elvett jogosítvány


drbjozsef # 2021.03.04. 15:28

vadzsra,

A körülmények alapján.

Alkolholos befolyásoltság mértékétől, okozott kártól/személyi sérüléstől, és mondjuk attól, hányadik alkalom.

Enyhén ittas, balesetet nem okozó első esetben fél-1 év jogsi, és 100-200ezer forint pénzbírság.

vadzsra # 2021.03.04. 09:15

Köszönöm a választ, kedves wers.

Valaki meg tudná mondani, hogy a kiszabható szankcióknak, és hogy mi alapján szabják ki, hol tudok utánanézni?

wers # 2021.03.03. 17:17

Az eltiltás idejébe beszámítják a tényleges elvételtől eltelt időt. Ha jól olvasom jan. 14-től.

vadzsra # 2021.03.03. 12:26

Szép napot mindenkinek!

Idén jan. 14-én igazoltatás alkalmával a helyszínen elvették jogsimat bódult állapotú vezetés gyanúja miatt. Aznap a nyomozó azt mondta, hogy az elvétel ideje 1 hónap és 1 év között lehet.
Jan. 26-án kaptam egy mailt a rendőrségtől, hogy az okmányt elküldték a Kormányhivatalnak, és az ügyben szakértőt rendeltek ki.
Febr. 9-én a rendőrség kérdésemre azt válaszolta: "A vezetői engedély visszavonásának időtartamáról a büntetőeljárás jogerős befejezését követően a bíróság határoz.".
Márc. 3-án küldött 1 határozatot a Kormányhivatal, hogy elrendeli a vezetési jogosultság szüneteltetését (21.01.14-től), és a jogsit visszavonja. Azt is írták, hogy az eljárás megindításának napja jan. 26.
A munkám jelentős része a vezetés.
Kérdéseim:

  • Tényleg max. 1 évre vehetik el a jogsit?
  • A majdani bírósági határozatba beleszámít az addig eltelt idő, vagy onnantól ketyeg majd az óra?
  • Ha a bírósági határozatba nem számít bele az addig eltelt idő, van rá valami lehetőség, hogy legalább addig visszakapjam a jogsit? (Ahogy utánaolvastam, néha akár évekig is elhúzódik egy ilyen ügy)

Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

ezmostmi? # 2021.02.11. 05:58

köszönöm

wers # 2021.02.10. 10:25

Kell

ezmostmi? # 2021.02.10. 10:03

Üdv,
Rendszámos utánfutó átiráshoz kell eredetvizsga?

Atti331 # 2021.02.09. 06:34

Köszönöm

wers # 2021.02.09. 06:23

nem évül el, ha arra gondolsz - nem tud elévülni, mert ez egy feltétek és nem büntetés

wers # 2021.02.09. 06:22

természetesen

Atti331 # 2021.02.09. 06:20

Köszönöm a választ wers. Minden feltétel. Ebbe gondolom az utánképzés is beletartozik?

wers # 2021.02.09. 05:43

Amennyiben teljesítettél minden feltételt, amit az eltiltó határozat előír, akkor csak be kell menned érte oda, ahonnan a határozatot kaptad.

Elég vélelmes, hogy ennyi idő elteltével már nem érvényes az orvosid. Akkor új jogsi kell. Annak mente és költsége azonos, mintha nem vették volna el. Először orvos utána Kormányablak.

Atti331 # 2021.02.08. 20:57

Tisztelt fórum. Kérdésem a következő:Még 2005.juniusában ittas vezetés miatt másfél évre elvették a jogosítványát, pénzbüntetés és jogosítvány leadása mellett. Ha most szeretném visszaszerezni a jogosítványomat, akkor mire számíthatok, mik a teendőim? Pénzösszeg, idő, stb.? Köszönöm válaszukat.

wers # 2021.01.15. 12:20

Mivel azt kérdezte, hogyan kaphatná vissza én azt feltételezem, hogy az eredetiről beszélünk, amit elvettek. Hogy most van-e nála valami, amivel C és E kategóriát vezethet, az nem derül ki.

De 11 év óta elég sok változás volt.

Atis77 # 2021.01.15. 11:53

Nálam mig az eljrás le nem zajlott nem kaptam vissza a régit(utána sem) hanem mikor megvolt az itélet (kat. eltiltás) ugyanugy szerepelt a kategória csak mellé volt írva mettől meddig tart az eltiltás. miután lejárt az eltilts nem volt semmi dolgom. Ezért kérdeztem. Azóta már az lejrt és másik van de azon már nyoma sincs ennek. 11 éve még így volt. (nem vagyok rá büszke)

wers # 2021.01.12. 12:47

Atis77, ha jól látom még nem múlt idő. Most fog menni érte.

Csak akkor cserélik, ha lejárt és viszi az érvényes orvosi igazolást.

Ha csak 1 nap is van még érvényesség rajta ki fogják adni ha az ügyfél így kéri.

Szerintem ha az orvosi azaz a jogosítvány érvényessége már lejárt akkor is ki kellene adni az ügyfél kérésére, hiszen személyi igazolványként érvényes lehet, de valahogy nehezen akaródzik az ügyintézőknek így eljárni.

Atis77 # 2021.01.12. 07:15

Jogsit cserélték?

pumpout # 2021.01.11. 14:51

Köszönöm szépen a kimerítő választ!

wers # 2021.01.11. 06:43

Úgy tudom, kategóriától eltiltás esetén nem kell után képzésre menni.

Igen, így van. 100% meggyőződhetsz, ha elolvasod a határozatot, amit a kormányhivataltól kaptál. Ha abban nem említik, akkor tuti nem kell.

Fizikailag hogy kapom vissza a jogosítványomat?

Személyesen kell bemenned érte. Most csak előzetes időpont foglalással fogadnak ügyfeleket - ügyfélkapu vagy a 1818-as telefonszámon foglalhatsz. Mást nem nagyon kell tenned. Arra esetleg figyelj, hogy időközben nem járt-e le az orvosid, mert akkor nem adják vissza csak orvosi alkalmasságival.

pumpout # 2021.01.11. 06:19

Tisztelt Jogi Fórum!

Ittas vezetésért B kategóriától egy évre eltiltottak.
A C és E kategóriától nem. Az ítélet decemberben jogerőre emelkedett, befizettem a büntetést, az eljárási költséget. A B kategóriától eltiltás a napokban jár le.
Úgy tudom, kategóriától eltiltás esetén nem kell után képzésre menni.
Fizikailag hogy kapom vissza a jogosítványomat?
Mit kell tennem?

Köszönöm a választ!

wers # 2020.11.08. 11:25

Az utánképzést a tiltás alatt is elvégezheted.

Honda92 # 2020.11.08. 10:55

Üdv!
Jogosítványom másfél évre elvették, szándékos közúti veszélyeztetés jelige.
Ez idő alatt milyen lehetőségem van újra elkezdeni?

Traffic # 2020.11.03. 16:44

T. Nauthiluz!

Ha bűncselekmény elkövetése miatt a közúti járművezetéstől tiltották el (nem kategóriától és nem járműfajtától), úgy az eltiltás hosszától függetlenül utánképzésre kell mennie.

Csak akkor kapja vissza a vezetői engedélyét, ha bemutatja az igazolást az okmányirodában az utánképzés elvégzéséről és az engedély még érvényes.

Nauthiluz # 2020.11.02. 20:45

Üdvözlöm!

A holnapi nap folyamán (nov. 3-án) lejár a fél éves eltiltás ittas vezetés következtében. Mi a módja a jogosítványom visszaszerzésének ez esetben? Tudomásom szerint fél éves eltiltásnál még nem kell utánképzési programban részt venni. Mennyi időt kell még kb. rászámolni erre a napra, amikor ténylegesen a kezembe vehetem a jogosítványt? Illetve milyen teendők várhatóak, amennyiben van bármi.
Plusz információ, hogy csak a szonda mutatott értéket, a vérvétel már nem.

Előre is köszönöm válaszát!

wers # 2020.11.02. 07:39

ReNaTo3

Jobb lenne lekérned a nyilvántartott pontjaid számát, mielőtt rendőri igazoltatáskor értesülnél, ha esetleg meghaladtad a 18 pontot.

https://nyilvantarto.hu/…oeletipontok

Ha kaptál pontot és így elérted a 18-at, akkor biztosan küldött róla a kormányhivatal határozatot, amiben felszólított, hogy add le a jogsidat. Kb. két héten belül kellett volna megkapnod.