Külföldi rendszám-magyar vezető


Kassad # 2012.07.18. 06:07

8, Apropó, szted hogy nyitottak ezrével bankszámlákat Ausztriábana magyarok,amikor volt aza cirkusz anno, és sokan vitték ki a pénzüket? Kimentek egy napra, és a bank örült nekik, hogy pénzt vittek oda. Szted kötözködtek ott minden baromsággal, hogy mutassanak egy osztrák közüzemi számlát? Hogyne ...

Nem osztrák címet kértek, hanem a magyart. Igazolni is kellett, kérték a lakcímkártyát. Burgenlandban pedig egyáltalán nem is lehet idén már külföldinek nyitni osztrák cím nélkül...

Kassad # 2012.07.18. 05:58

"Igazolj!" "Hivataloslakcím"stb.. magyar korlátolt gondolkodás.

A pszaf angol megfelelője az fsa, ez 1000gbp értékösszeg felett elég komoly KYC (know your customer) előírásokat követel meg a hatálya alá tartozó szervezetektől, az anti money laundering jegyében.

Nekem aminél tapasztalatom van angliában az az ott bejegyzett online fizetésfeldolgozók, prepaid kártya kibocsátók, forexen keresztüli valutaváltók, forexes brókerszámla (ebből igaz csak egy), és vámszabad raktárban tárolás Londonban...

Mindenütt kértek lakcímigazolást, az egyszerhasználatos prepaidkártyáknál is, ha 1000gbp fölé akartam a balanszot!

Hozzáteszem, hogy ezek egyike sem bank, el tudom képzelni, h egy komoly bank hozzáférjen olyan adatbázishoz, ami miatt elég az útlevél, de engem is meglep... Illetve az én tapasztalataim 2009 utániak mind, lehet, h a tied korábbi?

Én tavaly néztem a Barcley's expat részlegét, és ott is kell lakcímigazolni, meg küldeni közjegyző által hitelesített útlevél másolatot a számlanyitáshoz.

Félreértés ne essék nem meghazudtolni akarlak, hanem kíváncsi vagyok, ha valahol ilyen könnyen megy, az nekem hasznos lenne...

AlexKirályfi # 2012.07.18. 05:43

1, a te dolgod, hogy elhiszed-e vagy sem, engem tök hidegen hagy.
2, A leírtakat fenntartom.
3, Azt nem kétlem, hogy a szabályzatukban ez áll, de mint írtam, egy normális országban logikusan és rugalmasan állnak az emberhez, a körülményekhez, és természetesen egy turistától pl nem fognak lakcímbejelentőt kérni, amikor tudják, hogy úgysincs neki. Attól még nem szélhámos, és örömmel fogadják a pénzét.
4, De igen, legyintett rá. Ott is volt hely persze a lakcímnek, de amikor oda ért a számítógépben, naná legyintett és átugorta, mivel tudta, hogy nem lakom ott. A kártyaküldésre kérte csak a címet BEMONDÁSRA! Hotelbe is kiküldték volna, de mivel mi sem tudtuk meddig maradunk, ezért lett ez a megoldás. Szerinted érdekelte? Tudod ő azt nézi, hol tud az ügyfél kedvében járni és elintézni az ügyfél kérését, nem fordítva, magyarul gondolkodással, hogy hol lehet keresztbe tenni az ügyfélnek. Te ettől nagyon nehezen szabadulsz, látom.
5, Élj valamelyik normális országban egy kicsit, de szóval úgy testközelből tapasztald meg ezeket a dolgokat, ne csak a netről szedd le a szabályzatot! Aztán majd meglátod, mi hogyan működik.
6, Nem írom le, igazad van, viszont igen, van ilyen bank. Vagy hiszed vagy nem.
7, Látom, más is megerősíti neked, hogy ez így megy, de nekem nem fáj ám, ha nem tudsz kitörni a magyar korlátaidból. Tudod, egy civilizált országban, az ügyfél felé udvariatlanságnak veszik, ha nem hiszik el neki, amit mond. Egy bank véletlenül se fogja azt érzékeltetni az ügyféllel, hogy hazudik.
8, Apropó, szted hogy nyitottak ezrével bankszámlákat Ausztriában a magyarok, amikor volt az a cirkusz anno, és sokan vitték ki a pénzüket? Kimentek egy napra, és a bank örült nekik, hogy pénzt vittek oda. Szted kötözködtek ott minden baromsággal, hogy mutassanak egy osztrák közüzemi számlát? Hogyne ...
Meg azelőtt is és azóta is elég sok magyar tartja a pénze nagy részét külföldi bankban, mert ugye nálunk sosem tudni, mi is van. Nem egy ilyen ismerősöm van. Ha lenne pénzem, nyilván én is fejvesztve menekíteném innen. Szted ők hogyan nyitottak vajon számlát Svájcban meg Németországban meg akárhol?
9, De még a célját se látom a lakcím-kérésnek, hiszen ugyan mit kezdenének vele? Te teszed be a saját pénzed ... minek oda lakcím? Nem mindegy neki, hogy azerbajdzsáni vagy magyar az ügyfél?

Figyelj, sztem gondolkodj egy kicsit. De ne magyar fejjel! Ha meg pénzt akarsz betenni, csak menj nyugodtan, nem fognak elküldeni!

Fantomas1 # 2012.07.17. 22:22

Egyébként itt most büntetik szarrá éppen a Barclay-t, mert azt hitte, hogy bármit megtehet már az ügyfelekkel.

Bár otthon látnék, hallanék már valami hasonlót.

Fantomas1 # 2012.07.17. 22:17

Mikor kijöttünk, a Barclay banknál nyitottunk számlát. Cím? Bemondásra.... Ha hiszed, ha nem. Akkor még nem is tudtunk volna közüzemi számlát mutatni, jogsi meg magyar volt még akkor, úgyhogy ez van.

"Igazolj!" "Hivatalos lakcím" stb.. magyar korlátolt gondolkodás.

Cégeket meg ne keverjük már ide szerintem. Az más tészta.

StefanAti # 2012.07.17. 22:01
  1. Nem hiszem el
  2. Biztos voltam benne, hogy nem irod le melyik bank
  3. Biztos, hogy nincs ilyen bank

Ha én találomra megnézek 10 bankot, biztos, hogy 10-nél lesz a szabályzatban, hogy kell lakcímigazolás
Te viszont biztos, hogy egyet sem tudsz mutatni, ahol nem kell

Azt meg neharagudj nem hiszem el, hogy legyint az ügyintéző, hogy ha nincs akkor hagyjuk... Lehet igy volt 30 éve, de most éppen 2012-t írunk, amikor még a PayPal sem nyit számlát olyan cégnek, akinek a bsnkszámlája nem a székhelye szerinti országban van....

AlexKirályfi # 2012.07.17. 21:44

Most akkor nem tudom ki nézi hülyének a másikat.

Természetesen emlékszem, de ha nem emlékeznék, akkor is meg tudom nézni a kártyát. Az más dolog, hogy naná ide nem fogom beírni. Viszont mondjuk úgy, hogy nagyjából bármelyik ny-európai bank ... (persze biztos van kivétel).

AlexKirályfi # 2012.07.17. 21:42

"amely ország lakosa"

jah, hát ezt olyannyira veszik komolyan, hogy volt amikor az ürge azt se tudta, melyik országból vagyok, de nem is érdekelte. Kérte a nevemet és az útlevél-számot, és ennyivel be volt befejezve a számlanyitás.

StefanAti # 2012.07.17. 21:40

Fantomas és Alexkiralyfi

Mielőtt belemegyünk egymás fárasztásába és elmondtok minden hülyének engem, légyszives mutassatok egy bankot ahol nem kérnek lakcímigazolást és megemelem a kalapom előttetek!

Gondolom emlékszel melyik bankban nyitottál számlát!

AlexKirályfi # 2012.07.17. 21:36

Értem, rendben. Nekem elfogyott már rég az energiám a győzködéshez.
Mi márpedig egyetlen útlevéllel nyitottunk számlát. Kész.
Igaz, hogy volt olyan bank, ahol először kértek volna valami tartózkodásit, de aztán legyintettek rá, és végül csak kisütötték mindenütt, hogy nem érdekes.
A bankkártyát pedig hidd csak el, tök sima bemondás alapján küldték a címemre.

Én elhiszem, amiket beidéztél, csak azt elfelejted, hogy normális országokban nem ennyire rugalmatlanok, és látván, hogy külföldi vagy, természetesen nem fognak kérni semmilyen közüzemit, se lakcímet.
Jól írta az előző hozzászóló, tényleg nagyon a magyar korlátok közt gondolkodsz, ne haragudj. Kint egy kicsit racionálisabbak, és nem fognak lehetetlent kérni.

A Barcalayst pont nem ismerem, de azért jó pár bankkal mégis megoldottuk már.

"You will also need your passport or identity card, tax number and card, residency card and proof of residence.”"

Ne viccelj már, még hogy tax number meg egyebek proofja ... Csak a magyar bankok hiszik azt, hogy nekik mindenhez közük van. Ugyan minek nekik tax number? Tényleg nem értelek.
Egyetlen passport, kész!

StefanAti # 2012.07.17. 21:31

Fantomas

"Bankszámlanyitáslakcímigazolásügyben pedig: Mi a frásznak kéne addig igazolni a bankban a címed, amíg nem kérsz hitelt pl? Amíg te tartod a pénzed náluk, miért is érdekelné őket?"

Errol kerdezd meg a bankokat: pl pénzmosás elleni mindenféle törvények? Vagy pl azért mert EU-n belül a bankoknak jelentési kötelezettségük van azon ország irányába, amely ország lakosa (adórezidense) számlát nyit náluk? A válaszokat a végtelenségig lehet sorolni, de a lényeg az hogy kell!
Mutassatok akkor végre egy bankot ahol nem kell!!!!!!

Bejelentett lakcím: te ha jól emlékszem Angliában élsz: a jogsidon milyen cím van? Valószínüleg az ami a hivatalos címed....

Fantomas1 # 2012.07.17. 20:57

"de olyan nem nagyon van, hogy az embernek nincs bejelentett lakcíme, bár ebbe nem szeretnék most belemenni újra...."

Ajajj barátom, látom még mindig nem sikerült levetned ezt a gátat,amelyet a magyar viszonyok okozhatnak.

Bejelentett lakcím márpedig nincs sok országban, csak ha bejelented és akkor is csak ott, ahová te bejelentetted...

Bankszámlanyitáslakcímigazolásügyben pedig: Mi a frásznak kéne addig igazolni a bankban a címed, amíg nem kérsz hitelt pl? Amíg te tartod a pénzed náluk, miért is érdekelné őket?

StefanAti # 2012.07.17. 19:50

De ha közvetlenül egy bank oldaláról nézed, akkor is ugyanez a helyzet:

http://www.barclayswealth.com/…portugal.htm

És ott a végén a Utility bill... Tudod, a közüzemi számla, amit mondtam:

"As an EU citizen, you will also need to provide verification of your ID, which can be done by providing the bank with your passport, a residency card, proof of residence/address (e.g. utility bill) and a tax number."

Nem ellened szól a hozzászólásom, de eléggé jártas vagyok a témában szerintem és olyat még a földön nem láttam, hogy lakcímet nem kell igazolni egy bankban...

StefanAti # 2012.07.17. 19:45

Valahogy a portugál bankokról is csak ilyet találok:

"The first step is to fill in a couple of forms. While every bank might have its own requirements, in general you can expect to fill in an application form, client details and acceptance of the bank's rules and conditions. You will also need your passport or identity card, tax number and card, residency card and proof of residence."

Gondolom te is érted mit jelent az utolsó mondat. És gondolom nem azért írják ezt le mindenütt, hogy átverjék a két hónapig ott táborozó magyar sportolókat....

StefanAti # 2012.07.17. 19:36

Jól van, nem kell felháborodni, elhiszem amit mondtál.

De én már dolgoztam sok bankkal, ahol akár magánszemélyként, akár cégként nyitottam bankszámlát, a számla fölött rendelkező személynek szükség volt valamilyen címigazolásra. És leírtam a tapasztalataimat, semmi több....

"Ne haragudj, de mégis hogy a jó istenbe kérnének és miről kérnének közüzemi számlát, ha kint vagyunk (leggyakrabban) edzőtáborokban 1-2 hónapot, és márpedig kell a számla. A szállodai áramszámla kellene szted?"

Éppen ez az. Természetesen nem arról a helyről kérnek közüzemi számlát, ahol éppen megszállsz a szállodában, hanem a valódi címedről, ahol két hónap múlva is megtalálnak, mikor hazamentél az edzőtáborodból... Már eljátszottuk ezt NándorfehérváriMocsiKovácselvtárssal is, de olyan nem nagyon van, hogy az embernek nincs bejelentett lakcíme, bár ebbe nem szeretnék most belemenni újra....

AlexKirályfi # 2012.07.17. 19:11

Rendben van, maradjunk annyiban, hogy hazudtam.
Nekem az valahogy bejön, meg unatkozok is, ennyi.

A nagy frászt kérnek közüzemi számlát! Ne haragudj, de mégis hogy a jó istenbe kérnének és miről kérnének közüzemi számlát, ha kint vagyunk (leggyakrabban) edzőtáborokban 1-2 hónapot, és márpedig kell a számla. A szállodai áramszámla kellene szted?

A kártyát pedig igenis kiküldték, de ezt se kell elhinned. Nem érdekes.

Tudom ajánlani Portugáliát és a Zöld foki-szigeteket, mi oda gyakran megyünk, és eddig mindig elég volt egy útlevél. Cím pedig bemondásra, IGEN!

Egyebekben meg azt látom, hogy te se igazán olvasod el azt, amire válaszolsz. De ez fórumbetegség, semmi baj.

StefanAti # 2012.07.17. 13:47

Alexkiralyfi

De egyebkent ha tudsz olyan bankot, ahol ennyire konnyu a szamlanyitas, akkor erdekel az info!
Orszaggal bankkal esetleg ha tudsz fiokot, ahol konnyen nyitnak, halas lennek erte!

Neked hol nyitottak meg olyan konnyen es kuldtek el a kartyat bemondott cimre?

Koszi!

StefanAti # 2012.07.17. 13:18

Alexkiralyfi

En nem tapasztalom, hogy ilyen egyszeru lenne kulfoldon!
Szlovakiaban pl nem postaznak bankkartyat kulfoldre kulfoldi eseten csak szemelyesen lehet a kartyat atvenni, de Angliaban is kell cimet igazolni legalabb helyi kozuzemi szamlaval!
Ciprusrol kipostazzak a kartyat kulfoldre, de hivatalos okirattal kell igazolni a cimet es kell ugyanarra a cimre szolo kozuzemi szamla is kell!

Azert a mai bankrendszerben nem hiszem, hogy barhol ilyen lazan kezelnek a dolgot, mikozben az egesz vilagon azzal kuzdenek a bankok, hogy visszaszoritsak az ilyen jellegu visszaelesek szamat!

Gazsi meg amugysem tudna atvenni barki kartyajat: hallottal mar olyanrol, hogy valahol is at tudnad venni mas kartyajat? Ilyet legtobb helyen meg meghatalmazassal sem lehet....

AlexKirályfi # 2012.07.17. 09:26

Igen, és ehhez megint hozzátartozik persze a magyar mentalitás is.
Külföldön még olyan is volt, hogy az útlevelem alapján nyitották a számlát, de aztán a címet csak bemondásra írták be, hogy hova küldjék a bankkártyát (mert az úgy alapból díjmentesen járt attól a banktól).
Aztán ott szerepelt, hogy Hungary ... stb, és lám, mire haza értem, már várt a bankkártya, mivel abban a városban csak átutazóban voltunk, és személyesen nem tudtam átvenni. Ennyi. Még csak nem is feltételezik, hogy én esetleg rossz címet mondanék.

Persze azt is elismerem, hogy ebben az országban ilyet nem lehet megcsinálni, mert bemegy Gazsi, aztán elkéri magának 25 ember kártyáját ...

Az viszont mindenképpen durva, hogy van egy külföldi emberke, aki pl itt van 2 hónapot, szeretne bankszámlát nyitni, és nem tud. Ezt sztem fel se fogja ...

Kassad # 2012.07.17. 08:12

Nekem több helyen is ezt a tájékoztatást adták:

Lakímet igazolni vagy lakcímkártyával, vagy érvényes tartózkodási engedéllyel lehet csak, új számla nyitásához. Külföldön sok helyen nincs is lakcímkártya típusú dokumentum, ezeken a helyeken gyakran nem kérik. Így én is nyitottam már...

AlexKirályfi # 2012.07.17. 08:04

"Lakcím kártya nélkül nem lehet:

magyar tb-t fizetni,
új bankszámlát nyitni Magyarországon,"

Ez tényleg így van?
Külföldön én már elég sok országban nyitottam bankszámlát csak az útlevelemmel, és semmi gond nem volt.
Magyarországon tényleg nem lehet?

Kassad # 2012.07.17. 07:47

@nosferato11

Ugyanazokkal, csak elég róluk egyszerű fordítás.

Tehát:

  • hatósági igazolvány, amiről a KET szerint eddig sem kellett fordítás és nem is kértek...
  • közokirat pl.: a4-es formátumú lakcímigazoló, helyi adóhatósági rezidencia igazolás, kinyomtatott "ügyfélkapu" igazolás, magyarul bármilyen kinti hivatalos pecséttel ellátott papír, amin rajta van a neved, meg egy kinti lakcím, egyszerű fordítással...
  • magánokirat, a vonatkozó előírásoknak megfelelő formai követelmények betartásával, nem magyar vagy kétnyelvű esetben egyszerű fordítással kiegészítve
Kassad # 2012.07.17. 07:41

@külföldimagyar

A köztársasági elnökre becsült csütörtök remélem nem csúszik át jövő hétre...

Kassad # 2012.07.17. 07:36

Hehehehehe :)

külföldimagyar # 2012.07.16. 13:06

No akkor eddig bejött a mult heti becslésem:

Egy lehetséges (valószínü) folytatás:
2012.07.16. hétfö az OGY elnöke aláírja
2012.07.19. csüt. a köztársasági elnök aláírja
2012.07.19. csüt. a Magyar Közlönyben kihirdetik
2012.08.03. péntek hatálybalép (kihirdetést követö 15. nap)

Remélem a köztársasági elnök is hamarosan teszi a dolgát.