Külföldi rendszám-magyar vezető


StefanAti # 2012.05.08. 18:24

Hangsúlyozom én sem értek egyet a törvénnyel, de annyit tisztázzunk, hogy mikor Magyarországon megállít a rendőr és van egy külföldi címed meg egy magyar, de semmi mást nem tudsz felmutatni, akkor a törvény fényében miért is kellene elhinnie, hogy külföldön élsz nem pedig itthon?

A külföldi címed pont annyit bizonyít, mint az itthoni (közben meg Magyarországon vagy éppen)....

mrdr # 2012.05.08. 18:22

bocsi en csak 1szer irtam :)

StefanAti # 2012.05.08. 18:19

Trixi, Fantomas

"Én is az Uk-ban élek a családommal és hónapok óta olvasgatok a témában. Semmi biztosat nem lehet tudni, hogy mi történik, ha otthon megállítanak. Mikor milyen kedvük van, vagy mennyire emberségesek."

Munkaszerződés vagy munkáltatói igazolás, ami bizonyítja, hogy tartósan külföldön dolgozol és az autót a munkád/külföldi tartózkodásod miatt használod.
Az is elég hamár a lakcímet nem tudjátok bizonyítani és tartós külföldi letelepedést sem jelentettetek be...

mrdr # 2012.05.08. 18:10

ha a UK-ban el es dolgozol a legelso hatosag akivel talalkozol az a Home Office, utana kell NI card itt mar ket hivatalnal is regizve vagy , ha berelsz vagy veszel hazat akkor ott a Council Tax, meg a TV licens, meg a BT, meg sorolhatnam meg de nem kell szoval sok helyen nyilvan van tartva a lakcimed ja es a Bankokrol ne is beszeljunk, de ezek mit se ernek Mo-on most azthiszem

mrdr # 2012.05.08. 18:10

ha a UK-ban el es dolgozol a legelso hatosag akivel talalkozol az a Home Office, utana kell NI card itt mar ket hivatalnal is regizve vagy , ha berelsz vagy veszel hazat akkor ott a Council Tax, meg a TV licens, meg a BT, meg sorolhatnam meg de nem kell szoval sok helyen nyilvan van tartva a lakcimed ja es a Bankokrol ne is beszeljunk, de ezek mit se ernek Mo-on most azthiszem

mrdr # 2012.05.08. 18:10

ha a UK-ban el es dolgozol a legelso hatosag akivel talalkozol az a Home Office, utana kell NI card itt mar ket hivatalnal is regizve vagy , ha berelsz vagy veszel hazat akkor ott a Council Tax, meg a TV licens, meg a BT, meg sorolhatnam meg de nem kell szoval sok helyen nyilvan van tartva a lakcimed ja es a Bankokrol ne is beszeljunk, de ezek mit se ernek Mo-on most azthiszem

mrdr # 2012.05.08. 18:06

ha a UK-ban el es dolgozol a legelso hatosag akivel talalkozol az a Home Office, utana kell NI card itt mar ket hivatalnal is regizve vagy , ha berelsz vagy veszel hazat akkor ott a Council Tax, meg a TV licens, meg a BT, meg sorolhatnam meg de nem kell szoval sok helyen nyilvan van tartva a lakcimed ja es a Bankokrol ne is beszeljunk, de ezek mit se ernek Mo-on most azthiszem

mrdr # 2012.05.08. 18:03

ha a UK-ban el es dolgozol a legelso hatosag akivel talalkozol az a Home Office, utana kell NI card itt mar ket hivatalnal is regizve vagy , ha berelsz vagy veszel hazat akkor ott a Council Tax, meg a TV licens, meg a BT, meg sorolhatnam meg de nem kell szoval sok helyen nyilvan van tartva a lakcimed ja es a Bankokrol ne is beszeljunk, de ezek mit se ernek Mo-on most azthiszem

Fantomas1 # 2012.05.08. 17:58

"Akiknek nincs jogosítványuk és útlevelük, mivel igazolják a személyazonosságukat igény esetén?"

Tehát az olyan ANGOLOK akár. Nem csak magyarok...

Az angolok külföldön útlevéllel, mivel ha külfölre akarnak menni, akkor útlevelet kell csináltassanak.

Otthon mivel igazolják magukat? Fogalmam sincs.

Fantomas1 # 2012.05.08. 17:55

mrdr,

Persze, mindenkinek - már akinek van angol autója - volt már dolga angol hatósággal, hivatallal, meg talán közüzemi számla is van már a nevén. Ez tiszta sor, de a kérdés az, hogy ezek papírjaival mit ér itthon?

Szerintem a nagy semmit!

Kassad # 2012.05.08. 17:54

Ezt biztos átugrottad:

"Akiknek nincs jogosítványuk és útlevelük, mivel igazolják a személyazonosságukat igény esetén?"

Tehát az olyan ANGOLOK akár. Nem csak magyarok...

Fantomas1 # 2012.05.08. 17:53

"Ezt értem, de nincs mindenkinek jogsija gondolom angliában sem..."

Akkor gondolom nem lesz gondja, hogy otthon hogyan vezesse az angol rendszámos autóját. :)

Igaz, ha még nincs régen kint valaki és magyar még a jogsija, akkor az pech.

mrdr # 2012.05.08. 17:51

persze, hogy nincs mindenkinekm jogsija, akkor voszont van young scot card, vagy a nagyobb bevasarlo uzletekben kitiltheto modjuk ID-card amin van fenykep meg a lakcim meg szul..ev es kesz

mrdr # 2012.05.08. 17:48

en ugy tudom, hogy van orszagos lakcim nyilvan tartas , de nem 100%.
Fantomas,
mindenkinek van -volt dolga valamilyen hatossagal

Kassad # 2012.05.08. 17:48

Ezt értem, de nincs mindenkinek jogsija gondolom angliában sem...

mrdr # 2012.05.08. 17:45

van angol jogsim az a szemelyi igazolvanyom, meg a lakcim kartyam is egyben, ha valmit akarok inteni csak a jogsim kell , meg aa utlevelemet se kerik sehol, pedig vettem hazat itt es a banknak is eleg volt a jogsim a szemelyem igazolasara

Kassad # 2012.05.08. 17:45

A vezetői mentesülési körülmény igazolására maradéktalanul elég.

Fantomas1 # 2012.05.08. 17:44

ID card nincs, jogsi tartalmaz címet, csak ki tudja az mire elég itthon, ha egyébként van a parasztnak itthoni címe is.

mrdr,

persze nyílván tartják a címed különböző hatóságok, meg hivatalok, szavazónévsor nyilvántartó meg ilyesmi ha már volt velük dolgod, de országos lakcímnyílvántartó nincs tudtommal, ahová be kéne jelentkezni és ebből következően lakcímigazoló kártya sem létezik.

Kassad # 2012.05.08. 17:43

Akiknek nincs jogosítványuk és útlevelük, mivel igazolják a személyazonosságukat igény esetén?

mrdr # 2012.05.08. 17:41

kifelyezetten ID card az nincs, de a jogsin azon van lakcim.

Kassad # 2012.05.08. 17:38

Angliában semmilyen hatósági igazolvány nem tartalmaz lakcímet? ID card, jogsi?

Kassad # 2012.05.08. 17:33

"Látom Nándorfehérváry törölve lett. Nemtudom mit követhetett el, mert nem vagyok itt állandóan, de ha úgy gondolja a mélyen tisztelt modi, akkor lehet engem is törölni.

Ezzel a törvénnyel, meg egyáltalán a jelenlegi magyar viszonyokkal, törvénykezési gyakorlattal nem tudok egyetérteni és szóvá is fogom tenni ezután is, úgyhogy lehet engem is törölni."

Itt a fórumon senki sem ért egyet a törvénnyel. Ezért még nem töröltek senkit. Azért lett törölve, mert Moncsi-jogibece-shohat néven már ki lett tiltva a stílusa miatt, most 4-edjére megint. De nagyon ne aggódj, úgyis visszajön...

mrdr # 2012.05.08. 17:30

biztos van aki tollem regebben el a UK-ban (en 9eve ) a csaladommal, de mindig megtalalnak , mert az eves P60 papirodon ott a lakcimed ill, a home office-nel le vagy jelentkezve, persze ha nem feketen dolgozol itt. ja es persze ha elkoltozol akkor ezt bejelented nekik

mrdr # 2012.05.08. 17:26

a forgalmi fenymasolatat , azt en modtam :))))

mrdr # 2012.05.08. 17:23

hoppppppp!!!!!! az tevedes , hogy Angliaban nem tartjak nyilvan a lakcimedet!!! mert nyilvan tartjak!!