Használtautó, Garancia???


nfrancesca # 2015.04.24. 10:59

Tisztelt Jogi Fórum!

Magánszemélytől vásároltunk 04.21-én egy Ford autót 2000 évjáratú, ami egy nappal ezelőtt leállt alattunk és nem tudtuk újra indítani. A szervizben azt mondták belső befecskendező szivattyú hiba, ez egy összetettebb dolog ami 50ezer ft-tól 200ezer ft-ig terjedő értékű a javítása. Azt mondták ez már nem mostani hiba. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben mi helyes jogi menet?Van rá módom hogy elálljak a vételtől és visszakérjem a vételárat?illetve hogy mondjuk az eladó fizesse a javítást?
Előre is köszönöm a segítséget!

nfrancesca

dodo66 # 2015.04.27. 20:22

Tisztelt Ügyvéd Úr !
2015 02 11-én vásároltam egy kaposvári autókereskedőtől 2010 évjáratú gépjárművet.Eladáskor tudomásomra hozta hogy a jobb első ülés biztonsági övfeszítőt ideiglenes kiszerelte a gépjárműből és átrakta ideiglenesen a saját bérautójába ami elmondása szerint épp külföldön tartózkodott.Az övfeszítő hiánypótlását 2 hétben határozta meg.Azóta eltelt 2 hónap és a mai napig nem pótolta a hiányosságot.Segítségét szeretném kérni hogy mit lehet ilyen esetben tenni a kereskedővel szemben mivel a biztonsági öv szerintem biztonsági alaptartozék.
Segítségét és válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel dodo

horcsong83 # 2015.04.29. 11:54

Tisztelt Ügyvéd úr!

2014.06.12. én vásároltunk kereskedésből egy Renault Fluencet 58000 km el!

A hirdetés fen volt a használt autó portálon is ahol fel volt tüntetve, hogy a gépjármű 2016.01.01 ig garanciális!

Erről azóta sem kaptam meg a papírokat, hogy mire is garanciális!?

Plusz nemrégiben picit nekimentem a falnak tolatva, kijavításnál kiderült törve illetve a hátsó oldala teljes mértékben cserélve lett!
Vásárláskor ez volt az első kérdésem, hogy törve volt e?
Mire a kereskedő tájékoztatása nem volt soha!

A szerződésben le van írva, hogy megfelelően tájékoztatott!
No most, ha én nem megyek neki a falnak soha nem derül ki.

Ilyenkor mi a teendő???

Tisztelettel: Horváth-Ódry Csongor

Viki1982 # 2015.05.08. 21:00

Tisztelt Ügyvéd úr!
2015. 05. 07.-én autókereskedésben vettem egy chevrolet lacetti kombi autót, amin másnap észrevettük, hogy az eleje teljes egészében, nem kombi, hanem a ferdehátú változaté. ( motorháztető, első kerék feletti oldalak, első lökhárító, hűtőrács) A kereskedésben erről minket nem tájékoztattak semmilyen formában, de a szerződésben alá lett írva, hogy az autó hibáiról az eladó szólt, a vevő tudomásul vette. Ilyen esetben mit lehet tenni? Van rá esély, hogy visszavegyék, vagy valamilyen formában kártalanítsanak? Azt se nagyon tudom eldönteni, hogy ez most rejtett hiba-e, vagy sem...
Várom mielőbbi válaszát, Angyal Viktória

S8fr8ny # 2015.05.23. 09:18

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Az alábbi használtautó vétellel kapcsolatos kérdésekkel fordulnék Önhöz:

  • Autó adás-vétele esetén a szerződésben a vevő kérésére írásban rögzíteni kell-e az 1 év jótállást, 2 év garanciát illetve kilométergaranciát?
  • Pontosan milyen időponttól kezdődik a jótállás, szavatosság ha a szerződéskötés és az átvétel időpontja között egy hét telik el okmányirodai ügyintézésre hivatkozva?
  • Van-e minden indok nélküli elállási jog? Mikortól lép életbe: az aláírástól vagy az átadástól? Mennyi ideig érvényes?

Válaszát előre is köszönöm!

csiga32 # 2015.05.26. 09:44

Tisztelt Ügyvéd Úr!

3 hónapja vettem egy kereskedésben 1 Renault Scenic autót. Kb egy hónap használat után ( a napi használat, hogy elviszem a gyerekeket az iskolába, majd elmegyek a 10 km-re lévő munkahelyemre, és haza) szétment benne az önindító. Ezt megcsinálták több tízezer Forintért. Már akkor jeleztem a férjemnek, hogy szóljunk a kereskedőnek ez ügyben, Ő azt mondta, nem fog balhézni ezért. Eltelt egy újabb hónap, lecseréltettük benne a motorolajat is, -gondos autótulajdonosok lévén-, majd 3 hét használat után az összes olaj elfolyt az autóból. Ön szerint visszamehetünk reklamálni a kereskedőhöz? Az autó Belgiumból behozott, 10 éves dízel. Válaszát köszönöm, Hajni

Tibi000 # 2015.05.29. 15:51

Tisztelt Ügyvéd Úr!
2014.12.01-én vásároltunk autókereskedésből egy használt autót. Törvény szerint elő van-e írva, hogy mennyi idő garanciát kell biztosítaniuk, vagy ezt ők határozzák meg?
Az adásvételi szerződésben ezt nem tüntették fel, ez baj-e?
Köszönöm válaszát!

wers # 2015.06.03. 10:27

Sziasztok!
Visszaolvasgattam egy darabig, sok kérdés van itt, válasz... vagy nem is volt, vagy elveszett.

Használt autót vásárolunk autókereskedőtől. Első kérdésem, milyen garancia, szavatosság vonatkozik rájuk?

Másik, a tulajdonjog átruházási szerződés a normál, boltban kapható formanyomtatvány.

1. pontja: "Az eladó a vevőt a gépkocsi műszaki állapotáról, (estleges) sérüléseiről részletesen tájékoztatja, aki ezt tudomásul vette."
Jó, eddig rendben. Megjegyzéshez a következőt írja be: "garancia, szavatosság nincs!"
Ezzel így tényleg kibújhat a törvény alól?

groszfater@gmail.com # 2015.06.03. 11:05
wers # 2015.06.03. 12:42

groszfater@gmail.com köszönöm

Ha lehetne kérnék konkrét választ, hogy a kézzel beírt "garancia, szavatosság nincs!" hogyan értelmezhető.

ius latratus # 2015.06.03. 12:56

Úgy, kedves wers, hogy a kereskedő azon kikötése semmis.

ius latratus # 2015.06.03. 12:58

...és ezzel persze válaszoltam árra is, hogy ezzel a hülyeségével nem bújhat el a kötelezettségei elől.

wers # 2015.06.03. 14:27

Köszi, csak megnyugtatást akartam, hogy ez még próbálkozásnai is halovány

groszfater@gmail.com # 2015.06.03. 15:12

Köszi, csak megnyugtatást akartam, hogy ez még próbálkozásnai is halovány

Nem egészen, amit ius mond az "csak" feltételek esetén
áll.

http://totalcar.hu/…nalt_autora/

wers # 2015.06.03. 15:25

Ismét köszi groszfater, amit beidéztél, az arról szól, általánosságban milyen feltételekkel érvényesíthető a garancia (szavatosság).
Engem az érdekel, ha érvényesíthető hiba jönne elő, ezzel a beírt "garancia, szavatosság nincs!", tényleg felülírhatja-e a ptk-t.
Viszonylag új az autó, de gyárilag már nem garanciás. Nincs okom aggódni, hogy gond lenne vele, csak érdekel, mit is írt alá édes drága párom.

Szomorú örökös # 2015.06.03. 16:58

csiga32

Már bocsánat, de az olajcsere utáni olajvesztéshez mi köze a kereskedőnek? Azt már egyáltalán nem ő végezte. Amíg nála volt, addig az olajszint rendben volt. Ha elfolyt - márpedig a leírás szerint "elfolyt" belőle az olaj - akkor az bizony a cserét végző szerelő hibája, hiszen valahol valamit nem tökéletesen zárt vagy tömített le. Ez simán le fog pörögni róla, bocsika...

ius latratus # 2015.06.03. 17:32

Nem, amit "ius" mond, az kőkemény tény. Ius magasról tesz a "bizonyos feltételekre".
Groszfater: tuti, hidd el.
wers: nyugi.

ius latratus # 2015.06.03. 17:34

Off

wers
Megy majd válasz a magánlevélre is.

On

wers # 2015.06.03. 18:29

Ius, :)) na, akkor legalább e miatt nem aggódom. (akkor gondolom Adolf jól van)

Ez van, ha nem tudok mindenhol ott lenni, mert (remélem nem csodálkoztok) én némiképp elleneztem volna ezt így aláírni.
De ez volt a drágám gyengébb húzása, képes volt a régi kocsiját úgy eladni, hogy átadta a kocsit, kulcsokat, forgalmit, aláírta a szerződést, és abból egy fia példányt sem hozott magával. Egy hét után én rohangásztam utána, mert ugyebár be kéne jelenteni az eladást, meg felmondani a biztosítást.
De a kocsikhoz ért, én meg nem, így 1:1-re állunk, mert mikor kérdezte, hát nem hallod a hangján, ezt nem szabad megvenni... (mármint egy másiknál), na azt én nem hallom.

groszfater@gmail.com # 2015.06.03. 18:40

ius !

!„Groszfater: tuti, hidd el.

Ne engem győzködj, én nem állítottam semmit,
vitatkozzál Dr. Horváth Bencével !

MP44 # 2015.06.09. 10:49

Januárban vettem egy kereskedésben egy használt autót amelynél most, hogy megjött a meleg, vettük észre, hogy nem megy a klímája. Elvittem klímáshoz, aki feltöltötte, mert állítása szerint üres volt a rendszer, a nyomáspróba nem mutatott szivárgást. A klíma azonban valami hiba miatt még mindig nem kapcsol be. Az lenne a kérdésem ebben az esetben tartozik az eladó szavatossággal? Azt mondja januárban nála ment rendesen, sajnos azonban mivel nem vagyok nagy klíma rajongó, meg eddig túl meleg sem volt csak most derült ki a dolog, ráadásul a kocsi is csak kb 2000 Km-t futott a megvétel óta. Èrdemes a kereskedövel vitatkozni, vagy csináltassam meg a még meglevö hibát saját magam?
Köszönöm a segítséget!

Kriszi01 # 2015.06.09. 13:10

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A következő problémával keresem Önt.
2014.08.28.-án értékesítettem Mercedes CLK tipusú személygépkocsim egy új gépjármű kereskedőnek, ahonnan egy új gépkocsit hoztam el, abba számították be.
Készült állapotfelmérés stb. , mondtak egy összeget, rábólintottam.
A mai napon kaptam egy levelet hogy értékesítették a gépkocsim 2015.02.28-án, és ellenük szemben a vevőnek követelése van, mert erősen füstöl a gépkocsi, azért ők Nekem küldtek egy felszólító levelet, hogy ebből a hibából adódóan 300,000,-Ft pénzügyi követelésük van Velem szemben.

Ebben az esetben mi a teendő? Nem érzem túl jogosnak azt hogy ennyi idő elteltével, továbbértékesítési probléma miatt Nekem kellene fizetnem.

Köszönöm válaszát,

Üdvözlettel

Krisztián

guba" # 2015.06.12. 19:28

A kocsit átvizsgálták, ha most füstöl, nyilván az adásvétel idején is füstölt.

Arra érdemes hivatkozni, hogy megtekintésre vétel esetén az eladó nem teljesít hibásan, ha bizonyítja, hogy a vevő a hibát megtekintéskor felismerte vagy fel kellett volna ismernie.Üzletszerűen autókereskedéssel foglalkozó vevő,átvizsgálás után a rejtett hibára nagyon szűk körben tud alappal hivatkozni, természetes elhasználódásból eredő hibákra sikerrel, aligha.

MP44 # 2015.06.13. 11:26

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Januárban vásároltam autókereskedőtől egy 6 éves használt autót amelynél a mostani meleg beköszöntével vettük észre, hogy nem hűt a klímaberendezés. Elvittem klímaszerelőhöz, aki feltöltötte, mert üres volt a rendszer. A klíma azonban valami elektromos hiba miatt még mindig nem kapcsol be. Az eladó véleménye szerint januárban nála rendesen működött, sajnos az akkori hideg miatt nem tűnt fel számomra, hogy működik a berendezés vagy sem. Az autót csak hétvégente használjuk, akkor sem rendszeresen emiatt csak kb 2000 Km-t futott a megvétel óta. Az lenne a kérdésem ebben az esetben tartozik az eladó szavatossággal? Amennyiben igen mi a teendőm ezzel kapcsolatban? A márkakereskedés szerint amennyiben a klíma vezérlése hibásodott meg az több mint 100e Ft-os tételt jelent.

Köszönöm a segítségét!
Üdvözlettel:
László

boviki # 2015.06.16. 15:55

Tisztelt Ügyvéd Úr/Asszony!
Az autó adás-vételre vonatkozó garanciával kapcsolatban lenne néhány kérdésem.
Az autómat úgy vettem, hogy a kereskedőnél bizományban volt ott hagyva az autó, a tulajdonosa annak a szerviznek az egyik alkalmazottja volt (pontosabban a feleségéé), ahova a kereskedő (is) vitte az autót.
Az autót 4 hónapja foglaltam le, 3 hónapja kaptam kézhez.

  1. kérdésem: A garancia érvényesítésénél kit kell keresnem? A kereskedőt? A szervizt? A férjet? Az eredeti tulajdonost? (Eddig mindegyik lerázott a másikra mutogatva.)
  2. kérdésem: Meddig kell garanciát vállalnia az eladónak/kereskedőnek? Nyilván ennek megválaszolásához ismerniük kell a hiba típusát. Két fajta hiba van, ami miatt kerestem a szervizt: 1. A klíma, melyet a foglalás és a kézhezvétel között javítottak, nem működik. 2. Az alvázon olyan lyuk van, hogy ha a vezető ülés mögött felemelem a posztót, látom a talajt. Az autó aljáról körömnyi méretű rozsdás fémdarabokat tudok leszedni erről a területről.
  3. kérdésem: Milyen módon induljak el az ügyem elintézésében? Kihez forduljak?

Köszönöm a segítséget!
Viktória