Külföldi rendszám-magyar vezető


külföldimagyar # 2012.07.13. 10:28

@Kassad
> A neveden van, amivel jössz?

Igen. Már 6 éve.
És hiteles fordításokkal todom igazolni, hogy tartósan külföldön élek és munkahelyi igazolásom is van (fordítással).

Én azt hiszem belevágok a jövö héten.
No risk, no fun ;-)

külföldimagyar # 2012.07.13. 10:21

Megpróbálok még egy becslést adni a hatálybalépést illetöen.
Bennünket ugye a T/7416 Iromány "Az egyes közlekedési tárgyú törvények módosításáról" foglalkoztat. Megnéztem ezért az ezt megelözö T/7415 Iromány sorsát, amelyet ezzel egyidöben adtak be, de idöközben már átment és kihírdetésre is került.

Lásd:
http://www.parlament.hu/…om.irom_adat?…

Esszerint a T/7415 Iromány átfutása a következö volt:

2012.06.01. péntek módosító törvényjavaslat benyújtva
2012.06.18. hétfö 18:45:37 az önálló indítvány elfogadása
2012.06.25. hétfö az OGY elnöke aláírja
2012.06.28. csüt. a köztársasági elnök aláírja
2012.06.28. csüt. a Magyar Közlönyben kihirdetik

A T/7416 "rendszámtörvénnyel" most itt tartunk:
http://www.parlament.hu/…om.irom_adat?…

2012.06.01. péntek módosító törvényjavaslat benyújtva
2012.07.12. csüt. 13:01:20 az önálló indítvány elfogadása

Egy lehetséges (valószínü) folytatás:
2012.07.16. hétfö az OGY elnöke aláírja
2012.07.19. csüt. a köztársasági elnök aláírja
2012.07.19. csüt. a Magyar Közlönyben kihirdetik
2012.08.03. péntek hatálybalép (a kihirdetést követö 15. napon)

külföldimagyar # 2012.07.13. 08:11

@Kassad
> A pontos dátumot ki/mi dönti el?

Én sem vagyok jogász, de a parlament
http://www.mkogy.hu/…yalkotas.htm
honlapján a következö áll:

A köztársasági elnök szerepe a törvényalkotásban

Az Alaptörvény rendelkezései szerint az Országgylés által elfogadott törvényt az Országgylés elnöke 5 napon belül aláírja, majd kihirdetés céljából megküldi a köztársasági elnöknek.
A köztársasági elnök a törvényt 5 napon belül aláírja és elrendeli annak kihirdetését a Magyar Közlönyben.

A Magyar Közlönyt itt lehet figyelni:
http://www.magyarkozlony.hu/

Remélem, hogy az "5 napon belül" nem "5 MUNKANAPON napon belül"-t jelent és Magyar Közlönyben 1 nap alatt közzététetik. Nos, akkor 5+5+1+15=26 nap múlva, tehát aug. 7-én járna le ez határidö.

Nekem ez sajnos késö, én már a jövö héten indulnék haza :-(

A nagy kérdés ezért az, hogy mit lehet ebben az idöszakban a "szervektöl" elvárni?

  1. Jóindulatot: az átmeneti idöben nem indítanak több razziát. Tehát aki nem provokálja az ellenörzést gyorshajtással, vagy egyéb szabálytalansággal, az ésszerü rizikóval kockáztathatja, hogy a jogeröre emelkedés elött hazamegy.
  2. Rosszindulatot: az átmeneti idöben fokozottan ellenöriznek és mindenkit lekaszálnak, akit lehet.
Kassad # 2012.07.13. 07:39

Pff baszki...

A pontos dátumot ki/mi dönti el?

StefanAti # 2012.07.13. 07:29

külföldimagyar

köszi a linket.
Az új előírások döntő többsége a kihirdetést követő 15. napon lép életbe, viszont a végén az is ott van, hogy A rendszámhasználatra vonatkozó rendelkezések legkésőbb a kihirdetésüket követő 60. napon életbe lépnek.

Vagyis akár még augusztus vége is lehet belőle, ha jól értelmezem....

külföldimagyar # 2012.07.12. 15:20

Ha valakit a fórum címében szereplö téma is érdekel, és külföldön élö magyar, aki saját autóval szeretne hazajönni a nyáron, akkor itt egy jó hír:
a Parlament ma elfogadta a törvénymódosítást. Sajnos csak a kihírdetést követö 15. napon lép majd életbe, azaz legjobb esetben július végen.

Lásd a következö linket:
http://www.kormany.hu/…altozasairol

Ebböl idézve:

A külföldi rendszámok belföldi használatával kapcsolatos szabályok módosítása

A módosítás a gyakorlati tapasztalatok ismeretében, a hatályos előírások pontosításával, kiegészítésével mérsékli a külföldi rendszámok jogszerű magyarországi használatához kapcsolódó terheket. A jármű belföldi rendszámmal való ellátására a belföldi üzembentartó köteles. Az elfogadott szabályváltozással a magyarországi lakóhellyel rendelkező, de életvitelszerűen (azaz legalább az év 185 napján) külföldön tartózkodó autósoknak nem kell magyar rendszámot kiváltaniuk. Így a lakóhelyet több országban is fenntartó személyek a szokásos tartózkodási helyük szerinti jogszabályoknak megfelelő módon regisztráltathatják járművüket. A más tulajdonában lévő, külföldi rendszámú jármű belföldön történő eseti használatának lehetősége 1 napról hat hónap alatt összesen 30 napra emelkedik. Az ellenőrzés során a szokásos tartózkodási hely az okiratok (közokirat vagy teljes bizonyító erejű magánokirat) hivatalos, hiteles fordítása nélkül is igazolható. A diplomáciai vagy egyéb külszolgálatban dolgozók és hozzátartozóik számára a megbízatás ideje alatt és az azt követő 30 napban nem kötelező a magyar rendszám kiváltása. A rendszámhasználatra vonatkozó rendelkezések legkésőbb a kihirdetésüket követő 60. napon életbe lépnek.
(Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, Kommunikációs Főosztály)

StefanAti # 2012.07.12. 11:51

Kassad +1

StefanAti # 2012.07.12. 11:50

Csak azt nem értem, hogy mindig elmondod, hogy mennyire értelmetlen szerinte a magyar fórumozás, akkor miért regisztrálsz vissza hatodszor, ha már 5x törölték! Valami bajod csak van...

Abbahagyni nem a fórumozást fogom, hanem a veled bajlódást... Annak nincs értelme kedves Nándi azaz Kovacselvtars....

StefanAti # 2012.07.12. 11:18

Csak valaki keménykedik egy panelból és kitalál magának különféle személyiségeket: Aston Martinos atyaúristen, olasz egyetemi tanár, Brüsszelben élő képviselőkkel bulizó császár, meg X ezer EUR napi fizetésű keménygyerek sok magánnyomozóval a hátterében....

Sok frusztrációja lehet mert egy senki és olyan helyen próbálja elhitetni magáról, hogy vitte valamire az életben, ahol nem látják és nem ismerik, ezért osztja itt az észt, meg fenyegetőzik.....

Csak kár, hogy mindig megöli a fórumot mert valótlan, jogilag megalapozatlan dolgokat terjeszt itt, aztán ha valaki ellentmond, akkor elkezdődik a személyeskedés.... Szánalmas....

StefanAti # 2012.07.12. 08:55

Kovielvtars

Ez a "az mind te vagy és én mi vagyok" már tényleg dedós szint! Közben meg fenyegetőzöl, játszod a néha egyetemi tanár, néha Aston Martinos néha meg napi x ezer eurot kereso kiralyt! Szánalmas....

Kassad # 2012.07.12. 08:28

Igen, ez a szokásos tőled, amikor már nem bírsz érdemben reagálni, átmész az óvodás "hülye aki mondja" stílusba...

Kassad # 2012.07.12. 08:22

"és 100% legális az EU-n belül."

Az eu-n belül minden ország azt szeretné, hogy ott legyen regisztrálva a kocsid, ahová az adóilletőséged szerint tartozol. Ez az alkalmazottaknál 100%-ban ellenőrizhető, tudod létérdekek központja...

Akkor is ha ez nem elégíti ki az EU filozófiát.
Akkor is ha te beszarsz. vagy akár még a netre is felírod az ellenvéleményed...

Erről szól a kapitalizmus, a magánszemélyeket, közülük is az alkalmazottakat a legkönnyebb megfogni, hát meg is teszik. A kapitalista meg ugrik tovább oda, ahol a legkedvezőbb neki. Oda alapít egy céget, oda adózik, ott vesz autót és onnan vesz igénybe szolgáltatást, ahol, és ahonnan csak akar. De az alkalmazott nem. Ha ők is tömegekben megpróbálnak, azt mindenütt megfogják...

Szerinted mindenütt geci kormány van, ahol kapitalizmus van?

Ne a neten fenyegetőzz, üssed az asszonyt, kéznél van, gyengébb, szinte kívánja...
Undorító barom...

StefanAti # 2012.07.12. 08:11

"StefanAti, tudjuk, hogy kik vagytok. Cím, mobil, minden megvan. Biztosan meg fogunk keresni (ennek a valószínűsége 100%), de csakúgy, mint a halálnál, itt is 100% bizonytalan, hogy mikor. Nem mondjuk meg előre, mert akkor elmennél onnan. Majd észreveszed, ha kopogtatunk. Mert mi ilyen udvariasak vagyunk."

Gondolom majd ha visszaértek Pécsről az ügyvédek! :-))

StefanAti # 2012.07.12. 07:55

"És álmodozz arról, hogy arabok verik majd ki belőled a mocskos lelkedet."

Azt nem tudom hogy akarsz itt bárkit megverni!
Én bevallottam a nevem, erre irtad, hogy ezt nem hiszed el!
Ezek szerint fogalmad sincs rola kik vagyunk, mert ha tudnál bármit, akkor tudnád, hogy tényleg az a nevem! De te ezt sem tudod... Vicces igy figyelni a keménykedésed....

Kassad # 2012.07.12. 07:41

Szerintem akaratlan baki az az volt, igen, hogy a magánszemély üzembentartónak ne lehessen magyar lakcíme egyáltalán. A célja az lehetett, hogy a szlovákiában csak egy lakcímkártyát kiváltók ne tudjanak adót elkerülni, mert az már kisértékű autókra is megérte, tömegeknek is. Ehhez képest a külföldön dolgozók estek neki legnagyobb számban áldozatul...

"Az nem, hogy magyar ember nem vezethet külföldi rendszámú autót, amikor az EU-n belül bárki vezetheti bárki más autóját korlátozás nélkül."

Leírta, egy ezerszer neked, hogy ez egy baromság. A páneurópai filozófia szerint így lenne, de a gyakorlat nem ez. Attól sem lesz ez, hogy elengeded a füled mellett, hogy a spanyolok a kanári szigeteki rendszám használatát, az osztrákok a németet, a dánok a németet, a németek a svájcit, lichtensteinit próbálják több kevesebb szigorral korlátozni a sajátjaik között.

A pszichopata őrjöngő soraidat meg verd le inkább valamelyik asszonyodon, sikeresebb is lennél, meg ő nem fog zavarni azzal, hogy ővé az utolsó szó...

Kassad # 2012.07.11. 22:15

Na ez volt csak az igazán szánalmas. Itt mindenki leszarja a nem létező napidíjadat...

Persze ez nem üt el ebből a szempontból semmi mástól, amit írsz...

Dr.Attika # 2012.07.11. 16:29

Persze, hogy nincs értelme ennek a topicnak. Ez ügyben születtek már jogerős határozatok, amelyek az eljárás alá vont személyeknek kedveztek. Erre senki nem kíváncsi, csak értelmetlen agyalgás folyik.

Kassad # 2012.07.11. 07:01

A csapból is az folyik, hogy kb. 40 ezerre rúg a németországban és szlovákiában adóelkerülési célból regisztrált autók száma Magyarországon, de nem baj...
Vendégmunkásból biztos több van :)

EU-s országok össze többijében

Osztrák, német, spanyol, dán ( a maga 180%-os regadójával) akkor nálad továbbra sem EU, ugye?

Mert ezekben mind üldözik az olcsóbb helyen adóelkerülési céllal történő autó üzembehelyezést. Osztráknál a németet, németnél a svájci-lichtensteinit, spanyolnál a kanári szigetekit, dánoknál mindent :)

Más kérdés, hogy ezeknek a polgárai kevésbé kreatívak, így elég volt csak rájuk ijeszteni. Nálunk meg egy ilyen EU ellenes szar se volt elég, ami végül reméljük el is bukik a vérbe. Utána remélem ezerrel interjúzik majd Rogán arról, hogy ő eleve így akarta...

StefanAti # 2012.07.11. 06:37

"amikor az embernek csak annyi a "bűne" (eszerint a rohadék jelenlegi magyar kormány szerint), hogy az EUs normákat betartva átment megy másik országba és ott él"

A legtöbb külföldi rendszámos nem külföldön él. 100x leírtuk, egyszer sem értetted meg...

"hogy kiszedhesse valakiből az emailcímét (sikertelenül, mint őmaga be is vallotta később"
dragon(kukac)kina007.tk szerintem nem volt sikertelen, ezért nem is vallhattam be, hogy sikeretelen, hiszen sikeres volt és te magad adtad meg... hazudsz most is mint mindig...

"logika órákról való hiányzását azzal bizonyítja, hogy ebből neki az a következtetés jön le, hogy nyilván akit múltkor próbált szivatni, meg akit most próbál ugyanazzal a trükkel szivatni, az ugyanaz a személy"
"Jaja, "add meg az emailcimed". Lapozzunk csak vissza... ezt a trükköt már elsütötted, "

Te emlékeztél rá legjoban, hogy ezt a trükköt már elsütöttem. Pedig akkor még Kovácselvtárs nem létezett, hanem Shohat néven futottál okostojás... Hiába magyarázkodsz, itt mindenki tudja, hogy ki vagy te.... te meg csak hazudsz továbbra is...

"És mivel csak a moderátorok tudják, kinek mi a regisztrált emailcíme, így a kisbarom azt is elárulta, hogy ő a moderátor is"
Nem vagyok moderátor, csak te már megadtad az email címed korábban és ezt elismerted itt 2012.07.10. 19:03 : akkor még Shohat néven futottál, de az egyszerű, primitív stílusod és "egyedi" szóhasználatod miatt mindenki tudja, hogy te ugyanaz a személy vagy, csak már a hatodik regisztrációddal...

"egymás után StefanAti és Kassad néven is előadja ugyanazt az arab-többnickes mémet."
Nem egy ninck, hanem két ember aki ismeri egymást... Ezt is leirtam már, csak olvasni kellene megtanulni...

Az utolsó 2-3 bekezdésed nem is kommentelem, mert a stílusa és a szóhasználata a tőled már megszokott...

clerenc # 2012.07.10. 19:48

Kassad
Magyarorszagon inteztem, konkretan megmondtam miert kell megtennem ezt a lepest. A nepessegnyilvantartonal kellett tennem egy nyilatkozatot , hogy kulföldön telepedtem le. Mindezt azutan, hogy a szemelyit es a lakcimkartyat leadtam. A helyettuk kiadott valamilyen papirokkal alltam sorba a nepessegnyilvantartonal. Ott nyilatkoztam majd megkaptam az uj lakcim nelkuli lakcimkartyat.

StefanAti # 2012.07.10. 17:05

Ja tényleg! Ezek szerint emlékszel, hogy Shohatként már megadtad az emailcimed! Akkor csak te vagy az ugye? Hát ez nagy bukta, látod ennyire buta vagy....

StefanAti # 2012.07.10. 16:32

Skyranger

Attol hogy kijelentkeztem meg belephetek Magyarorszag teruletére!

skyrangr # 2012.07.10. 16:23

StefanAti: ha te Mo-n tiszteled és csókolod a miniszoknyás lányokat, akkor miért jelentkeztél ki? :)

StefanAti # 2012.07.10. 16:19

Kovacselvtars

Lehet utalni Magyarorszagot, de itt legalabb tiszteljuk a nőket es láthatjuk őket miniszoknyában és meg is csókolhatjuk őket az utcán! Vannak országok, ahol ez nem így van! Én például egy olyan országban utálnék élni, mégsem járok a fórumaikra fikázni a rendszert....

skyrangr # 2012.07.10. 16:18

kovácselvtárs: pontosan. gondolom ezért kell most maszatolni a külföldiautós kérdést.