családon belüli erőszak


Júlia 73 # 2008.01.06. 22:00

Kedves Wasp!

OK, a gázsprayt én sem használtam (eddig), mert mindig úgy gondoltam, leszek még komolyabb helyzetben, nem játszom még ki. Viszont ez segített abban, hogy utcára mertem menni.
Önvédelmi sport - belülről is megerősít. Már a határozott fellépés is félsiker. És nem minden "ellenfél" tanult önvédelmi sportot, ők sem kigyúrt élsportolók.
Rendőrség - házasságon belül nem intézkednek. Mindenki úgy veri a másikat, ahogy akarja, vagy töri össze a közös tulajdont. Persze, utólag fel kell jelenteni érte (nem mindeki meri még ezt sem bevállalni).
Szomszédok - ha önként vállalják OK, de én nem akartam senkit belekeverni.
Telefon - többnyire esély sincs egy telefonhívásra.
Kiáltozni - egyszer a férjem az utcán vert meg. Jött egy taxis lehúzott ablakkal. Odarohantam hozzá, hogy hívjon rendőrt. Szó nélkül elhúzott. Nem általánosítok, jöhetett volna olyan, aki segít.
De megértem a véleményét. Ezeket a dolgokat csak az tudja, aki benne él vagy élt.

panita20 # 2008.01.07. 18:06

A Julia 73 2008.01.05. 12:31 feltett kérdésére legyen szíves válaszolni valaki, ha tud, mert engem is éredekelne. Előre is köszönöm.

Julia 73 ideiglenes lakáshasználatot nem ítélt meg a bíróság?

Júlia 73 # 2008.01.07. 22:39

De, megítélték az ideiglenes lakáshasználatot is. Az ideigleneset, ez zavart engem.

Ma voltam az önkormányzatnál. A kapott ítélet alapján kijelenthetem a lakásból. Ez azt jelenti, hiába mutatja fel a lakcímkártyáját, a nyilvántartás szerint már nem itt lakik.
A tulajdoni lapon nem szerepel. Szóval tényleg úgy néz ki, hogy felesleges vagyonmegosztást kérnem.

Lolita # 2008.01.10. 13:26

Panita én megértelek. nagyon szar az egész és senki sem segít, a Nane sem tud mit csinálni, a rendőrök??
És katasztrófa, hogy a rendőr és a jogász egész mást mond!

bekebarack # 2024.04.05. 20:02

Sziasztok!
Családom egyik ismerőse tulajdonának gondol és eltávolítja azokat akiknek tetszek és amelyik férfivel együtt vagyok.
Iskolából kirúgatta a fiúkat akik tetszettek, aztán engem az egyetemről és munkahelyekről.
Azt akarta hogy leszbikus élettársam legyen, de hormonkezelés ellenére sem sikerült.
Szobafogságban akar tartani, ezért minden értéket és fizetésemet ellopta, nem engedi hogy felvegyenek dolgozni.
Semmilyen férfivel nem lehetnék kapcsolatban, ha találkozom ismerőseimmel támadnak verekedős fickók.
Elintézte hogy ne tudjak feljelentést tenni.
Hogyan tudok normális életet megvalósítani?