Gyorshajtás


Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.15. 16:01

130 és még ebből kellene lejönnie a 3%nak tehát korántsem hajtottam gyorsan.
Nem a kedvenc tárgyad volt a matek, ugye?

Chuck Norris # 2017.05.15. 15:39

Na látom itt van minden válasz csak a kérdésre nem.

Szóval mi alapján mérnek hol van erről jogszabály hogy miknek kell megfelelni?

EZ az új mérési fénykép is olyan mint amit World ben szerkesztettek. Miért kellett lecserélni a régit ahol konkrétan a kocsira mutat a célkereszt és a képen jelennek meg az adatok? A mostaniba én azt írok amit akarok....

Az én kocsim még kmóra spirálos tehát biztos hogy csal az órája. A csekkben található szívhez szóló levélben az áll hogy a gyorshajtónak kedvezve számolják a mérőműszer pontatlanságát. Az 100km/ó felett 3%.
Én nem ismertem be hogy gyorsan hajtottam hanem hogy 135tel mentem óra szerint. 100km/óra felett 20-35kmes túllépés 30ezer ft. 110km/ó volt a megengedett. Tehát 130nál büntetnek. Tehát a képen szereplő szám szerint 135km/óra 3% 4km tehát a számított érték 131km elvileg. Nos mivel én óra szerint mentem 135tel minimum 5öt csal ilyen sebességnél az óra tehát 130 és még ebből kellene lejönnie a 3%nak tehát korántsem hajtottam gyorsan. Csak szerintem a rendőrök elég rutinosak hogy a mért érték az mennyi lehet az óramutatóban így meggyőződésem hogy azt írták be a képhez amit én láthattam az órán ami egy rutintalan versenyzőt megtéveszthet, mert ugyebár esőben kint méricskélni duplán nem azért teszik hogy jó indulatoskodjanak..... És nem találom ezt az új fotós mérési adatközlést miszerint fekete kis táblázatba a kép alján beírogatva az adatok hogy ez mennyire hiteles,. mondom én be tudom írogatni world szerkesztővel a képbe hogy hány kmrel mentem. Egyáltalán nem bizonyító erejű mint a régi ami a képen szerepelt azt sokkal nehezebb hamisítani... Ide azt írnak be amit akarnak.

gerbera317 # 2017.05.15. 06:53

Az én autók 2002-es, és +4 km/h-t "csal".

Szomorú örökös # 2017.05.15. 05:13

nonolet

Akkor kb. pontos kmórád IS!
(mivel a GPS az biztosan pontos, lévén digitális technika)

Manapság a kilométerórák is többnyire digitális technikával működnek, mivel már csak a nagyon régi típusokban található a régi hagyományos spirálos üzemelés. Általában elektronikus jeladó működteti a szintén elektronikus kilométerórát. Az én járművel 2002-es évjárat, abban már egészen biztosan így van.

nonolet # 2017.05.14. 23:58

Akkor kb. pontos kmórád IS!
(mivel a GPS az biztosan pontos, lévén digitális technika)

Az EU előírás szerint a kmórának

  • nulla-pluszt KELL mutatnia mindig !
  • a gyári gumi mérettel és a váltó méretekkel

100 km/h fölött 2-6 km/h néha(franciák) 8-10 km/h a plusz...

Szomorú örökös # 2017.05.14. 19:28

nonolet

Azt, hogy a kmórád mennyit csal az adott sebességnél
(és az adott gumival) egy GPS-el kimérheted magadnak.

Én pl. már megtettem és tanúsíthatom, hogy nem igaz az állítás,
a GPS és a km-óra is ugyanazt mutatja többnyire.

nonolet # 2017.05.14. 18:55

limit 100 alatt

limit+15+2 amíg nem jön csekkk
pl. 50+15+2=67

  • - -

limit 100 fölött

limit+20+2= amíg nem jön csekk
pl. 110+20+2=132

  • - *

Azt, hogy a kmórád mennyit csal az adott sebességnél
(és az adott gumival) egy GPS-el kimérheted magadnak.

Mivel a GPS egyenletesen haladva halálpontos!

(nem téved többet 0,18 km/h-nál a sebesség mérésben)

Szomorú örökös # 2017.05.14. 09:08

Chuck Norris

  1. Az M0-án vannak 80-as részek is.
  2. A többsége viszont 100-110, úgyhogy irreleváns az érvelésed, mi szerint a traffi ugyanannyit mért, mint a te kilométerórád. A lényeg, hogy átlépted a megengedett határt minimum 15 km/h-val, ergo jár érte a bünti. Főleg hogy ezt még te is elismerted.
  3. Előzés közben sem lépheted át még egyetlen másodpercre sem, tehát ez megint rossz érvelés.
  4. A sebességjelzés nélküli képekkel ne foglalkozz, bőven elég, ha egy képen látszik, hogy átlépted a közigazgatási bírsághoz szükséges minimum sebességi értéket.
Chuck Norris # 2017.05.14. 08:04

Kérdés!

Hogyan számolják a gyorshajtást? M0án mentem 125-130között aztán volt egy kis lejtő felcsúsztam Óra szerint 135re mikor a felüljárón észleltem hogy ott a jard... Belefékeztem de már nagyon közel volt úgyhogy már áthaladtam alattuk. Persze kaptam is csekket 5db fénykép és 1 képre van írva hogy 184 méterre a mérőponttól 135km/óra. Még odaírják hogy a gyorshajtó javára vagyis lefelé számolták a mérőrendszer pontatlanságát 100km fölött 3%..Nem értem hogyan jött ki a 135 nekik amikor nekem is óra szerint 135volt és köztudott hogy az autó mutatója mindig többet mutat. Azt nem értem még hogy van 5db kép és egy képen van csak a sebesség és távolság föltüntetve? Ha egy ezred másodpercre is léptem túl a határt akkor az is büntetés mondjuk ha éppen előztem??? Hol van leírva hogy hogyan értékelik ki hogyan van számolva a gyorshajtás? Ami szerintem meg egyébként sem történt meg. És pont felfelé kerekítettek és nem lefelé...

Szomorú örökös # 2016.11.12. 05:31

Czipi

Nem mellesleg a második képnél még az án számításaim szerint is 65-tel mentél, az pedig már közig. bírság kategóriája. 50 km/h maximális engedélyezett sebességnél 15-25 km/h sebességtúllépésért 30 ezres bírság jár. Szóval inkább ne akard mindenáron bebizonyítani, hogy lassabban mentél, mert veszteni fogsz, a szabálysértési eljárásban meg már nem ennyi lesz a végösszeg, hanem több.

Szomorú örökös # 2016.11.12. 05:27

groszfater@gmail.com
Ezt már egyszer pohicop elmagyarázta, hogy az új traffinál hogy működik. Bizony a képen van "célkereszt", csak nem úgy, ahogy régebben.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/…725517_o.jpg

A kép oldalán látható kicsi háromszögek adják, az egymással szembe levők összekötési vonalának a metszéspontja adja. Abban pedig vastagon benne van Czipi BMW-je.

groszfater@gmail.com # 2016.11.11. 19:32

még a célkeresztbe kapaszkodhat, annak látszani kéne ...

Szomorú örökös # 2016.11.11. 19:24

Czipi

Én a helyedben nem reklamálnék, mert a végén még több lesz a bünti. A számítást én végeztem, nem hivatalos. Egy képen van sebesség-érték, a többin nincs és azon bizony keményen átlépted a közigazgatási bírság alapértékét. Nem hinném, hogy találsz ügyvédet, aki ebből a sz...rból kihúz. ;-)

Czipi # 2016.11.11. 19:07

De ez hogy lehet, hogy így ugrál, amikor 65-ről lassítottam 54-re, akkor ott hogy lehet 72? Ez a mérés hibás, ahol kiírta, hogy 69, ott 65 alatt mentem. Bemegyek jövőhéten a rendőrségre, mert olyat nem fizetek be, amit nem követtem el. Nem az átlagot számoltam, hanem azt a képet, ahol a gép 69-et ír, az 65 alatt van a távolság és eltelt idő alapján.

Szomorú örökös # 2016.11.11. 18:02

Czipi
Nézd meg ezt a kis számítást, a kedvedért készítettem.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/…013812_n.jpg?…

Ebben a kis táblázatban nagyon szépen felsorolva végig nézheted, hogy a különböző képeken a két fotó között eltelt idő és a megtett távolság arányában hogyan is jön ki az "átlagsebességed". A 4. képnél még több is kijön, mint 69 km/h. Azonban ez a VÉDA bizony nem átlagsebességet, hanem pillanatnyi sebességet mér. És ahogy anno a hadseregben is tanították, mindig a parancsnok órája jár jól. Szerintem fizesd be és örülj neki, hogy ennyivel megúsztad. :-)

groszfater@gmail.com # 2016.11.11. 16:26

Egy kép is elég, és azon 69 van, az is 30 ezer, fizesd ki...

Czipi # 2016.11.11. 15:16

javítás: a gép 20 méter/ szekundummal számol
a képekből kiolvasható, hogy 9 métert teszek meg 5 tized másodperc alatt, a gép 10 métert számol 5 tized másodperc alatt

Czipi # 2016.11.11. 15:12

Kedves Jogi fórum!
Kaptam 1,5 hónapja egy büntetést 30 ezer Ft-ról, miszerint 72km/h-val mentem 50 helyett, viszont emlékeztem, hogy ennyivel biztos nem mentem, így a képek alapján a távolság és idő adatokból kiszámoltam, hogy a sebességem 64,8km/h, ebből levonva a hibahatárt 63 km/h. Ezt el is küldtem a rendőrségnek, amire ők csak annyi írtak vissza, hogy az egyik képen a gép írja, hogy 69km/h-val megyek, viszont ez csak 1 képen szerepel és hibásan, mivel jól kiszámítható, hogy 18 méter / szekundummal haladok, a gép pedig 10 méter / szekundummal számol.
A képek:
http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

groszfater@gmail.com # 2016.11.06. 08:21

Alkotmánybíróság honlapján a 3174/2014. (VI. 18.) számú AB határozat.

groszfater@gmail.com # 2016.11.06. 08:00

Hogy jogos-e azt csak te tudod. Ha a célkeresztben nem látszik az autód és a képen nincs meg minden adat akkor reklamálhatsz...

Taxis098 # 2016.11.06. 07:11

Tisztelt fórumozók
Tudna-e valaki válaszolni,kaptam gyorshajtásró egy 30000ft birságot de amellékelt 2db fotók egyikén sem szerepel,hogy mennyivel mentem.Az lenne a kérdésem jogos a birság vagy sem.
A választ előre is köszi

Taxis098 # 2016.11.06. 07:11

Tisztelt fórumozók
Tudna-e valaki válaszolni,kaptam gyorshajtásró egy 30000ft birságot de amellékelt 2db fotók egyikén sem szerepel,hogy mennyivel mentem.Az lenne a kérdésem jogos a birság vagy sem.
A választ előre is köszi

Burn Out # 2016.10.28. 19:34

kézbesítési vélelem alapján, valamikor majd kézbesítettnek fog minősülni.

Kriszt76 # 2016.10.28. 19:14

Sziasztok!

Barátainkkal Ausztriában voltunk 2 autóval, 2hete. Ma ajánlott levelet kaptunk mindketten.
Barátom átvette, 28km/h túllépésért(50 helyett), 120 euró büntetés.

Mi történik, ha 10 napon belül nem veszem át?
Pl. mert külföldön voltam

wers # 2016.10.25. 19:05

Ha nagyon erőlködsz is max. 30.000-re tudod legyömöszkölni. Megéri?