Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Vh-ügyes # 2014.09.23. 09:01

Hulladékként kezelhető.
Azonban a tulajdonjog nem változik, tehát ha megvan, ki kell adni.
Persze a plusz költség (tárolási díj követelhető. (na de hát...)

cezar777 # 2014.09.28. 12:34

Tehát kell egy befogadói nyilatkozat a hulladék átvételéről, amit a szeméttelep ad ki?

De miért is dobnám ki? ha esetleg nekem is kell?

Meddig vagyok köteles őrizni?

Vh-ügyes # 2014.09.29. 08:22

Valójában homályzóna... Nem a tiéd de nem vagy köteles elszámolni vele.

gerbera317 # 2014.09.29. 19:47

homályzóna” - Nem az.
Nem a tiéd de nem vagy köteles elszámolni vele” - Ez már jobb. És éppen ezért nem homályzóna. Ha a törvény szerint valami hulladékként kezelhető, akkor elegendő annyit mondani, hogy "bocs, de kihajítottam, mint hulladékot", és a bizonyítási teher másik a másik félen van, hogy nem kihajítottad, hanem most is ott használod a konyhádban.

Vh-ügyes # 2014.09.29. 20:00

„homályzóna” - De az :) (és az apukám is erősebb mint a te apukád...)
Tényleg mi lenne, ha nem kapkodnátok már folyton a bokám után...

cezar777 # 2014.09.30. 08:56

Sziasztok!

Érdeklődve figyelem és köszönöm a tanácsokat.

Tahát akkor összefoglalva a bizonyítási kényszer az adós oldalán van, hogy az az övé!

+1: Ennek nincs elévülési ideje, mint elbirtoklás föld esetén? (bár ez lehet h már nem ide tartozik) :)

Köszönöm az infot.

gerbera317 # 2014.09.30. 10:25

bizonyítási kényszer az adós oldalán van, hogy az az övé

Hogy az övé, nem vitás (habár, ha valami kikerül a kuka mellé, az már a kukás társaságé). Azt kell bizonyítania (sosem fog neki sikerülni), hogy a cuccot nem hulladékként kezelték, hanem eltulajdonították.

cezar777 # 2014.09.30. 13:57

Köszönöm.

hokusz6 # 2014.09.30. 16:26

Tisztelt Szakértők!

Önálló Bírósági Végrehajtó által hirdetett árverésen indultam, az árverést megnyertem. Az ingatlan tulajdonosa a bíróságnál, majd a törvényszéknél is kifogással illetve fellebbezéssel élt a végrehajtó eljárása ellen. A törvényszék elutasította a kifogást, a döntés jogerőssé vált, remélhetőleg ezt követően megtörténik az ingatlan birtokba adása is.
A végrehajtó az árverési hirdetményben nem tüntette fel az ingatlan tartozékait, jellemző sajátosságait. Az előzőek figyelembe vételével a kérdésem arra vonatkozna, hogy milyen módon tudnám biztosítani – a későbbi esetleges jogviták elkerülése érdekében- az ingatlan és tartozékainak megfelelő állapotban történő átvételét? Kötelezhetem-e a végrehajtót a tartozékok és jellemző sajátosságok utólagos megállapítására, vagy létezik-e valami más mód ezek felmérésére? További kérdésem, hogy ilyen esetben az adósnak az ingatlant milyen állapotban, és mely tartozékaival együtt kell átadni?

Segítséget előre is köszönöm!

Vh-ügyes # 2014.10.01. 08:14

Egyezz meg vele mert egy elkeseredett embert nem tart vissza figyelmeztetés: "vigyázz ez kötelező tartozék, még kártérítésért foglak perelni..."

secon # 2014.10.07. 04:52

hokusz6

Szia!

Én is ugyanebben a cipöben járok. Mikor ért véget a Te árverésed?

secon # 2014.10.07. 04:53

hokusz6

Szia!

Én is ugyanebben a cipöben járok. Mikor ért véget a Te árverésed?

redsea # 2014.10.10. 12:40

hokusz6: kiürített, kipocult lakásra készülj fel, így nem érhet nagy meglepetés.

secon # 2014.10.10. 13:58

Üdv Mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az ingatlanárverési jegyzökönyvel be lehet jelenteni az állandó lakcímet?

gerbera317 # 2014.10.10. 14:20

Nem. A tulajdonos hozzájárulásával. Az meg még nem vagy.

Vh-ügyes # 2014.10.14. 06:05

valójában az is elgondolkodtató, vajon a tulajdonos - aki nincs birtokon belül - "szállásadókénti" nyilatkozata nem közokirat hamisítás-e?

secon # 2014.10.14. 10:38

Tisztelt Szakértök!

Mi van akkor, ha az ingóságaimat elhelyezem egy olyan ingatlanban, amelyet árverésen megvásároltam és már ki is fizettem, de még nem emelkedett jogeröre. Az adós külföldön él és önkényes lakásfoglalóként egy másikat használ, mikor nagyritkán haza jön.
Az ingatlan teljesen üres, közmüvek lekapcsolva. Évek óta lakatlan.
A kulcsot a rokonok átadták hozzá.

secon # 2014.10.17. 08:30

Esetleg tud ebben valaki segíteni?

secon # 2014.10.18. 14:30

Nos? Senki???

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.18. 16:22

Mire kellene válaszolni? A "mi-van-akkor-ha" túlságosan általános kérdés.

secon # 2014.10.18. 17:06

Kedves KBS!

Akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy ebben az esetben, nekem ebböl származhat problémám? A zárat lecseréltem már. Mi van, ha az adós feltöri a lakást?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.18. 21:51

Nagyon ragaszkodsz ehhez a kérdezési módhoz. "Mi van, mi van, mi van?"

secon # 2014.10.19. 04:36

Lehet ebböl bajom? Az adós, ha feltöri az általam lezárt lakást, amelyben az ingóságaim vannak, birtokháborítást követ el?

Remélem ez így nem ,,általános"-))

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.19. 05:16

Lehet. Nem.
(De hidd el nekem, ha nem a megfelelő kérdést teszed fel, akkor nem sokra mész a válasszal.)

secon # 2014.10.19. 06:23

A történet a következö: Kinéztünk egy ikerház felét a neten. Az ingatlan.com-on hírdette a bank, hogy végrehajtás keretében megvásárolható. Kimentünk megnézni. Adott volt ugye a jobb oldali és a baloldali rész. A jobb oldali elhanyagolt udvarú, stb.... A baloldaliban laktak. Gondoltam, hogy akkor a jobb pldali a miénk. Se házszám, se más... Én pofátlanba megkértem az ott lakó srácot, hogy engedjen már be. Normális volt, mondta, hogy ö csak albérlö, de szivesen megmutatja a lakást. Mindkét tulaj külföldön él. A másik oldal, amit kinéztünk ennek a tükörképe. Licitáltam. 2014. Jun 30-án megnyertem az árverést. 07.07-én bementem a végrehajtóhoz. Kértem 2 hónap haladékot a fizetésre, mert volt Lakáskasszám, amit fel akartam használni. Megkeptam. A többi meg volt kp-ban. Kérdeztem, hogy befizessem-e? Mondta, hogy várjuk meg a 15 napot. Megvártuk. Kifizettem a teljes vételárat a lakáskassza kivételével (3millió), mert folyamatban volt az utalása. Jul 31.-én jött egy e-mail a végrehajtótól, hogy kifogással élt az adós. A mai napig nem bírálták el!!! Én kijártam heti rendszerességgel. Egyszer csak bent állok az udvaron, nézem, hogy mit kell majd megcsinálni. Erre megáll egy német rendszámos autó. Gondoltam ez lesz a szomszéd. Bemutatkozunk egymásnak erre kiderül, hogy ö az adós. Mondom mi van??? Akkor most mi a baloldalit vettük meg??? Társasházi alapító okiratom meg volt, de a vázrajz hiányzott belöle, amin fel van osztva a
ház. Kiderült, hogy a jobb oldali tartozik a mi hrsz-unkhoz. A jobboldali tulaja megengedte nekik, hogy annak idején beköltözzenek, mert az ö részük nem volt kész, de már nem volt hajlandó kiköltözni. 2008-ban kiköltöztek Németországba és kb félévente ide járnak haza. Volt bent a baloldali adósnak az anyja a végrehajtónál, hogy ez a kedves ember önkényesen használja évek óta a fia házát. Tegnap voltunk a hölgynél. Kaptunk vázrajzot, amin egyértelmü, hogy a jobb oldali a miénk. Az adós pedig a baloldalit használja önkényesen. Megkaptuk az üres ház kulcsát töle. Én lecseréltem a zárat azóta. Öt nem tudják kirakni évek óta.