Külföldi rendszám-magyar vezető


Kassad # 2012.08.07. 11:51

Ha benne van a kinti lakcímed, és azt állítod a helyszínen, hogy az a szokásos tartózkodási helyed, akkor továbbra is igen :)

Sinclair # 2012.08.07. 11:40

Akkor talán ez tartozik rám ??

Természetes személy csak akkor minősül belföldi üzembentartónak, ha mind lakó-, mind szokásos tartózkodási helye Magyarország területén van. Ha a járművezető, üzembentartó igazolja, hogy a Magyarországon egyébként lakóhellyel rendelkező üzembentartó tartózkodási helye külföldön van, a jármű belföldi üzemben tartása nem jogsértő.

Akkor elég a jogsi és semmi más ?

Kassad # 2012.08.07. 11:27

Sinclair
Nem kell fordítás a jogsiról, mert a KET szerint, amiről nemzetközi gyakorlat szerint nem kell fordítás, arról e szerint a törvény szerint sem kell. A fényképes igazolvány ez a kategória.

MacMeshter
Hihetetlen arab, hogy már megint itt vagy és még mindig ilyen hülye vagy.

  1. Nem csak az változott, hogy elég egyszerű fordítás arról, amiről eddig hivatalos kellett. A lényeg változott meg. Mostantól nem minősül belföldi üzembentartónak, azonnal az ember, ha van magyar lakcíme. Innentől kezdve nincs gond.
  2. "Ez azért lesz gond, mert a külföldi rendszámú autókban ülő vezető-tulajdonosok (ez többnyire egy és ugyanazon személy) túlnyomó többsége továbbra is külföldi ember,"

Leírtuk egy ezerszer, hogy ez baromság. Van egy olyan 30 ezer külföldi rendszámos autó itthon magyar vezetővel.

3. szokásos tartózkodási hely" fogalma, amely sehol nincs egyélrtelműen definiálva, tehát bárki mondhatja a szájával, hogy "nekem a szokásos tartózkodási helyem a Vatikán", és nincs arra törvényileg szabályozott metódus, hogy ezt bárki is kétségbe vonhassa, mert senki nem tudja bizonyítani ennek az ellenkezőjét"

Írásos dokumentummal kell bizonyítani a külföldi cím meglétét. Csak az hangozhat el szóban, hogy ez a "szokásos" tartózkodási helyed. Majd csak megérted egyszer...

clerenc # 2012.08.07. 08:15

Vegre! Bar mar nekunk mindegy! De azert jo volt itt elmelkedni! :)

Sinclair # 2012.08.07. 07:07

, mert igazán nem nagyon értem ezt az egészet !

Sinclair # 2012.08.07. 07:05

Gyakorlatilag akkor a külföldi jogsimmal ami lakcim is benne van vezethetem simán a kocsim magyarországon, nem számit ha van magyar lakcím igazolom aug-7-től?
Elég ennyi nem kellenek más papírok?

Véleményem # 2012.08.06. 21:27
clerenc # 2012.08.02. 12:45

Marmint a magyar lakcimröl jelentkeztem ki.

clerenc # 2012.08.02. 06:39

Miutan kijelentkeztem egy honapig volunk Magyarorszagon senki meg nem allitott minket! Mikor visszafele jöttunk akkor sikerult belefutnunk a rendörökbe. Ellenöriztek, nem talaltak semmi hibat. megkerdeztem az egyiket, hogy mi lenne ha lett volna magyar lakcimem? Valaszolt ra de volt egy olyen erzesem közben,hogy szerintem ö se ertette amit mond. Amugy normalisak voltak es nem kötözködök.

skyrangr # 2012.07.30. 14:05

na. kerek 1 hét alatt meg is jött a 'Külföldi cím'-es lakcímkártya... :)

Sinclair # 2012.07.29. 16:00
Ruzsi83 # 2012.07.27. 13:35

Üdvözlök minden kedves fórumozót, egy kis segítségre lenne szükségem aug 10.-én megyünk haza angol rendszámos autóval, de a jogsi és az állandó lakcím is magyar, szerintetek mit tegyek mi a legjobb megoldás? És olyan megoldás kéne ami angliából is megoldható. Nagyon nagyon köszi a segítséget.

Kassad # 2012.07.27. 10:45

Egyszerű fordítás elég, ott van a törvényben...

Sinclair # 2012.07.27. 09:56

Én úgy tudom a kinti címes jogsiról vagy ID kártyáról egyszóval tartózkodási engedélyről vagy címről nem kell semmilyen fordítás, mert pl. egy jogsin mit fordítunk?
Akinek ezek nincsenek azoknak kell fordítás munkaszerződés vagy stb., de lehet, hogy nem jól tudom?

Peti0711 # 2012.07.27. 08:07

Nándyelvtárs, már nagyon hiányoztál. Miért kell folyton bele ugatnod a felnőttek beszélgetésébe? Még mindig nem sikerült kikezelniük a moderátor-fóbiádat?

kolenat # 2012.07.26. 15:43

Lévén, hogy érdekelt vagyok a belinkelt törvény szöveget elolvastam.
Az ebben leírtak szerint nem elég ha a svájci tartózkodásim bemutatom amiben a svájci címem van, mert a törvény szövege szerint ez hiteles magyar fordíással együtt kell prezentáljam a rend őrének...

jól értem én eztetet?

Sinclair # 2012.07.26. 15:30

ok még egyszer köszi !

Kassad # 2012.07.26. 15:10

Mint írtam halál pontos ami complex jogtárban van.

És személy szerint neked írtam, hogy rendben vagy...

Sinclair # 2012.07.26. 14:31

Egyébként a neten is lehet majd pontosan olvasni valamikor ezt mint ahogy idáig amit bármit is írtak mint pl, hogy meg akarják változtatni... és nem közlönyökben kell keresgélni?

Sinclair # 2012.07.26. 14:20

tehát akkor hiába van magyar lakcím kártyám elég a külföldi jogsi a kinti címemmel, magyar lakcímmel senki nem foglalkozik még ha le is hívják a BM nyilvántartásból ? csak azokkal foglalkoznak akinek nincs kinti igazoló címe? én korlátlanul járhatok? még a szeptemberben változó 30 nap sem érint? és az se számít, hogy a kocsi tulajdonosa vagyok? úgy mint régen?

Kassad # 2012.07.26. 12:15

Épp most kaptam egy privátot, amiben felhívták a figyelmemet, hogy az 1 napos megbízás helyetti 30 napos megbízás lehetősége nem lép életbe aug.07-től, csak szept. 21-től!

Akit ez érint attól elnézést kérek, elkerülte a figyelmemet, hogy két lépcsőben lépnek életbe a változtatások (14 és 60 nappal)...

Azonban a hazalátogató magyarokat érintő 'belföldi üzembentartónak van magyar lakcíme' probléma valóban megoldódik aug.7-től, tehát Sinclair, ami téged érint rendben vagy...

Ugyanezen embereknél a "csakmagyarlakcímes"-nek kölcsönadás, illetve a kintről lízingelni vágyóknak viszont csak szept. 21-től működik a 30 napos papírozás, addig még 1 napos kell.

Akkor még egyszer: minden úgy helyes, ahogy a complex jogtáras linken olvasható aug.7-től!

Sinclair # 2012.07.26. 10:41

ok köszi !

Kassad # 2012.07.26. 10:27

Igen, még mindig.
Aug. 7.

Sinclair # 2012.07.26. 10:09

Gyakorlatilag akkor arról fog szólni az egész, hogy ha külföldi címes jogsim van akármikor vezethetem és a kocsi a nevemen van ! Nem számít ha van magyar lakcím igazolom, nem kellene semmilyen papírok ?
ez várhatólak mikor lesz élő teljesen törvényben?

Kassad # 2012.07.26. 09:32

A válasz továbbra is ugyanaz: Igen, don't fos.

http://www.magyarkozlony.hu/pdf/13606

Itt a pontos szöveg.

A complex jogtár jövőbeni időállapotra történő állíthatósága egy szolgáltatás, mint ilyen tartalmazhat hibákat. Az egy napból 30 nap lesz (fél éven belül), megbeszéltük már párszor. azt is, hogy vélhetően sehogy nem fogják tudni ellenőrizni. Mindazonáltal te lakcímes jogsival akarod vezetni, amely szempontból ez teljesen lényegtelen...