Eos Faktor?


gerbera317 # 2018.05.22. 11:36

sürgősen nyújts be ellentmondást a KÖZJEGYZŐHÖZ
Ha már itt tartasz, akkor közöld vele az egyéb feltételeket is.

Ha a 7. rovatban nincs kipipálva a kézbesítési fikció előtti négyzet, akkor egy lehetőséged marad: pert indítania végrehajtás megszüntetése iránt
Ez tévedés. Végrehajtás megszüntetése iránti pert akkor lehet indítani, ha a követelést megfizették, alaptalan, vagy megszűnt, illetve elévült. Ebben az esetben te itt az alaptalanságra gyúrnál. Nos, nem lehet alaptalannak nevezni egy olyan követelést, amiről jogerős fizetési meghagyás mondja ki, hogy fennáll. A végrehajtás megszüntetése iránti per nem alkalmas arra, hogy ott a fizetési meghagyás vagy ítélet előtti körülményeket újratárgyalják. Úgyhogy nem.

oligaliga # 2018.05.22. 10:24

vippi

Azért tisztázzuk, hogy kitől kaptál levelet. Ha az EOS-tól, akkor a korábban leírtak az irányadók.

Ha a feladó a MOKK és a levélben egy Fizetési meghagyás van benne, akkor az eljáró közjegyző (aki az első oldal fejlécében szerpele) nem tud neked semmit mondani, ő csak kiadta a meghagyást.

Ha úgy gondolod, hogy nem tartozol, akkor sürgősen nyújts be ellentmondást a KÖZJEGYZŐHÖZ (nem az EOS-hoz), hogy ellentmondasz. Ha az EOS megírja a keresetet, abból kiderül, hogy mit követelnek rajtad.

Ha a MOKK-tól Végrehajtási lap érkezett, akkor nézd meg, hogy a jogerőre emelkedésre hogyan került sor. Ha a 7. rovatban ki van pipálva a kézbesítési fikciós szöveg előtti négyzet, akkor a kézbestéstől számított 15 napon belül ugyanúgy ellentmondhatsz, mintha a fizetési meghagyást kaptad volna meg. Ha a 7. rovatban nincs kipipálva a kézbesítési fikció előtti négyzet, akkor egy lehetőséged marad: pert indítania végrehajtás megszüntetése iránt, mert te nem tartoztál. Ebben az esetben neked kell bizonyítani, hogy semmi közöd a követeléshez.

gerbera317 # 2018.05.22. 10:15

üdv. Segítséget szeretnék kérni , mert kaptam az eos faktortol egy felszólító levelet minden előzmény nélkül
A mokk tol jött a levél
az eos válasza meg az . végrehajtási ügy van érvényben.

Na, most akkor melyik? Elárulom, egyszerre csak az egyik. De melyik???

4 nap és lejár a 15 napom
Minek a 15 napja jár le?

vippi # 2018.05.22. 10:09

A mokk tol jött a levél. nincs előzményi információ juk. Ez volt a mokk válasza. eos tud nyilatkozni pontos részletekről. gondolom nem is tudok már mit tenni mert az eos válasza meg az . végrehajtási ügy van érvényben. ha hamis szerződés kötés is volt már késő ez ellen vagyis a fizetés ellen fellebbezni. ki kell fizetni és vigyázzak az adataimra. Ezzel ramcsaptak a telefont 4 nap és lejár a 15 napom ....

nonolet # 2018.05.20. 08:10

"ez az összeg MENNYIRE EMELKEDHET ?"

1.
Sokra.

2.
A végrehajtásig is eljuthat! az ügy.

- -

A "kézbesítési fikció" működik.
Azaz, ha nem veszed át az is olyan mintha átvennéd.

Ezért GONDOSKODJ róla, hogy a leveleid megkapd...

Vagy szüntesd meg a magyar címed.
Azaz kérj "Külföldi lakcím"-es lakcímkártyát.

vippi # 2018.05.20. 07:45

Köszi a válaszokat.Nekem nincs tv-m feltöltő kártyás telefonom van ami külföldi szerződés alapján internet hozzáféréssel unión belül. Szóval nincs és nem is volt sose távközlési szolgáltatásom itthon . :) Ami a fő kérdésem és piszkál az egészben , hogy adott 1 fix összeg amit várnak tőlem . én ahogy tanácsoltátok nem foglalkozom most az egésszel . megyek külföldre 3 évet szeretnék kint tölteni. menet közben jönnek a papírok. Netán bizonyítást nyer hogy mégiscsak volt valaha szerződésem tartozásom vagy ha nem volt az adataimra hamisan kötöttek valamit . szóval nem tudok kítérni fizetnem kell előbb utóbb . A jelenlegi összeget 3 év alatt nem szeretném ha a papír küldést figyelmen kívül hagyom megtriplázzák. mert Gondolom van késedelmi kamat stb stb...A szorzó gondolom emelkedik. jelenleg nincs a kezemben az az összeg amit követelnek tőlem . 3 év után ha haza jövök mosolyogva a kezükbe adom ezt az összeget csak a fő kérdésem ez az összeg MENNYIRE EMELKEDHET ??ha addig nem foglalkozom vele ( mert külföldről nem is tudok vele ) se más mert nincs közvetlen rokonom ...Ezért gondoltam személyesen bemegyek az eos irodába és megmondom vagyis megpróbálok időt nyerni azaz a jelenlegi összeget kifizetem de mondjuk az első hazautazásom után tudnám 12 hónap múlva . Ez mennyire járható út ?

gerbera317 # 2018.05.19. 20:32

Neked nincs telefonod? Se interneted? Se tévéd?

vippi # 2018.05.19. 19:26

Köszönöm szépen a választ . esetleg személyesen bemegyek az és irodába érdeklődni ? mert 10 napon belül mennék ki külföldre és nem sok időm van ezzel foglalkozni se kedvem mert valószínűsítem, hogy csalás aldozatává váltam vagyis egy példában leíróm. elhagyása a személyi igazolványom. .ezt megtalálták. .Ezzel kötöttek online esetleg egy távközlési szerződést amit persze nem fizettek és most jött egy levél és sajnos a mook benne szerepel mint fizetési bla bla :(

nonolet # 2018.05.19. 19:18

Amíg csak EOS levél jön vagy hasonló,
addig !!!
nem sok értelme van foglalkozni vele.
Kuka.

Amikor netán a MOKK közjegyzőtől érkezik
"Fizetési meghagyás" akkor kell figyelni!!!

Annak KELL majd ELLENTMONDANI

  • 15 napon belül
  • egy közjegyzőnél
  • írásban

Akkor utána az EOS eldönti, hogy

  • feladja az ügyet

vagy

  • pereb hív miatta

A perben aztán ki-ki bizonyíthatja az igazát.

Vélhetően az ügy már elévült (de azért próbálkoznak) így elég lesz erre hivatkoznod perben.

Ha eleve nem is volt ügy, akkor meg arra hivatkozol majd.

HA KIDERÜL, hogy mégis volt ügy és nem is évült még el, akkor meg fizetsz, mindent.

  • tőkét
  • kamatot
  • behajtási költséget

- -

Most az EOS-nak írj egy tértivevényes levelet,
hogy írásban közöljék a tényeket, miszerint

  • pontosan mi a követelés eredeti jogalapja
  • mikorról tartozol és mennyivel
  • milyen az elévülést meggátló lépések történtek és mikor

Érdemi választ aligha fogsz kapni...
Mert akkor kiderülne, hogy elévült vagy sem.

Így alighanem csak a fentebb írt eljárás marad.

  • várni az esetleges FMH-ra
  • ellentmondani neki IDŐBEN!

aztán

  • az esetleges perben kiderül az igazság

Ha netán kapsz érdemi választ, akkor meg eldöntöd,
hogy valós-e követelés és elévült-e már?

HA valós és nem évült el, akkor fizetsz önként.
Persze alkudni lehet belőle :-)
Ha sikerül.

HA nem valós vagy már elévült el, akkor meg fentebbi eljárás...

vippi # 2018.05.19. 18:29

üdv. Segítséget szeretnék kérni , mert kaptam az eos faktortol egy felszólító levelet minden előzmény nélkül amibe fel vagyok szólítva egy kisebb nagyobb összeg 15 napon belüli kifizetésére melyre ha nem kerül sor behajtást ingoság lefoglalást hajtanak végre. Na az a legszebb az egészben hogy nem értem kinek mivel tartozó mert tudtommal senkinek . Az adataim honnan vették? A papíron a következő szerepel mint a követelés alapja : távközlési szolgáltatási szerződés. Ez mi lehet hova fordulhatok? mert sose kötöttem szerződést semmilyen távközlési szolgaltatòval. És egyébként is ez mit jelent hogy távközlési szolgáltatási szerződés ? köszi a választ előre is . Létezik hogy valaki a nevemre az adataim meghamisitásával kötött szerződést ami most rajtam csattan és 15 napon belül fizessem ki ?

Immaculata # 2018.04.13. 17:38

Mostanában engem is elég sok helyen.
Vettem kabátot, szoknyát, blúzt, táskát, 2 cipőt, voltam fodrásznál is, no meg kozmetikusnál.

b_tom09 # 2018.04.13. 15:49

Tegnap engem a postán "raboltak" ki.
60 000 ft-ot hagytam ott....

nonolet # 2018.04.12. 15:32

legalisankirabolnak

Mit nem értesz?!

A követelt összeg jogszerű!
Te magad írtad alá a szerződést ami alapján jár.

Az, hogy akkora marha voltál akkor, hogy aláírtad senkit nem érdekel.

Az, hogy tetézted a bajt azzal,
hogy eszetlen módon még adós is maradtál az se érdekel senkit.

Az, hogy még nagyobb marha voltál, amikor 10 évig nem zártad le az ügyet az se érdekel senkit

Mindenki úgy kúrja el az életét, ahogy tudja-akarja.

A tízezer éves törvényt is ismered...

Adós, fizess!!!

(csak ma már nem leszel adósrabszolga)

Most, hogy talán felfogod végre,
hogy
nem kirabolnak, hanem TE!!!!
elkúrtad és felhalmoztál egy tartozást.

Talán megérted azt is, hogy
törvény MÁR NEM TUD segíteni rajtad.

Hisz már eljutott az ügy a VÉGREHAJTÁSIG!!!

Azaz fizetni fogsz...

Amúgy jogosan.

Hisz a világ alap rendje sok-sokezer éve, hogy

A szerződéseket be kell tartani.
Aki mégsem tartja be az helytáll a szerződés szegéséért.

Te nem tartottad be!!!
(hisz nem fizettél, amikor kellet volna)
Ezért most utólag helyt állsz a szerződésszegésért.

Sokba kerül?!
Naja... de ismerd a nép száját.

Aki hülye halljon meg!
Utólag okosnak lenni, annyi mint előre hülyének.

Így jártál... fogadd el.

- -

Aztán lehet azon agyalni,
hogy esetleg
miként lehet csökkenteni a bajt?

Ennek már csak egy lehetséges módja van.

Szemet lesütve és alázatosan tördelve a kezeid
megpróbálsz némi engedményt kérni
attól akinek tartozol!!!!

Ez akkor lehet ESETLEG sikeres, ha
TÖBBET villantasz neki KP-ben...
... mint amennyit be tud szedni
a végrehajtó tőled az eljárás során.

HA van elég pénzed KP-ebn, akkor,
próba-szerencse, tegyél egy
érdemi ajánlatot neki! írásban.

Bár sok értelme már nincs, ha pénzben betudják szedni
(incasso, letiltás) tőled a tartozást és a behajtási díjakat.

gerbera317 # 2018.04.12. 15:09

@ legalisankirabolnak

Már megbocsáss, de ha te azt kérdezed, hogy hova tudsz fordulni, és erre az a válasz, hogy sehova, mert nincs az a paragrafus, szervezet vagy isten, aki téged ebből kimenekítsen, akkor az nem kioktatás, hanem tényközlés. Ha ezután még akad valaki, aki puszta emberbarátságból megírja, hogy ez miért van, az sem kioktatás, hanem egyszerű magyarázat.
Hiába állítod, hogy a pénzhez semmi közöd, ezzel szemben állnak a tények, papíron rögzítve, rajtuk az aláírásoddal. Az pedig nem a fórum hibája, hogy te nem fogod fel ennek a jelentőségét.
Ez a dolog nem a hasonló cipőben járásról szól. Tudd meg, hogy akad olyan, akinek a jogosult a követelés 60-65 százalékát is elengedi, ha olyan a hozzáállása. És olyan is akad - és te is efelé tendálsz erőteljesen - akinek egyetlen fillért sem engednek el. Ez utóbbit a "ki akarnak rabolni", meg a "kikérem magamnak", meg "engem ti ne oktassatok" dumával nagyon gyorsan el lehet érni.
Sok szerencsét.

Grave7 # 2018.04.12. 14:45

gerbera317 írta neked 2018.04.10. 17:16-kor:
Ezzel a problémádhoz nem fordulhatsz máshová, csakis a követelés jogosultjához, felajánlva egy olyan egyösszegű teljesítést, amire tekintettel a követelésük komoly részét elengedik.
(komoly részét = pl. a kamatot)

legalisankirabolnak # 2018.04.12. 12:52

köszönöm,nagyon kedvesek vagytok!!!
ti mindannyian ott dolgoztok????
hogy hogy felejtsem el,és azt gondolom ez így is van.
olyan pénzt követelnek amit soha nem is láttam és nem is költöttem el.ezt a hatalmas százalékos kamatra értem.
arra hogy van e olyan jogi szervezet vagy paragrafus vagy bánom is én hogy mi ami abban segít hogy ne ennyiszeres pénzt kelljen vissza fizetni arra még mindig nem kaptam választ.
az okoskodásra és kioktatásra és arra hogy meg mondjátok,hogy mit kell éreznem és hogy hogyan fogalmazzak arra nincs szükségem.
tehát ha vki járt már hasonló cipőben és valahogy sikerült csökkentetnie a kamatot, szívessen fogadnám ha segítene

köszönöm

Grave7 # 2018.04.11. 09:07

@legalisankirabolnak: Nézd, ha aláírtad a szerződést, akkor azzal vállaltad, hogy meg fogod fizetni a kamatot is - tehát nem "ki akarnak rabolni" téged, hogy hanem az aláírásoddal elismert tartozásod megfizetését követelik tőled.

Leegyszerűsítve azt mondtad a kölcsön felvételekor (példa):
"ha a 100.000 Ft-ot nem fizetem vissza, akkor minden évben +40.000 Ft-ot fogok adni a kölcsönön felül, amíg nem fizetem ki az egészet" (40%-os éves kamat esetén - hitelkártyánál ez általános).
Mivel 10 évig nem fizetted vissza, ezért 10*40.000 Ft = 400.000 Ft kamatot követelnek tőled, a 100.000 Ft kölcsönösszegen kívül (így jön ki az "5x pénzt" kell fizetni).

Ismétlem, nem ki akarnak rabolni téged, hanem (hogy nonolet szavaival éljek) a becsületed megtartására akarnak rávenni, fizesd meg a tartozásod.
Azt tudod tenni, amit gerbera317 írt (3. mondata), de addigra felejtsd el ezt a rablás-dumát.

legalisankirabolnak # 2018.04.11. 08:21

igy van.kb 8-10 éves kamat.igy van én irtam alá.nem ezeket kérdeztem és vitattam.az a kérdés hogy van e lehetőségem máshova fordulni mert kiakarnak rabolni???!!!!
ha te ugy tudod h nincs köszi a választ

gerbera317 # 2018.04.10. 15:16

Ha 500 százalékról beszélsz, akkor az legalább 10 évnyi kamat. Te írtad alá annak idején a szerződést, nem valaki más.
Ezzel a problémádhoz nem fordulhatsz máshová, csakis a követelés jogosultjához, felajánlva egy olyan egyösszegű teljesítést, amire tekintettel a követelésük komoly részét elengedik.
Ha viszont csak a szádat téped, azzal magadra haragítod a jogosultat. Talán mondanom sem kell, hogy azután már ne akarj vele kedvezményes teljesítésben megállapodni.

legalisankirabolnak # 2018.04.10. 14:40

Sziasztok!

Némi segítséget szeretnék kérni tőletek hátha tudtok segíteni.
Volt hitelkártya tartozásom ami az Eosnál landolt.Nem olyan régen átadták bírósági végrehajtónak aki közel 5x annyi pénzt kér vissza mint amennyi a tartozásom volt.
A kérdésem az az lenne, hogy én hova tudok fordulni,mert legálisan ki akarnak rabolni,közel 500 százalékos kamatot kérnek.?!
A problémám nem az hogy fizessek hanem az h 5x pénzt.
Köszi a választ

kávézós # 2018.04.01. 13:26

Szia gerbera,

hát, lehet....de egy hivatalos, ajánlott levél volt,amiben ezt leírták :-)

De ha idézés, legyen idézés:-)

gerbera317 # 2018.03.31. 10:02

Ez a mindazonáltalos mondat szerintem egy véletlenül bentmaradt szövegtár-elem, úgyhogy akár még idézést is kaphatsz.

kávézós # 2018.03.30. 11:20

Sziasztok. Nagyon köszi mindegyikőtöknek a sok hasznos választ....ismét sokat tanultam Tőletek :-)
Ezt csúnyán benézték, mert mióta voltak likvid-gondjaim, ami miatt ugye VH is volt nálam, aminek már szerencsére vége,mindent aprólékosan elolvasok, utánajárok, mielőtt bármit tennék....

Kellemes pihenést Nektek....

drbjozsef # 2018.03.30. 09:48

kávézós,

igen, azt jelenti, a közjegyző küldi a papírokat a bíróságra az ellentmondásod miatt automatikusan, de ha a jogosult nem fizeti ki a per illetékét előre, a bíróság tárgyalás nélkül megszünteti a pert. Csak ez nem lesz ítélet, csak határozat, tehát elvileg újraindíthatja az EOS - de nem szokta.

kávézós # 2018.03.29. 14:31

pappcs,

én se akartam, de az FMH-t már nem hagyhattam annyiban.A nagyobbik rossz az, hogy ha megpusztulok sem emlékszem ilyen esetleges tartozásra, amit "követelni" próbáltak. Tény, sajnos, volt egy rossz időszaka a családnak, amikor ezzel-azzal megcsúsztunk, volt belőle VH-ügy is, de ezek már rég kifutottak...erre a távközlési (Telekom) dologra nem emlékszem.Se az engedményezési szerződés másolatát em küldték el, sem azt, hogy pontosan milyen követelésük van, csak az összeget, meg egy hasraütésszerűnek tűnő ügyszámot.A mögöttes tartalom előttem ismeretlen.