Külföldi rendszám-magyar vezető


Kassad # 2012.05.04. 11:42

Ehhez képest, ha valahol 183 napnál többet töltesz az EU-n belüli országok közül, ott automatikusan adóalanynak minősülsz. Tehát ott kell adózzál, ahol 183 napnál többet töltesz.
Ha most a "hogy bizonyítják be amióta schengen van"-nal szeretnél jönni, akkor olvass utána, hogyan végezte ki pl az olasz adóhivatal nem egy celeb-jét az olasz nemzetnek, mert azok úgy akarták megúszni a magasabb olasz adókat, hogy Monaco/Montecarlo stb lakhelyeket vettek fel és jelöltek meg szokásos tartózkodási helynek valótlanul. A fordított bizonyítási kényszer csodákra képes...

StefanAti # 2012.05.04. 11:13

"A normál embernek viszont továbbra is ott az opció: senki nem tiltja meg, hogy vállalkozzon... és senki nem tudja leellenőrizni, hogy hol tölti az év több, mint 183 napját (a példában említett esetben pl. "az EU-ban")."

Innen látszik, hogy még sosem volt dolgod adóhivatallal...

Kassad # 2012.05.04. 11:11

Ehhez képest, ha valahol 183 napnál többet töltesz az EU-n belüli országok közül, ott automatikusan adóalanynak minősülsz. Tehát ott kell adózzál, ahol 183 napnál többet töltesz.
Ha most a "hogy bizonyítják be amióta schengen van"-nal szeretnél jönni, akkor olvass utána, hogyan végezte ki pl az olasz adóhivatal nem egy celeb-jét az olasz nemzetnek, mert azok úgy akarták megúszni a magasabb olasz adókat, hogy Monaco/Montecarlo stb lakhelyeket vettek fel és jelöltek meg szokásos tartózkodási helynek valótlanul. A fordított bizonyítási kényszer csodákra képes...

Kassad # 2012.05.04. 11:07

Ehhez képest, ha valahol 183 napnál többet töltesz az EU-n belüli országok közül, ott automatikusan adóalanynak minősülsz. Tehát ott kell adózzál, ahol 183 napnál többet töltesz.
Ha most a "hogy bizonyítják be amióta schengen van"-nal szeretnél jönni, akkor olvass utána, hogyan végezte ki pl az olasz adóhivatal nem egy celeb-jét az olasz nemzetnek, mert azok úgy akarták megúszni a magasabb olasz adókat, hogy Monaco/Montecarlo stb lakhelyeket vettek fel és jelöltek meg szokásos tartózkodási helynek valótlanul. A fordított bizonyítási kényszer csodákra képes...

StefanAti # 2012.05.04. 11:03

Nándy

Jól hangzik amit felvázolsz, csak a dolgok nem így működnek. Ez egy álomkép amit te leírtál az első bekezdésedben, én viszont ebben a szakmában dolgozom és ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor régen más munka után kellett volna néznem....

De kérdezd meg az ügyvédeidet ha majd visszaérnek Pécsről vagy menj el egy adótanácsadóhoz és két mondattal keresztbehúzzák az általad felvázolt képet.

Egy egyszerű kérdés a végére:

Miért fizeti ki a sok okos nyugateurópai pl Dániában a 60% szja-t, ha egy kis agytornával mentesülhetnének az adó alól pl a Bahamákon????

StefanAti # 2012.05.04. 10:06

"Vehetsz 6 házat 6 különböző országban, és bejelentheted magad 6 helyre, és akkor mindenhol csak átlag 2 hónapot vagy: na akkor hol van a "szokásos tartózkodási helye"? Hát az EU-ban, de ennél pontosabban nem lehet behatárolni."

Ilyenkor hol adózol??

StefanAti # 2012.05.04. 07:58

Mazsola
"Magyar rendszámmal huzamosabb ideig vagy külföldön,abban a pillanatban megbüntetnek."

Persze ezt tudtuk, én arra írtam, hogy Nándy ajánlotta ha átutazóban van Rogán a magyar autójával akkor büntessék meg külföldön...

mazsola-77 # 2012.05.04. 06:41

Szerintem Nektek a Rogánnal kellene vitába szállni,nem egymással...

mazsola-77 # 2012.05.04. 06:38

az eset óta már hazavittem a Magyar rendszámos kocsit,és vettem kint egy Németet,amivel ugye otthon voltunk a hétvégén.

mazsola-77 # 2012.05.04. 06:35

Magyar embert magyar papirokkal magyar rendszammal kulfoldon...... Miert is ne hasznalhatna???” Ha pl. Magyar rendszámmal huzamosabb ideig vagy külföldön,abban a pillanatban megbüntetnek. Én még várom a rendörség válaszát.Kontroll,kérdezi a rendör mióta van itt a kocsi,mondom egy éve. Ok,hol fizetek adót? Mondom Magyarországon. Akkor megbüntet,és fel is köteles jelenteni,mondta a Német rendör. Ez Német példa!

Kassad # 2012.05.03. 17:41

Ez a legnagyobb poén, hogy rogán azt hiszi még a 30 napos szabály van érvényben :)

Ez kb úgy tud olvasni, mint Nándorfehérváry.

Rájöttem! Mocsi-jogibece-sohat-nándorfehérváry igazából rogán antal !!!!

mrdr # 2012.05.03. 17:35
StefanAti # 2012.05.03. 16:52

" és a német emberünknek van szlovák jogsija és ID-ja, miért ne vezethetné Németországban?"

Azért mert nem ez volt a kérdés! Elolvasnád újra mit kérdeztem?

StefanAti # 2012.05.03. 15:29

" olasz nyugodtan vezetheti a svéd barátjának az autóját mondjuk írországban, annak a svédének, aki spanyolországban él."

És egy német aki Németországban él és német papírjai vannak használhat szlovák rendszámú autót Németországban ahol lakik????

mylon # 2012.05.03. 15:25

Látom itt hetek óta nem változott semmi....

StefanAti # 2012.05.03. 15:07

"Az ellen ugat, hogy magyarok ne járjanak szlovák autóval. Ez bassza a csőrét. Helyes. Ezt viszont csak úgy lehet megakadályozni, ha a vízzel együtt kiöntjük a gyereket is. Ezek után a következő kérdésem lenne ehhez az eszement emberhez:

Tehát akkor Rogán Toncsi elvtárs szerint akkor mostantól magyar állampolgár nem alapíthat az EU-ban (vagy bárhol a világon) céget? Nem költözhet át más országba?"

Elmondanád mi köze annak a két dolognak egymáshoz, hogy valaki kiköltöhet-e/alapíthat e céget külföldön, meg hogy aki nem költözött ki (vagyis itthon él) az nem járhat külföldi rendszámmal???

StefanAti # 2012.05.03. 15:05

"Azért, te igen buta ember, amiért a német ember német papírokkal német autót sem használhat Magyarországon."

Csak akkor nem, ha van magyar bejelentett lakcíme!!

StefanAti # 2012.05.03. 14:38

" hogy ha megállítják a fickót a magyar rendszámú autójában bárhol, akkor az adott ország nyelvére lefordított pecsétes papírokkal kelljen igazolnia, hogy 24 óránál kevesebb ideje tartózkodik az országban, mert ha ez nem megy, akkor ott helyben statárium."

Te annyira buta vagy, hogy kiváncsi lennékhogy szoktál hazatalálni, ha elmesz valahova!
Magyar embert magyar papirokkal magyar rendszammal kulfoldon...... Miert is ne hasznalhatna???

StefanAti # 2012.05.03. 14:34

" cikk elején említett svédországi példa azért nem állja meg a helyét, mert ha csak néhány napra látogat haza a külföldön dolgozó magyar állampolgár külföldi rendszámú autójával, akkor a 30 napos szabály természetesen kezeli a problémát. Akik ennél hosszabb ideig vannak az országban, azok életvitelszerűen tartózkodnak itt, rájuk pedig meggyőződésem szerint a fentiek érvényesek.Létezik az Európai Unióban hasonló szabályozás, nem is egy. Például a magyar törvény mintájául szolgáló osztrák, vagy a magyar szabályozásnál lényegesen szigorúbb német. Ma már bánom, hogy nem a szigorúbb német szabályt vettük alapul, ami gyakorlatilag huszonnégy óráig engedi az ország területén német állampolgárként külföldi rendszámú autó használatát."

  1. Rogán Antal le van maradva 4 hónappal, mert jan1-ota itt is 1 napig lehet használni!
  2. Ha németben is 1 napig lehet, akkor kiváncsian várjuk Nándy véleményét, hogy Németország miért balkáni mocsár??
  3. Nándy okosabb mint Rogán Antal, mert ő már eltörlésről tud, míg Rogán Antal módosítani sem akarja!
Mohács # 2012.05.03. 14:13

A tegnapi cikket frissítették:

http://www.vezess.hu/…venyt/36726/

"Rogán Antal is reagált cikkünkre."

StefanAti # 2012.05.03. 13:37
  1. Nem mondtuk, hogy jo a torveny, csak azt hogy ertelmezheto
  2. "Na most a "szokásos tartózkodási hely"-re mindenki azt mond, amit akar, hiszen nincsenek határok, és mozgásszabadság van, tehát mindenki mondhat bármit, hogy ő "szokásosan" hol szokott lenni, teljességgel lehetetlen bebizonyítani, hogy igazat mond vagy sem"

100x atbeszeltuk mi a kulonbseg a "hol vagy" meg a hivatalosan hol elsz kozott! Szomoru, hogy meg mindig nem fogtad fel! A torveny ez utobbirol beszel!

3. Ha ilyen szep szavakkal tudod kifejezni szulohazád iránti tiszteleted, akkor szerintem te vagy az, aki legrosszabb hiret viszed az orszagnak kulfoldon! Ezuton is koszonjuk!

StefanAti # 2012.05.03. 10:08

Nándy

" ugyan maradt-e magyar lakcímkártyád bárhonnan is, és ha igen: bukta."

Volt munkáltatói igazolása (!), csak el kellett volna olvasnod és értelmezni! Munkáltatói mellett lehet magyar lakcíme!! Tudom, hogy nehéz de próbáld megérteni!!!

StefanAti # 2012.05.03. 09:50

"Ugyanakkor Ati ismerősei között két ellenpélda is volt, akik pórul jártak"

Annyi a különbség, hogy az én ismerősömnél nem volt semmilyen más papír, mint pl Mazsolánál a munkáltatói igazolás. A te ismerősödnél volt egyéb papír vagy önmagában elfogadták a német lakcímbejelentőt?

Kassad # 2012.05.03. 08:11

Igen hát ez az az eset, hogy nem válik el az üzembentartó és a vezető személye, akkor a legtöbb rendőr nem veszi külön, tehát nem gond a magyar lakóhely megléte.

Ugyanakkor Ati ismerősei között két ellenpélda is volt, akik pórul jártak. Ez sajna közegfüggő.

De ez módosulni fog a tegnap beidézett cikk szerint.

mazsola-77 # 2012.05.03. 07:50

még valami: a kocsi a nevemen van.