Kft. - s kérdések


varga edit # 2014.11.09. 09:01

Hát ez jó hír.

Köszönöm szépen.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.08. 16:35

Igen, nyugodtan elajándékozhatod, nincs beleszólása a tulajdonostársnak.

varga edit # 2014.11.08. 16:31

Tisztelt szakértők.
A kérdésem az lenne,hogy van egy 2 személyes kft-k aminek az alapító okiratában az áll,hogy a társnak elővásárlási joga van a másik eladandó üzletrészre.
Ajándékozni szeretném a gyermekemnek az én részemet,van -e beleszólása az üzlettársnak,és jogilag lehetséges-e?
Válaszukat elöre is köszönöm

SRY1957 # 2014.11.04. 15:37

Új PTK szerint:
3:22. § [A vezető tisztségviselővel szembeni követelmények és kizáró okok]

(1) Vezető tisztségviselő az a nagykorú személy lehet, akinek cselekvőképességét a tevékenysége ellátásához szükséges körben nem korlátozták.

(2) Ha a vezető tisztségviselő jogi személy, a jogi személy köteles kijelölni azt a természetes személyt, aki a vezető tisztségviselői feladatokat nevében ellátja. A vezető tisztségviselőkre vonatkozó szabályokat a kijelölt személyre is alkalmazni kell.

(3) A vezető tisztségviselő ügyvezetési feladatait személyesen köteles ellátni.

Ezek szerint "A" cég ügyvezetője "B" cég?
"A" céget ki képviseli (?) "B" cég , vagy az általa választott természetes személy?Hogy állunk ilyenkor az ügyvezetői felelősséggel?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.05. 18:18

Nem csak akkor. Az is elég, ha ismeretlen helyen tartózkodik.

Timpe # 2014.05.05. 10:25

Ezt gondolom csak akkor, miután hivatalosan is eltűntnek nyilvánítják. Értem. Nagyon szépen köszönöm!

ObudaFan # 2014.05.05. 10:15

A gyámhatóságon lehet kérni, hogy rendeljen ki eseti gondnokot az eltűnt részére. Az eseti gondnok a nevében majd kinevez egy ügyvezetőt, praktikusan valamelyik közeli hozzátartozót.

Timpe # 2014.05.05. 08:10

De úgy tudom maga a tag volt az ügyvezető is.

pazs # 2014.05.05. 07:58

Nevezzen ki a tag egy másik ügyvezetőt.

Timpe # 2014.05.04. 19:32

Üdv!

Ha egy egyszemélyes kft vezetője nyomtalanul eltűnik, tehet-e a felesége vagy nagykorú fia valamit, hogy a céget tovább vigyék, vagy kimentsék a vagyont mielőtt elkezd halmozódni a tartozás és felszámolást indítanak? Az illetőt még nem nyilvánították hivatalosan eltűntnek.

Capricorno # 2014.04.20. 05:38

Igen,50 százalékban,de az ügyvezető nem én voltam. És ő sem tudott a tartozásról,mert a könyvelője átlépett egy másik adózási rendszerbe önhatalmúlag,és nem szólt hogy mit kell befizetni,de ezt már írtam alább.Nagyon kusza.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.19. 19:36

Jól értem, hogy ebben a Kft-ben, te korábban is tulajdonos voltál?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.19. 19:29

Nem.

Capricorno # 2014.04.19. 19:23

Köszi a választ. Arra jutottam ez ügyben,hogy Nekem az eladót( volt ügyvezetőt) kell perbe fognom elsősorban,talán polgári perben,mivel 1 millió alatt van a dolog,közjegyzőnél kell kezdenem. Ő pedig majd a könyvelőtől kérheti a kártérítést. Véleményetek szerint is így van? Köszi.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.19. 18:26

Szavatol = szavatosságot, garanciát vállal, azért, hogy az üzletrész

  • permentes, (nincs peres eljárás alatt)
  • tehermentes és
  • nincs senkinek rá olyan igénye, ami miatt veled az adásvétel ne jöhessen létre.
Capricorno # 2014.04.19. 13:53

Sziasztok, legyetek szívesek valaki írja meg nekem, hogy mit jelent a következő mondat:

"Az eladó szavatol az üzletrész per,- teher,- és igénymentességéért"

Ez a mondat van az adásvételi szerződésben, a rendőrségen azt mondták, hogy valami olyasmit kell keresni, amely arra utal, hogy az eladó fél adósságmentesen adja el a részét. Ez egy ilyen mondat?
Köszi szépen!

Capricorno # 2014.04.17. 17:16

Köszönöm. Közben az én könyvelőm előtt megnyílt az ügyfélkapu,és Ő azt látja,hogy a régi könyvelő átállt a "kiva "-ra,2013 januártól,viszont ezt valamiért nem árulta el az akkori ügyvezetőnek,mint kiderült,és így ő nem is fizette ezt be.A régi könyvelő utólag,2014 március 22-én csinálta meg ezt visszamenőleg(nem tudom hogyan),és így a NAV,egyből rá is terhelte ezeket a negyedéves tartozásokat (4 negyedévit) a KFT számlájára. Most azt nem tudom hogy én ezzel a régi ügyvezetőt tudom számon kérni,vagy kit? Mert ugye március 6.-án tiszta volt a KFT a NAV felé,amikor én átvettem,mert ezt az akciót 22.-én csinálta meg a könyvelő.A régi ügyvezető nem tudott erről. Köszi előre is a választ.

ObudaFan # 2014.04.16. 04:51

Ha dokumentálva van ez az eszmecsere a könyvelővel és kárt okoz, hogy nem adja át az iratokat, akkor kártérítést lehet kérni. Mindenesetre ha a gond az, hogy nem tudtál arról, hogy ilyen adótartozása van a cégnek, akkor viszont az eladóval szemben lehet szavatossági igénnyel fellépni.

Capricorno # 2014.04.15. 16:11

Sziasztok. Nemrégiben egy Kft -nek lettem a tulajdonosa,ami közös volt egy másik személlyel,de én kivásároltam,az ügyvezető Ő volt,és most én lettem. Ez március 6.-án történt. Én saját könyvelővel akartam dolgozni,ezért felhívtam a régi könyvelőjét,hogy adja át a papírokat.Azt mondta,még nincs kész a tavalyi bevallás,egy hét múlva megcsinálja és odaad mindent. Azóta kb 20 -szor hívtam,a válasz mindíg: holnap viszem. Tegnapelőtt a Nav inkasszózta a KFT bankszámláját,375 000 Ft tartozás miatt. A könyvelő nem veszi fel a telefont ,nem tudom elérni,a régi ügyvezető pedig nem hajlandó ezzel foglalkozni,a Nav-hoz beadtam az ügyfélkapu miatt a papírt,de nem tudom ,mikor tudok ezáltal belenézni,hogy mi is ez a tartozás. Mit lehet tenni a könyvelővel ilyenkor? Hálás lennék a válaszokért. Kicsit kétségbe vagyok esve. Köszönöm.

ObudaFan # 2014.04.14. 21:38

Az lenne a feladat, hogy válasszatok másik ügyvezetőt. Önmagában amiatt, hogy ez nem sikerül, téged, mint 20%-os tagot nem ér retorzió, de a céget törlik, így célszerű lenne megtenni.

jozzz # 2014.04.13. 17:14

Üdv.Az lenne a kérdésem,hogy benne vagy egy kft-ben mint tag 20 %-os részel,de a cégnek az ügyvezetőjét eltiltotta a bíróság 3 vagy négyévre és nem régiben kaptam a bíróságtól egy levelet,hogy én és másik tag szüntessük meg a jogtalan állapotot ,mert nincs ügyvezetője a kft-nek és ,hogy kényszer törlést rendel el. A kérdésem az lenne,hogy mit kell tennem ,vagy várjam meg ,hogy töröljék a céget és kapok e bűntettest a bíróságtól emiatt.Milyen jogi következményei vannak,ha nem lépek az ügyben?

ObudaFan # 2014.04.10. 05:18

Vagy megveszi valamelyik tag üzletrészét ilyen mértékig (esetleg mindkét tag üzletrészéből valamennyit), vagy tőkét kell emelni a cégben.
Ha ügyvezetővé ki lesz nevezve ez a tag, akkor tudja képviselni a céget és nem kell munkaszerződést kötni vele. Viszont ha nincs egyéb munkaviszonya, akkor tb-t kell utána fizetni.

csámpi # 2014.04.08. 14:02

Az után érdeklődöm, ha a szüleim alapítottak egy közös céget, 50-50%-os tagsággal, hogy kerülhet be egy 3. tag kb 25%-ra és mik a következményei, és ha nincs oda bejelentve, mint dolgozó akkor is intézheti az ügyeket?

ObudaFan # 2014.04.08. 13:08

Osztalékot is lehet fizetni, ha van az 500.000 Ft törzstőke felett erre fedezet, amíg a cég át nem tér az új Ptk. szerinti szabályokra. Bérleti díjat pedig egyébként is lehet, de itt azért figyelni kell az értékarányosságra.

MMagdi67 # 2014.04.08. 11:46

2012-ben 500 ezer Ft jegyzettőkével alapított egyszemélyes kft tulajdonosának lehet-e a törzstőke felemeléséig kifizetni tagi jövedelmet valamint a bérleti díjat. Ez utóbbi a tag és a Kft között létrejött 2013 évi szerződés alapján fizeti a tagnak egy ingatlan után a Kft. Vagy amíg a törzstőke nem lesz felemelve addig nen lehet semmit sem kifizetni? Egyébként tavalyi évben nyereséges volt a kft.