Kft. - s kérdések


ObudaFan # 2010.05.03. 12:23

Miért ne következne a törvényszövegből? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.03. 12:27

Bocs, összekevertem az alapszabály módosításának kötelezettségével. (Tudod, amit nem kell megtenni a tagváltozás miatt, de mivel be kell nyújtani az egységes szerkezetű, aktualizált szerződést, mégis.)

A tagok módosulása valóban expressis verbis bejelentendő.

kismukk # 2010.05.03. 18:08

Köszönöm!
Még egy apró kérdés: és mi van akkor, ha kft nem jelenti be, de cégbíróság tudomást szerez róla?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.03. 20:01

Bírságolhatják a vezető tisztségviselőt. Rövid - de eseménydús - pályafutásom alatt egyetlenegyszer láttam ilyet.

gabci79 # 2010.05.06. 17:58

Üdvözlet!

Nekem egy olyan problémám van, hogy bele kerültem egy kft.-be amiből szeretnék kiszállni, mert sok olyan dolog van a cég körül ami nagyon is bűzös és mint sajnos későn jöttem rá, csak arra kellek nekik, hogy ha idővel kidől a bili akkor majd elvigyem a balhét. Hogyan tudnék minél kisebb veszteséggel kiszállni a cégből? Hogyan tudnám menteni magam? A drága társam apja irányít mindent beleszólásom sincs a dolgokba. Mivel majd egy éve egy fillér se került a zsebembe ebből a nyomorult cégből, így már teljesen le is írtam magam anyagilag, azt nem is bánom ha nem lesz az egészből pénzem, de nem akarom elvinni ezek helyett a balhét, hanem valahogy le akarom nyeletni velük azt amit kavartak.

ObudaFan # 2010.05.07. 13:49

Bárkire bármilyen feltétellel átruházhatod az üzletrészedet, ha meg tudtok állapodni. Más megoldás nincs.

Barci76 # 2010.05.07. 18:34

Sziasztok!

A kérdésem a kft-k felügyelőbizottság alakítási kötelezettségéről szól.

Eddig a következő információkat találtam:
A felügyelőbizottság megválasztása 20 mFt feletti törzstőke vagy 25 főt meghaladó tagság vagy 200 fő feletti alkalmazott esetén kötelező.

A 200 fős rész világos, GT (2006. IV) 38.§ (1), a 25 tag nem érdekes, nekem ez a 20 milliós törzstőke lenne az érdekes. Létezik még ez a szabály? Milyen szankció várható ennek a betartásának elmulasztásakor?

Üdv!

Barci

ObudaFan # 2010.05.07. 18:49

Nem létezik.

Barci76 # 2010.05.11. 07:44

Köszönöm a választ! :)
Bár előző hozzászólásomban azt írtam, hogy a 200 fős határ világos, de a kollégáimmal kibontakozott erről egy kisebb vita. Többen ezt úgy értelmezik, hogy 200 főtől kell az FB, aztán az már más tészta, hogy van-e ÜT, és hogy lemond-e az FB delegált-jelölt állítási jogáról. A másik csoport meg úgy vélekdik, hogy csak akkor kell 200 fő felett az FB, ha van ÜT és nem mond le a jogáról.
A törvény nagyon kusza ezen a téren :(

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.11. 08:06

munkavállalóinak létszáma éves átlagban a 200 főt meghaladja, a munkavállalók - az üzemi tanácsnak a társaság ügyvezetésével kötött eltérő megállapodása hiányában

Ha nincs ÜT, akkor nincs megállapodás, tehát létre kell hozni az FB-t. Ha viszont van ÜT, és vele úgy állapodnak meg, akkor maga az FB létrehozása sem kötelező. Szerintem.

Barci76 # 2010.05.11. 10:09

Köszönöm a gyors választ!

norvikane # 2010.05.20. 07:01

Bt. beltagja alapíthat-e egyszemélyes Kft-t, a beltagsági jogviszony mellett?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.20. 07:04

Igen.

norvikane # 2010.05.20. 07:12

Köszönöm.
A Bt-t meg akarja szüntetni, mert a kültag már több mint 10 éve külföldön van. Semmi megkeresésre nem reagál. Szinte a kezdetektől tényleges gazdasági tevékenységet nem is folytattak.
Elkövették azt a hibát, hogy a bevallásokat, beszámolókat sem küldték be. Ezért a folyószámlájukon igen nagy összegű kés.pótlék, bírság van, amit apránként azért az elévülési idő után töröl az APEH. Azonban így soha nem lesz nullás a Bt.
A beltag számára mi a megoldás, hogy meg tudja szüntetni a Bt-t.
Elég, ha bejelenti a CB-nak, hogy nem vállalja tovább a beltagságot?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.20. 07:15

Nem elég.
Azt nem nagyon értem, az APEH miért hagyja elévülni a tartozásokat, ahelyett, hogy már rég a beltagtól követelné a megfizetésüket.

A megszüntetéshez úgyis ügyvédi közreműködés kell, a többit majd ő.

norvikane # 2010.05.20. 07:22

Nem hagyja az APEH, végrehajtás alatt van. Most voltak nemrég a lakásán is, utána töröltek egy pár elévült évet, mert nincs behajtható vagyona a beltagnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.20. 07:49

Khmmm. Akkor miből akar egyszemélyes kft-t alapítani?

delux113 # 2010.05.20. 07:50

Mi a teendő ha egy KFT. ügyvezető, felügyelő bizottság, könnyvizsgáló megbízatása határozott idejű. Működhet ezek után törvényes keretek között vagy meg lehet szüntetni a KFT-t.

orangeman # 2010.05.20. 08:22

nem kell megszűntetni, lehet választani új ügyvezetőt, fb-t és könyvvizsgálót is


For God and Ulster

orangeman # 2010.05.20. 09:01

Ha nem akarják továbbműködtetni, a tulajdonos természetesen megszűntetheti végelszámolással vagy felszámolással, de ez függetelen az ügyvezető megbizatásától.


For God and Ulster

Gyurma29 # 2010.06.24. 19:52

Sziasztok!

Milyen (anyagi)előnyeim ill. hátrányaim lennének, ha saját magántulajdonomban lévő tehergépjárművet apportként tenném be a cégalapításkor? Esetleg jobb lenne, ha már a működő KFT vásárolná meg tőlen az autót?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.25. 06:50

Ha apportálod, azzal az üzletrészed névértéke nő - viszont a jármű megszűnik a tiéd lenni.
Ha eladod, akkor is, de úgy vételárat kapsz helyette. Inkes.

Gyurma29 # 2010.06.25. 16:01

Köszönöm a választ.
Arra gondoltam, hogy ha enyém az autó és a cég is, akkor anyagilag hogy járok jobban?
Másik kérdésem: Ha a saját lakásom a telephely, akkor mit tudok rá elszámolni? Kockáztatom így az ingatlant?

ObudaFan # 2010.06.25. 16:36

Azt tudod elszámolni, ami igazolhatóan a cég költsége. Ettől még nem kockáztatod az ingatlant.

medy # 2010.07.02. 17:58

Helló.

Az lenne a kérdésem hogy ha szerződésben állok egy kft-vel én a bdij számlát kiállitom a kft-nevére és a szerződésben megadott cimére Viszont az átutalt bérleti dij az ügyvezető nevéről jön " magyarul" nem a kft utal nekem hanem egy magánember8ezesetben kft ügyvezetője)akkor ő a tőlem kapott kft-nek szóló számlát hogyan számolja el és hogy jogosult-e a kft pénzéből nekem magánemberként utalni?

kérdés kettő?
bérleti díj előteljesitésről kell-e irásos dokumentum vagy önszándékból is küldhetem bérbeadó beleegyezése nélkül????