Használtautó, Garancia???


nonolet # 2018.06.16. 23:25

uvihun

Durrogás és a rendőrnek mindent elhívés helyett használd az interneted TÁJÉKOZÓDÁSRA! inkább, ha már van neked.

Mert az ellopott jogosítvány téma sem pont úgy van...

MIT TEGYEN, ha jogosítványa eltűnt / ellopták?
https://www.ckr.hu/blog?…

http://kormanyablak.hu/…5/OKMIR00030
Vezetői engedély pótlása iránti kérelem

nonolet # 2018.06.16. 23:12

uvihun

"Igaz felelőtlenül vettem az autót de ezért miért nem élhetek a jogommal?"

De élhetsz!!! csak gondolkodnod kéne... dühöngés helyett.

Mi is helyzet ?

VITA támadt köztetek az autó kapcsán.
Amiben te állítasz valamit, amit az eladó nem fogad el.

Egy ilyen vitát 3 módon lehet lezárni.

1.
Közös megegyezéssel.

2.
Perben, ítélettel.
A perben nyilván az bizonyít, aki állít!

3.
Beletörődéssel...

Mint látod nincs itt semmiféle összeesküvés.

JOGÁLLAM VAN!!! amiben az bizonyít, aki állít.
Ha nincs közös megegyezés vagy beletörődés.

Az a te peched-hibád, hogy felelőtlen voltál, így ezzel

  • át tudtak verni (a 34 év rutinod ellenére is)
  • megnehezítetted magadnak a bizonyítást

- -

Ha nincs megegyezés vagy beletörődés, marad a per.

Ez a világ logikus rendje évezredek óta!!!
Ha tetszik ez neked, ha nem.

Az, hogy a nagy kapkodás és a jó üzlet reménye felelőtlenné tett.

NEM az eladó hibája... hanem a tiéd, ez van.

Ezért vagy szívó ágon.

Az, hogy (meglátásunk szerint) olcsóbb beletörődni
és zsebből javítani mint hosszasan, drágán és gyakorlatilag reménytelenül pereskedni
elsősorban a saját felelőtlenséged következménye.

Ez van.
Magadnak okoztad ezt a helyzetet.

Persze szidhatod mérgedben az eladót
(aki valóban átvert) és világot,
meg a válaszolókat is.

Csak minek?

Ahogy a bölcsek mondják:
Utólag okosnak lenni, annyi mint előre hülyének.

nonolet # 2018.06.16. 22:56

uvihun

"Ha a törvény előírja hogy jogom van 72 órán belül a vissza cserére

NINCS ilyen törvény ERRE az esetre!!!

Az a törvény a kereskedőtől vett
ÚJ tartós fogyasztási cikk
MEGHIBÁSODÁSÁRA vonatkozik CSAK.

(és nem is 72 óra, hanem 3 munkanap egyébként)

Miruati # 2018.06.16. 19:48

Hisz nem egy cipőt vettél ami szorít.
Aztán hogy jutottál haza? Azóta megnézetted mi a baj? Csináltattál egy vizsgálatot?

Miruati # 2018.06.16. 19:37

Ilyen 72 órás elállás szerintem nincs...

uvihun # 2018.06.16. 18:05

Kiérzem szavaidból nem az én pártomon vagy. Elmondom ha elsőre nem értetted meg!72 órás elálási jogom van mivel olyan hiba derült ki amit eltikolt az eladó.
De ő kijelentette hogy ezt felejtsem el.Tehát nem tudom érvényesíteni a jogom.Igaz felelőtlenül vettem az autót de ezért miért nem élhetek a jogommal?Hidd el nem én vagyok a csaló.Nem én károsítottam meg az eladót hanem ő engem.80 km után kigyulladt a sárga chek lámpa és leállt az autó.Tehát 1 órát örülhettem az autónak,viszont most ne akarj az én bőrömbe lenni.Mardos rendesen a lelkiismeret furdalás,stb.Ha ez a hiba van a vásárláskor nem jött volna létre a szerződés. Az eladó meg se próbál egyezkedni vagy magyarázkodni.Van még egy példám.A teherautóból amivel dolgoztam kilopták a táskám.Még láttam a zsiguliba bepattanó kisebbségit és elrobogtak.Pénz nem volt sok de az összes iratom benne volt.Rögtön bementem a kerületi rendőrségre.Ott jött a döbbenet,ugyan is közölte velem a rendőr hogyha feljelentést teszek,amíg a nyomozás tart nem tudok új jogsit csináltatni,még idéglenest se.Tehát mondjam azt hogy elveszett és már másnap tudok újat csináltatni.Tehát még én járok rosszul mert megloptak,és feljelentést teszek.Persze hogy elvesztettem az irataim. Akkor most kit is véd,vagy kinek kedvez a törvény?Én nem csináltathatok új jogsit nehogy visszaéljek vele,a tolvaj meg szabadon sétálhat...
Eddig olyan jó tanácsot nem kaptam hogy a 72 órás elállási jogom hogy tudom érvényesíteni 72 órán belül!Ha valaki olyat is tud írni azt nagyon megköszönném.

alfateam # 2018.06.16. 15:02

"És mid ez azért mert a csalókat segíti a törvény."
Elmondanád hol és hogyan?
.Ha elveszítem a munkám ki gondoskodik a 12 éves fiamról?
Érdekes, most mi-minden eszedbe jutott annak kapcsán, hogy megvettél egy használt autót...

uvihun # 2018.06.16. 14:54

Azóta sikerült elérnem és közöltem hogy elállok a vásárlástól,(megtehetem 72 órán belül?).Elzárkozott ettől és azóta megint nem elérhető.Én kb 40-50 percet 80km mentem az autóval.Hivatásos gkv vagyok 34 éve.Gondolod hogy a szakszerűtlen használatom okozta?Tudom hogy nagyot hibáztam de 16 éve nem vettem autót.Elkapkodtam az elöbbiekben leirtak miatt.A per meg eleve vicc.
Ha a törvény előírja hogyjogom van 72 órán belül a vissza cserére akkor mit érek a perrel ami elhúzódik akár 1-2 évig?Hol van a 72 óra? Egyébként arra már rájöttünk hogy a hibakodot kiütötték és ezért megint jó volt egy darabig.
Ezt én csalásnak nevezném.Nem tudok bejárni dolgozni,aztán késő este meg haza,akár ki is rughatnak.Ha elveszítem a munkám ki gondoskodik a 12 éves fiamról?És mid ez azért mert a csalókat segíti a törvény.

nonolet # 2018.06.16. 12:06

Bizony, neked kell perelned, ha önként nem segít az eladó.
Hisz TE AKARSZ VALAMIT TŐLE, te ÁLLÍTASZ valamit!

Márpedig: aki állít az bizonyít!!!!!!
Ez már vagy 10 000 éves szabály...

-

A perben azt is neked kell bizonyítani, hogy az autó átvételekor a a vevőtől ELVÁRHATÓ!! gondossággal vetted át.

Egy gépkocsi vezető estén eleve a szokásosnál is gondosabb átvétel várható el.

Az ablakemelő esetén biztosan nem így tettél, nem voltál elvárhatóan gondos átvevő! hisz az a próbánál kiderült volna.
Így azt már helyből buktad is az ablakemelő témát...

A többi hiba esetén is neked, kell!! bizonyítani, hogy

  • a hiba/hibaok az átvételkor is megvolt már
  • de azt szokásos gondosságú átvétellel nem leheetett felfedezni (azaz rejtett hiba volt)
  • a hibáról nem kaptál tájékoztatást ez eladótól
  • a hiba még nem szokott előfordulni a hasonló korú/futású autónál (azaz idő előtti, nem várható a hiba)
  • nem a szakszerűtlen használatod okozta

Röviden: nem sok esélyed van egy felelőtlen vásárlás után.

uvihun # 2018.06.16. 07:24

Tisztelt ügyvédúr, kétségbe esésemben írok őnnek! Ma vásároltam egy használt autót magánszemélytől.Régóta kerestem a neten egy olcsó de megbízható autót.Nehéz dolog mert ha megjelenik valami jó autó a nepperek mindig megelőzik azt aki dolgozik és nem tud rögtön menni autót nézni.Ma délelőtt megjelent ez az autó és felhívtam a tulajt.Mondtam hogy délután munka után tudok lemenni Kikőrösre.Le is értem 17 órára.Még meg volt az autó.Örültem nagyon.Kár volt...A tulaj elmondta a hibákat, (amiket nem lehetett eltitkolni) kijelentette hogy más hibája nincs,meg is írtuk az adásvételit.Kifizettem és elindultam vissza Budapestre.Siettem mert este 8- ra szinházjegyünk volt.25 éve nem voltunk.Ahogy tartok hazafelé leengedtem a bal oldali ablakot erre az beesett az ajtóba. Felhíom az eladót(ekkor még felvette a telefont) hogy lesett az ablak és erről nem tájékoztatott.Így se bezárni nem lehet az autót és az eső is beesik.Rossz az az ablakemelő,jött a válasz.Kérdeztem milyen hibái vannak még az autónak amit elhallgatott?Esküdözött hogy nincs több.Már ekkor vissza kellett volna fordulnom de hát a szinház...Sikerült az ablakot visszahúzni fel a helyére és folytattam az utam.Kiskunlacházáig jutottam,ez kb.80 km Kiskörösről, mikor rángatni kezdett az autó, kigyulladt a chek lámpa(kis sárga motorjel) levettem a gázról a lábam kigyulladt az olaj lápa is és a motor leakart állni.Félre álltam, pont egy benzinkútnál.Ekkor az eladót már nem lehetett elérni,(és azóta se) ki volt kapcsolva.Ugrot a pénzünk,nincs autónk amivel dolgozni járnék,ugrott szinház.Kétségbe esésemben kihívtam a helyi rendőröket,akik hamar ki is jöttek,és feljelentést akartam tenni.Átverve éreztem magam,és most is.A rendőrök ugyan felvették az adatokat miután elmondtam hogy hogy jártam,de mást nem tettek. Pereljem be polgári biróságon az eladót,ezt tanácsolták.Vicc! Ott álltam egy döglött autóval kifosztva, átverve és pereskedjek...Addig se autó se pénz...A csalóknak áll a világ?Én gépkocsivezető vagyok hajnalba indulok szinte minden reggel,de így nem tudok bejárni dolgozni.Pénzünk nincs másik autóra.Hogy tudom érvényesíteni minél gyorsabban hogy elállok a vásárlástól? Kérném segítő válaszát,egy elkeseredett vevő.

Miruati # 2018.06.16. 06:12

Azért rendes Öntől, hogy nem vállalja, más ügyvéd belemegy, a pénz számít csak...

Dr.Attika # 2018.06.15. 18:58

Time! Nem vállalom. Reménytelennek látom, hogy egy forintot is fizet a cég. A több éves pereskedés után sem látom, hogy látnának valamit is a vételárból.

Time # 2018.06.15. 16:41

Dr.Attila,
Ön talán szívesen elvállalná az ügyet? Mert akkor szívesen venném , ha e-mailben folytatnánk !

Dr.Attika # 2018.06.15. 13:56
Time # 2018.06.15. 12:42

Nonolet.
Köszönöm , amit leírtál azzal mind tisztában vagyunk és sztem a kereskedő is.Ezért most keresünk egy ügyvédet , akinek van ebben már tapasztalata, mert szeretnénk rövidre zárni a dolgot.Nem hiszem , hogy egy lassan 10 éve működő kereskedés nincs tisztában ezekkel a dolgokkal ...

nonolet # 2018.06.15. 08:46

Time

"A kereskedő szerint nincs a Volvora náluk szavatosság , "

Vagy hazudik.

Vagy nem tudja miről beszél.
Mivel a szavatosságot szokás keverni a jótállással/garanciával.

- -

1.
Szavatosság (teljes nevén kellék szavatosság).
Azaz, hogy: azt kaptad amiről a szerződés szólt!!!

Jelen esetben egy a KÖTELEZŐEN mellékelt állapotlapnak megfelelő állapotú autót.
Aminek az állapota megfelel a korának-futásának is.

HA NEM azt kaptad, mit amire szerződtél, akkor az eladó a törvény erejénél fogva felel ezért mégpedig 1 évig.

Alapesetben vita esetén a szerződéstől elérő eladáskori állapotot a vevőnek kell bizonyítania!!! perképesen.

(és azt is, hogy: a tőle elvárható gondossággal megvizsgálva vette át az autót és azzal még nem volt észlelhető az eltérés)

Van egy könnyítés a vevőnek...

Amennyiben az eladó egy "autó kereskedő vállalkozó" és a vevő egy "magánszemély" akkor a vevő "Fogyasztó"-nak minősül.

Ami azért könnyítés, mert így az ELSŐ 6 HÓNAPBAN

  • nem a vevőnek kell bizonyítania a szerződéstől való eltérést

hanem

  • az eladónak kell bizonyítania, hogy az autó a szerződésnek megfelelt!!! a hiba utólag állt elő.

A (kellék)szavatosság tehát törvény erejénél fogva fennáll.
A kereskedő nem tud kibújni alóla!!

Az első 6 hónapban pedig csak akkor nemkel javítania, ha ha bizonyítja, hogy:

  • a hibát a szakszerűtlen használat okozta
  • a hibáról adott tájékoztatást, azaz tudtál róla
  • a hiba a vevőtől elvárható gondossággal észlelhető volt, az tudnod kellett volna róla
  • a hiba oka még nem volt jelen az eladáskor rejtetten sem, a hibának későbbi oka van
  • a hiba az autó korában-futásával már szokásos, várható hiba és így számolnod kellett vele

- -

2. Jótállás/garancia
Azaz az autó nem fog elromlani x ideig.

Ez új autónál

  • részben kötelező (törvény által előírt évek)
  • részben önkéntes (+ évek a törvényes után)

HASZNÁLT autónál pedig

  • vagy TART MÉG az új autó jótállása/garanciája
  • vagy az eladó ÖNKÉNT vállalhat újabb jótállást/garanciát

Tévesen! de ezt a jótállást/garanciát is szokás szavatosságnak nevezni...

- - - -

Esetben az 1. pont szerinti törvényes (kellék)szavatosság játszik.

Ráadásul "Fogyasztó" vagy és így az első 6 hónapban a kereskedőnek kell

  • vagy javítania
  • vagy bizonyítania a mentesülési okot
Time # 2018.06.15. 08:32

Köszönöm nonolet. !

Time # 2018.06.15. 07:45

A kereskedő szerint nincs a Volvora náluk szavatosság , mert hogy ők is utánakérdeztek és ez a gyártó hibája , hogy rossz az alkatrész és szervizelni kell emiatt... és az autó nem volt hibás amikor ők nekünk eladták ... Ez a kettő dolog csak számomra ellentmondó?
Van itt vki , aki foglalkozik kifejezetten ilyen jellegű esetekkel , mármint az autókra vonatkozó szavatosság érvényesítése? Nagyon megköszönném, ha kapnék egy nevet és elérhetőséget , szükségem van egy szuper ügyvédre ...
Köszönöm

Dr.Attika # 2018.06.14. 15:48

Ellőtte nézzék meg a cégjegyzékben, hogy van-e végrehajtás stb. Ezt követően a tavalyi mérlegbeszámolóját. Van-e pénze egyáltalán.

Time # 2018.06.14. 13:26

Köszönöm! Épp azon vagyunk , hogy vki nálunk jobban hozzáértő jelen legyen a megbeszélésen. Végig fogjuk csinálni , bízom benne , hogy a lehető legjobban jövünk ki belőle ...

Dr.Attika # 2018.06.14. 13:26

Főleg ha Hollandiából hozták be. Lehet, hogy kábítószer kereskedőktől kobozta el a holland állam és árverésen vette a magyar kereskedő. Akkor meg fennáll az a veszély, hogy az első nyugat-európai úton közúti ellenőrzéskor kiszúrja a kutya, aztán el lehet tölteni vagy két napot amíg a rendőrök szétszedik, hogy van-e benne kábítószer.

Time # 2018.06.14. 10:11

Akkor ezek szerint azonnal keressek ügyvédet, mert ebből per lesz?

Dr.Attika # 2018.06.14. 09:41

Sok jóra nem számíthat. A kereskedő örült, hogy ezt a hibás autót valakire rásózta. Mindent el fog követni, hogy ne kelljen visszavenni az autót. Szerintem pénze sincs erre.

Time # 2018.06.14. 08:35

Igen , a kereskedő van eladóként az adásvételi

Miruati # 2018.06.14. 07:59

A magyar kereskedő szerepel eladóként?