Külföldi rendszám-magyar vezető


Véleményem # 2012.06.14. 14:46

kovácselvtárs

Nem örülök. Nem igaz.

StefanAti # 2012.06.14. 14:38

kovácselvtárs

"Ezen mi a behajtható szerinted? Az öreg néni nyugdíját veszik majd el, akinek a szobájában lakom? Te sem gondolod komolyan, csak mondtál valamit igaz?"

Van magyar címed? Van magyar személyid is? Mert ha tartozol a NAVnak és magyar illetőségű vagy, akkor azt be fogják hajtani...

Kassad # 2012.06.14. 14:28

Mocsi?

titokka # 2012.06.14. 14:24

Honda Civic! Miben maradtatok? Érdemes?

StefanAti # 2012.06.14. 14:18

kovácselvtárs

Én is ismerek olyanokat, akiket megbüntettek, de nem vették el a rendszámot.

"a büntetés senkit nem érdekelne, mert külföldön úgyis behajthatatlan"

Csak akkor tudnak megbüntetni, ha van magyar lakcímed, hiszen azzal kezdődik a törvény, hogy "magyar lakcímmel rendelkező..."

Innentől kezdve a büntetés behajtható.....

Kassad # 2012.06.14. 14:18

"A törvény szövege szerint először leszedik a rendszámot, utána állítanak ki csekket a büntetésről."

Linkeld be ezt a törvény szöveget. Ugyanis közigazgatási eljárást indítanak. Csekket maximum 30 ezerig állítanak ki szabálysértés esetén. Valamit félre, vagy rossz helyen olvastál...

Véleményem # 2012.06.14. 14:18

kovácselvtárs

Én személy szerint 4 angol rendszámot láttam amit levettek.
Ismerősök viszont meséltek még jóval több esetet is...

Tudok olyanról is hogy csak közigazgatási bírságot szabtak ki, a rendszám maradt.

Ha pénzbehajtás szempontjából nézzük, akkor az ilyen esetben többször lehet ugyan azt megbüntetni, mivel valószínű tovább használja az autót jogszerűtlenül az ember...

Honda Civic # 2012.06.14. 13:49

A büntetés itthon adók módjára behajtható, végrehajtható. Sok külföldön élő és dolgozónak itthon is van tulajdona, így be tudják hajtani. Épp az ügyvédtől jövök, eléggé átrágtuk ezt az egészet, hogy érdemes-e bíróságra vinni az ügyet, miután elutasították a fellebbezést.

Honda Civic # 2012.06.14. 13:37

kovácselvtárs

A mi esetünk egy, ahol elvették a rendszámot is. Két barátomnak nem vették ugyan el, de szintén megbüntették a külföldi rendszám miatt. Ez így már három. Az lehet, hogy a rendőr nem megfelelően járt el, mert a rendszámot ugyan nem szerelték le, de lett közigazgatási eljárás és büntetés is. Úgyhogy nincs összekapcsolva a kettő. És itt olvastam más esetekről is már.

Hollandiában lehet nincs lakcímbejelentő kártya, de van a Gemeente által kiállított lap, amin szerepelnek az ember adatai, valamint a kinti lakcíme dátummal, mikor bejelentkezett.

Kassad # 2012.06.14. 13:15

"büntetés leszedés nélkül nem működik"

de

"mi a forrás??"

Hát magamtól nem szívesen idézek, de mint az előző hsz-ben mondtam ITT a fórumon volt több megbüntetett is. Pl. Honda Civic, akire így kapásból emlékszem.

Kassad # 2012.06.14. 12:59

"Kassad: neked leszedték? Ha nem, akkor honnan tudod, hogy sokan?"

Ha nekem levették volna az soknak minősülne?

Valójában megbüntetettekre emlékszem, akikből sok volt itt a fórumon. A leszerelés különösebben nem érdekelt soha...

Kassad # 2012.06.14. 09:51

"Írt már ide olyan, akinek leszedték a rendszámát vagy megbüntették?"

Sajnos sokan.

mazsola-77 # 2012.06.14. 08:54

Persze meg kell várni... Azért az "új" tagoknak leírom mégegyszer a sztorim. Május 1. Kazincbarcika,Majális,rendörségi bemutató. Én német rendszámos autóval voltam. Ami nálam volt német lakcímbejelentö lap,német munkaszerzödés,természetesen németországban vásárolt autó német papírokkal. Félrehívtam a rendört,és vázoltam neki az ÉN esetem. Azt mondta így ebben a formában nyugodtan használhatom a kocsit Mo.-n. Kérdeztem a fordítást. Szó szerint ezt mondta: "nem árt,ha le van fordítva" hozzátette ö nem kéri. Ilyen helyzetben tisztán látszik,hogy az autós nem szélhálmos,nem akar semmilyen adót kikerülni,és ez esetben a kollégái sem fognak rendszámot leszedni,meg ilyen ökörségeket csinálni. Ezt mondta. Majd nyugodtan beültem a kocsiba,és elautóztam. Ez történt. Nem volt semmilyen fordításom,és nem is lesz.

Kassad # 2012.06.14. 08:37

Resident

Nem! Kihagytad a 'jogszerű szót' :-)
Tehát a bejegyzett, hivatalos használó...

Kassad # 2012.06.14. 08:34

Elég szokott lenni, ha a vezetőit igazolod. De ez még nem véd meg a büntetéstől, ha úgy dönt a szerv, h kéri az üzembentartóit.

resident # 2012.06.14. 08:30

Tehát akkor nem az az üzembentartó, aki fizeti az adót pl a külföldi rendszámú kocsi után külföldön és akinek a nevén van?
Akkor az az üzembentartó, aki használja?még akkor is ha nincs a nevén,

Sinclair # 2012.06.14. 06:59

Ez az én is azon vagyok meg kell várni a törvénymódosítást, mert ezek a pénzek fordítás stb. felesleges pénzkidobások lesznek !
és ezeket már nem lehet visszakérni se büntetést se semmit, mert csak annyit mondanak akkor az a törvényvolt !

Kassad # 2012.06.14. 06:47

andream

A jogsid kielégíti a vezetői mentesülési körülményt. A fórumos tapasztalat az, hogy ilyenkor már nem vizsgálódnak tovább ez ügyben.

Ugyanakkor a törvény jelen állása szerint az üzembentartói mentesülési körülményt magyar lakcímmel rendelkező magánszemélyként csak úgy tudod teljesíteni, ha a minimális költség mentén haladva 10.900 Ft-ért megkezded az itthoni üzembehelyezést egy származásellenőrzési nyilvántartásba vétel kérelmezésével. Konkrétan itt a fórumon SENKIRŐL sem tudunk aki ezt megtette volna csak emiatt a törvény miatt. Jellegzetesen az emebrek hazajönnek az angol jogsival és kész.

Ha kivárod a potenciális törvénymódosítást, akkor minden további nélkül 100%-ban elég a jogosítvány.

Kassad # 2012.06.14. 06:41

Dr.Attika

"Üzembentartó a gépkocsi jogszerű használója."

Tehát Magyarországon a magyar törvények szempontjából üzembentartónak minősülök, akkor is, ha a külföldi forgalmi engedélyben szereplő terminológia nem ez? ( Hanem az: "engedély jogosultja")

andream # 2012.06.13. 16:45

DR.ATTIKA magyar torzskonyv szerint NEM....csak angol torzskonyv.Mit tehetek akkor??

andream # 2012.06.13. 16:41

Jajj ez a magyar kormany. :) Akkor ha nekem angol autom van(en vagyok a tulajdonos),en hasznalom,en vezetem csak,angol jogositvannyal(ami arckepes es rajta van az angol lakcimem)...viszont van magyar lakcimem(ahova egy evben egyszer megyek haza 2 hetre) akkor milyen papirokra van szuksegem.....ha haza akarok menni juliusban?

Kassad # 2012.06.13. 16:24

Én úgy tudom eredetileg azért volt tilos a használatuk. De lehet, hogy keverem a traffipax detektorral...

Véleményem # 2012.06.13. 15:16

Kassad

A közbiztonságra különösen veszély eszközök között nincs benne a lézer blokkoló. Szerintem sosem volt benne.

Dr.Attika # 2012.06.13. 13:28

Üzembentartó a gépkocsi jogszerű használója. Külön akkor kell nyilvántartani és bejegyezni a forgalmi engedélybe, ha a személye elválik a törzskönyv szerinti tulajdonostól. Lehet akár milyen jogsija az jogilag nem lényeges. Magyar törzskönyv szerint tulajdonos?

andream # 2012.06.13. 12:30

egy buta kerdes....Kit neveznek mostansag Magyarorszagon az auto uzembentartojanak?Ha en vagyok a tulajdonos angol jogsival,amin rajta van a kulfoldi lakcim is,akkor vezethetek.De mi van ezzel az uzembentarto dologgal?En annak szamitok?..ahhoz milyen papirok kellenek?