Kft perre megy vagy megszűnik


osztap # 2025.04.17. 05:50

Valahol olvastam, hogy ha a jogi képviselő visszaadja a megbízást képviselő híján megszüntetik a céget, de nem tudom hogy ez valóban így van-e.
A kényszertörlésről olvashattál. Azt ugyan elindítja a cégbíróság, de gyorsan meg is szünteti, ha egymillió forint felett van a cég tartozása vagy vagyona, és elindítja a felszámolást.

A legjobb esélyetek a költségek minimalizálására, ha mindent megtesztek azért, hogy a bíróság ne állapítsa meg a tag és az ügyvezető felelősségét. Ha a bíróság nem állapítja meg a felelősséget, akkor ők nem felelnek a kft tartozásaiért és a felszámolás költségeiért sem. Tehát a kényszertörlést el kell kerülnötök (ott szinte mindig van felelős), és magatoknak kell elindítani a felszámolást, és mindent megtenni, hogy az rendben lefusson.

A felszámolás elindítása nagyságrendileg 200-300 ezer Ft körül lehet egy ilyen kis cégnél (80 eFt illeték, 25 eFt közzétételi díj, plusz ügyvédi munkadíj - a Cégbíróság előtt kötelező az ügyvéd). Ezt nem lehet megkerülni, de ha mindent a tag/ügyvezető csinál utána (beszámoló elkészítése, iratok átadása, stb.), akkor a felszámoló minimum félmilliós díját, egyéb felszámolási költségeket és a cég tartozásait jó eséllyel nem kell megfizetniük.

Szomorú örökös # 2025.04.17. 05:20

Andilona

A cégnél tartozás keletkezett a NAV és a könyvelés felé.....A cég megszüntetése lenne a jó megoldás, mivel a jogi képviselő (rokkantnyugdijas) már nem bírja a stresszt. Viszont mindenhol abba ütközik, hogy több százezres összeget kéne erre áldozni, ami egyszerűen nem áll a rendelkezésére.
Igen, nagy valószínűséggel ki kellene fizetni a NAV felé a tartozást, addig nem lehet végelszámolni a céget.

Valahol olvastam, hogy ha a jogi képviselő visszaadja a megbízást képviselő híján megszüntetik a céget, de nem tudom hogy ez valóban így van-e.
Erről special én nem hallottam, arról viszont igen, hogy a NAV tartozás miatt, ha nem rendezik, előbb-utóbb kényszertörlés és felszámolás lesz a vége. Akkor viszont a NAV-on és a felszámolón múlik, hogy az ügyvezető-tulajdonost mennyire hurcolják meg, mire eljutnak a jogerős cég-megszüntetésig. Jó esetben - ha mögöttes felelősséget állapítanak meg - ki kell fizetni a megítélt tartozást is. Mondom ezt egykori kft. tulajdonosként, aki hasonlóan járt. Nekem szerencsére eléggé jófej felszámolóm volt, sikerült vele gyorsan megbeszélni a dolgokat, de nem mindig alakul így. Még így is közel másfél évig elhúzódott az eljárás. Én már túl vagyok rajta, laikus fórumozó vagyok egyébként.

Andilona # 2025.04.16. 14:32

Szép napot kivánok!
Adott egy kft egy tulajdonossal, aki nem képviselő, és egy jogi képviselővel, aki viszont nem tulajdonos.
A cégnél tartozás keletkezett a NAV és a könyvelés felé.
(A kereseti forrását jelentő eszközt (teherautó) egy szerviz tönkretette, amiből rendőrségi ügy is lesz)
A cég megszüntetése lenne a jó megoldás, mivel a jogi képviselő (rokkantnyugdijas) már nem bírja a stresszt.
Viszont mindenhol abba ütközik, hogy több százezres összeget kéne erre áldozni, ami egyszerűen nem áll a rendelkezésére.
Létezik bármilyen megoldás a cég megszüntetésére ezekkel a paraméterekkel?
Valahol olvastam, hogy ha a jogi képviselő visszaadja a megbízást képviselő híján megszüntetik a céget, de nem tudom hogy ez valóban így van-e.
Köszönöm szépen előre is.a segitséget!