Külföldi rendszám-magyar vezető


Fantomas1 # 2012.05.08. 17:22

trixi6,

Én is az Uk-ban élek a családommal és hónapok óta olvasgatok a témában. Semmi biztosat nem lehet tudni, hogy mi történik, ha otthon megállítanak. Mikor milyen kedvük van, vagy mennyire emberségesek.

Ha úgy döntesz, hogy hazamész autóval, akkor pótrendszámok és a forgalmi jóminőségű fénymásolatát is vidd magaddal, biztos, ami biztos alapon, mert ha leveszik a rendszámod, akkor nagy gáz van, ha nincs pótrendszám és pót forgalmi (Certificate registration adatlap).

Az is megoldás, hogy ha találsz egy angolt, aki elvállalja, akkor írd át a nevére az autót, de a regisztrációs lapot ne küldd el a DVLA-nak. Mindkét adatlapot, tehát a zöld fecnit és a fő oldalt is vidd magaddal. Amikor megállítanak, akkor a zöld fecnit add át a rendőrnek és a 24 órás meghatalmazást, amelyben az angol tulaj felhatalmazott a jármű vezetésére.
Amikor visszatértél az UK-ban, akkor kérj a DVLA-tól egy új Certificate registration-t.

Már ezeket korábban leírtam, de most nincs kedvem visszakeresni. A hsz-eim között valahol kb. két hónappal ezelőtt megtalálod részletesebben leírva.

Fantomas1 # 2012.05.08. 17:08

Látom Nándorfehérváry törölve lett. Nemtudom mit követhetett el, mert nem vagyok itt állandóan, de ha úgy gondolja a mélyen tisztelt modi, akkor lehet engem is törölni.

Ezzel a törvénnyel, meg egyáltalán a jelenlegi magyar viszonyokkal, törvénykezési gyakorlattal nem tudok egyetérteni és szóvá is fogom tenni ezután is, úgyhogy lehet engem is törölni.

Fantomas1 # 2012.05.08. 17:02

"Azért nem tudod bejelenteni magad, mert nincs lakcím bejelentési kötelezettség?"

Mert az Uk-ban nincs lakcímnyílvántartás, tehát bejelenteni sem kell sehová és igazolást sem adnak róla értelemszerűen.

A lakcímet az Uk-ban közümi számlával vagy bankszámlakivonattal lehet igazolni, de gondolom ez a magyar hatóságnak nem megfelelő.

Kassad # 2012.05.08. 16:38

"Mindenki irja az okos dolgokat,de amiket konkretan kerdeznek az erdeklodok-semmibe veszitek..:)"

Ez egy erős kezdés.

Nem írtad, hogy te vagy az üzembentartó is?

"ahol amugy NINCS lakcimbejelentesi kotelezettseg..tehat az alberletembe hivatalosan nem tudom bejelenteni magam.."

Azért nem tudod bejelenteni magad, mert nincs lakcím bejelentési kötelezettség?

trixi6 (törölt felhasználó) # 2012.05.08. 16:12

Mindenki irja az okos dolgokat,de amiket konkretan kerdeznek az erdeklodok-semmibe veszitek..:)
vegig olvastam minden blog-ot de nem igazan talaltam a lenyeget,ami engem is erint..
Kulfoldi rendszammal hogyan tudok hazamenni minimum 1 hetre,hogy a hatosag ne vegye ki a seggem alol a jarmuvet..??Hallottam olyan baromsagot,hogy ki kell jelentkeznem a magyar allando lakcimemrol es atjelentkezni az Angliaiba..ahol amugy NINCS lakcimbejelentesi kotelezettseg..tehat az alberletembe hivatalosan nem tudom bejelenteni magam..
Nem ertem egyaltan..ha kulfoldon elek es kulfoldi rendszamu az autom,miert nem eleg bizonyitaskepp ha megnezik az auto biztositasi adatlapjat..gondolom egy magyar sem fizetne kulfoldon tobbszoros biztositast havonta az autojara,ha magyarorszagon hasznalna es elne...
Tehat..haza lehet menni nyugodtan,vagy koltsem ra a gatyam 3 gyerekkel a repulojegyre..??:)

Kassad # 2012.05.08. 10:53

Miután tudjukkit megint kitörölték, így amíg nem talál vissza megint közénk, ebben nem lesz hiba...

Passionata # 2012.05.08. 10:30

amugy tisztelettel szeretnem kerni , hogy ezt a forumot hasznaljuk a tenyek ,tortenesek irasban rogzitett formajanak elhagyva a szemelykedest ,mocskolodast,adocsalozast .
igy van egy hely ahol valoban relevans infokat lehet kapni a tobbire ott a totalcar cikkek komment szakasza.

Passionata # 2012.05.08. 10:25

most ellenoriztek az ismerost par perce /NAV/elfogadtak a napos meghatalmazast,annyit mondtak neki ,hogy holnap mar masik kell:-)

Kassad # 2012.05.08. 10:17

Vagy kapcsolat áll fent a betűvel jelölt pontok között.

Passionata # 2012.05.08. 09:46

a te esetedbden csak a b ,de amint latod itt sem 24orat ir,hanem egy napot

resident # 2012.05.08. 09:25

Most megrémültem egy kicsit, a 4 es pont a,b,és c, alpontját mindet teljesíteni kell vagy elég csak a b?

(4) Az (1) bekezdés b) pontjában foglaltakat nem kell alkalmazni, ha a járművezető

  1. szokásos tartózkodási helye nem Magyarország területén van,
  2. a járművet egy napnál rövidebb ideig használja Magyarország területén és a használathoz az üzembentartó a jármű

birtokba adása időpontjának megjelölésével írásban hozzájárult,

  1. a járművet Magyarország területén kívüli rendszeres munkavégzés érdekében használja.
resident # 2012.05.08. 08:53

én a biztonság kedvéért mindig hajnali óráktól írom és onnan számított 24 óra.
de ha a következő nap megyek hajnalban akkor nem merem azt megcsinálni hogy ne írjak újat még akkor is ha az előző napi érvényes lenne (azér mégiscsak 400 ezer ft)
Nem tudom hogy pl bele kell e írni miért adja oda (milyen célból).
És egyébként olyan 11 éves autóról van szó amire 11 éve folyamatosan fizet adót a szlovák tuéajdonos. Lehet 400 ezret sem ér, 800 at biztos nem.

Passionata # 2012.05.08. 08:16

en is az "egynapost" favorizalom ezert erzekeny vagyok az ilyen finomsagokra:-)szerinted az egy nap az ebben estben 24ora ?en mindig ugy ertelmerztem ,hogy az atadas napja hisz a torveny sem ugy rendelkezik ,hogy 24 ora hanem azt irja 1napig!
nem kotozkodes, erdeklodes

resident # 2012.05.08. 08:03

köszönöm a segítséget, a tanúk és az átadás helye eddi hiányoztak most viszont beleírom.

StefanAti # 2012.05.08. 07:51

Resident

Arra figyelj, hogy az egy napos papírnak tartalmaznia kell az átatás átvétel helyét és pontos idejét, ezzel tudják ellenőrizni, hogy 24-óránál kevesebb ideig használod!

Ha előre megírod akkor arr figyelj oda, hogy ha leírod hogy pl Pesten veszed át reggel 7-kor és egyszer véletlenül iazoltatnak fél8-kor Nyíregyházán akkor bukta, mert kizárt, hogy fél óra alatt odaértél.

Másik, hogy magánokiratnak kell lennie, azaz két tanu kell mindegyikre....

mylon # 2012.05.08. 07:01

resident: Jó hát. Én is úgy csináltam.

resident # 2012.05.08. 03:55

Szeretném megkérdezni hogy abban az esetben ha az anyósom (aki szlovák állampolgár) szlovák rendszámú kocsiját vezetem itthon (és magyar lakcímem van) akkor mit lehet tenni?
A törvény alapján (ha jól értelmezem), 1 napig használhatom a kocsit ha az anyósom írásban beleegyezik.Ez azt jelenti ha aláír egy papírt hogy beleegyezik (adatokkal és dátummal) akkor aznap használhatom a kocsit Magyarországon?És mi van akkor, ha minden napra ír egy papírt három hónapra előremenőleg?Úgy is jó lesz?

Fantomas1 # 2012.05.07. 21:04

Ezt a nyílt levelet én is írhattam volna picit más adatokkal. Érdemes a cikk alatti kommenteket is elolvasni.

Amikor az arrogáns hatalom és a dilettantizmus párosul, akkor ilyen törvények és magyarázkodások(mint Rogántónié) születnek.

Döbbenetes, ahogy tettenérhető az arcátlanság, nemtörődömség, az emberi kapcsolatok és a nemzet rombolása.
Ezeknek a Rogántóniféléknek börtönben a helyük!

Kassad # 2012.05.07. 20:29

Majd elmondja, hogy miért gondolja rosszul mindenki :)

StefanAti # 2012.05.07. 20:24

Richjerk

Épp most akartam belinkelni én is! Kíváncsi leszek, hogy erre mit fog válaszolni, ha fog egyáltalán.....

RichJerk # 2012.05.07. 19:07
mrdr # 2012.05.07. 18:25

egy rdekes tortenet.
a gollegam tegnap jot vissza magyarorszagrol. 3 napot volt otthon. roviden a sztori, mivel csak 3-rom napra ment ezert nem ment kocsival mert skociabol nem eri meg hazamenni kocsival par napra, szoval vett egy jegyet oda-vissza es arepteren berelt egy autot hivatalos kolcsonzotol, ekkor jott a meglepi, hogy a ferihegyi repteren berelt kocsi osztrak rendszamu volt!!!!! hoppa hogy is vaz ez akkor????? mikor rakerdezett az ugyintezotol hogy mi van akkor ha megalitja valaki es megkerdezik, hogy miert vezet kulfoldi rendszamos autot? a csaj az irodaban csak nezet miert, nem szabad????? ok nem hallotak errol meg. szoval ez ugy szar ahogy van.

Kassad # 2012.05.07. 13:43

A KET rájuk is vonatkozik, ha a dokumentum kielégíti PTK szerinti teljes bizonyító erejű magánokirat követelményeit, akkor milyen alapon ne fogadnák el?

Passionata # 2012.05.07. 13:40

ez NAV, nem rendorok , azok mar pont nem torodnek semmivel , a zoldek viszont nem fogadjak el a sima igazolast.
oszinten nekem mindegy,szoltam.

Kassad # 2012.05.07. 13:27

Ettől miért kéne több? A munkaszerződés bővebb a munkáltatói igazolásnál.