Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


Pankamanka # 2014.05.23. 09:18

Az lenne a kérdésem, hogy milyen követelményeknek kell megfelelnie pontosan az éves beszámolónak, mit kell tartalmaznia stb... Elegendő-e, ha egy táblázatba kiküldik a 2013. év terv számait, a tények számaival és ugyanebben a táblázatban a 2014. év terv számait. Elfogadható-e, hogy több százezres tételek szerepelnek egy-egy sorban egy gyűjtőfogalom mellett pl. asztalos munka és semmi magyarázat hozzá. Számon kérhető-e a közös képviselő, ha nem tud felmutatni nagyobb javításokhoz kapcsolódóan árajánlatokat? A Társasházi törvényben azt olvastam, hogy ahol 50-nél több albetét van ott a gazdasági tevékenységet ellenőrző személy véleményét is csatolni kell a költségvetésről. Ki láthat el ilyen feladatot, a ház könyvelője például igen?
Ha a közös képviselő leváltásra kerül, akkor az újnak, amennyiben az átadott dokumentumokból az derül ki, hogy az elődje visszaélt a pozicíójával, indokolatlanul költötte a Társasház pénzét stb... van-e lehetősége feljelenteni vagy beperelni az elődjét és ilyen esetben a közös képviselő magánvagyonával felel-e egy esetleges kártérítés során (már, ha lehetséges)? Lehet-e olyan személy közös képviselő, aki valamikor a házban lakott, de nincs meg a törvény által előírt végzettsége?
Ha törvény által előírt éves közgyűlés be lett rekesztve, mert a meghívó nem felelt meg a törvényi előírásoknak (nem voltak benne határozatokra vonatkozó javaslatok), illetve a tulajdonosok bizonyos tételek részletezését kérték a költségvetés kapcsán, akkor mennyi idő múlva köteles a közös képviselő összehívni újból a közgyűlést?
Az utolsó kérdésem pedig arra vonatkozik, hogy a közös költséggel tartozók esetében milyen jogi lépések lehetségesek. Konkrétan az érdekel, hogy van-e arra lehetőség, hogy a tartozók fizetéséből kerüljön levonásra az összeg vagy csak a jelzálogjog bejegyeztetése az egyetlen lehetőség a tartozókkal szemben.

Pankamanka # 2014.05.23. 09:30

Szükséges lehetett-e jogilag, hogy a közös képviselő a tetőtér beépítés kapcsán az adásvételi szerződés mellett vállalkozási szerződést is kössön ugyan arra a tartalomra? Módosíthatja-e úgy a vállalkozási szerződést (amire szerintem nem is volt meghatalmazása), hogy nem kéri ki a tulajdonosok véleményét?

Pankamanka # 2014.05.23. 09:49

A közgyűlési szavazások során, ha az albetétnek több tulajdonosa van, akkor a közgyűlésen jelenlévő minden résztulajdonos nevében szavazhat vagy csak a saját tulajdoni hányada alapján érvényes a szavazata? A jegyzőkönyvben elég annyit leírni, hogy hányan szavaznak igennel, nemmel és hányan tartózkodnak? Nem kell a szavazatokat a tulajdoni hányadok arányában feltüntetni?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.23. 10:48

Ez egy régi és máig eldöntetlen kérdés. Válaszolni rá legfeljebb úgy lehet, hogy "szerintem".

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.23. 10:49

Nem kell a szavazatokat a tulajdoni hányadok arányában feltüntetni?
Ez viszont egyértelmű. A szavazás eredményét a hányadok szerint kell megállapítani. Anélkül érvénytelen a határozat.

MajorDomus # 2014.05.24. 09:04

Panka

ha végigolvasod a Társasházi törvényt,minden kérdésedre választ kapsz.
egy építkezésnél a házban napnál világosabb hogy kell vállalkozási szerződés.
Kbs nek igaza van,egyértelmű rendelkezés nincs csak levezethető!

Ha a lakásnak több tulajdonosa van,akik házastársak ott minden további nélkül (Csjt)
alapján képviselhetik egymást és a kiskorú gyermek tulajdonost is,de ha más a tulajdonostárs például öröklés esetén csak meghatalmazással.

A házban lakó tulajdonosnak nem kell, ,, végzettség,, a saját házában lehet képviselő.

Az új képviselő nem jelenthet fel és perelheti be az elődjét viszont joga sőt kötelessége a hibákat a közgyülės elé tárni s a közgyülės dönt a kártérítési per meginditasárol.

A külsős gazdasági szakértő csak 10 milliós bevétel felett kötelező s csak akkor ha a képviselő nem rendelkezik szakképesitessel.

A hátralékos lakásokra fizetési meghagyás indítható vagy jelzálog terhelhető.

de ez mind benne van az általad is hivatkozott törvényben olvasd el végig

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.24. 09:09

Ha a lakásnak több tulajdonosa van,akik házastársak ott minden további nélkül (Csjt)
alapján képviselhetik egymást és a kiskorú gyermek tulajdonost is,de ha más a tulajdonostárs például öröklés esetén csak meghatalmazással.

Ahogy mondtam: írd oda, hogy "szerintem". (Megjegyzem, ez pont a leginkább kisebbségben lévő értelmezés, jogásztól még nem is hallottam. Már ami az első felét illeti.)

MajorDomus # 2014.05.24. 09:29

Jó .

Szerintem!

és az általam 25 éve alkalmazott gyakorlat alapján amit meg soha senki nem támadott meg.

Mufurc_nagyon # 2014.05.24. 15:32

Kedves Témtársak!

Tekintettel a teremgarázs tulajdonosokra érdemes az albetétek közös tulajdona esetén szabályozni a képviseleti tulajdonhányadokat;-)))


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.24. 16:59

Mármint mit? Az arányukat? Vagy mit?

Mufurc_nagyon # 2014.05.25. 06:48

Kedves KBS!
Természetesen a szavazásnál a TULAJDONI-HÁNYAD rendelkezési jogot.

Teremgarázsnál minden beálló az alapítóban meghatározott tulajdoni hányad vesz részt és nem az egész albetét;-)
Közös tulajdon esetén függetlenül a családjogi "besorolástól" az AO ban meghatározott "rész" tulajdoni hányad a figyelembe vehető a szavazásnál.

Ha a gk. beálló közös tulajdon akkor az előzőek szerint.

Képviselet nem bizható meg szavazási joggal.

Én így szabályoznám.

De lehet másképp is.

SZERINTEM.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.25. 19:36

Ezzel az a baj, hogy törvénybe ütközik. Szerintem.

MajorDomus # 2014.05.25. 21:36

.

MajorDomus # 2014.05.25. 21:43

Nem értem mi ezzel a gond?
Nekem 3 teremgarázs beállom is
Van,saját helyrajzi számmal önálló albetétként.
Alapito Okiratban.
Az hogy máshol nem igy van,abból még sem
Törvény,sem törvénytelenség nem következik.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.26. 05:12

Ezzel nincs különösebb gond. (Azt kivéve, hogy ez a konstrukció - mint ez a vita is mutatja - meglehetősen szerencsétlen, a gyakorlatban óhatatlanul nehezen vagy alig kezelhető helyzeteket eredményez.)

Az a törvénysértő, ha szmsz-ben (pláne alapító okiratban) akarjátok szabályozni, hogyan is kell az ilyen albetéteket a szavazásnál figyelembe venni. Merthogy szerintem az szmsz e körben csak rögzítheti a törvényekből következő szabályozást, de meg nem változtathatja.

ragyasdezso # 2014.05.26. 08:03

kbs

Ez egyértelmű!

MajorDomus # 2014.05.26. 19:27

Teljesen egyetértünk

Mufurc_nagyon # 2014.06.02. 11:05

Kedves Képviseletek!
Persze, hogy egyetértenek.
Nincs jelenleg olyan számítógépes program ami a tulajdoni hányad megosztást közgyűlési, ill társasházi külön tulajdoni szinten szinten kezeli.

Kéne csinálni egyet.
Minta alant.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2014.06.02. 22:47

És nem is lehet ellentétes a törvénnyel

Mufurc_nagyon # 2014.06.03. 06:48

Kedves MD!

Engedje meg, hogy kutakodjak vállalkozását szabályzó SzMSz-k és a gyakorlatuk világában.

Lehet, hogy meglepetéssel szolgálnék?;-))))


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2014.06.03. 20:16

?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.03. 21:07

Akkor nem csak én nem értettem. :)

Mufurc_nagyon # 2014.06.04. 05:08

Kedves Tématársak!

Nem tudok csak egy elcsépelt "közmondással" válaszolni.

A sarkantyút is előírják, mégis hátul hordják.

részletesen:

A teremgarázsoknál a logikus "földhivatal követő" 100 th /tulajdonos értéket számolják a közgyűlési szavazások során.

A lakás céljára használtnál, meg követik a Ptk-t .
egy is képviselheti a többieket.

Szóval, hogy van az a jogkövetés.

Az egyforma elbírálás volna "logikus".
NEM?


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.04. 05:14

Természetesen. Tőlem soha nem hallhattad, hogy különböztetni kellene.

Mufurc_nagyon # 2014.06.04. 05:20

Kedves KBS!

Való igaz.
De azt sem mondta, hogy ha már "törvényt sértünk", tegyük egységesen.
És válasszuk az egyserűbb megoldást a "földhivatali" nyilvántartást a tulajdoni hányadok tekintetében a közgyűlési szavazás során.
De csak ebben az esetben;-))))


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ