Külföldi rendszám-magyar vezető


Fantomas1 # 2012.08.29. 14:49

Az így kiesett bevételt valahogy pótolni kell. :-S

Újra napirenden a rendszámcsere:

http://morgasjoga.blog.hu/…endszamcsere?…

Bocs az offért, de úgylátom ennek a témának még nincs itt fórumja.

Fantomas1 # 2012.08.29. 14:44

Kihalni látszik ez a fórum, ami pozitív dolognak is felfogható, hiszen nincs esemény ezen a téren, visszatér minden a régi kerékvágásba a külföldi rendszámos autók otthoni használatával kapcsolatban.

Voltam otthon ebben a hónapban, és egyszer sem állítottak meg, rám sem néztek. Mondhatnám, jobb lett a helyzet, mint volt, mert akkoriban még megállítgattak heti 1-2x.
Remélem másnak sincs rossz tapasztalata.

Sinclair # 2012.08.21. 08:23
Zuza13 # 2012.08.19. 07:59

Sziasztok!

A férjem Ausztriában vállalkozó, és magyar állandó lakcímmel rendelkezik, emellett osztrák ideiglenessel. Jelen pillanatban még magyar rendszámunk van, a kocsi a férjem nevén van. Ez jogszerű? Az osztrákok szerint ha osztrák munkahelye van valakinek, akkor oda kell fizetni a kötelezőt, azonban a férjem hetente kb. 3 napot mindig Mo-n tölt, ilyenkor meg az osztrák rendszámú autónkba itthon kötnének bele a rendőrök. (Pláne, hogy a magyarországi lakásunk előtt parkolna ilyenkor.) Mi a jogszerű eljárás a mi helyzetünkben? Átjelentsük az autót, v ne?

Köszönöm a választ!

Kassad # 2012.08.11. 10:24

Sehogy, mert 1 naposra van még lehetőség csak.

resident # 2012.08.11. 10:02

A 30 napost most hogy kell akkor megírni?Nem értem...Egyszerre 30 nap?És mi van a 6 hónapból maradt többi nappal?Akkor nem lehet vezetni?Vagy külön felsorolva mely napok a következő félévben?Azt ki tudja előre?
Van erről valami infó? én semmit nem találtam.

Patakok # 2012.08.09. 15:57

Kassad! Köszönöm a segítséget!

Kassad # 2012.08.09. 10:07

Hölgyeim és Uraim ne értetlenkedjünk már ennyit.

Annyi a változás, hogy mostantól nem gond üzembentartói szempontból sem a magyar lakcím megléte. Ennyi.

Amúgy minden a régi:

  • Kinti lakcímet tartalmazó hatósági igazolványról eddig sem kellett fordítás, és most sem kell.
  • Ha valakinek csak magyar címe van, az teljes bizonyító erejű magánokiratnak minősülő munkáltatói igazolással, vagy egy napos megbízással vezetheti az autót (a 30 napos még nem él). Ezeket mostantól nem kell hivatalosan fordíttatni, elég kockás papírra tollal magad...

Ennyi, és nem komplikáltabb.

DANDOOOOO # 2012.08.09. 06:12

Sziasztok,

Ausztriában élek és dolgozom, de van Magyarorszűgi lakcímem is. Amennyiben jól értam, akkor 7től a nevemen lévő osztrák rendszámú autóval úgy mehetek haza, ha van nálam az itteni lakcímemről egy igazolás, és ez le is van fordítva (A fordítást én is csinálhatom... )?
És ha mondjuk az Öcsém szeretné vezetni az autót, úgy hogy én nem ülök mellette, akkor meghatalmazűst kell írnom neki róla, ami 1 napig érvényes?

Segítsegeteket előre is köszönöm,
DANDOOOOO

Kassad # 2012.08.08. 16:39

Jól. Neked csak a vezetői mentesülési körülményt kell igazolnod. Erre egy teljes bizonyító erejű magánokiratnak minősülő munkáltatói igazolás a megoldás nálad, amivel igazolod, hogy a gépjárművet külföldi munkavégzés céljából használod. Ha nem magyarul írjátok, akkor egyszerű fordítást is mellékelsz és jó vagy.

Ha ez nem megoldható, akkor napos papír a lízingcégtől a szeptemberi törvényváltozásig, utána 30 napos papír.

Patakok # 2012.08.08. 15:36

Ezek szerint ez a rész vonatkozik ránk, mivel a gk egy csehországi lízing cég tulajdonában van:

az üzemben tartó olyan nem természetes személy, amely rendszeres tevékenységét a külföldön bejegyzett telephely (fióktelep) szerinti országban végzi,

Jól értelmezem?
Köszi előre is választ!

Kassad # 2012.08.08. 14:25

E tekintetben a törvény nem változott.

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Patakok # 2012.08.08. 13:34

Üdvözletem mindenkinek!
Információt szeretnék kérni, cseh rendszámú autóval közlekedem itthon, mivel a kinti cégnek dolgozom. Itthon nincs bejegyezve a cég. Az új törvény szerint használhatom itthon az autót? Itthoni lakcímem van.
Előre is köszönöm a segítséget!

Kassad # 2012.08.08. 09:10

A te esetedben akkor az 1 napos megbízás játszik (ami majd szeptemberben változik 30 naposra). Emlékeim szerint zolltomi azt mondta, hogy ha jelen van az üzembentartó, akkor nincs szükség írásos megbízásra. Erre azonban nem esküszöm meg...

brooklyn # 2012.08.07. 23:06

Megtudna nekem valaki mondani,hogy parom kettos allampolgarsagu,Roman es Magyar.Tulajdonaban van egy roman rendszamu szemelygepkocsi.Vezethetem-e Magyararorszagon en, ha o mellettem ul az autoban vagy sem.En Magyar allamoplgar vagyok,es csak Magyar bejelentett allando lakcimmel jelentkezem.Paromnak viszont van roman bejelentett lakcime,es termeszetesesn Magyar is,ugyanaz mint nekem,mivel egyutt elunk.Kerem aki ebben a kerdesben tud segiteni kerjem irja meg.Elore is nagyon koszonom.

Kassad # 2012.08.07. 14:29

Kaptam egy privátot, ide válaszolok rá, mert telóról valamiért nem enged mailt küldeni ez a derék szolgáltató...

Így szólt a lényege:
"Nekem van angol jogsim amely tartalmazza az allando lakcimem.De meg meg van a magyar szemelyim is a lakcimmel egyutt.A kerdesem az lenne Hozzad hogy ha megallit a rendor es keri az okmanyokat el kell hogy fogadja az angol lakcimes jogsim mindenfele forditas nelkul,es ha rakerdez hogy van e magyar lakcimem mit mondjak?Mondjam azt nincs vagy nyogodtan mondhatom hogy van."

El kell, hogy fogadja, és nyugodtan megmondhatod, hogy van magyar lakcímed, a mai naptól ugyanis nem gond.

Sinclair # 2012.08.07. 12:39

ok nem szóltam !

Kassad # 2012.08.07. 12:19

Korlátlanul baszod :), most már tényleg don't fos :)

Esküszöm!

:)

Sinclair # 2012.08.07. 12:15

A magyart is igazolnom kell hiába mondom, hogy hol lakom !

Sinclair # 2012.08.07. 12:13

és a kinti címes jogsimmal mennyi időt vezethetem Magyarországon? korlátlan ? vagy majd a 30 nap dolog fog nekem élni ?
Elég sokan ki jelentkeztek nem tudtak várni !

Kassad # 2012.08.07. 12:12

Dr. Attika

Nem érteném jól, hogy előbb igazolnom kell a külföldi cím meglétét pl hatósági igazolvánnyal, és csak ez után állíthatom róla, hogy az a szokásos tartózkodási helyem?

Tehát értelmezésem szerint csak úgy bemondásos alapon azt, hogy külföldi tartózkodási helyem van, NEM kötelesek elfogadni.

Legalábbis ez erre utal:
"(5) A (2) és (4) bekezdésben meghatározott feltételek fennállását az ellenőrzés során a jármű üzemben tartója, valamint a jármű vezetője magyar nyelvű, vagy magyar nyelvű hiteles fordítással vagy hiteles fordításnak nem minősülő egyszerű fordítással is ellátott közokirattal vagy teljes bizonyító erejű magánokirattal köteles igazolni.”

Sinclair # 2012.08.07. 12:11

A hatóságnak viszont elég érdekes lenne, hogy bizonyítsa !,de ha majd be vezetik az 1 napról a 30 napot ezt se tudják követni, mert mi van ha engem ellenőriztek és aznap ki mentem Ausztriába és vissza jöttem két nap múlva !

Kassad # 2012.08.07. 12:07

Innentől kezdve nem számít. EZ az ami változott.

Én is magamnál tartom. Ezzel is tudod nyomatékosítani a kinti tartózkodási hely "szokásos" mivoltát. Nem mintha jogilag erre szükség lenne, de ártani nem árthat.

Dr.Attika # 2012.08.07. 12:06

Mivel a lakóhely jogkérdés, a tartózkodási hely ténykérdés, ezért nem kell semmit bizonyítani. Fő szabály szerint a hatóságnak kell a tényállást tisztázni, tehát nekem annyit kell mondanom, hogy külföldön van a szokásos tartózkodási helyem és a hatóságnak kell bizonyítani az ellenkezőjét.

Sinclair # 2012.08.07. 12:03

Igen benne van a címem is ! és nem számit a magyar lakcímem?
ok nem nyúzlak már tovább köszi !
Egyébként még megvan az a papír is amit ajánlottál annak idején az Önkormányzatnál csináltattam az Ideglenes kijelentkezést azt tovább is megtartom !