Használtautó, Garancia???


drbjozsef # 2018.06.23. 05:36

„A bíró szerint ez egy rejtett hiba, így nem felelős az alperes.”
Így van ez ha egy bíró nemcsak a joghoz hanem az autókhoz is ért...

Ezt azért pontosítsuk : ha ez valóban így hangzott el, akkor a bíró a joghoz sem ért. Mert a rejtett hibáért természetesen felelős az eladó alapesetben, és csak kevés kivétellel mentesülhet. Szóval ez szimplán hülyeség.

Ami nem rejtett hiba, hanem mindenki látja, pont azért nem felel, hiszen a kellő gondosság mellett a vevőnek is fel kell ismernie.

petyaz # 2018.06.23. 04:35

A bíró szerint ha az eladó nem tudott a hibáról "fölösleges" 200.000-Ft-ért szakértőt bevonni, igaz erről a tanú meghallgatása előtt volt szó.

üdv

Miruati # 2018.06.22. 19:16

Igazságügyi szakértő volt az ügyben?

alfateam # 2018.06.22. 13:03

A bíró szerint ez egy rejtett hiba, így nem felelős az alperes.
Így van ez ha egy bíró nemcsak a joghoz hanem az autókhoz is ért...

petyaz # 2018.06.22. 12:34

Tisztelt Fórumtagok!

Már írtam januárban az oldalra de mivel azóta sem történ érdemi változás az ügyemben, gondoltam megosztom ami a napokban törtét, történik.
Röviden: Vásároltam egy használt személyautót magánszemélytől,(rendőr volt az eladó) ez számomra fontos volt akkor.
Kifogástalan állapotkén árulta, pár esztétikai hibát leszámítva ami engem nem zavart, ezt tisztáztuk is anno.A várárlást követő napon vissza kellett vinnem az autót az eladóhoz mivel voltak hiányosságok a motortérben stb..! A hiba kijavítása után (szelepdekli tömítés) visszakerült hozzám az autó és a kötelezőszerviz után, 150-km megtételekor
motorhibás lett az autó,1 millió a javítási költség, az autó vételára volt 1 millió forint.
Mint megtudtam az illető,jóval ár alatt vette meg az autót anno mivel hibás volt a motorja. 4 hónap múlva túl is adott az autón.
Ezt velem elfelejtette közölni és még pár apróságot.
A tanú az utolsó tárgyaláson elmondott minden olyan tényt amit nekem nem mondott el az eladó 2016-ban.
Konkrétan eltagadott mindent, a tárgyalásokon sem volt igazán őszinte.
Ezek után még mindig nincs ítélet hirdetés.
Mit kell még tennem ahhoz,hogy a bíróságon lássák hogy engem csúnyán átvertek.
Az illető ideáig azzal védekezett hogy ő nem tudott a hibáról.
A bíró szerint ez egy rejtett hiba, így nem felelős az alperes.
Remélem pozitív lesz a bírálás irányomban, mert ha nem akkor arra tudok gondolni hogy egy rendőrt nem lehet elmarasztalni, legyen az hamis tanúzás, vagy bármi is, ami más állampolgárra vonatkozik ma Magyarországon.

üdv

Szomorú örökös # 2018.06.20. 04:33

uvihun

Az az „ERG” inkább EGR, nem? Kipufogógáz visszavezető szelep, ami ugyebár a kipufogó gázt visszavezeti az égéstérbe a tökéletes elégetés céljából.

https://cromax.hu/…-tudni-kell/

Nekem volt autóm, ahol szimplán beleraktak egy zárólapot, hogy ne működjön, mégsem jelzett hibakódot. Ezt akkor teszik, amikor bekokszolódik és már lehetetlenség kitakarítani, az új pedig nagyon drága. Szóval ezzel a hibával még egy öreg autónál számítani kell, de ez nem befolyásolja jelentősen a működését.

Az alapjárati motort pedig alapesetben szimplán leszedik és kitakarítják, utána rendesen fog működni. Nagy baj azzal sem lehet szerintem.

uvihun # 2018.06.19. 16:32

nonolet

Igazad van nem voltam elég gondos.
De le lehet mosni szépen egy motort és nem látod folyik e az olaj,csak másnap veszed észre.
Vasárnap a szerelő rátette a komputert ki írt három hibát: ERG, alapjárati motor és még valamit.
Járó motornál lehúzta az ERG- röl a kábelt és a motor ugyan úgy járt.Utána lehúzta az alapjáratiról is.A motor járása nem változott.Lehúzott még valamit és még mindig ugyan úgy járta motor.Azt mondta még ő se látott ilyet!"Valamit nagy megpatkoltak."Ezek a szerelő szavai.
És képzeljétek kitörölte a hibakódokat és azóta tökéletesen jár a motor.Azt mondta hogy lehet hogy 50 km vagy 500 km után lehet hogy visszajön a hiba.De ezt így nem tudod kiszúrni mert amíg nem jön vissza addig tökéletesen jár az autó.Megtalálni meg qva nehéz mert több minden lehet.Ezek után is azt mondod nem csalók?Már beletörődtem.Megcsináltatom amiket tudok hogy be tudjak vele járni dolgozni.

nonolet # 2018.06.19. 14:54

Ha mégsem vette őket észre, akkor pedig

vagy nem voltak meg az átadáskor

vagy nem volt a vevőtől elvárhatóan gondos

vagy mindkettő...

nonolet # 2018.06.19. 14:52

Itthon is csinál átvizsgálást a legtöbb szerviz, némi díjért.

De ugye egy 34 éve sofőrnek
azért ezeket hibákat bizony
illett volna kiszúrni, simán.

Dr.Attika # 2018.06.19. 13:38

Egyébként ilyen átvizsgálás ma is működik Németországban. 120,- EURO. Megvizsgálják a gk-t, adnak egy állapotlapot a látott hibákról. Ezt követően már csak a rejtett hibákról lehet vitatkozni, hogy az megvolt-e a vásárláskor vagy sem.

LelkesK # 2018.06.18. 22:31

Sajnos érdemben nem tudok hozzászólni a kérdéshez, én is csak oltani tudok. Én is vettem autót sok éve, 15 éve fél millióért. Jónak tűnő vétel volt. Az átvétel egy általam kiválasztott szervizben volt, ahol 5000 Ft-ért felemelték s 3 szerelő végigrángatott mindent, adott egy állapotleírást s egy listát, hogy mit kell kicserélni egy és mit két év után...
Ennek fényében eldönthettem, hogy beleugrok e vagy sem.
Nocomment.

Dr.Attika # 2018.06.18. 17:28

Ebben az esetben vállalni kell azt a kockázatot, hogy az olcsón vásárolt gk. meghibásodik, elég gyakran és a javítás sokba kerül.

uvihun # 2018.06.18. 16:52

Sajnos én nem tudok újabb,drágább autót venni.:(

Dr.Attika # 2018.06.18. 13:47

A különböző gépkocsi árkatalógusok (EUROTAX, SCHWAKE) is csak a gépkocsi 10 éves koráig ad meg árat. A gyártók is csak 10 évig kötelesek az alkatrészek gyártására. A 10 éven felűli gépkocsi vétel nevezhető szerencse szerződésnek. Vagy bejön vagy nem.

Miruati # 2018.06.18. 10:27

Az is hátrány, hogy az elhozott autó idős.

Ahogy szoktátok írni, számolni kell az autó korából eredő hibákkal...

nonolet # 2018.06.18. 08:26

Hát igen, a felnőtt és felelős emberek tudják, hogy:

"HA túl jó az ajánlat, akkor mondj rá NEM-et!!!"

Mert úgyis csak átverés...

- -

Ha éppenséggel cigány az eladó egy öreg autónál,
akkor pedig eleve megnézni sem érdemes, minek?!

A jó vételnek ez esetben nincs gyakorlati esélye.

Szomorú örökös # 2018.06.18. 04:53

uvihun

Beindult de egy henger nem járt úgyhogy az alapjárat egyeletlen volt majdhogy nem leállt. Viszont gázra felpörgött.A sárga motor lámpa persze égett.Óvatosan elindultam és végül haza tudtam jönni szép lassan.

Én is vettem már Opel B Vectrát, ráadásul kereskedőtől, kár volt, pedig én is egy nagyon jó kis kocsit hagytam ott neki érte. Az egyik legszarabb Opel motorral sikerült vásárolnom - X16XEL - ráadásul amikor én eladtam, akkor már az óra szerint 245 ezer km valójában minimum 350 ezer lehetett az egymás után előjövő hibák alapján. Sok mindenre oda kell figyelni. Az egyik legfontosabb, hogy ha a gyártási évszám alapján pl. új uniós rendszáma van, akkor nagy valószínűséggel behozott, leharcolt autóról beszélünk, aminek ha feltűnően kevés a kilométere, az felettébb gyanús kell, hogy legyen. A világító motor jelzés egyébként többnyire Opeleknél azt jelenti, hogy ha tovább haladsz vele, akkor károsodhat a katalizátor, mert nem megfelelő a kipufogógáz összetétele, nálad szerintem ez egyértelmű volt, mivel az egyik henger nem ment. Szóval így nem is lenne szabad járatni a motort.

Sőt volt olyan tapasztalatom is, amikor úgy vettem egy Opelt - már ugyebár épp a negyedik Opel-típust nyúzom - hogy világított a légzsák visszajelző. Azt mondta az eladó, hogy "aktiválni kell". Nos igen, a vezérlő elemet kellett kicserélni, mindjárt jó lett.

Én most legutóbb magyar üzembehelyezésű autót vettem, sokkal jobb vásár lett, lényegesen kevesebb a gond vele, mivel az eddigiekből tanultam. Szóval a laikust könnyen meg lehet vezetni, de aki már felkészülve érkezik a helyszínre, az olyan tömény roncsot, amit te leírtál, eleve szó nélkül ott hagy.

nonolet # 2018.06.17. 18:29

Opel Vectra combi

Az írásai alapján...

Miruati # 2018.06.17. 17:21

Milyen típusú ez a kocsi?

uvihun # 2018.06.17. 15:57

nonolet

Az autóm 22 éves volt,csak én használtam 16 évig.
Nagyon sok baja volt és kellet egy combi mert van két kutyám,és azokat akartam hátul vinni mikor pl:állatorvoshoz viszem,nem lesz az egész autó kutyaszőrös. :)

nonolet # 2018.06.17. 11:11

"16 évig használtam,(sose hagyott ott)"

Most komolyan...

Mi visz rá valakit, hogy
egy működő 16 évest elherdáljon
egy ismeretlen 20 évesre ?!!!

Nem sok okot tudok elképzelni erre.

Ráadásul egy cigónál.

Miközben azon sír, hogy nincs pénze.
Áááá anyám borogass!

nonolet # 2018.06.17. 11:04

uvihun

Cigánytól, 20 éves öreg autót... és
közben azt hinni, hogy OKÉ-s is lesz az az autó.
Ráadásul 200 km-t menni érte.

Hát azért ez nálam már az életképtelenség szintje.
A jó üzletnek ilyen esetben kb. annyi az esélye mint a lottó ötösnek.

Messziről kerülném az ilyen eladót.
Bármit árul is.

Vagy, ha nem akkor NAGGGGGGGGYON alapos és bizalmatlan lennék.

A tapasztalatok erre intenek.

- -

A legjobban
akkor jársz alighanem,
ha benyeled ezt a buktát.

Tanulópénz.

Mert csodálkoznék, ha kitudnál húzni a cigóból bármit is.
Persze nagyritkán akadnak csodák is...

Dr.Attika # 2018.06.17. 10:32

Az elállási jog azt jelenti, hogy az interneten (távollevők között) megkötött szerződéstől jogszabályi felhatalmazás alapján egyoldalúan visszaléphetünk és a termék visszaküldése esetén követelhetjük a kereskedőtől az általunk kifizetett összeg visszatérítését. Az elállási jog kompenzálja azt, hogy a vásárlás előtt nem volt lehetőségünk a termék megvizsgálására, kipróbálására, illetve üzembe helyezésére.

Mivel a szerződést közvetlenül face to face (szemtől szembe ) kötötték így elállási jog sincs. Nem szabad ilyen hűbelebalázs módjára szerződést kötni.

uvihun # 2018.06.17. 07:38

Miruati

Ott álltam 3 órát és tanácstalan voltam hogy jutok haza Sz.sz.miklósra. Gondoltam beindítom és megnézem mi lesz.
Beindult de egy henger nem járt úgyhogy az alapjárat egyeletlen volt majdhogy nem leállt. Viszont gázra felpörgött.A sárga motor lámpa persze égett.Óvatosan elindultam és végül haza tudtam jönni szép lassan.
Ma megyek a szerelőhöz rá teszi a szondát.Egyébként az olaj is folyik belőle lehet szimeringes.Ez se látszott ott.Közben bebizonyosodott hogy ezek ebből élnek.Mások átveréséből.Ugyan is én otthagytam nekik az én autóm 40e ft-ért.Mikor tegnap reggel beszéltem velük azt mondták nem tudjuk vissza csinálni mert az én autómnak beállt a motorja és a pénzt már elköltötték.Kiváncsiságból felmentem ugyan oda ahol a Vectrát találtam és beírtam a volt kocsim paramétereit,és láss csodát ott árulják 120 e ért ugyan azok.Nem ezzel van a baj.Hanem én tudom milyen a volt autóm hisz 16 évig használtam,(sose hagyott ott),és olyan extrákkal árulják ami nincs, és olyan hazugságokkal hogy azzal megint valakit be fognak csapni.Már írtam emailt az oldalnak hogy figyeljenek ezekre nehogy más is úgy járjon mint én.

uvihun # 2018.06.17. 05:49

Köszönöm a válaszokat!Egy másik oldalon írták nekem ezt a 72 órás elállást.Az hogy jó üzlet reményében vettem elég vicces.Ez egy 20 éves autó.Nekem nincs újra vagy fiatalabbra pénzem.Olyat akartam ami legalább müködik és van rajta műszaki még egy évig.Sikerült kifognom egy kisebbségi csalót.Ez van.