagyon is.... Nehogy már én szégyenkezzek! Még a szám se jár, hogy nem akarok egy fillért se fizetni...

gerbera317 # 2012.03.24. 22:38

Ha megvette a tartozást, akkor jogutód.

gerbera317 # 2012.03.24. 22:41

Csak hogy jobban világos legyen:

A faktorcégek engedményezési szerződéssel, mint engedményes veszik meg a követeléseket. Az engedményezés pedig a jogutódlás egy formája.

Ettől különbözik, ha a jogosultnak nincs saját apparátusa a kintlévőségei kezelésére, és jutalékért megbíz valakit azzal erre a feladatra.