Külföldi rendszám-magyar vezető


StefanAti # 2012.02.29. 08:36

A flottaüzemeltető akitől a bérlemény van azért kezdte el a regisztrációt, mert a törvényi változások után ténylegesen gondolkozott rajta, hogy forgalomba helyezteti saját költségén az autóit, majd magyar rendszámmal tovább lehet bérelni az autókat. A fő probléma ezzel az volt, hogy mivel nagy értékű autókról van szó, itthon nehéz olyan bankot találni, aki ezeket hasonlóan "rugalmasan" hitelezné/lízingelné, mint amilyen rugalmasan ez németországban történt. Ezért csak elkezdték a regisztrációt, mondván hogy 3 hónap alatt kiderül hogyan tovább...

Jelen pillanatban ott tart a dolog, hogy megkapták az engedélyt arra, hogy "rész-regadóval" maradhasson a német rendszám a törlesztés végéig... Ezzel annyi a gond, hogy a végén ugye be kell fizetni a regadót és ha magyar rendszám kerül az autóra akkor az már itthon érdemes tartani... Korábban a lízin lejárta után vagy elhoztam maradványértéken vagy visszaadtam és a lízin folytatásával hoztam helyette új autót.... Ez így nehézkesebb lesz, mert a regadó innentől kidobott költség........

zolltomi # 2012.02.29. 08:43

Értem! A Te esetedben biztos rendben vannak a dolgok, csak a félreértés elkerülése végett, bárkitől bérelt gépjárművekre nem lehet alkalmazni. Amúgy a regadó kezdeményezést alapesetben 30 napon belül ( általában még aznap ), bérleménynél 3 munkanapon belül be kell fejezni és ki kell adni az igazolást.

StefanAti # 2012.02.29. 10:34
S8ABT # 2012.02.29. 13:08

Üdvözlet!
Örömmel olvasom,hogy ismét vannak renitensek!!!
Látom van negatív tapasztalat(a Hondás úr fia),a javaslatom:perelje be az intézkedő rendőrt!!!
Nincs joga magyar rendőrnek külföldi azonosítót elvenni!!!!!!
Semilyet sem!!!(NEM CSAK AZ EGYEDIT NEM)!
Úton vagyok hazafelé,várom az eseményeket...visszaváltottam a jogsimat magyarra...
Tájékozódtam az ügyvédemnél,(bár az egyedi azonosító miatt talán "meguszom"hogy levegyék...:-))
Vicc ez az egész...
Elnését az off-ért,csak hogy picit "forraljam" hangulatot..
A külföldön dolgozó magyar lakcimmel rendelkező "szerencsétleneket" meg akarják adóztatni otthon is...
Ezt hallották már????
Ez a törvény puszta "pénzcsinálás" semmi köze nincs ahhoz hogy koptatják az utat a külföldi rendszámos autók...
Minden EU-s országnak ok a 6 hónapos "idegen rendszám" használat...Otthon jobbat tudnak...

Véleményem # 2012.02.29. 13:43

S8ABT

Miért váltottad vissza a jogsid magyarra?

Amennyiben a helyszínen kétséget kizáróan megállapítható a jogsértés ténye, akár úgy, hogy a járművet jogszerűtlenül használják, akár úgy, hogy annak jogszerűségét nem tudják az előírt módon igazolni, a forgalmi engedélyt és a hatósági jelzést a helyszínen el kell venni, melyről elismervényt kell adni.

Amennyiben viszont a jogsértés kétséget kizáróan nem állapítható meg, annak csak gyanúja merül fel, a forgalmi engedély és a hatósági jelzés elvételét mellőzni kell, és közigazgatási eljárást kell kezdeményezni.

zolltomi # 2012.02.29. 15:07

S8ABT!

:-)
Te mindig jó kedvet csinálsz...

Honda Civic # 2012.02.29. 16:54

Véleményem!

A fiam esetében (írtam egy kisregényt pár napja róla) mind két dolog megtörtént. A helyszínen levetette a rendszámot (a forgalmit nem) és közigazgatási eljárás is indult ellen. Attól függetlenül, hogy másnap az okmányirodában rendben találták a papírjait és visszakapta a rendszámot...

S8ABT!

Sajnos levetetheti a rendőr a rendszámot, benne van a törvényben...Nekem sem tetszik, de sajnos ez van...
Hondás nő vagyok, a fiam anyja :)))

ors01 # 2012.02.29. 17:02

Tisztelet fórumozók!
Szeretnék egy kis segítséget kérni ily módon ha lehet,mivel nemrég vásároltam egy autót amit Németországban szeretnék forgalomba helyezni.Egész pontosan egy olyan magyar cégre vagy személyre lenne szükségem aki el tudná ezt nekem intézni egy német cégnévre vagy személyre,természetesen az ezzel járó költségeket vagyis a béreltei díj áfáját(magyar cégre is megoldható) az autó biztosítását,hogy a német cégnek vagy személynek ebben abszolút ne legyen semmilyen kockázata előre a 2 éves szerződés aláírásakor rendezném és természetesen az ügyintézéssel járó munkadíjat is.Válaszokat,ajánlatokat,ötleteket,javaslatokat,tippeket előre is szeretném megköszönni.

Honda Civic # 2012.02.29. 17:16
S8ABT # 2012.02.29. 18:33

A külföldi rendszámmal ellátott jármű belföldi üzemeltetésére, használatára vonatkozó jogszabályi rendelkezések alkalmasak arra, hogy sértsék a tulajdonhoz, a szabad mozgáshoz és a tartózkodási hely szabad megválasztásához való jogot, valamint közvetlenül veszélyeztessék a tisztességes eljárás jogát – állapította meg az ombudsman és törvénymódosításra kérte fel a kormányt.

S8ABT # 2012.02.29. 18:35

A gatyáját leperelem aki leveszi...már a rendszámomat!
zolltomi???
Ez sem volt rossz vald be kérlek!!!

StefanAti # 2012.02.29. 18:45

S8ABT
Volt mar peres ügyed?
Én nem élvezem ennyire a pereskedest, bar lehet velem van a baj, de se idom se kedvem nincs birosagra járni, tudok jobb elfoglaltsagot is talalni magamnak!

Lathatoan te szereted az ilyet, ha meg a jogsidat is visszacserelted magyarra mielott hazajossz! Azt egyebkent hogy intezted kulfoldon?

zolltomi # 2012.02.29. 18:47

Bevallom!
:-)

Amúgy egész németország járhatna ciprusi rendszámmal, a svédek holland rendszámmal és így tovább? Európában nincs semmi értelme a felségjelzésnek? Csak kérdem, lehet.

RichJerk # 2012.02.29. 19:36
zolltomi # 2012.02.29. 19:57

Jogos! Talán belátja a kormány is, de ha nem akkor meg ez van... Sok hasonló péla van a jogalkotásunkban mostanság...

RichJerk # 2012.02.29. 20:04

Ez a vita elfog húzódni biztosan még fél évig. Addig legalább csönd lesz, a rend őreinek ezt a papírt kell majd megmutatni :D

ors01 # 2012.02.29. 20:35

Üdvözlet mindenkinek!
Lehet fura kérdés és egyben segítség kérés is,de mégis megkérdezem azt hogy tudna valaki segíteni Németországba forgalomba helyezni az autómat.

Véleményem # 2012.02.29. 21:24

RichJerk

A linkelt word dokumentum utolsó melléklete, az ábra, még a régi jogszabályhoz tartozó ábra.
2012. jan. 1.-től életbe lépett jogszabálynak már másik ábrája van!

A jogalkotónál kell az asztalt verni hogy változtassanak. A rendőrség csak jogalkalmazó szerv. Amíg nem változik a jogszabály addig ezt követik ami most van. Tényleg hosszú viták lesznek, de addig is intézkedni fognak.

Lehet sok érdekes felháborodó cikket olvasni meg egyéb iratokat. Sajnos nem ezek alapján járnak el, hanem a jogszabályok alapján.

mln49 # 2012.02.29. 23:02

Véleményem: A legfrissebb ábra megtalálható valahol?

Véleményem # 2012.02.29. 23:17

mln49

Nem tudom, hogy közzé lett e téve az interneten. Nem kerestem.

Nekem meg van az ábra.

Csigi # 2012.03.01. 06:58

Sziasztok!
Abban az esetben mit tehet a hatóság,ha Ausztriában bérelt autóval Magyarországon töltök pl egy hetet?Ez többször előfordult már,de eddig nem voltak ilyen ostoba intézkedések.

mln49 # 2012.03.01. 08:09

Véleményem: nem tudnád esetleg feldobni valahova?

http://hvg.hu/…i_rendszamok

Hát erre kíváncsi leszek...

Sinclair # 2012.03.01. 08:30

Nem unják már ?
Látom az Önkormányzat is éhes!
Legalább még nagyobb balhék lesznek nemhogy visszavennének már magukból !
Az Önkormányzat is inkább azzal foglalkozna, hogy aki magyar rendszám után fizet adót az hova folyik !
Ebben az országban szerintem más problémák vannak !

Sinclair # 2012.03.01. 08:34

Jó, hogy ez a legnagyobb probléma itt csak tudnám a határokat miért nem állítják vissza úgyis eléggé korlátozzák, hogy mivel járjak haza !

mln49 # 2012.03.01. 08:35

http://www.mfa.gov.hu/…gepjarmu.htm

Mi van pédául akkor, ha az üzembentartó nincs ott az igazoltatásnál? Hogyan ellenőrzik le, hogy valóban nincs-e magyar lakcíme?