Külföldi rendszám-magyar vezető


Kassad # 2012.02.23. 08:48

Dj

ezt keresed: http://www.vezess.hu/…lenorzes.pdf

Shohat78

Tavaly óta van ez így emlékeim szerint. Ugyanolyan jogon, mint ahogy pl. az osztrák rendőr koboz el dolgokat. Ehhez nem tudok konkrét törvényi hivatkozást fejből, mert engem nem érint.

DjBluelight # 2012.02.23. 08:51

Nem pont ezt, de tartalmilag valami ilyesmire gondoltam. :-)
Köszönöm Kassad!

Kassad # 2012.02.23. 10:20

Azzal igazolod a "külföldön élést", amivel a külföldi állandó lakcímedet.

Kassad # 2012.02.23. 11:19

Amennyiben az egy közokiratnak minősülő hatósági igazolvány. (pl. személyi, lakcímkártya, jogsi)

RichJerk # 2012.02.23. 13:57

DjBluelight

Csak nem egy Gugli Mapsz autó volt az? :D
http://www.szon.hu/…-600x400.jpg

Véleményem # 2012.02.23. 14:36

ez a google autó gondolom cég autó, elsőre semmi olyan nincs amibe bele lehetne kötni.

DjBluelight # 2012.02.23. 17:58

Arról, hogy milyen autó volt, sajnos nem adhatok ki infót.

Amúgy mindenbe bele lehet kötni, különösen ebben a kis országban.

Tudjátok, nem nehéz az élet, csak ha megnehezítik.:)

Véleményem # 2012.02.24. 15:38

S8ABT

Igazad volt abban hogy a rendőr nem veheti le a rendszámot!
Ha a helyzet úgy kívánja hogy le kell venni a rendszámot, akkor felkéri, felszólítja a tulajt vagy gépkocsivezetőt hogy vegye le a rendszámtáblákat. Ha ennek nem tesz eleget, vagy nem tud eleget tenni, akkor a rendőr hív egy autómentőt, vagy hasonlót, aki le fogja venni szerszámokkal a rendszámtáblát. Ezt természetes kiszámlázzák a jogsértőnek, akitől a rendszámot elvették.

RichJerk # 2012.02.24. 19:37

100EUR-ért kiváltasz másikat az okmányirodában.

Honda Civic # 2012.02.24. 21:36

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi esettel kapcsolatban:
A fiam 2011. július óta Hollandiában dolgozik. Azóta először 2 hete jött haza a kint vásárolt Holland rendszámú autójával. A szomszéd utcában igazoltatta a rendőr (megjegyzem már zárta be a kocsi ajtaját) és megállapította a jogtalan használatot, mivel nem volt az autóban a fiam munkaszerződése. Mondta felszalad érte a lakásba, mert nem tudta ilyen törvény lett itthon mióta elment, de ezt a rendőr nem engedte, levetette a rendszámát. Mondta menjen érte majd az okmányirodába. Sikerült elintéznem, hogy másnap ott legyen a rendszám, mert azt mondták 3 nap az ügyintézés, viszont neki menni kellett vissza dolgozni. Bevitte a papírjait(munkaszerződés, lakcímbejelentő), amit az ügyintéző rendben talált és visszaadta a rendszámot. Tegnap vettem át a levelet a rendőrségtől, hogy közigazgatási eljárást indítottak ellene a jogtalan használatért. Kérdésem lenne, hogy érdemes-e a nevében (meghatalmazással) a rendőrségen nyilatkozatot tennem az ügyben? A levélben azt írják 30 napon belül nyilatkozatot tehet az ügyben ő vagy meghatalmazottja. Felháborítónak tartanám, ha kiszabnák rá a törvényben meghatározott (400-800e Ft) bírságot a tudatlansága miatt. Ő ezt a 15 éves autót a kinti munkájához vette nem pedig azért, hogy bármit is csaljon itthon. Tudom a tudatlanság nem mentesít a törvény betartása alól, de azért ez mégis csak felháborít.
Kérem, ha valakinek volt hasonló ügye ossza meg a tapasztalatait. Nem tudom melyik a jobb várni az eljárás befejezéséig, vagy nyilatkozni mi is történt valójában, segít- e ez a bírság kiszabásában.
Előre is köszönöm a segítséget!

Véleményem # 2012.02.25. 00:02

Shohat78

Egy olasz személyi igazolvány, vagy jogsi, már is mentesít minden kellemetlenség alól...

Véleményem # 2012.02.25. 00:03

persze ha olasz rendszámod van.

zolltomi # 2012.02.25. 05:30

A külföldi rendszám jogellenes használatának a bírság kiszabását követő további szankciója, hogy jogellenes használat esetén a külföldi rendszámot és hatósági engedélyt az ellenőrzés helyszínén el kell venni, és 8 napon belül meg kell küldeni az illetékes közlekedési igazgatási hatóságnak. A rendszámot és forgalmi engedélyt a hatóság bevonja, és tájékoztatja az üzemben tartót, hogy ha 15 napon belül nem kezdeményezi a jármű belföldi forgalomba helyezését, akkor a bevont rendszámot és forgalmi engedélyt a kiállító külföldi hatóság részére megküldi.

Nem vonatkozik a törvény arra aki a járművet Magyarország területén kívüli rendszeres munkavégzés érdekében használja és ezt hitelt érdemlően igazolni tudja.

RichJerk # 2012.02.25. 18:04

Shohat78

Ha be vagy jelentve no para. Amúgy annyira nincs nagy razzia még, csak 1-1 megállítgatásról hallani. És persze nem minden rendőr egyforma. Én körbe kérdeztem jó néhány nem foglalkozik vele, mert keres 150e-t és aztán ha kiderül hogy mégis jogosan használták a rendszámot akkor meg szétperelik, egy szóval egy ekkora fizetést nem érdemes nagyon megkockáztatni. Már akinek leveszik a rendszámát, az nem hagyja egy könnyen annyiban, főleg ha egy S merciről veszik le annak lesz sztárügyvédje aki elintéz mindent

Captain Spaulding # 2012.02.26. 06:32

Hjah, ezt írtam én is korábban. Nem kezdtek meghírdetett nagy razziába sem Budapesten, sem országszerte. És ezt nyilatkozta is a hatóság.

Másfelől osztom az előttem szóló véleményét, a rendőr nem bíró, hogy ezekben a dolgokban ítélkezzen és esetleg egy bizonytalan kimenetelű dologban úgy járjon el, hogy később ő maga is "megszívhatja". Főleg ha annyira tiszta számára is a helyzet, mint sokaknak itt.

zolltomi # 2012.02.26. 15:12

Jól emlékszel! Ez tavaly nyár óta van és sajnos itt magyarországon azóta kell... Hát ez van! Ha be vagy jelentkezve magyarországon, jelentkezz ki és akkor már nálunk is törvényes! Ha haza jössz, lakcímkártya nélkül is tudod, hogy hol laksz. :-)

zolltomi # 2012.02.26. 18:19

Rendben.

StefanAti # 2012.02.27. 14:19

Engem a valtozatossag kedveert leallitottak pentek este is!
Kertek forgalmit, jogsit szemelyit majd kerdeztek h mi közöm van a forgalmiban levo tulajdonoshoz! Ekkor mondtam h berlem, de van papirom hogy elkezdodott a regisztracio! Erre mondtak, hogy ha elkezdodott akkor nem szamit mi kozom a tulajdonoshoz!
Azert megneztek a regisztracios papirt es szondaztattak, de mehettem tovabb gond nelkul.....

Sinclair # 2012.02.27. 14:57

és ha te lettél volna a forgalmiban szereplő tulajdonos akkor mi lett volna?
Azt mondtad nekik, hogy bérled akkor, hogyan kezdeményezheted a regisztrációt?
Vagy a tulajtól bérelted?

StefanAti # 2012.02.27. 15:40

Sinclair
Termeszetesen a tulajtol berlem! A regisztraciot pedig a tulaj kezdemenyezi....

Sinclair # 2012.02.27. 16:22

Értem !
csak arra lettem volna kíváncsi mi van ha tulajdonosként te szerepelsz

StefanAti # 2012.02.27. 17:57

A elkezdodott a regisztracio akkor mindegy, ha nem akkor mas felteteleknek kell megfelelni.....

zolltomi # 2012.02.28. 05:51

StefanAti!

Biztos, hogy jól csináljátok? Magánszemélytől vagy flottaüzemeltetőtől bérelsz?

Sinclair # 2012.02.28. 09:13

nekem is elég érdekes, hogy bérleményt, hogy lehet regisztráció alá helyezni !

DjBluelight # 2012.02.28. 12:27

Ez a bizonyos "Származási ellenörzési nyilvántartásbavételi" dokumentum mindössze 3 hónapig érvényes.
Ha lejár, akkor mi a teendö?
Gondolom nem kérhetek 3 havonta újat...