jelzálog alatt lévő ingatlan, és más végrehajtás


Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.09. 17:00

Nem.

Misimókuska # 2016.02.09. 16:41

Korábban írtam a "devizahitelszerződés megtámadása" topicba 1 kérdést, de valószínű rossz helyre írtam.Így próbálkozom itt is. Közjegyző jogerős végzéssel elutasított Vh.záradéknál a későbbiekben megáll-e a Pp.130.§(1) d, pont?
Köszönöm, ha válaszol valaki!

MaryN # 2016.02.09. 15:38

Immaculata
Igen, a vagyonmegosztás bíróság előtt történt a válás keretin belül ügyvéd által írt vagyonmegosztási szerződéssel.
Mi az a tulajdonmegosztási igényper? Hogyan tudom ezt megindítani és mi a lényege? A bíróság ez alapján nekem itélheti a házat és az Apehot el lehetne tüntetni róla?

Immaculata # 2016.02.09. 14:25

Végrehajtási igényper is indítható az apeh ellen.

Immaculata # 2016.02.09. 14:18

Lehet, egy tulajdoni igénypert kellene indítanod a volt férjed és az apeh ellen.

Immaculata # 2016.02.09. 14:16

MaryN
A vagyonmegosztás bíróság előtt történt?

MaryN # 2016.02.09. 14:06

A lehetőségekre lennék kíváncsi!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.08. 18:30

Mert a foglalás szerinted nem végrehajtási cselekmény?

végrehajtó1 # 2016.02.08. 15:42

másrészt a navos végrehajtás már folyik, azt megelőzni már nem tudod

No ez így ebben a formában nem igaz:)

Nav és ön.bír. vh lefoglalja akkor a önnáló bír. vh folytatja.
De a Nav majd felhiv hogy kapcsolódj be a vh-ba.
Ekkor nyilatkozz.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.08. 15:28

Runningman, hülyeségeket írsz. Az ingatlan-nyilvántartás közhiteles, az abba bejegyzetteket ellenkező bizonyításig mindenkinek valósnak kell elfogadnia.

Ugyanilyen hülyeség az is, hogy te indítanál végrehajtást a navot megelőzendő. Egyrészt nem olyan egyszerű az, másrészt a navos végrehajtás már folyik, azt megelőzni már nem tudod.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.08. 15:24

Maryn, akkor megint a kérdés: ha egyszerre mindent nem lehet, akkor mit szeretnél jobban? Mi lenne az elsődleges cél?

gerbera317 # 2016.02.08. 13:18

@Runningman

Inkább várd meg, míg jelzálog-jogosultként felhívnak, kapcsolódj be a végrehajtásba. Csak a tényleges követelésedre kell bekapcsolódnod. Arra ügyelj, hogy a végrehajtó a felhívást a bekapcsolódásra arra a címre fogja megküldeni, amivel a tulajdoni lapon szerepelsz.

MaryN # 2016.02.08. 06:34

Kovács_Béla_Sándor Azt tudom hogy egyszerre mindent nem lehet! De pont ezért is kérdezem.azt hogy MIT LEHET TENNI ILYEN ESETBEN? MIK A LEHETŐSÉGEIM?

runningman # 2016.02.08. 00:17

Tud -e tanáccsal segíteni valaki?

Kölcsönadtam néhány éve egy gazdasági társaságnak. A kölcsön a legutóbbi időkig fizetve volt, de az utolsó két alkalommal magyarázkodást kaptam pénz helyett - egyelőre nem léptem semmit, tekintettel a többéves kapcsolatra.

Úgy néz ki, hogy a nav lefoglalta (végrehajtási jog) a gazdasági társaság ingatlanát, amire nekem jelzálogom van bejegyezve évek óta a kölcsön biztosítékaként. Egyelőre nem kaptam a navtól semmit, véletlenül derült ki, miközben egy másik ügyet intéztem a földhivatalban és rákérdezett a dologra az ismerős ügyintéző.

Úgy tudom, hogy a nav-os végrehajtó levélben fel fog hívni, hogy be akarok -e kapcsolódni a végrehajtásba. Ha azt mondom 15 napon belül, hogy igen bekapcsolódok, akkor megnézik, hogy helyet adnak -e a kérelemnek. Úgy hallottam, hogy előszeretettel utasítják el a magánszemély zálogjogosult bekapcsolódás iránti igényét merthogy előzöm őket a kielégítési sorban. Menjen bíróságra a paraszt, bizonyítsa ő, hogy minden jogszerű volt. Berendelik a kölcsönadót (engem), a társaság ügyvezetőjét, az eljáró ügyvédet meg a két tanút. Megnézik a társaság megfelelően bekönyvelte -e a kölcsönt, megnéznek engem volt -e pénzem kölcsönadni. Megfelelő volt -e a dokumentáció, nem írtunk -e el mondjuk egy "c"-t "cz" helyett a szerződők nevében. Addig kötekszenek amíg vmi hiba elő nem kerül. Ehhez a vegzatúrához természetesen annyira nem fűlik a fogam, csak ha nagyon kell.

Megtehetem -e, hogy még a nav-os végrehajtó felhívása előtt én magam indítom meg a végrehajtási eljárást amire jogalapom is van, mert az utolsó két részletet nem kaptam meg? Esetleg önállóan indíthatok -e végrehajtást a nav végrehajtó értesítésének kézhezvétele után? Elveszítem -e az elsőbbségem a navval szemben az önálló végrehajtás elindításával?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.07. 23:46

Minden egyszerre nem lehet.

MaryN # 2016.02.07. 16:24

Mit szeretnék elérni? Azt hogy a házat 1/1 arányban át tudjam íratni a nevemre, de az adótartozást nem szeretném kifizetni helyette semmiképp sem! Igazából most attól tartunk hogy a bank felmondja a hitelt és emiatt már nem csak a fele házat árverezik majd hanem az egészet. Házzal vagy ház nélkül, de valahogy szeretnék véget vetni ennek a herce-hurcának mert már belefáradtam abba hogy az ő tartozásai miatt mindenki nálam keresi, én levelezek a behajtó cégekkel a végrehajtóval, mert őt nem tudják elérni, megtalálni. :- A kérdës az hogy van-e "jó" megoldás erre a helyzetre???

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.07. 16:02

MaryN, mit szeretnél elérni? Mi a cél? (Az nem igaz, hogy a volt férjed adótartozását "átvennéd" az 1/1 tulajdonjogod bejegyeztetésével, valójában "csak" tűrnöd kellene az árverezést, és azt, hogy az adóhatóságot az árverezésből kielégítsék.)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.07. 15:59

Bár, ha a végrehajtó hét külön kérelmet adott be, akkor úgy jártál.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.07. 15:59

Laci, fellebbezd meg!

MaryN # 2016.02.07. 15:43

Tisztelt Szakértők!

Van egy 1/2-1/2 tulajdonú közös ingatlanunk a volt férjemmel. Az ingatlanon 9,9 M Ft jelzáloghitel van valamint egy "bebukott" szocpol 2,4 M Ft. 2009-ben elváltunk, a vagyonmegosztási szerződésben az ex lemondott a ház tulajdoni jogáról. Azonban mikor át szerettem volna íratni az ingatlant 1/1 arányban saját részemre, akkor szembesültem vele, hogy az ex férjem házrészére már APEH végrehajtás van bejegyezve. Akkor a Földhivatalban azt mondták, ha átíratom a házat, akkor az adótartozását is átveszem! Így az átíratás a mai napig nem történt meg, a tartozást sem rendezte. Jelenleg ott tartunk, hogy a NAV kérte a végrehajtót, hogy értékeltesse fel az ingatlant. A múlthéten ki is jöttek az önkormányzattól, megállapították az adóértéket. Kérdés az, hogy hogyan tudnék a.legjobban kiszállni ebből az egészből??? Van valami lehetőség? Eddig akivel beszéltem ügyvéd, az azt mondta nincs kiút! :/ Vegyem meg az ex részét majd az árverésen. (2,4 M Ft az adótartozás) De miből venném meg? Errr nincs lehetőségünk sajnos.
Mit lehet tenni?
Várható hogy a bank fel fogja mondani a jelzáloghitelemet akkor is ha azt rendesen fizetem???

Laci_Bp # 2015.11.13. 08:16

Sziasztok!

Megtaláltam a díjtörvényben, hogy a 6.600 Ft-ot ingatlanonként kell megfizetni. Felhívtam a földhivatali ügyintézőt, ő azt mondta, hogy márpedig hétszer kell megfizetni a díjat. Tudnátok tanácsot adni, hogy mit tudok tenni? Ha jogos, akkor befizetem, de feleslegesen nem szeretnék 10 ezreket kidobni.

Köszönettel:

László

Laci_Bp # 2015.11.10. 08:04

Tisztelt Fórumozók!

Pár sorral lentebb én kértem a segítségetek, hogy egy ingatlanon vannak különböző régi tartozások miatti végrehajtási jogok bejegyezve. Tanácsotokra kértem a bíróságtól ennek törlését elévülésre hivatkozva. A végrehajtó ennek helyt adott és kérte ezek törlését a földhivataltól. Kaptam tőlük 7 végzést hétszer 6.600 Ft-os csekkel a 7 végrehajtási jog törlésére. Nem lehet ezt az eljárást egyben, összevonva kezelni, hogy csak egyszer kelljen megfizetni a 6.600 Ft-ot? Korábban itt olvastam, hogy ha több bejegyzés vagy módosítás is történik, akkor is csak egyszer kell megfizetni a díjat.

Köszönettel:

László

urmosg # 2015.10.02. 17:05

Üdv!

Kérdésem tulajdonos hányadával kapcsolatos.
Nevezzük a 1/1 tulajdonost Évának.
Éva 1/1 tulajdonos és van, banki hitel rajta lehet változtatni tulajdoni hányadot?
Pl: Éva csak negyed része maradjon és anyuka nevén a többi hányad
Járható út ez?

Köszönöm a válaszokat

Sherlock # 2015.08.01. 12:12

Nem, a te tevékenységedet érzem annak.

Vh-ügyes # 2015.07.31. 18:48

akkor tehát ennyit a "szakmaiságról...?"
nem érzitek ezt szánalmasnak?