Kft. - s kérdések


ObudaFan # 2009.11.09. 16:40

Ettől még bármi lehet.

kojotapo # 2009.11.09. 15:15

Üdv, segítséget kérnék. Bár jogász vagyok, immár negyedik éve itthon babázom 3. gyerekünkkel, és eléggé kiestem. Pedig most nagyon kellene egy kis aktuális jogi tudás. Férjemmel céget szeretnénk alapítani, de nehezen tudjuk eldönteni, milyen formában is kellene ennek megvalósulni. Cég vagy egyéni vállakozó: ez is kérdés. És főleg az, hogy a célunk hogyan valósítható meg a legoptimálisabban az anyagi szükségleteket tekintve, illetve a későbbiekben a járandóságokat nézve mi a legjobb. A tevékenységi kör többféle lenne, olyan szolgáltatások, amiket most is csinálunk hébe-hóba, de eddig nem tudtunk számlát adni. Meg aztán az is szempont, hogy a bevétel nem állandó jellegű, lehet, h lenne olyan hónap, amikor nem is lenne semmilyen bevétel. Főállás mellett csinálnánk. Hát, röviden ennyi. Ha legalább vmi jól használható forrást küldene vki, már az is sokat segítene.
Köszönöm!

kojotapo # 2009.11.09. 15:14

Üdv, segítséget kérnék. Bár jogász vagyok, immár negyedik éve itthon babázom 3. gyerekünkkel, és eléggé kiestem. Pedig most nagyon kellene egy kis aktuális jogi tudás. Férjemmel céget szeretnénk alapítani, de nehezen tudjuk eldönteni, milyen formában is kellene ennek megvalósulni. Cég vagy egyéni vállakozó: ez is kérdés. És főleg az, hogy a célunk hogyan valósítható meg a legoptimálisabban az anyagi szükségleteket tekintve, illetve a későbbiekben a járandóságokat nézve mi a legjobb. A tevékenységi kör többféle lenne, olyan szolgáltatások, amiket most is csinálunk hébe-hóba, de eddig nem tudtunk számlát adni. Meg aztán az is szempont, hogy a bevétel nem állandó jellegű, lehet, h lenne olyan hónap, amikor nem is lenne semmilyen bevétel. Főállás mellett csinálnánk. Hát, röviden ennyi. Ha legalább vmi jól használható forrást küldene vki, már az is sokat segítene.
Köszönöm!

ObudaFan # 2009.11.06. 12:59

Elektronikus formában, elektronikus aláírással ellátva, ügyvéden keresztül.

ObudaFan # 2009.11.06. 12:58

Elektronikus formában, elektronikus aláírással ellátva, ügyvéden keresztül.

monxla # 2009.11.06. 12:10

Köszönöm az információt.

És ennek a nyilatkozattételnek van valamilyen kötött formája? Milyen módon kell ezt megtenni? A számlavezető pénzintézettől kell valamilyen igazolás?

monxla # 2009.11.06. 11:57

Köszönöm az információt.

És ennek a nyilatkozattételnek van valamilyen kötött formája? Milyen módon kell ezt megtenni? A számlavezető pénzintézettől kell valamilyen igazolás?

monxla # 2009.11.06. 11:56

Köszönöm az információt.

És ennek a nyilatkozattételnek van valamilyen kötött formája? Milyen módon kell ezt megtenni? A számlavezető pénzintézettől kell valamilyen igazolás?

ObudaFan # 2009.11.06. 10:22

Az ügyvezető nyilatkozik erről a cégbíróság felé.

monxla # 2009.11.06. 09:20

Tisztelt Fórumozók,

Az lenne a kérdésem, hogy Kft. esetén mi a teendő akkor, ha be lett fizetve a teljes törzstőke?
Apránként fizettem be mindig "Törzstőke befizetés" került a befizetési árlap megjegyzésébe. Emlékeim szerint kell "valakitől" "valamilyen" igazolás róla "valahová".

Előre is köszönöm.

fredo # 2009.11.04. 20:12

"Ha nem egyszemélyes kft akkor nem felelsz a magán vagyonoddal.A pos­tai címnek semmi jelentősége nincs.

Bár furcsállom hogy a simkártya áráért aggodsz hogy veszélyben lesz a magán vagyonod ,amikor a kft tartozása miatt nem aggódsz…"

Köszönöm válaszod!

A kft - t sajna nem tudom megmenteni és most "zárásul" ez a mobilos téma került napirendre...

ObudaFan # 2009.11.04. 11:49

Kft-ből kiszállni akkor tud, ha talál valakit, aki hajlandó az üzletrészét átvenni, olyan feltételekkel, amilyenekben meg tudnak egyezni. Kft. társasági szerződését ugyanis nem lehet felmondani. Pert indítani legfeljebb a tagi kölcsön vonatkozásában lehetséges. A gép 40%-os hányada végrehajtás alá vonható.

ObudaFan # 2009.11.04. 11:49

Kft-ből kiszállni akkor tud, ha talál valakit, aki hajlandó az üzletrészét átvenni, olyan feltételekkel, amilyenekben meg tudnak egyezni. Kft. társasági szerződését ugyanis nem lehet felmondani. Pert indítani legfeljebb a tagi kölcsön vonatkozásában lehetséges. A gép 40%-os hányada végrehajtás alá vonható.

mamma26 # 2009.11.04. 08:25

Kedves Fórumozók!

Elég bonyolult kérdéssel fordulnék hozzátok. Legalábbis nekem az...
Nagybátyám beszállt egy franchise rendszerbe. Alapítottak egy kft.-t az üzlettársával, ő beletett jópár millió forintot (tagi hitelként van felvezetve) az üzlettárs semmit, mondván, hogy ő hozta a szellemi tőkét. Nagybátyám 51%, az üzlettárs 49%-al van a kft.-ben.
A cég tulajdonában 1 gép van, ami 40%-os cég tulajdon, 60%-ban a franchise gazdáé.
A nagybátyám ki akar a cégből szállni, de a társ nem akar fizetni.
Ha pereskedésre kerül a sor, akkor mit lehet csinálni? Mert gondolom a gépet eladni nem lehet.

végrehajtó1 # 2009.11.03. 15:53

A kérdésem, hogy felelek-e mint magánszemély a kötbér mefizetéséért, illetve mivel a kft. postázási címe ugyan az a családi házam címével, az veszélybe kerülhet-e valamilyen formában?

Ha nem egyszemélyes kft akkor nem felelsz a magán vagyonoddal.A postai címnek semmi jelentősége nincs.

Bár furcsállom hogy a simkártya áráért aggodsz hogy veszélyben lesz a magán vagyonod ,amikor a kft tartozása miatt nem aggódsz...

rpannyi # 2009.11.03. 15:47

Tud valaki segíteni abban, hogy ha eladom a kft-ben lévő részesedésem (a cég nem működik két éve, így forgalma sincs, illetve osztalékfizetés sem volt soha) mennyi a fizetendő adó a vételár után?

fredo # 2009.11.03. 14:40

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni egy mobiltelefon hűségszerződésével kapcsolatban. Egy kft. - nek vagyok az ügyvezetője, ami egyébként egy háromszemélyes családi vállalkozásként működik, illetve sajnos hamarosan felszámolás alá kerül. Telephelyünk címe a saját családi házam, de a ház tulajdonosa én vagyok, mint magánszemély(és nem a kft). Úgy öt évvel ezelőtt kötöttem egy mobilszolgáltatónál négy db előfizetést, amit időközönként szerződéshosszabbítással meghosszabítottam. Most, éppen úgy áll a dolog, hogy még egy év hűségidő hátravan, viszont cégünk napokon bellül felszámolás alá kerül és gyakorlatilag már fél éve nem is működünk, de rendszeresen fizetem a számlákat. Én kértem a mobélcégtől, hogy tulajdonjog átruházással írják át nevemre(mint magánszemély)a négy simkártyát, vállalva a hűségidő kitöltését, de ők csak kötbér megfizetése esetén hajlandóak átírni, ami simkártyánként kb:80000ft lenne.
Mivel cégünknek tőkéje nincsen, és a kötbér irreálisan magas, én hagynám elveszni a négy simkártyát.
A kérdésem, hogy felelek-e mint magánszemély a kötbér mefizetéséért, illetve mivel a kft. postázási címe ugyan az a családi házam címével, az veszélybe kerülhet-e valamilyen formában?
Válaszokat előre is köszönöm.

ObudaFan # 2009.10.29. 18:13

Kérdésem a következő lenne.Ha csak ügyvezető vagyok a Kft-ben és nem vagyok tulajdonos,rés­zesülhetek-e a jutalékból?Vagy milyen formában kaphatok hivatalosan a bevételből?

Munkaviszony esetén munkabérként, megbízási jogviszony esetén megbízási díjként.

Ha úgy gondolom hogy nem szeretnék tovább ügyvezető lenni akkor egyszerűen csak lemondok és kész?

Igen, csak a cég meg dönthet úgy, hogy még 60 napig ügyvezető vagy.

pihenés # 2009.10.28. 20:46

Kérdésem a következő lenne.Ha csak ügyvezető vagyok a Kft-ben és nem vagyok tulajdonos,részesülhetek-e a jutalékból?Vagy milyen formában kaphatok hivatalosan a bevételből?
Ha úgy gondolom hogy nem szeretnék tovább ügyvezető lenni akkor egyszerűen csak lemondok és kész?

ZSZSZS # 2009.10.12. 12:14

jav: "...jegyzett tőkéjének pénzneme is változik,..."

ZSZSZS # 2009.10.12. 12:12

Üdvözlet,

egy Kft. deviza könyvvezetésre tér át és ezzel kapcsolatosan a jegyzett tőkéjét is pénzneme is változik, euróra.

kérdés: milyen, vagy inkább mikori MNB devizaárfolyam figyelembevételével váltsam át a 3millió forintot euróra?

szergejjj # 2009.10.12. 11:09

üdv

hozzászólásom nem a témához kapcsolódik, segítséget szeretnék kérni.

Szakdolgozatomat a kkv szektor finanszírozási lehetőségeiről írom, ehhez készítettem egy 10 kérdésből álló kérdőívet, ami név nélkül, kb 5 perc alatt kitölthető.

Amennyiben mikro, kis vagy középvállalat vezetője és van ideje, lehetősége, nagy segítség lenne nekem, ha megválaszolná a kérdéseket.

A kérdőív az alábbi linken elérhető:

http://www.kerdoivem.hu/…v/225823552/

Segítségét előre is köszönöm

Nagy Gergely

U.I. elnézést kérek, hogy ezen a fórumon kérek segítséget, de úgy látom, hogy elég sokan megfordulnak itt.

ObudaFan # 2009.10.11. 15:55

Lehet.

women_hun # 2009.10.11. 15:34

Ez év májusában alapítottunk egy céget és a társ miatt nem igazán működik a cég. Munka lenne, de nem tudjuk így elvállalni ezért szeretnék a családdal alapítani egy másik céget.A mostani cégben a társ háza a székhely és a miénk a telephely. Csinálnék egy új céget és lehet attól függetlenül a székhely ugyanúgy a mi házunk ha már telephely?

joyo # 2009.09.30. 21:07

Köszi kbs, végre felfogtam! Jó éjt és további jó munkát!