Autó adás-vétel szabályai - Mit tehet az ember,ha a rejtett hibákat nem mondja az eladó?


Miruati # 2018.06.24. 19:15

Én nyakig bent vagyok két éve egy ilyen ügyben, milyen hibát találtak, amit elrejtettél? :)

nonolet # 2018.06.23. 23:30

Ismétlem...

A döntés a tiéd!!!!, a labda nálad van.
Ennyi.

GEORGINA66 # 2018.06.23. 18:56

A boltban vásároltam adásvételit,ezen hibákat nem tüntettem fel.Szóban mondtam el amit tudtam.Erről fogalmam sem volt.
nonolet:igazad van,csak nem szeretném ha a per költségét is nekem kellene még kifizetni,mert nem ér annyit.A másik,hogy a tanukat sem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni azzal,hogy ez miatt a bíróságra kelljen járniuk.

nonolet # 2018.06.23. 15:10

HA!!! beperel a másik fél...
Akkor a bíróság majd eldönti kinek van igaza és mit kell tennie.

Tudhatnád, hogy a vitákat 3 féle módon lehet lezárni.

1.
Beletörődéssel, a kívánság-követelés teljesítésével.

2.
Közös megegyezéssel.

3.
Perben, ítélettel.

A döntés a tiéd, a labda nálad van.
Ennyi.

GEORGINA66 # 2018.06.23. 12:41

Dr.Attika olvastam válaszát,viszont a vevő nem pénzt akar hanem,hogy vegyem vissza az autót mert életveszélyes a szerelőjük szerint.Ha tényleg be perelnek mennyi esélyem van?Vissza kell vennem az autót,vagy nem?

Dr.Attika # 2018.06.23. 09:52

Hogyne. Lehetett bemutató autó, tesztautó. Szállítás közben is megsérülhetett ezért újra papírozták.Széles az autókereskedők trükktára.

Edoedoedo1988 # 2018.06.23. 09:36

Rendes màrkakereskedès àtverhet ilyennel? Hogy nem tiszta autót ad el nekünk?

nonolet # 2018.06.22. 21:26

Edoedoedo1988

Nem kell hinni a mesékben, ilyen történet NINCS.

Kérd vissza a pénzed.

Dr.Attika # 2018.06.22. 15:02

Nem tiszta ez az autó. El kell állni a vételtől.

Edoedoedo1988 # 2018.06.22. 11:45

Tisztelt Tagok!

Az alábbi ügyben szeretném kérni tanácsátukat;észrevételüket:

2018.03.27.-én új autó vásárlásra adtuk a fejünket. Szolnokon a Renault szalonban rendeltünk egy Dacia Sandero Stepway gépjárművet. A szerződést megkötöttük. Az új autónk 2018.06.05.-én megérkezett a Szolnoki telephelyre, és az ügyintéző megigérte hogy 2018.06.14.-én elviszik műszaki vizsgázni, és 15.-én mehetünk is az autóért. Nos, csütörtökön (2018.06.14.-én)telefonáltak hogy még sem tudunk menni a kocsiért, ugyanis a motorszám miatt nem engedték át az utót.(0 km-es, teljesen új autó) A szalonnak egy tipus jóváhagyást kellett beadni a Renault Hungária Kft.-nek, ami természetesen a mai napig nem érkezett meg. Sok telefonálgatás után ami teljesen eredménytelenül zárult azt javasolták hogy egyedi műszaki vizsgáztatással július közepén tudjuk elhozni az autót. Ha pedig netalántán időközben megérkezik a jóváhagyás akkor előbb, de erre valymi kevés esélyt látnak.

A kérdésem a következő:

Új autónál történhet olyan hogy, motorszám változás miatt nem tudják levizsgáztatni?
A szerződésben Június-i időpont van megadva az átadásra, ha ez Júliusban történik tudunk-e valami plusz dolgot kérni az autóba?

Kötelezhetnek-e rá hogy az egyedi műszaki vizsgát mi fizessük ki?

Illetve mi személy szerint mit tudunk tenni ha előbb szeretnénk megkapni az autót? Ugyan is mikor a Renault- hívtuk én kértem hogy adják meg hogy ők hova adták be az engedély iránti kérelmet mert szívesen beszélek valakivel onnan is, viszont nem adtak meg senkit. Természetesen bízva hogy meg lesz az új autó, időközben eladtuk a miénket így korlátozva vagyunk az utazásban.

Előre is köszönöm válaszukat!

nonolet # 2018.06.22. 08:23

Vagy, ha "Fizetési meghagyás" érkezik... a MOKK-tól.

Dr.Attika # 2018.06.22. 05:49

Perelni bárki perelhet. Hogy sikerrel vagy sem azt majd a bíróság dönti el. Akkor foglalkozzon az üggyel, ha majd a bíróság kézbesíti a keresetlevelet. Ilyenek nem szoktak perelni csak perrel fenyegetőzni, hátha az alperes jelölt megijed , mint Ön is és fizet a per előtt.

GEORGINA66 # 2018.06.21. 22:08

Már két órája olvasom itt a kérdéseket ,válaszokat.DE nem értem,vagy már nagyon ideges vagyok azért.A kérdésem még mindig az vissza kérheti-e a pénzt,és ha beperel nekem kell még azt is állni?

nonolet # 2018.06.21. 21:15

Olvass el ebből a fórumból 15-20 oldalt... és mindent tudni fogsz, amit kell.

GEORGINA66 # 2018.06.21. 20:48

Üdvözletem!Tanácsot szeretnék kérni,egy hete el adtam a 25 éves autóm,minimális árral.Most felhívott a vevő,hogy át vizsgáltatta az autót és a futóművel van gond.Szeretné vissza kérni a pénzt,amit tudtam hibát elmondtam neki,kipróbálta.Vagy azt mondta beperel.Mit lehet ilyenkor tenni?Köszönöm ha válaszolnak.

Dr.Attika # 2018.06.21. 15:30

Sehogy. A MINI autók elárasztották a magyar piacot. Nem véletlen. Gyártói tulajdonos váltás volt és a nyugat-európaiak igyekeztek megszabadulni tőlük. A kereskedők- főleg Németországban- bagóért adták. A magyar kereskedők jó üzletet láttak bennük és behozták őket és eladták a vásárlóknak. A MINI autók alapvetően városi forgalomra készültek, főleg jómódú fiataloknak. Az országúti forgalmat, hosszú távot nem nagyon bírják.

Szomorú örökös # 2018.06.16. 05:15

Kerekes Zoltán

mikor megkérdeztem hogy eszi e a vizet meg az olajat határozott nem volt a válasza

Úgy őszintén, mit vártál? Ő el akarta adni az autót, ezt pedig szerintem rohadtul nehéz lesz bizonyítani. Nagy valószínűséggel egyébként az általad leírt eseménytörténet egy hengerfej-tömítés meghibásodása lehet. Főleg hogy 270 ezer forintért az ember ne várjon makulátlan autót. De leginkább ne 214 km-re menjen ennyiért autót venni, vagy legalábbis nem szakértő szemek nélkül. Nyilván valamiért ennyi az ára. :-O

Ez szerintem nem feltétlen százezres költség, megsíkolják a hengerfejet, kicserélik a szelepszár szimmeringeket, kicserélik a tömítést és ha szükséges, akkor csavarokat cserélnek, amennyiben a régi már túlságosan megnyúlt. Nekem sok évvel ezelőtt az Astra-n ez pártízezer volt csak. Erre kérhetsz némi hozzájárulást, ahogy nonolet is írta, de többre ne számíts.

Ha most ezt nem te csináltatod meg és fizeted ki, hanem visszaviszed az eladónak, akkor lehet csak megsíkolja gyorsan, kicseréli a tömítést, és utána ugyanúgy enni fogja az olajat meg a vizet egy jó darabig, mert a többit úgy hagyja. Neki ez lesz a vészjavítás, amivel bőségesen letudja a történetet, de neked még mindig nem lesz igazán jó autód. Mondjuk arra lehet kicsit többet kellett volna áldozni.

nonolet # 2018.06.15. 20:57

Kerekes Zoltán

100 km egy öreg autónál....
Akár többször is elég lehet a hengerfejesre hajtáshoz.

Egy 270 eFt-os autónál pedig BÁRMIKOR előjöhet, hogy hengerfejes lesz.

Lehet persze valóban rejtett hiba, bár a hengerfejesség elég jól kiszúrható a kellő gondossággal.

De neked kell bizonyítani, perképesen, hogy az volt.

- -

Ezt a ügyet 99% eséllyel buktad.

Pláne, hogy: bár ez eladó felkínálta a javítást.
Te mégis azon nyavajogsz, hogy: "tőlünk 214 km re"

Nos, számold ki, hogy mi éri meg jobban neked.

Az eladóval javíttatni, de az útiköltségek a te zsebedre mennek

Magad javíttatod és megpróbálsz az eladóból némi pénzt kihúzni erre.

Én javasolnám, hogy: utaljon át az eladó némi pénzt a javításra és akkor cserébe békén hagyom.

Cowboy.No1 (törölt felhasználó) # 2018.06.15. 19:02

Ketlem

drbjozsef # 2018.06.15. 18:49

sőt mikor megkérdeztem hogy eszi e a vizet meg az olajat határozott nem volt a válasza

Gondolom, ezt beleírattad vele az adásvételi szerődésbe. Ugye?

Cowboy.No1 (törölt felhasználó) # 2018.06.15. 18:36

Ilyen kis erteku autonal perelni nem erdemes. Sokba kerul az ugyved, igy vesztesnek erzem az ugyed. Oreg autonal barmi lehet. Autoszerelo nem volt aki segitsen megnezni a kocsit mielott megveszed? Korultekintes meg volt?

drbjozsef # 2018.06.15. 18:31

Beperelni.

De jó eséllyel az többször nem kis pénzbe is kerülhet a végén...

Kerekes Zoltán # 2018.06.15. 14:19

Üdvözlet mindenkinek!

Autóvásárlással kapcsolatban írnék.
vettem egy autót 2018.06.10-én a haza vezető úton hengerfejes lett hívtam az eladót még aznap este hogy gond van az autóval és hogy találjunk rá valami megoldást vagy kérem vissza a pénzt amit kifizettem érte mert én egy napi használatra alkalmas autót vettem elméletileg . Az eladó közölte hogy a pénzt nem adja vissza de megcsináltatja de az hetek mert tőlünk 214 km re vettük az autót. kb félúton robbanhattunk le.nekem a munkába járáshoz kell az autó a hengerfejesedésnek meg tudtommal vannak előjelei amit az eladó nem közölt sőt mikor megkérdeztem hogy eszi e a vizet meg az olajat határozott nem volt a válasza és lássuk be kb 100 km után nem lesz egy autó sem hengerfejes.Ezt lehet rejtett hibának venni? mikor beszéltem az eladóval telefonon azt mondta hogy ők egy jól működő autót adtak el nekem nem adják vissza a pénzem, és 270000 ezer nem kis pénz egy autóért.amit még át kell íratni és meg kell csináltatni.Azóta az eladó nem veszi fel nekem a telefont. Mit tudok ilyen esetben csinálni?

lali30 # 2018.06.05. 18:23

Üdvözlök minden fórumozót!
Az autóm jogi státuszáról szeretnék felvilágosítást kapni, remélem okosabb leszek.
Vettem még tavaly nyáron egy személygépkocsit. Adásvételi biztosítás átírás minden rendben. Időközben megszűnt a lakcímem(kijelentettek, tartózkodási lakcímem volt) de a súlyadót még érkeztem befizetni.Most jelenleg külföldi lakcímem van!!! A kérdés a következő: Mennyire legálisan futom a kilométereket így hogy jelenleg nincs magyar bejelentett lakcímem. jelenleg most nem tudok bejelentkezni sehová sajnos. Van arra valamilyen jogi megoldás hogy külföldi lakcímet beregisztráljak (Kárpátalján élek) és úgy használjam az autómat. Válaszokat előre is köszönöm.

drbjozsef # 2018.06.05. 06:01

Ügyes vagy. A vevő neve meg a tulajdonos neve különbözhet-e? Ugye csak viccelsz.

Nem probléma ez, csak kétszer kell majd mindent kifizetnetek. A nevedre kell íratni az autót, kifizetni az illetéket, meg biztosítást is, aztán majd eladhatod a párodnak. Újra eredetiségvizsgálattal, illetékkel.

Egy lehetőség van ezt áthidalni, ha az eladód még nem jelentette be az eladást, és hajlandó veletek egy új szerződést kötni. Ha bejelentette már, akkor bukó, mert azt a szerződést mutatta be, amiben Te vagy a vevő. Ha még nem jelentette be, és hajlandó újat csinálni, akkor a meglvő adásvételiket széttépitek, és csináltok újat, ahol a párod a vevő.