családi pótlék


Cukimama # 2010.06.29. 18:44

köszönöm szépen.

fmatea # 2010.06.30. 15:01

Kedves Fórumozók!

Gyermekem betöltötte 18. életévét, eddig (egy év óta) emelt összegű családi pótlékban részesült, az orvosi igazolás, és a MÁK által kiadott igazolások 2010.08.31.-ig érvényesek. Állapota változatlan (mellkasában fém implantátum van).Tanulói jogviszonnyal 2011. júniusig rendelkezik. Ahhoz, hogy az iskolában a 2010-2011-es tanévre is megkapja a kedvezményeket (ingyenes tankönyv, féláru étkezés), most le kellene adnom a megfelelő igazolásokat. Az orvos az 5/2003. (II.19) rendeletre hivatkozva nem adhat ki további orvosi igazolást (betöltötte a 18. életévét). Mi a teendőm ebben az esetben? Milyen nyomtatványok kitöltésére van szükség, honnan tudom beszerezni ezeket?

Próbáltam MÁK ügyfélszolgálaton érdeklődni, de ott feleolvasták nekem a jogszabályt, érdemi segítséget nem kaptam. Írtam a www.allamkincstar.gov.hu-ra, válasz még nem érkezett.
Köszönöm a segítséget!

ttadam # 2010.07.21. 16:35

Üdv!

Nem egészen világos számomra hogy meddig kapom az emelt családi pótlékot.
19 éves vagyok és egyetemista.

monalisa1 # 2010.07.21. 17:54

http://www.csaladipotlek.info/

A megjelent tájékoztatás évszámhibás, de azért próbáld kikövetkeztetni a dolgot, vagy pedig pár soros e-mailban fordulj a MÁK-hoz.

"Mona"
laikus hozzászóló

ttadam # 2010.07.21. 17:58

A közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermek után a családi pótlék

  1. a 20. életévének betöltéséig jár;
  2. 2009. szeptember 1-jétől annak a tanévnek a végéig jár, amelynek időtartama alatt betölti a 23. életévét.

Ez nekem ellent mondás akárhogy is nézem.

rettegő # 2010.07.29. 13:12

Üdv

1990.október.30. született a gyermekem és az kérdésem, hogy meddig jár a családi pótlék ha nappali tagozaton tanul.

Válaszadásukat előre is köszönöm...

lewho # 2010.07.29. 13:49

A középiskolában tanulmányokat folytató tanuló után a családi pótlék annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amely évben a huszadik életévét betölti. Ez alól kivételt képez az a sajátos nevelési igényű tanuló, aki az 1998. évi XXVI. törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult. Ebben az esetben a családi pótlék annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a tanuló a huszonharmadik életévét betölti.

Kata64 # 2010.08.03. 12:10

Sziasztok!
Az én értelmezésem szerint, felsőfokú oktatásban nem jár családi pótlék! Ha a gyermek 19 évesen befejezi középiskolai tanulmányait, akkor év, július.01-től nem jár családi pótlék.
Jól értelmezem. Be kell jelenteni, hogy középiskolai tanulmányait befejezte? A júliusi és augusztusi csp. megküldték. Iskolalátogatási igazoláson rajta volt, hogy a gyermek 2010.06. befejezi a tanulmányait.
Választ köszönöm! Kata

lewho # 2010.08.03. 13:21

Ha az iskolain rajta volt a 2010.06., akkor kapnod kellett volna egy megszüntető határozatot.

Szerintem jelezd, hogy befejezte a közokt.-ot.

pajaci # 2010.08.04. 10:29

Sziasztok!
Most fejeztem be a középiskolai tanulmányaimat, és nem vettek fel egyetemre. Szeretnék egy nyelvtanfolyamot végezni, amit a munkaügyi központ támogat, tartósan beteg vagyok, eddig emelt családi pótlékot kaptam. Jár-e nekem továbbra is ez a családi pótlék, ha igen, hogyan igényelhetem?
Köszönöm!

lewho # 2010.08.04. 10:39

Ha eddig a szülő kapta, igényelheted saját jogon.

Cst. 7. § (1) Családi pótlékra jogosult

  1. a tizennyolcadik életévét betöltött tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos személy, feltéve, ha utána tizennyolcadik életévének betöltéséig magasabb összegű családi pótlékot folyósítottak;

Ehhez a fajta csp-hez nem kell közoktatásban részt venned, magyarul életed végéig is kaphatod, akkor is ha nem tanulsz.

pajaci # 2010.08.04. 18:20

Nagyon szépen köszönöm a választ! Az lenne még a kérdésem, hogy a Magyar Államkincstárnál kell ezt is igényelni, és ha igen, akkor ugyanazt a nyomtatványt kell-e kitöltsem, amit eddig?
A választ előre is köszönöm!

Gadus # 2010.08.04. 20:53

Sziasztok!A kérdésem a következő lenne:ha az exem éveken át egyedülállóként vette fel a családi pótlékot ugy hogy együtt laktunk lehet-e ebből problémája?/nem nálam volt a bejelentett lakcime a gyereké viszont igen/ja és nem is voltunk egy "kasszán"

lewho # 2010.08.05. 06:28

Pajaci, olvasd el a linket:

http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/130

Gadus:

Igen lehet. Ha a kincstár rájön, akkor vissza kell fizetnie a "sima" és a magasabb összeg közti különbözetet 3 évre visszamenőleg.

diego91 # 2010.08.11. 21:39

Sziasztok!
Én szeptembertől kezdeném újra a szakközépiskola 4. osztályát esti tagozaton, és tartósan beteg vagyok.
A kérdésem az lenne, hogy jogosult vagy-e a családi pótlék felvételére? Ha esetleg a korom számítana akkor 19 éves vagyok :)

Válaszotokat előre is köszönöm.

Ádám89 # 2010.08.13. 17:00

Jónapot Mindenkinek!
Azt szeretném megkérdezni hogy a barátnőm ide akkar költözni hozzánk.Ő 18éves és nappali tagozatos tanuló.A kérdésem az hogy ha ide jönn és nem jellentjükbe akkor ellehet intézni hogy ide küldjék az ö családi pótlék rá esső résszét vagy ehez bekell jellenteni? Ha ez számít 3-an vannak testvérek és az édesannya eggyedül neveli öket.Ellöre is köszönöm a segítségüket.
Ádám

C a s a b l a n c a # 2010.08.16. 09:24

A családi pótlék az eltartót, a törvényes képviselőt stb. illeti. Mindegy, hogy a gyermek hova költözik, a családi pótlékot az eltartó kapja kézhez.

Minden az eltartóé. Nincs a jogosultra eső rész... Főleg nem készpénzben! Az már más kérdés, hogy mire használja, ebből fordít gyermekére, de szerintem a sokszorosát, mint a pótlék összege...

feri20 # 2010.08.30. 17:45

Jó Napot!
segítségüket kérem a középiskola ahova járok elirták a tanulmányom befejezésének idöpontját ezért nem kapok jelenleg családi potlékot pedig még egy évig oda járok és hátrányos helyzetem miatt nagyon szükségem lenne rá!mi a teendő ilyenkor?
21 éves vagyok ilyenkor megszakitásnak minösül ha ujra kell esetleg igényelnem szeptemberben?
Várom mielöbbi válaszukat!

Andika180920 # 2010.09.01. 18:43

Jó Estét Kívánok!

A problémám a következő:

2 évig felsőfokú szakképzésre jártam, ami egyetemi szintű képzésnek minősült, tehát nem voltam jogosult családi pótlékra.Viszont szeptember 1-el beiratkoztam egy középszintű képzésre nappali tagozatra, tehát már jogosult vagyok családi pótlékra, vagyis a mai napig azt hittem, míg meg nem tudtam, hogy szeptember 1-től 20 éves korig jár a családi pótlék, és én 20 éves vagyok.Saját jogon szeretném igényelni a családi pótlékot, és erről azt olvastam, hogy a saját jogú családi pótlék 23. életévig jár.Most nem tudom eldönteni, hogy igényelhetek-e vagy sem? Jogosult vagyok-e a saját jogú családi pótlékra vagy sem??
Kérem segítsenek a válaszukkal!

Előre is megköszönöm!

Üdv.

C a s a b l a n c a # 2010.09.02. 12:09

Andika!

A válasz: NEM, semmire nem vagy jogosult. Viszont várjuk a jogszabályt, amely állítólag 22 évre emeli a korhatárt...

Korall54 # 2010.09.03. 07:51

Tisztelt Hozzáértők!

Ha a gyermek tartósan beteg, akkor utána emelt családi pótlék jár a 18. életév betöltéséig.
A nappali rendszerű közoktatásban résztvevő tartósan beteg tanuló kaphat tankönyvtámogatást és étkezési kedvezményt.
Kérdésem: Ha a tanuló már betöltötte a 18. évét, alap családi pótlékot kaphat a tanulmányok befejezéséig, de mi van az iskolai normatív kedvezményekkel, ha a szakorvosi igazolása viszont hosszabbtávra érvényes, mint a 18. szülinap?

Tisztelettel: Korall


Üdv: Korall (53-as nö)

syster # 2010.09.07. 10:06

Kedves Hozzáértők!
Kapcsolódnék egy korábbi hozzászóló kérdéséhez: ha a férjemmel van egy közös gyermekünk, az én előző házasságomból született lányom velem él, hány tagú a család? Amíg élettársak voltunk mindenhol azt mondták, hogy 2x1, vagyis én kaptam egy gyermek után pótlékot, a párom a másik után, de az összegek az egy gyermek után járó összegek voltak. Mindkét munkahelyen azt állították, ez csak így lehet. Összeházasodtunk. Igényeljek magasabb pótlékot (figyelembe véve, hogy a lányom után már nem kapunk semmit, mert egyetemista), vagy sem? A férjem előző házasságából született fia, aki az anyánál van elhelyezve lehet-e harmadik gyerek? Ugyanis róla is kell gondoskodni: tartásdíj, láthatások alatti ellátás, ünnepi ajándékok, ruhák, nyaralás stb. A kicsire igénybe vehetünk-e pl. óvodai kedvezményt, annak ellenére, hogy a családi pótlékot az anya kapja?
Mona válaszai -ezt már más témánál jeleztem - valóban laikusak, a tapasztalataimmal nem csengnek egybe, úgyhogy szeretném inkább egy jogász válaszát. Köszi!

lewho # 2010.09.07. 10:37

ha a férjemmel van egy közös gyermekünk, az én előző házasságomból született lányom velem él, hány tagú a család?

4

Összeházasodtunk. Igényeljek magasabb pótlékot (figyelembe véve, hogy a lányom után már nem kapunk semmit, mert egyetemista), vagy sem?

Igen, az egyetemista gyermekszámot növel, ezért lesz magasabb összegű a közös gyerekre eső csp.

A férjem előző házasságából született fia, aki az anyánál van elhelyezve lehet-e harmadik gyerek?

Nem, mert nem veletek él (csak a saját háztartásban nevelt gyerek a gyerek)

Lepke10 # 2010.09.07. 12:50

Üdvözlök Mindenkit!

Egy gyors kérdésem lenne.
Tegnap jött a bíróságról egy végzés, melyben nem helyezték el ideiglenesen a gyerekeket egyikünknél sem, tehát közös felügyelet van, viszont engem heti 6 napra köteleztek a kapcsolattartásra. (Tehát tulajdonképp minden nap velük vagyok és én látom el őket, bár az apuka lakásában.)

A kérdésem az lenne, hogy a családi pótlékot köteles vagyok-e átadni az apuka részére?

édesanya

nandy # 2010.09.07. 12:52

Az jogosult családi pótlékra, aki a gyermeket a saját háztartásában neveli.