Külföldi rendszám-magyar vezető


Sinclair # 2012.09.21. 14:56

Visszatérve én megint itthon vagyok és tegnap az esős időben délelőtt Pesten összevissza járkáltam kocsival és semmi valamelyik nap meg pont egy NAV-os kocsi mögé álltam be kora reggel,de nem foglalkoztak velem és ha foglalkoznának is az úgy módosítás szerint elég a kint jogsim a kinti címemmel !

Sinclair # 2012.09.21. 14:54

A NAV is majd meg unja !

Sinclair # 2012.09.21. 14:52

Én úgy tudom 24.-étől él a 30 napos !

WRC555 # 2012.09.21. 12:57

Nem tudom,mi az alapja az egésznek, majd kiderül, szerintem a "határátlépés" veszett fejsze.
Szóval ha életbe lép, marad a harminc naponta egy okmány, vagy megírjátok 10 napra, hogy ne legyen mindig ugyanaz, igaz, ahhoz az kell, hogy ugyanaz a rendőr állítson meg gyakran.

Passionata # 2012.09.21. 12:36

en tovabbra is a napit hasznalom amig nem jelenik meg hivatalos tajekoztatas ,hogy a 30napokat mikent kell szamolni.amennyiben a hataratlepestol szamitva ujraindul az szamlalas akkor eleg lesz havonta egy okmany am ha nem akkor marad a napi meghatalmazas .

amugy mostansag a rendorok ram sem neznek viszont a NAV ketszer is az elmult honapban.

Passionata # 2012.09.21. 12:32

igen , kozlemenyt is igertek a police.hu n,
egyenlore meg semmi

WRC555 # 2012.09.21. 09:33

Elvileg ma lép hatályba ismét valamilyen módosítás, vagy nem? Úgy tudom, visszaáll a harminc napos használat, félévenként...

Gábor111 # 2012.09.19. 10:04

Kedves danimisi!

Ezt speciel tudom, mert eddig én is eljutottam.Bejelentett munkahely és állandó osztrák lakcím a kritérium.Ha ez megvan a megvásárolt autó
papírjaival irány az egyik biztosító és ott intéznek mindent kb 10 perc alatt.A rendszámot is tőlük kapod, ami névre szól.Az átírás díjja 185 euro.A biztosítás, ha nulla bónuszról indulsz egy 1.4 es 1.6 os autónál
havi 80 euro kb.A megvásárolt autónál a begyüjtött papírok:adásvételi, törzskönyv- egy A5 ös méretű füzetecske, forgalmi, a műszakiról valópapír és az autó legyen kijelentve.
Ezt tudom, viszont már próbáltam segítséget kérni, ezt nem tudom:
Tisztelt Fórumozók!

Auszriában dolgozom.Itt van bejelentett lakcímem is, a másodlagos magyarországi lakcím.
Egy évben egyszer maximum kétszer megyek haza egy hónapra.Osztrák rednszámú autóval rendelkezem.Kérdésem, hogy az otthon eltöltött idő alatt, osztrák rendszámú autómat használhatom e?Vagy egyáltalán haza mehetek e vele íly módon?

Segítségeteket előre is köszönöm!

danimisi # 2012.09.18. 17:03

Üdvözlök Mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni,mégpedig abban,hogy milyen törvényi rendelkezések vannak hatályban Ausztriában az ott dolgozó és ideiglenes lakcímmel(nebenwohnsitz)rendelkező magyar állampolgárokra,ha magyar rendszámú sajáttulajdonú vagy bankhiteles,lízingelt autóját használja Ausztriában.Nem vagyunk pontos információk birtokában csak úgy tudjuk,hogy az idevonatkozó osztrák törvényt szigorították a nyár közepén.Szeretnénk autót vásárolni,de hogy hol az emiatt kétséges.Mi a feltétele Ausztriában,hogy egy külföldi állampolgár sajáttulajdonú autót birtokolhasson?
Nagyon megköszönném mindenkinek ha tudna segíteni ebben a kérdésben,és elnézést ha rossz helyen próbálkoztam.

e-mail:danimihaly@gmail.com

KriszRastatt # 2012.09.18. 13:38

Jo napot kedves forumozok!
Szeretnek informäciot kapni as következö helyzetre:
Tartos munka miatt nemetorszägba költöztem,es szeretnem a kocsimat kihozni. Kerdes az,hogy van e idökorlät a magyar rendszäm hasznälatära illetve a magyar biztositäs eleg e. Aki esetleg järt mär hasonlo cipöben illetve friss idei informäciokat tud az kerem segitsen. Ügymenet es költseg mikent alakul? Mielött nagyon belemerülnenk, nem tudom es nem akarom eladni Lizing van rajta es ketszer több mint az auto erteke.Sumäkolni nem akarok,hogy talän nem kapnak el. Hivatalos,tiszta eljäräsban szeretnem megoldani.Elöre is köszönöm!

Fantomas1 # 2012.09.16. 11:57

Sinclair,

A zöldkártya a meglévő biztosításodnak nemzetközi igazolása. A zöldkártyával igazolod, hogy van biztosítás az autódon.
Hol itt akkor a probléma? Csillának igaza van, a biztosítás megléte a legfontosabb az autón és hogy ezt tudd igazolni is zöldkártyával vagy eredeti - a biztosítótól kapott - kötvénnyel.

Sinclair # 2012.09.14. 16:21

Ezt én is alátámasztom amit Kassad mond nekem is EU-s a rendszámom és nekem is elég zöldkártya azon minden rajta van !

Kassad # 2012.09.14. 11:47

"Külföldön élő magyarként biztosan mondhatom, hogy pont az ellenkezője igaz."

http://www.unionbiztosito.hu/…oldkartyarol

"A Zöldkártya Egyezmény egyes tagországaiban (lásd táblázat) ennél is egyszerűbb a helyzetünk, hiszen a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási fedezet meglétének igazolásául - a Zöldkártya helyettesítéseként - elfogadják az adott gépjárműre kiállított forgalmi rendszámot és a gépjárművön ovális mezőben külön elhelyezett "H" országjelzést.

Az Európai Unió tagországában kiadott forgalmi rendszámtáblák esetében az autókat az Európai Unió területén nem kell további külön országjelzéssel ellátni. "

Kassad # 2012.09.14. 08:29

Írjon a felesége egy meghatalmazást az egyszerűség kedvéért, olyankorra, ha nem lenne jelen, és legyen édesapádnak rá gondja, hogy a törvénynek megfelelően mindig tudja igazolni a kinti tartózkodási helyét.

Biztosítást speciel EU-s autónál nem ellenőriznek tudomásom szerint.

Gábor111 # 2012.09.13. 21:18

Tisztelt Fórumozók!

Auszriában dolgozom.Itt van bejelentett lakcímem is, a másodlagos magyarországi lakcím.
Egy évben egyszer maximum kétszer megyek haza egy hónapra.Osztrák rednszámú autóval rendelkezem.Kérdésem, hogy az otthon eltöltött idő alatt, osztrák rendszámú autómat használhatom e?Vagy egyáltalán haza mehetek e vele íly módon?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Fantomas1 # 2012.09.13. 16:05

Szerintem minden további nélkül. Ha az autó rendben van, jogsi van, biztosítás is van rajta, akkor "jó utat".

Tamika7 # 2012.09.10. 17:33

Tisztelt Jogi Fórumozok!

Segítségeteket szeretném kérni! Az édesapám használhatja-e Magyarországon az Ausztriai rendszámú gépkocsiját? A gépkocsi a felesége nevén van, aki Osztrák-Magyar állampolgár, az édesapám állandó lakhelye Magyarországon van, de a tartózkodási helye (ideiglenes lakcíme)Ausztriában van. Ha itthon tartózkodnak, közlekedhetnek-e büntetés nélkül az említett gépjárművel?
Segítségeteket előre is köszönöm!

WRC555 # 2012.09.09. 12:40

Nem, szlovák.
Gondolom azt nézték van-e műszaki rajta mert állt sokat meg tiszta rozsda volt a fékje, de sajnos van műszakija meg mindene.

Dr.Attika # 2012.09.08. 07:47
WRC555 # 2012.09.07. 22:15

A nagymamám megismeri a rendőrautót, ugyanis van villogó a tetején.
Egyébként fináncok voltak szerintem is, általában nrkik van Octavia kombi vagy zöld Pathfinder.
Igen, külföldi rendszám van rajta.

Dr.Attika # 2012.09.06. 05:58

Fináncok voltak azok. Zöld az autójuk. külföldi rendszám van rajta?

Véleményem # 2012.09.05. 20:32

WRC555

Miből gondolod hogy a te autódról irkáltak bármit is?
A nagymamád tisztában van a rendőrautó kinézetével? A zöld az elég ritka...

WRC555 # 2012.09.05. 18:01

Azt esetleg nem tudja valaki megmondani, ma egy zöld (feltehetően Octavia) rendőrautóval két rendőr ma minek irkálta a ház előtt psrkoló autómat? Nagymamám látta az ablakból, én ugye dolgoztam.

Kassad # 2012.08.31. 14:04

"Jelen pillanatban még magyar rendszámunk van, a kocsi a férjem nevén van. Ez jogszerű?"

Valakinek magyar lakcíme van, és magyar rendszáma? Igen ez elég jogszerűen hangzik...

"Az osztrákok szerint ha osztrák munkahelye van valakinek, akkor oda kell fizetni a kötelezőt, "

És? A férjednek nem munkahelye van, hanem vállalkozó, senki meg nem tudja állapítani, hogy hol tölti az idejét (hol van a szokásos tartózkodási helye). A férjed az osztrák rendőrnek nyújtsa oda a magyar papírjait igazoltatáskor és kész. Esetleg egy "Gúten tág niht spriht dájcs"-ot helyezzen el mellé.

Az osztrák törvényeket és eljárást egyébkén nem ismerem, azokról nyilatkozni nem tudok...

" a férjem hetente kb. 3 napot mindig Mo-n tölt, ilyenkor meg az osztrák rendszámú autónkba itthon kötnének bele a rendőrök. (Pláne, hogy a magyarországi lakásunk előtt parkolna ilyenkor.)"

Senki nem köt bele semmibe. Osztrák rendszám esetén igazolja a kinti szokásos tartózkodási helyet a kinti hatósági igazolvánnyal, és kész. Annak, hogy hol parkol "különösen" semmi jelentősége nincs.

Zuza13 # 2012.08.30. 11:30

Sziasztok!

Az én problémámra tudja vki a megoldást?? Kérem írjon vki, aki jártas ebben az ügyben!!!!