családi pótlék


Hurvinyek78 # 2012.03.31. 05:08

Üdvözletem!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy 34 éves 60 %-os leszázalékolt vagyok.Kapom a felemelt családi pótlékot.Az önkormányzat felajánlott egy munkát,6 órás munkaviszonyban.Bruttó 69 750 ft-ot adnak.Továbbra is jár nekem a felemelt családi pótlék ha dolgozni fogok,6 órás munkaviszonyban?
Előre is köszönöm a válaszokat....

Hurvinyek78 # 2012.03.31. 15:58

Jó napot!
Szeretnék feltenni egy kérdést.67 %-ra vagyok leszázalékolva..kapom az emelt családi pótlékot a betegségem miatt.Most felvettek dolgozni a helyi önkormányzat alkalmazásába,6 órás munkaviszonyba.
Szeretném megtudni jár-e ezek után nekem az emelt családi pótlék?

Ágnes15 # 2012.05.06. 22:35

Szeretném megkérdezni: Gyermekem születésekor a férjem A. kerületi (édesanyjához bejelentve), én B. kerületi lakosok voltunk. (Jelen esetben mellékes problémák miatt ezen nem tudunk változtatni.) Szülés után a gyermekem is B. kerületi lakos lett. Óvoda miatt a gyermekemet átjelentettem az A. kerületbe. Most értesültem róla, hogy jogosulatlanul veszem fel a családi pótlékot.
Kérdésem a következő:

  1. Tudom-e ezt a helyzetet rendezni úgy hogy ha gyermekem ideiglenes tartózkodási helyét bejelentem a B. kerületbe, az enyémet pedig az A. kerületbe? Vagy milyen megoldás lehetséges úgy, hogy gyermekünk az A. kerületbe járhasson óvodába (azaz ott legyen az állandó lakcíme)?
  2. Be kellett volna-e (illetve most utólag bejelenthetem-e büntetés nélkül) ezeket a változásokat, és ha igen, hová és hogyan?

(1 gyermek után, NEM egyedülállóként kaptam a csp-t)

C a s a b l a n c a # 2012.05.07. 06:42

Mi volt a határozat indokolása?
Nem hiszem el, hogy a lakcímnek ehhez köze volna...

pazs # 2012.05.07. 08:31

Másrészt nem hiszem el, hogy a hivatal azért reklamál, mert a neked papíron járónál kevesebb pénzt igényeltél (egyedülállóknak magasabb családi pótlék jár).

szandrus # 2012.05.09. 10:21

A családi pótlékra való jogosultság feltétele az, hogy az, aki kérelmezi az ellátást (jelen esetben Ön), a gyermeket a SAJÁT HÁZTARTÁSÁBAN tartsa el. Ha ez a háztartás Önnek B. kerület, de a gyermek A. kerültbe van bejelentve, akkor ez így semmiképp nem jó, valóban jogalap nélkül felvett ellátásnak minősül. Mindenféle változást 15 napon belül kell bejelenteni pl. írásban az adott MÁK-hoz. A lényeg, hogy az Ön lakcíme és a gyermek lakcíme egyezzen, vagy pedig igényelje apuka a családi pótlékot.

Sólet # 2012.05.12. 16:00

Esetemben feleség elköltözött és vitte a gyereket is. Azzal hitegetett hogy visszaköltözik. A válást amikor elindította akkor feljelentett, hogy jogalap nélkül veszem fel a családi pótlékot. Három hónap összegét követel tőlem a MÁK. Hiába írtam meg válaszomban hogy 2x15ezret utaltam feleségnek. A MÁK-nak 3 részletben 36ezret kellene visszafizetnem noha asszony előzőleg azt írta levélben, hogy nem kéri a felvett összegeket ha hozzájárulok ahhoz hogy a továbbiakban őneki küldjék a csp-t. Ehhez hozzájárultam a MÁK ezek után is kéri a visszafizetésem. Erre a követelésre visszavontam hozzájárulásomat. A MÁK most II.fokkal fenyegetőzik amennyiben nem tudunk asszonnyal megegyezni. Asszony meg nem akarja előző ígéretét teljesíteni.
Mi az a másodfok ebben az esetben, mert bíróságra már Q-ra nincs kedvem járni. Szval mostmilesz? Hétfőn határidős választ vár tőlem a MÁK. Ha egy csekket visszafizetek a háromból akkor minek számít. Anyagilag hármat nincs miből. Meg asszonynak utaltam 2x15ezer.

szunyi13 # 2012.05.16. 11:10

Szeretném megkérdezni, hogy egyedülállóként igényelhetem-e a családi pótlékot? Feleségem elköltözött lassan 2 éve és én nevelem a 2 gyereket. Még nem váltunk el, azóta is külön élünk. Most van folyamatban a válóper beadása. Élettársam van 5 hónapja, de nem dolgozik, nincs jövedelme. Előre is köszönöm a választ!

szandrus # 2012.05.17. 07:13

Kedves Sólet!

Meg kellene próbálkozni ezzel: a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény 43. § (6) bekezdése: "A jogalap nélkül kifizetett és jogerős határozat alapján visszakövetelt családtámogatási ellátás összegét a magánszemély kérelmére a kincstár vezetője méltányosságból elengedheti, ha a visszafizetésre kötelezett személy az ellátás teljes összegét az arra jogosult személynek átadta, a felvett ellátás összege nem haladja meg a jogosultat megillető összeget és a jogosult nem részesült egyidejűleg az ellátásban."
Vagyis kellene írni ey kérelmet, aminek az legyen a címe, hogy "méltányossági kérelem". Ön nyilatkozik arról, hogy milyen időszakra, mekkora összegben adta át az édesanyának a családi pótlékot, továbbá az édesanya ugyanezen nyilatkozatban elismeri, hogy ezen időszakra vonatkozó és ekkora összegű családi pótlékot átvett öntől. 2 tanú írja alá, plusz önök mindketten. Kelt, dátum legyen rajta.
Ez természetesen csak akkor működik, ha mindkettő fél aláírja és hozzájárul. Az összeg ne töredék összeg legyen ,ha egy mód van rá, hanem pontosan annyi, amennyit a MÁK folyósított. Az időszak pedig az, amit visszaköveteltek öntől. Fontos, hogy erre az időszakra az édesanya a gyermek után ne részesüljön családi pótlékban a MÁK-tól. Ezt a kérelmet meg kell küldeni a MÁK-nak, akik felterjesztik a Családtámogatási Főosztályhoz, ahol az elnök dönt a tartozás elengedéséről - ha megfelel a jogszabályi feltételeknek, el szokták engedni.

szandrus # 2012.05.17. 07:14

Szunyi13!
Az élettársa be van jelentve az ön lakcímére?

szunyi13 # 2012.05.17. 09:16

Kedves szandrus!
Élettársam nincs bejelentve, egyenlőre nem is gondolkodtunk ezen.

szandrus # 2012.05.17. 09:46

Kedves Szunyi13!

Akkor igen. Az egyedülállóként igényli a támogatást rovatnál IGEN-t kell majd bejelölni és házastárs/élettárs adatait nem kell kitölteni értelemszerűen. Természetesen a későbbiekben bekövetkezett mindenféle változást 15 napon belül írásban be kell jelenteni a mÁK felé.

lewho # 2012.05.17. 10:22

Nem vagy egyedülálló, ha élettársad van, függetlenül a bejelentett lakcímtől.

szunyi13 # 2012.05.17. 14:25

Köszönöm a választ!

mara67 # 2012.06.11. 14:05

Sziasztok!
Arról érdeklődnék hogy a fiam májusban vizsgázott és levelező tagozaton szeretné megszerezni az érettségit,de közben munkahelye lesz július 1-től és így hogyan jár a családi pótlék? (diákigazolvány stb.)

dina33 # 2012.06.11. 15:26

Érdeklődnék, hogy egy ismerősömnek két gyermeke van különböző apáktól, a kisebbik most egy éves a nagyobbik, 10 éves, együtt él a kisebbik gyermeke apjával. A Családi pótlékot a szertint kapják, hogy egyedül állóként van bejelentve, jár ez valami következménnyel, hogy mégis van élettársa, de a családi pótlékot úgy kapják, hogy egyedül neveli a gyermekeit?

Dr.Attika # 2012.06.11. 15:43

Nem jár, önálló keresete van.

dina33 # 2012.06.11. 15:50

Érdeklődnék, hogy egy ismerősömnek két gyermeke van különböző apáktól, a kisebbik most egy éves a nagyobbik, 10 éves, együtt él a kisebbik gyermeke apjával. A Családi pótlékot a szerint kapják, hogy egyedül állóként van bejelentve, jár ez valami következménnyel, hogy mégis van élettársa, de a családi pótlékot úgy kapják, hogy egyedül neveli a gyermekeit?

Gabicsek # 2012.06.11. 17:17

Jelentse be, hogy nem egyedülálló.

dina33 # 2012.06.11. 17:19

És ha valaki feljelent, hogy egy éve egyedülállóként veszi fel, pedig élettársa van akkor mi a helyzet?

Zsu69 # 2012.06.14. 14:20

Szép Jónapot!
Lányom másodéves főiskolai hallgató.A következő két félévet passziváltatni szeretné, mert Németországba szeretne menni bébiszitternek.
Férjem Ausztriába dolgozik. Most van folyamatban visszamenőleg a családi pótlék igénylés.
Az után érdeklődnék, hogy Ausztriában a passzivált félév után jár-e családipótlék?
Ha történetesen nem jár, akkor a passzivált év után lehet-e újra igényelni a csp-t tanulmányai befejezéséig?
Válaszukat előre is köszönöm.

andi1971 # 2012.06.15. 20:20

Tisztelt Gabicsek
Szeretnék érdeklődni lányom most fejezi be az iskolát 2 éve nem kaptunk családi pótlékot amióta meg szüntették , olvastam valahol hogy utólag is vissza lehet igényelni a juttatást .
üdv andi1971

dina33 # 2012.06.16. 12:04

Érdeklődnék, hogy van két gyermekem, februárban ki mondták a válásom, és együtt élek új párommal, de nincs bejegyzett élettársi kapcsolatunk. Kérdésem az lenne, hogy egyedül állónak számítok, így, és eszerint kell kapnom a családi pótlékot?

7inus # 2012.06.18. 08:02

Üdvözlöm,

saját jogon kapott emelt összegű családi pótlékban részesülök, 50%-os munkaképesség-csökkenés miatt. A kérdésem a következőre vonatkozna: azt olvastam, ha a bérem meghaladja a minimálbér összegét, akkor a folyósítást szüneteltetni kell.

"Annak a személynek, akinek rendszeres jövedelme (legalább három egymást követő hónapban keletkezett jövedelem, mely meghaladja a minimálbér összegét) van, a részére megállapított családi pótlék folyósítását a negyedik hónaptól mindaddig szüneteltetni kell, amíg rendszeres jövedelemmel rendelkezik."

Itt a garantált bérminimum is számít, ha a munkakörömhöz legalább középfokú végzettség szükséges (108.000 Ft)?
Illetve akkor nem jár ha meghaladja ezt az összeget vagy a minimálbérnél pontos összegénél sem jár már?

Válaszát előre is köszönöm!

mara67 # 2012.06.24. 08:22

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, 19 éves pályakezdő munkanélküli vagyok a munkaügyi hivatalba be vagyok jelentkezve, májusban vizsgáztam és jövedelemmel nem rendelkezem. Jár-e nekem a nyári hónapokra a családi pótlék, és ha levelező tagozaton fogok tanulni és ha jövedelemmel nem rendelkezek akkor is jár-e?A családit az apám kapja utánam, jár-e a családi kedvezmény?