Külföldi rendszám-magyar vezető


mrdr # 2012.05.08. 20:28

http://www.jogiforum.hu/forum/31/31744
mivel sertettem meg ??
az " en hazamegyek " montatommal ?

Fantomas1 # 2012.05.08. 20:12

Véleményem szerint jobban van idejük a rendőröknek a bűnt üldözni. Nem kell nekik ki tudja hány száz órát(per év) az út mellett állniuk és az autósokat találomra leállítgatni. :D
Nem kapnak büntetési előirányzatot, hogy egy bizonyos idő alatt mennyi összeget kell kiosztani büntetésként. :-((

A cél tényleg a "Szolgálunk és védünk".

Fantomas1 # 2012.05.08. 19:51

Szerintem meg nem. Nyílvántartásból dolgoznak, ami naprakész és gyors. Szerintem ez a lényeg.

A járőr leelenőriz úgy, hogy észre sem veszed. Ha tiszteled a törvényt, akkor nem zaklatnak, nem piszkálnak, nem állítgatnak meg és nem pocsékolják az idődet.

Ha rossz fát teszel a tűzre, akkor pedig azt fogják nyílvántartani és akkor valszeg jobban odafigyelnek rád.

mrdr # 2012.05.08. 19:49

bunozonek mindehol konnyu lenni !!!!!!
de meg azert is meg b....sznak ha valakinek a szemelyevel visszaelsz

mrdr # 2012.05.08. 19:47

na megegyszer :)

mrdr#e-mail 2012.05.08. 20:24

mrdr#e-mail 2012.05.08. 19:51

persze, hogy nincs mindenkinekm jogsija, akkor voszont van young scot card, vagy a nagyobb bevasarlo uzletekben kitiltheto modjuk ID-card amin van fenykep meg a lakcim meg szul..ev es kesz
ezzel igazoljak magukat ha kell

StefanAti # 2012.05.08. 19:45

Akkor konnyu ott bunozonek lenni, csak jol be kell tanulni masok adatait!! :-)

StefanAti # 2012.05.08. 19:43

Ok szuper vilag van ott es az a normalis, ha ok nelkul nem igazoltat a rendor, megsem tudom elkepzelni h valaki fenykepes igazolvany nelkul tudjon letezni a mai vilagban a mindennapokban! Banki ugyintezes, nagyobb osszegu bankkartyas fizetes, hivatalos ugyeknel alairas, stb!

Fantomas1 # 2012.05.08. 19:36

Bizony, bizony és el is hiszik :)

Nem kell a gatya és lábméreted is hiteles, konzuli, miniszteri-hatósági igazolványokkal bizonyítanod. :D

mrdr # 2012.05.08. 19:32

szoval, ha megalitanak mert ossze vissza mesz az uton vagy igen gyorsan :) .megalitanak, atultetnek a rendor autoba, megkerdezik kivagy, beuti a kocsiba beepitett computerbe az adataidat es tadammmm meg is vagy nev-lakcim-szul.ev van e jogsid meg biztositas , es ennyi es 2heted van plussz megmutatni nekik,

Fantomas1 # 2012.05.08. 19:27

Azért nem kell igazolnod magad, mert egyszerűen nem állítanak meg, csak ha gond van az autóval vagy összevissza mész az úton például. Akkor meg nemtudom mi történik, ha nincs nálad semmi. Mindenesetre nem köteleznek, hogy vigyél magaddal bármilyen igazolványt.

A forgalmiban teljesen igazad van, sőt MOT(műszaki) papírt sem kell hordani. Biztosítási papírt célszerű hordani, bár a neten rendszám alapján leellenőrizhető bárkinek, hogy szerepel -e a biztosítási nyílvántartásban az autója és akkor azzal sem lesz semmi gond.

mrdr # 2012.05.08. 19:24

en semmit nem hordok, minden a fiokban van forgalmi, biztositas, jogsi

StefanAti # 2012.05.08. 19:20

Nem is te állítottad, csak sokszor elhangzott már itt.
A törvényhozásról pedig az itt élőknek is megvan a véleménye.

"pl. Ők nyílvántartásból dolgoznak."
Valamivel azért igazolnod kell, hogy ki vagy te, hiszen csak akkor tudják lekérdezni a nyilvántartásból....

Angliában ha jól tudom a forgalmit sem ajánlott hordani, mert ugye a forgalmi "másik" oldalát kitöltve lehet átiratni az autót, aztán ha ellopják autóval együtt.......

mrdr # 2012.05.08. 19:19

pont igy van ahogy leirtad, csak azt tennem hozza, hogy 180 napod van kicserelni a magyar jogsidat angolra most, eddig 3 ev volt, es 2heted van bemutatni a jogsidat ha valmit csinaltal

Fantomas1 # 2012.05.08. 19:16

Sohasem állítottam, hogy rossz hírünk lenne. A kis embernek miért lenne rossz híre. Szerintem szeretnek minket úgy általában.

A magyar törvényhozás meg viszonyok az más tészta...

Miért nem hordom magammal a jogsim? Mert nem kötelező, sőt az angol rendőrség - így hallottam - nem is ajánlja,hogy hordd magaddal, mert elveszhet, feltörhetik a kocsit és elvihetik pl. Ők nyílvántartásból dolgoznak. Ha kimegy valaki, célszerű regisztráltatni a jogsiját a rendőrségen és akkor tudják, hogy van neki ilyen akkor is, ha nem viszi magával. Ha elhagyja, akkor pedig rengeteg gondtól megkíméli majd magát.

Ha mégsem regisztráltatta a jogsiját - mert még nem jutott odáig mondjuk - és megállítják, akkor pedig be kell mutatni utólag és a dolog el van intézve.

Így megy ez egy EURÓPAI országban kérem szépen. :)

StefanAti # 2012.05.08. 19:09

"Én sem, mert minek?"

Mondjuk mert vezetsz...

"Egyszer a német rendőrök megállítottak a pályán, de meglátva a családot és megtudva, hogy magyarok vagyunk, kb. 1 perc alatt elengedtek."

Ezek szerint mégsincs olyan rossz hírünk nyugaton.... :-)

Fantomas1 # 2012.05.08. 19:06

Én sem, mert minek? 5 év alatt egyszer sem állítottak meg Angliában. Egyszer a német rendőrök megállítottak a pályán, de meglátva a családot és megtudva, hogy magyarok vagyunk, kb. 1 perc alatt elengedtek.

mrdr # 2012.05.08. 18:59

en a jogsimat sem hordom magammal mert felesleges

mrdr # 2012.05.08. 18:56

meg ha valami baleset er ( isten menst ,hogy valami balest legyen ) akkor kell valami a korhazban is meg a EHIC card

Kassad # 2012.05.08. 18:55

Tetszőleges hatósági igazolvány megfelel a vezetői mentesülési körülmény igazolására.

Fantomas1 # 2012.05.08. 18:50

Most látom, hogy említetted a NI cardot (National Insurance Numbercard).

Természetesen, aki az UK-ban él egy ideje, annak van ilyen. Azt nemtudom mit bizonyít otthon, de nem árt ha viszi magával, aki megy haza autóval és megmutatja a fakabátoknak ellenőrzés esetén.

Fantomas1 # 2012.05.08. 18:45

mrdr,

Tedd hozzá, hogy Angliában nem kell más ID, ha autót vezetsz meg persze máshol sem KIVÉVE Hungáriát. Mert ez egy különleges hely. :)

EGyébként a 18, az inkább 21, de ez most lényegtelen. Főleg hogy már mindketten bőven elmúltunk 21 is sajnos. :D

mrdr # 2012.05.08. 18:32

igazolni tudod magad vele , vehetel alkoholt is ha van ilyen card-od ja es ha elmultal 18 :)

mrdr # 2012.05.08. 18:30

valami nem tiszta most.
ha vezetel akkor van josid es nem kell mas IDcard

Kassad # 2012.05.08. 18:28

Ez a mondjuk ID card akkor jó itthon is. Azt mondod amikor átadod, hogy ez a személyi igazolvány.

A vezetői mentesülési körülmény igazolására jó.

mrdr # 2012.05.08. 18:24

mrdr#e-mail 2012.05.08. 19:51

persze, hogy nincs mindenkinekm jogsija, akkor voszont van young scot card, vagy a nagyobb bevasarlo uzletekben kitiltheto modjuk ID-card amin van fenykep meg a lakcim meg szul..ev es kesz
ezzel igazoljak magukat ha kell