Külföldi rendszám-magyar vezető


RichJerk # 2012.05.07. 12:32

Bizonyítgatás ide vagy oda, nekem van egy bérleti meg munkaszerződés és persze útnyilvántartás. Többet már nem vagyok hajlandó ebbe belefeccölni. Egyszer állítottak meg, de akkor nem kérték meg ezt sem. Igaz nem NAV-osok voltak.

Kassad # 2012.05.07. 10:09

A munkáltatói igazolásnak a teljes bizonyító erejű magánokirat feltételeinek kell csak megfelelni...

Az osztrák jogosítványban nem szerepel kinti lakcím?

Kassad # 2012.05.07. 10:08

Ahogy nézem ebből nem lett Nándorfehérváry diadal :)

Passionata # 2012.05.07. 09:02

anit a NAVos ellenorok kizarolag konzuli felulhitelesitessel fogadnak el

StefanAti # 2012.05.07. 08:44

Trio36

Neki a munkáltató igazolás a legjobb megoldás, amivel itthon tudja bizonyítani, hogy tartósan külföldön dolgozik.

Peti0711 # 2012.05.06. 18:23

Hát te már megint itt vagy? Még mindig nem unod ezt a "már csak két hónap" hülyeséget? Ezzel tényleg sokat segítesz azon, aki egy hónap múlva megy haza. Akkor írj, ha valami értelmes dolog is eszedbe jut!

trio36 # 2012.05.06. 13:23

Segítséget kérek!
Fiam Ausztriába dolgozik 10 éve.Osztrák jogosítványa és osztrák rendszámú saját tulajdonú autóval rendelkezik. Ausztriában albérletben lakik.Havonta megjön a szüleihez látogatóba egy-két napra. Magyarországon van az állandó lakcíme.Mit kell tennie, hogy a itthoni rendőri igazoltatásnál ne legyen problémája.
Eddig a fórumban konkrétan erre választ nem találtam. Előre is köszönöm a segítséget!

StefanAti # 2012.05.06. 09:55

Az a durva, hogy hülyének néznek mindenkit:

miután Rogán ezt mondta a 30 nappal kapcsolatban:
"Ma már bánom, hogy nem a szigorúbb német szabályt vettük alapul, ami gyakorlatilag huszonnégy óráig engedi az ország területén német állampolgárként külföldi rendszámú autó használatát."

Azután most megmagyarázzák ezzel:
"A vezess.hu-nak elküldött nyilatkozatom félreérthetően fogalmaz a 30 napos szabály tekintetében. Ez a belföldön üzemeltetni kívánt, külföldi rendszámú autó behozatal utáni forgalomba helyezésének kezdeményezésére megállapított határidőt jelenti."

És azt hiszik, hogy okosan megmagyarázták a dolgot.....

Mohács # 2012.05.06. 09:36

Folytatódik az "értelmezési" állóháború?

Meddig?

Ezek szerint már általános skandináv problémává nőtte ki magát az ügy, állampolgárságtól függetlenül...

Cikk:

http://www.vezess.hu/…orseg/36809/

Kassad # 2012.05.06. 09:29

Rogán ahányszor megszólal, annyiszor hibázik. Mondom én, hogy ide is ő járt Moncsi-jogi-shohat-nándy-ként. Most már teljesen egyértelmű :)

RichJerk # 2012.05.06. 08:47

StefanAti
Hehe, pont most akartam kitenni. Azt sem tudja mit írt alá. :)

Tegnap 1-esen volt az útszélén zöld rendőrautó, két urasággal. Úgy néztek mint még soha, de pont mással voltak elfoglalva így nem volt alkalom megállításra. De nagyon-nagyon ki akartak venni, csak hát országúton lehet 90-el menni és mire jeleztek volna már nem vagyok ott.

StefanAti # 2012.05.06. 06:40
StefanAti # 2012.05.06. 06:40

Nincs olyan sok rendőr, ezzel is csak Nándy riogatta az embereke,t hogy itt mindenütt rendőrök vannak...

Sinclair # 2012.05.05. 15:49

Nem tudom mennyi rendőr van mostanában, de most, hogy itthon vagyok le kellett mennem egy ballagásra Sátoraljaújhelyre Budapestről tegnap reggel mentem ma jöttem és egyetlen egy rendőrrel nem találkoztam, pedig nem 30km

Fantomas1 # 2012.05.04. 19:35

Hát igen, Skócia (és az egész UK), Norvégia és más normális európai államokban így megy ez. Otthon pedig a pitiáner, pofátlan, aljas, embertelen pénzszerzés az autósoktól.

De mit várjon az ember ilyen körülmények között?

http://nepszava.com/…angyant.html

http://velemenyvezer.blog.hu/…oligarchak_1#…

http://hvg.hu/…csony_angyan

Megáll az ember esze!

mrdr # 2012.05.04. 17:16

ahol en lakok Skociaban , itt is vannak magyar rendszammal autok nemeik mar 3-4 eve, es enm foglalkoznak vele, csak annyit kertek a rendorok ha lehet vegyen itt road tax-ot es ennyi, es egy erdekessek ez eggyik magyar rendszamos autorol, hogy mennyire tartjak szamon az itt hasznalt autokat. csak roviden irom mert van aki igen sokat szokott irogatni. szoval a csavo elment tankolni, megtankolt , talalkozott egy haverral es eldumaltak az idot es elfelejtett fizetni, beult es hussssss. masnap kopogas az ajton, ket rendor fulig mosolyogva , a csavo halal sapadt, mi tortent ??? rendor :semmi, csak elfelejtettel tegnap fizetni a benzinert ! csavo hebeg-habog , bocsi. rendor : semmi gond menj vissza es fizezsd ki leci, ok? es ezzel tavoztak. a srac vissza a kutra halal voros fejjel, bocsanatot kert , kifizette, tavozott. es ezzel el volt intezve. igy is el lehet intezni valamit :)

Kassad # 2012.05.04. 15:14

Valami nagyon kiválóan működik itt a fórumon, hogy az utóbbi 800 alkalommal ugyanazt a hozzászólást behelyezte a nevemben :)

Na mindegy.

"Sosem mondtam senkire, hogy adócsaló szemét."

Ez megint nem igaz. De hát tőled nem újdonság eme fordulat.

Mondanám, hogy legyen akkor egy perces néma csend az emlékedre. De mivel rólad van szó, stílszerűbb lenne, ha egy percig mindenki fosná a szót valami offtopic témában fröcsögve a nyugdíjasokról, a magyarországon élő magyarokról és a közszereplőkről amolyan fasisztoid szélsőséges jelleggel...

mylon # 2012.05.04. 14:33

Jaa: megállították már a rendőrök és az autó papírjain kívül az ég világon nem kértek tőle sose semmit.

mylon # 2012.05.04. 14:32

Valamelyik nap jött hozzám egy ügyfél az autó biztosítását újrakötni. Norvégiában használja az autót már több mint 2 éve és ott is lakik. Bement az illetékes hatósághoz kezdetben megkérdezni mit kell tennie, ha használni akarja ott a magyar rendszámos autóját. Mondták neki: semmit. Na erről ennyit. Norvégia nem is uniós...

Peti0711 # 2012.05.04. 12:31

Végre, az első értelmes hozzászólásod!

"Kétszer örül a vendégnek az ember: egyszer amikor jön, és másodszor amikor megy!"

Ez a te esetedben is igaz, bár neked csak egyszer örülünk :)

StefanAti # 2012.05.04. 12:29

"Sosem mondtam senkire, hogy adócsaló szemét"

Rám mondtad... Tudod lézelblokkoló témánál tört elő belőled a tisztelet...

"További jó hajcibálást mindenkinek, most hosszabb időre találtam jobb foglalatosságot is, mint itt az észt osztani."


:-)

Peti0711 # 2012.05.04. 12:25

Nem hinném, hogy itt bárki is védeni próbálná ezt az nyomorult törvényt. Csak arra próbálunk értelmes megoldást keresni, hogy nyugodtan használhassuk saját külföldi rendszámos autónkat Magyarországon, amihez neked eddig nem sokat sikerült hozzáadnod.

Hidd el, nem mindenkinek megoldás, hogy várjon addig amíg el nem törlik az egész sz.rt, és az sem alternatíva,hogy utazzon haza repülővel és béreljen otthon autót. Kicsit gondolkozz már és számold ki, mennyibe kerülne ez egy öt tagú családnak, aki a nyári szabadságát -6 hetet- otthon töltené. Alsó hangon is 3-4000€, viszont saját autóval megjárják mondjuk 700€-ból, ami akkor se mindegy, ha sz.rod a pénzt.

Éppen ezért ne szemeteld teli a fórumot az idióta hozzászólásaiddal, és hagyd az embereket, hogy normálisan keressenek megoldást erre a problémára.

Kassad # 2012.05.04. 12:25

Ehhez képest, ha valahol 183 napnál többet töltesz az EU-n belüli országok közül, ott automatikusan adóalanynak minősülsz. Tehát ott kell adózzál, ahol 183 napnál többet töltesz.
Ha most a "hogy bizonyítják be amióta schengen van"-nal szeretnél jönni, akkor olvass utána, hogyan végezte ki pl az olasz adóhivatal nem egy celeb-jét az olasz nemzetnek, mert azok úgy akarták megúszni a magasabb olasz adókat, hogy Monaco/Montecarlo stb lakhelyeket vettek fel és jelöltek meg szokásos tartózkodási helynek valótlanul. A fordított bizonyítási kényszer csodákra képes...

RichJerk # 2012.05.04. 12:22
Kassad # 2012.05.04. 11:53

Ehhez képest, ha valahol 183 napnál többet töltesz az EU-n belüli országok közül, ott automatikusan adóalanynak minősülsz. Tehát ott kell adózzál, ahol 183 napnál többet töltesz.
Ha most a "hogy bizonyítják be amióta schengen van"-nal szeretnél jönni, akkor olvass utána, hogyan végezte ki pl az olasz adóhivatal nem egy celeb-jét az olasz nemzetnek, mert azok úgy akarták megúszni a magasabb olasz adókat, hogy Monaco/Montecarlo stb lakhelyeket vettek fel és jelöltek meg szokásos tartózkodási helynek valótlanul. A fordított bizonyítási kényszer csodákra képes...