Gyorshajtás


EdGaRHG # 2008.08.19. 18:11

Köszönöm én is a választ és a segítséget! Megígérem, hogyha vége lesz, referálok az eredményről, hátha másnak hasznára lesz.
boga! Még annyit, hogy úgy tudom - bármennyi is lesz a vége (ha lesz) - van lehetőség a részletfizetésre.

Traffic # 2008.08.19. 18:14

Nagyon szívesen!

baga # 2008.08.19. 18:26

ok értem azt fogom irni mégegyszer kőszőnőm!!!

  • igen a részletfizetés az jo hogy van!csak a jogsit ne vegyék el bár nemtudom pontosan azt milyen sebességtúllépésnél veszik el na nemparáztatom tovább magam:-) kőszőnőm neked is
EdGaRHG # 2008.08.19. 18:29

Kedves Traffic!

Még egy gondolat ezzel kapcsolatban. Az Objektív felelőségre vonás hatályba lépése ugye május 1 volt. A törvény vajon a szabálysértés időpontjára (április 30), vagy a nyilatkozat tételre vonatkozik? Nekem gyanús, hogy az utóbbira.
Azt olvastam, hogy ezek a készülékek még éjszakai sötétségben is igen jó minőségű képeket készítenek. Amennyiben azt nyilatkozom, hogy "nem emlékszem adott napon mit tettem és, hogy én tettem-e", nem állítottam valótlant, míg a "hozzátartozóm vezette" egyfajta beismerés, nem?

EdGaRHG # 2008.08.19. 19:18

Tényleg, csak egy eszmefuttatás! Mi van akkor, ha az autóm kilométerórája csal (hisz nem kellett OMH által hitelesíteni és szerintem mindegyik csal) és 130 km/h-nál valójában 137 km/h-val haladok?

monalisa1 # 2008.08.19. 19:19

Azzal a "nem emlékszem stb., stb. " válasszal ha közvetve is de elismered. hogy akár te is lehettél a gyorsan hajtó... A rendőrség szerint akkor te vagy a hunyó.

Ellenben a "hozzátartozóm vezetett" - ez nem nevesíthető., a büntetési csekket bár mindenképpen be kell fizetni - majd megoldjátok a családban -, de az elkövető nincs meg! És mint ilyen nincs büntetőpont sem.

A vezetői engedélyt csak a helyszínen lehet elvenni, utólagosan nem - kitől is ha nem bizonyított a vezető kiléte.

Monalisa
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2008.08.19. 19:23

Számodra az ápr. 30. a fontos dátum, az hogy a hatósági ügyintézés valamely okból lassú, hátrányodat nem jelentheti.

EdGaRHG # 2008.08.20. 08:17

Köszönöm monalisa1! Megfogadom a tanácsodat és tényleg visszajelzek a végeredményről.
Végül is valóban nem a felelőség alól akarok kibújni, a szabálysértés, az szabálysértés.
További szép napot Mindenkinek!

ferrke # 2008.08.20. 10:32

A máj. 1 előttti büntikhez:
Nem kell bonyolitani, kitölteni az adatkérőt, természetesen hogy ki vezetett azt kihagyni az egyéb okhoz beiirni az 57§-t.Tuti siker.
Nekem ápr. 25-én volt egy tilosban parkolásom, kb máj. 15 körül jöt az adatkérő, ezt irtam vissza.
Azota néma csend....
Máj. 1 után nem müxik az 57§, valami másik §-t kell irni, ez valahol szerepel az adatkérőn.Ezzel a büntit nem, csak a pontokat lehet elkerülni.

Amugy az objektiv felelőség alkotmánybiroság előtt van.

ferrke # 2008.08.20. 10:38

Edgar!

Tudtommal a trafik egy min 10%-os ráhagyással dolgoznak. Tehát 130-nál csak 143-nál villannak.

Még az objektiv felelősség előtt volt egy komolyabb ellenőrzés az autopályákon amikor csak 150+ nál fotoztak.

norbert0002 # 2008.08.28. 06:36

Sziasztok!

Tegnap lakott területen 3 lábúval mértek. Beszoktam tartani a sebességeket, itt is betartottam, amikor megláttam a rendőrt ránéztem az órára és hajszálpontosan 50-t mutatott.
De felvetődött bennem hogy csalhat pár km/h-t az óra. A kérdésem az lenne ha 53-54-el mentem akkor is büntetnek? Ha igen kb. mennyire számíthatok? És mennyi idő múlva küldik?
(mert ugye "0" tolerancia van...)

monalisa1 # 2008.08.29. 19:41

Köztudomású, hogy a gépkocsik km órája "siet" - a tényleges sebességhez viszonyítva kb. 5%-ot. Tehát ha a te kocsid műszere hajszál pontosan 50-et mutatott, akkor valószinüleg 50 alatt voltál még valamivel.

Ha a rendőr mégis pl. 51-55-öt mért, a gyorshajtás szabálysértése bár megtörtént, de ha a helyszínen nem állítottak meg, akkor utóbb kicsi a valószínűsége, hogy következménye lesz a dolognak.

Vagyis "ennyi" még benne van a tűréshatárban.

Ha a szabálysértési hatóság mégis megkeresne levelével, egyrészt 60 nap a határodő + a postai átmenet még kb 8-10 nap, a kiszabható bírság pedig a fenti esetnél max 30 ezer forint lehet. (Lehet kérni részletfizetésre lehetőséget, persze nem havi 1-2 ezer forintos csekkbefizetések...)

Monalisa
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2008.08.29. 19:42

Köztudomású, hogy a gépkocsik km órája "siet" - a tényleges sebességhez viszonyítva kb. 5%-ot. Tehát ha a te kocsid műszere hajszál pontosan 50-et mutatott, akkor valószinüleg 50 alatt voltál még valamivel.

Ha a rendőr mégis pl. 51-55-öt mért, a gyorshajtás szabálysértése bár megtörtént, de ha a helyszínen nem állítottak meg, akkor utóbb kicsi a valószínűsége, hogy következménye lesz a dolognak.

Vagyis "ennyi" még benne van a tűréshatárban.

Ha a szabálysértési hatóság mégis megkeresne levelével, egyrészt 60 nap a határodő + a postai átmenet még kb 8-10 nap, a kiszabható bírság pedig a fenti esetnél max 30 ezer forint lehet. (Lehet kérni részletfizetésre lehetőséget, persze nem havi 1-2 ezer forintos csekkbefizetések...)

Monalisa
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2008.08.29. 19:44

Elnézést a duplázásért - lassú ma este a gép.... én meg másodjára is megnyomtam a "rendben" gombot.

ferrke # 2008.08.30. 00:27

Nyugi Norbi!
60-65 alatt nem villan a trafi)))))

monalisa1 # 2008.08.30. 13:16

Na, nem akartam leírni - hogy el ne bizza magát -, 50 km/óra +30%-ig nem fényképeznek, de ez nem jelenti azt, hogy akár már egy 55 km-es sebességnél leállíthatták volna a gyorshajtás miatt = helyszíni bírságolás.

Monalisa
laikus hozzászóló

norbert0002 # 2008.08.31. 14:30

Köszönöm a válaszokat:-) Szerintem se lesz semmi, csak hát sosem lehet tudni. Amúgy a helyszíni bírságolás mennyi szokott lenni?

Traffic # 2008.08.31. 16:39

3.000 - 20.000.- forint

norbert0002 # 2008.09.01. 17:21

köszi

guba # 2008.09.02. 05:36

Köztudomású, hogy a gépkocsik km órája „siet“ – a tényleges sebességhez viszonyítva kb. 5%-ot. Tehát ha a te kocsid műszere hajszál pontosan 50-et mutatott, akkor valószinüleg 50 alatt voltál még valamivel.

Nem feltétlen siet, akár késhetne is. Azért tűnik így, mert a mérőműszer iránya és a haladási irányod szöget zár be egymással. Akkor mérné a tényleges sebességedet, ha pont szembe mennél a műszerrel.

kanda # 2008.09.02. 10:48
Röviden: 60km/h helyett 94 km/h
  • > 60e közig bírság

Kérdés:

  1. a levélben szabályszegést említenek ez a 410/2007 (XII.29) korm. Rendelet szerint valóban az viszont kérhetem-e a 1999. évi LXIX. tv. 47.§ (2)-e hivatkozva a felvételt ami viszont szabálysértésre vonatkozik.
  2. Most akkor a gyorshajtás szabálysértés vagy szabályszegés vagy a kettő ua.

    Köszi: - Kanda -

kanda # 2008.09.02. 10:49
Röviden: 60km/h helyett 94 km/h
  • > 60e közig bírság

Kérdés:

  1. a levélben szabályszegést említenek ez a 410/2007 (XII.29) korm. Rendelet szerint valóban az viszont kérhetem-e a 1999. évi LXIX. tv. 47.§ (2)-e hivatkozva a felvételt ami viszont szabálysértésre vonatkozik.
  2. Most akkor a gyorshajtás szabálysértés vagy szabályszegés vagy a kettő ua.

    Köszi: - Kanda -

habfarago # 2008.09.08. 09:22

Sziasztok,

Júliusban lakott területen kívül lefotóztak 84 km/h-val.
20 éves pályafutásom alatt még sosem regisztráltak gyorshajtóként, mégpedig azért mert többnyire betartom a szabályt...

Ez egy olyan úton történt, amelyiken az egyik irányban gondosan ki van táblázva a 60 km/h, a másik irányban azonban (amerre én is haladtam) nincsen. Akkor sem volt és ma sincs. Tudom, mert minden nap arra járok, ma pedig külön minden fakoronába bekukkantottam.
Néhány napig kint volt, valamikor tavaly, de hamar leszedték és azóta sincs.

Kérdésem az volna, hogy érdemes-e fellebbezni ilyen hivatkozással... illetve hogyan bizonyítja a hatóság, hogy ott és akkor 60 volt a korlátozás, ha a képen nem látszik a rám vonatkozó tábla ? (mert nem is látszódhat..)

Metacska # 2008.09.16. 12:09

Halihó!

4 éve van josgim, és 2 éve autóm. A mai napon úgy tűnik sikerült "lefotóztatnom" magam. A Gyömrői út közepén a híd alatt van egy pici kereszteződés, jobb oldalon pedig egy vasúti átjáró, a Gyömrőin haladtam olyan 80 körül (70 a megengedett), és szemétség, mert a kis kereszteződés előtt (ahol nekem van elsőbbségem persze) kb. 50 méterrel van egy 50es tábla, itt haladtam át 80-85el.....a híd alatt a sötétben meg ott állt az Octavia....na mind1

A kérdésem az lenne, hogy egyetemista vagyok, és a suli mellett mellékállásban dolgozom havi 50-ért, a bírság pedig vagy 60e vagy 90e lesz. A jogerős ítélet után, lehet e részletfizetést kérni? Ha igen akkor ennek milyen kondíciói vannak? Mert egyben képtelen leszek kifizetni....:( Persze lehet, hogy csak ijedtség, mert az egész ma történt, lehet le se fotóztak. Egyébként mennyi idő eltelte után szokták kiküldeni a bírságot?

Előre is köszi, Üdv!

Egyjogász # 2008.09.16. 13:16

Bocs, de erről az jut eszembe, hogy ma reggel a közlekedési hírekben bemondták, hogy az autósok óvatosan vezessenek, mert az M1 egy szakaszán az út mellett kaszálók dolgoznak.

Nekem rögtön az ugrott be, hogy mióta mondják be ilyen szlenggel a rádióban, hogy egy nehezen észrevehető autóval sebességet mérnek. (Lehetőleg egy fölöslegesen kitett 30-as tábla mögött 10 méterrel.)

De aztán kiderült, hogy a rádióban arra gondoltak, hogy a füvet kaszálják.

Na mindegy, ezek szerint ma a Gyömrőin is kaszálók dolgoztak...:)