Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.25. 19:34

Közös képviselőség kemény meló. Apukám két évig csinálta, elege lett a sok rosszindulatú lakók zaklatásából, így leadta. Állandóan az volt a téma, hogy ki hogyan lopja a villanyt és a vizet, pedig sose volt hiány a 10 emeletes panelban.

MajorDomus # 2016.09.25. 19:21

A közös képviselő nem alárendelted!
Mint látod, jó tanácsot adtam, a hőszolgaltato ki is ment mert az ő feladatuk.

Annyiszor hívd őket amíg meg nem oldódik a gond. Ezért fizeted a fűtés díjat. Ha ilyen a véleményed és a kapcsolatod a közös képviselővel aki segíteni tudna neked, akkor csak az ima marad.

Pompom
Csak a lényeget nem érted.
Nincs, nem is lehet kulcsa a magántulajdonu holmikat tároló pincéhez. Én sem vállalom.
Ha neked egyedül segít, rögtön 4 ellensége lesz a pincét használó tulajdonosokban. Egyébként nem feladata hogy helyetted veszekedjen. Ha te gyáva vagy ahhoz hogy ki követeld. Kulcsot, azért ne a képviselőt hibaztasd, mert ehhez nincs köze, sőt jogköre sem. Erről van egy bírósági itéletem egyébként.

osmi # 2016.09.25. 15:02

Nem alá- fölé rendeltség, hanem mellé; megbízók-megbízott.

Seduxen # 2016.09.25. 14:27

MajorDomus:

"Tulaj jelzi hogy hideg a radiátor, beszólok, a hőszolgáltató kimegy légteleniteni, s mindjárt meleg lesz. Pont." - ez ott meg is dől, hogy tegnap is, és ma is kint járt a Távhő munkatársa, légtelenített, és hidegek a radiátorok. Illetve csak radiátor, tekintve, hogy a konyhában csak csövek vannak, radiátor nincs.

A normális hangvételű kérésen szerdán túlestünk: a gondnoknak jeleztem. Azt gondolom, hogy a hatáskörök tisztázása (gondnok, KK) nem az én dolgom.

És végezetül: volt SZB tagként volt sajnos rálátásom a képviselet (a korábbiak, és a jelenlegi) tevékenységére. Mondjuk úgy nem vagyok jó véleménnyel róluk... Sajnos komoly szereptévesztésben vannak a társasházunkban tevékenykedő Képviseletek, akik hajlamosak elfelejteni, hogy ebben az alá-fölérendeltségi viszonyban ki is fizet kinek egy szolgáltatásért.

Pom-Pom # 2016.09.25. 14:04

MajorDomus

Senki nem kérte a közös képviselőt arra, hogy menjen be bárkinek is a pincéjébe. (Bár vészhelyzetben ez különösen kívánatos is lenne, szerintem erre a célra van is kulcs nála.)

Csak a nyilvántartása szerint szabad pincéhez adjon egy kulcsot.

Azért kapja a javadalmazását, hogy a közösséget érintő kérdésekben intézkedjen, ez a feladatköre.
És ezért nem kell senkivel sem veszekednie.

MajorDomus # 2016.09.25. 11:00

Seduxen

Kijavitalak
Tévedsz
És rosszul értelmezed!

A fűtési díjat nem m2 hanem lm3 azaz légköbméter után fizeted. A távhő törvény értelmében a szolgáltató kötelezettsége a fogyasztó berendezésig tart, tehát bejelented hogy hideg a radiátor a többi az ő gondjuk, mert nekik fizetsz a szolgáltatásért.

Amit beidéztél

a közös tulajdonban álló épületrészekkel, berendezésekkel összefüggésben a szükséges ellenőrzés, a rendkívüli káresemény vagy veszélyhelyzet fennállása miatt a helyiségen belül szükséges hibaelhárítás, valamint a fenntartási munkák elvégzése céljából arra alkalmas időben bejuthasson

Na látod, itt a lényeg!

A fűtesrendszer a csatlakozási pontig nem közös tulajdon hanem a szolgáltatóé.

Ha a csatlakozási pontig eljut a melegviz akkor már csak a radiátorral lehet baj, az meg a te gondod.

Egyébként 3 évtized alatt nekem ebből soha nem volt gondom. Tulaj jelzi hogy hideg a radiátor, beszólok, a hőszolgáltató kimegy légteleniteni, s mindjárt meleg lesz. Pont.

Ne a közös képviselőt kínáld meg valamilyen eljárással mert rosszul jössz ki belőle és sokba fog kerülni, inkább jelezd a gondot a szolgáltatónál akinek fizetsz a szolgáltatásért.

Zárójelben a magánvéleményem:
Természetesen mint közös képviselő tudok segiteni az ügyben ha normális módban megkér a tulajdonos tudván hogy semmi közöm az ügyhöz, de mint mediátor járjak közben az érdekében.

De ha a tulaj úgy fogja fel, hogy úgy is leszarom az ügyet, ha még nem működök közre akkor , megkínál valamilyen eljárással,, akkor megnézem mit írnak elő a jogszabályok s annak megfelelően lépek az ügyben.

Arról persze gondoskodom hogy megbánja az,, eljárást,, !

Szóval ha nem fizetett ellenségnek tekintenéd a közös képviselőt, hanem a gyerekeidre való tekintettel kérned a jóindulatát és a segitségét, szerintem hamar megoldódik a gondod.

Én minden esetben szoktam segíteni ha normális emberi hangnemben fordulnak hozzám. Viszont olyan vagyok mint az acél! Ha ütnek akkor szikrázok!

Próbáld meg szőrmentén! Messzebbre jutsz!

MajorDomus # 2016.09.25. 10:58

Seduxen

Kijavitalak
Tévedsz
És rosszul értelmezed!

A fűtési díjat nem m2 hanem lm3 azaz légköbméter után fizeted. A távhő törvény értelmében a szolgáltató kötelezettsége a fogyasztó berendezésig tart, tehát bejelented hogy hideg a radiátor a többi az ő gondjuk, mert nekik fizetsz a szolgáltatásért.

Amit beidéztél

a közös tulajdonban álló épületrészekkel, berendezésekkel összefüggésben a szükséges ellenőrzés, a rendkívüli káresemény vagy veszélyhelyzet fennállása miatt a helyiségen belül szükséges hibaelhárítás, valamint a fenntartási munkák elvégzése céljából arra alkalmas időben bejuthasson

Na látod, itt a lényeg!

A fűtesrendszer a csatlakozási pontig nem közös tulajdon hanem a szolgáltatóé.

Ha a csatlakozási pontig eljut a melegviz akkor már csak a radiátorral lehet baj, az meg a te gondod.

Egyébként 3 évtized alatt nekem ebből soha nem volt gondom. Tulaj jelzi hogy hideg a radiátor, beszólok, a hőszolgáltató kimegy légteleniteni, s mindjárt meleg lesz. Pont.

Ne a közös képviselőt kínáld meg valamilyen eljárással mert rosszul jössz ki belőle és sokba fog kerülni, inkább jelezd a gondot a szolgáltatónál akinek fizetsz a szolgáltatásért.

Zárójelben a magánvéleményem:
Természetesen mint közös képviselő tudok segiteni az ügyben ha normális módban megkér a tulajdonos tudván hogy semmi közöm az ügyhöz, de mint mediátor járjak közben az érdekében.

De ha a tulaj úgy fogja fel, hogy úgy is leszarom az ügyet, ha még nem működök közre akkor , megkínál valamilyen eljárással,, akkor megnézem mit írnak elő a jogszabályok s annak megfelelően lépek az ügyben.

Arról persze gondoskodom hogy megbánja az,, eljárást,, !

Szóval ha nem fizetett ellenségnek tekintenéd a közös képviselőt, hanem a gyerekeidre való tekintettel kérned a jóindulatát és a segitségét, szerintem hamar megoldódik a gondod.

Én minden esetben szoktam segíteni ha normális emberi hangnemben fordulnak hozzám. Viszont olyan vagyok mint az acél! Ha ütnek akkor szikrázok!

Próbáld meg szőrmentén! Messzebbre jutsz!

MajorDomus # 2016.09.25. 10:29

bundori

A bejegyzésedből gyanítom hogy nem vagy még,, agyilag elmaradott öreg,,

Hidd el, nem érdemes hülyének nézni az öregeket. Sokan dolgoztak jogászként, bankokban, és idafigyelnek a ház pénzügyeire.

Nem értünk egyet.

A ház lepukkant állapota előbb eredményez közös képviselő váltást mintsem a képviselő lakást tudna venni magának árverésen. Rosszabbul jár ha elvesziti a stabil bevételét mintsem ha 5 év! után tud venni egy árverezett lakást!

MajorDomus # 2016.09.25. 10:20

Pompom
Alapvető tévedésben vagy!

A közös képviselőnek nincsenek szankciói a tulajdonosokkal szemben.
Esetleg felkérhet, de nem utasithat.

A pincerekeszekben magántulajdonu holmik vannak, a képviselő nem tud neked kulcsot adni, mert neki sincs!

Ha felnyitja a helyiséget a szomszédod feljelentést tesz birtokhaboritás miatt és igaza is lesz.
A közös költség behajtást ne keverd ide, mert az törvényi kötelezettség s törvényi szankciói és törvényi eszközei - végrehajtó, bíróság, közjegyző - vannak.
A közös képviselő egyikkel sem rendelkezik.

Elhiszem hogy neked kényelmesebb ha a képviselő veszekszik helyetted a szomszédoddal te meg a háttérben somolyogva várod a pincekulcsot.

Ha te sem vagy tökös miért várod el attól akinek ez nem feladata.

Ha megvan a pincefelosztas, vágd le a lakatot, foglald el a tulajdoni hányadod szerint járó pincerëszt, s adj kulcsot a többieknek. Ennyi.

bundori # 2016.09.25. 07:53

Az,hogy direkt hagyunk lepukkanni egy épületet,majd olcsóért megvesszük, az már régi módszer.
Aki meg nem bírja fizetni az emelkedő közköltg-et, random célbefizetéseket, ráterhelik a lakására, aszt elöbb vagy utóbb jöhet az árverezés. Ha jól tudom, -500 000 ft-nál már árvereznek, és kik vannak az első körben? Naná, hogy a kképviselő ismerősei, rokonai. És akkor ugye áron alul megy ez...
De nyugtass meg, hogy nem így van. Köszönöm!!!

bundori # 2016.09.25. 07:48

MajorDomus
Nagyon egyszerű, leamortizálódott házban,ahol a közös ktg-et folyton kiveszik, mindenféle szírszar felesleges és túlárazott melókra, ott bizony elértéktelenednek a lakások, maga a ház, hiszen ki akar több százezres célbefizetéseket fizetni rég elmaradt állagmegóvási munkákra? Ha a lakók öregek, agyilag is elmaradottak, azt hiszik,holnap meghalnak, közben van még elöttük akár 20 év is, a kképviselő úgy cseszi át őket, ahogy a csövön kifér. Mindent elhisznek neki, mert még a tekintélyelvű rendszer szerint gondolkoznak,azt se tudják, hogy a Tht-t ,szmsz-t ezik-e vagy isszák?

Seduxen # 2016.09.24. 16:57

Tisztelt MajorDomus!

A Főtávot miért is kellene, hogy érdekelje, hogy a lakásomban nincs fűtés?! M2 szerinti átalányt fizetünk, ami a fűtést illeti, tekintettel arra, hogy NINCSENEK költésgmegosztóink. Szóval ha tetszik, ha nem azt fizetnem kell. Max akkor nem, ha teszem azt az egész házban nem lenne fűtés...

A HÁZba "bejön" a fűtés, a strang addig rendben van, onnantól kezdve a Főtávot aligha érdekli, hogy mi történik a melegvízzel. Ő kiszámlázza, amit a társasház EGÉSZE felhasznál. De javítsatok ki, ha tévedek.

ismétlem:
"A tulajdonostársak kötelesek lehetővé tenni és tűrni, hogy a külön tulajdonában vagy használatában álló helyiségébe a közösség megbízottja a közös tulajdonban álló épületrészekkel, berendezésekkel összefüggésben a szükséges ellenőrzés, a rendkívüli káresemény vagy veszélyhelyzet fennállása miatt a helyiségen belül szükséges hibaelhárítás, valamint a fenntartási munkák elvégzése céljából arra alkalmas időben bejuthasson a tulajdonostárs, illetőleg a bentlakó használó (bérlő) szükségtelen háborítása nélkül."

ez az SZMSZ-ben van, amit ráadásul a jelenlegi KK tervezett, és fogadtatott el a közgyűléssel. Ez alapján rosszul gondolom, hogy a KK-nak bizony van dolga?

a fűtési időszak: most megnéztem, bár NEM a Távhő tv., hanem a vhr-je szabályozza, de valójában szept 15-május 15. között van. csak tudnám akkor minek kellett erről közgyűlési döntés :)

Pom-Pom # 2016.09.24. 15:56

MajorDomus

Én ellentmondanék.

Szerintem a közös képviselő feladata, hogy a társasház SZMSZ-ét, stb, valamint a Tht, Ptk, Ltv paragrafusait a lakókkal betartassa.
A törvény kimondja, hogy a tulajdonostársak tulajdonosi jogaikat egymás rovására nem gyakorolhatják, ha tehát valamelyik lakó ezt teszi, márpedig most ez történik, a közös képviselő feladata a rend helyreállítása.
A közös képviselőnek minden lakó érdekeit képviselnie kell, akkor is, ha ebből esetleg nézeteltérés adódik, és ő ettől kellemetlen helyzetbe kerülni érzi magát.
Nem kell veszekednie senkivel, azért, hogy én megkapjam a tulajdoni hányad szerint a pincerészemet, hanem a nyilvántartása szerint üres, vagy szabad kapacitással rendelkező pincehelység kulcsát a rendelkezésemre bocsátani, és értesíteni erről tényről a pincében tároló másik tulajdonostársat.
Az egy másik dolog, hogy nem szakképzett, ottlakó közös képviselők látják el ezt a feladatot, és nem akarnak senki miatt összetűzésbe kerülni.
Egy közgyűlésen az előző tökös legény kk azt adta elő, hogy milyen kellemetlen helyzetbe kerül ő, amikor figyelmeztetnie kell az egyik lakót arra, hogy szíveskedjen már végre kiegyenlíteni a közös költség hátralékát. Ugyebár ezért sem veszekednie kell, hanem hivatalból felszólítania a hátralékost a teljesítésre.
Na itt szerintem ugyanez a helyzet.
Intézkednie kellene, de ezt elhárítja magától.

Ez a dolga egy kk-nak többek között, nem?
Még akkor is, ha ott lakik a házban és mindenkivel jóban szeretne maradni.

MajorDomus # 2016.09.24. 15:24

Seduxen

A közös képviselőnek semmi köze nincs a fűtésedhez, ott reklamálj, ahol fizetsz ezért a szolgáltatásért.

Majd a hőszolgáltató kivizsgálja mi a gond.

A fűtési időszakot nem a társasház közgyűlése hanem a távhő törvény szabályozza, szeptember 15 és május 15 között.

MajorDomus # 2016.09.24. 15:17

bundori

Az ötleted zseniális. Komolyan gondolkodom rajta hogy veszek 4-5 lakást a házaimban árverésen.

Már csak azt áruld el, mitől lesz a leamortizált rossz műszaki állapotú társasházakban a
lakástulajdonosok rossz anyagi helyzetben, kik az átverhetőek, kiszolgáltatottak, hol nézhet be egy árverezési lehetőség...?

MajorDomus # 2016.09.24. 15:10

Pompom

Semmi köze hozzá!
Arra lehet kötelezni hogy végezze el a pincék felosztasát de mint irod, ezt megtette. Az nem feladata a közös képviselőnek hogy helyetted veszekedjen a többi tulajdonossal, hogy neked pincéd legyen.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.24. 13:53

T.Seduxen!

Te magad is fordulhatsz Távhő szolgáltató felé, hogy a fűtés nem éri el a célját, majd ők kivizsgálják. Te nem a társasháztól, hanem a távhőtől kapod a szolgáltatást így nekik kell ellenőrizni a műszaki problémát.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.24. 13:47

T.Stilmotoros!

Kgy. kell összehívni és szavazni arról, hogy a társasház kérjen e maga ellen független könnyvizsgálót ellenőrzésre. Amennyiben igen, akkor kk-nek kötelessége együttműködni és minden anyagot átadni. Ha eredmény hiányos lesz, mert az illető esetlegesen sikkasztott, lehet újbóli kgy.-en megszavaztatni, hogy a kk. tegye vissza az elsikkasztott összegeket. Amennyiben nem teszi, lehet feljelentéssel élni. Lehet panasszal élni NAV felé is, csak ott kiszabhatnak számviteli fegyelem megsértése miatt durva bírságokat. Társasháznak nem biztos, hogy lesz elegendő tartaléka erre, így megpróbálnám házon belül helyrehozni a kasszát. Ha kiderült a sikkasztás ténye, elviekben lakóknak kgy. határozata szerint törvényi kötelessége feljelentéssel élnie ismeretlen tettes ellen.

Seduxen # 2016.09.24. 10:33

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi problémával kapcsolatban kérném a segítségüket: egy társasház (jó nagy, összesen 264 albetét) legfelső emeletén lakok, és egy tavaly kgy döntés értelmében az eddigi október 15. helyett már szept.15-től van távfűtésileg készenléti időszak (tehát a napi átlaghőmérséklet indokolja, akkor automatikusan elindul a fűtés, nem kell körbekalapolni a házat aláírásért). A meglepetés 1-2 napja ért: igaz, hogy nem különösebben fűti fel a Főtáv a rendszert, de így is feltűnt, hogy a fürdőszobában, és a konyhában NINCS fűtés. Tudni kell, hogy "1 csöves" a rendszer, de sok lakó cseréltetett önállóan radiátort (vagy amikor kilyukadt a régi), köztük mi is. Új alu radiátort került fel légtelenítési lehetőséggel, és ELZÁRÓVAL (magyarán tudom magam szabályozni a fűtés "erősségét"), viszont átkötés is került nálunk minden helyiségbe. Ennek ugye azért van jelentősége, mert - 1 csöves rendszer lévén - ellenkező esetben egy tekeréssel az egész strangon le tudnám zárni a fűtést.

Na valamelyik (vagy több?) okos lakó nem így tett, így ha gondol egyet ki tud zárni a fűtésből. Tavaly kezdődött a probléma, akkor a gondnok elvileg körbejárt a szóba jöhető lakásokban, és - akkor ezt hittem - megoldódott a probléma. De láthatóan mégsem. Viszont hiába szólok neki, láthatóan leszarja, én ugye nem tudok bejutni egyik lakásba se (illetve de, csak annak büntetőjogi következményei lennének :) ), ismerve a közös képviseletet, az is le fogja szarni. Pedig az SZMSZ-ben van egy ilyen:
"Jogában áll a tulajdonostársaknak a mindenkor hatályos jogszabályi rendelkezések értelmében megkívánt hatósági engedély, a mindenkori építési szabályok betartása mellett a közös képviselővel történt előzetes egyeztetést követően a külön tulajdoni illetőségét képező önálló albetétbe felvett öröklakások és a nem lakás céljára szolgáló helyiségek beosztását saját költségen megváltoztatni, azokban építési munkát végezni. Ennek során azonban csak olyan építészeti és gépészeti megoldásokat lehet alkalmazni, amelyek a többi - elsősorban a szomszédos, illetve alatta vagy felette lévő lakás - használatát nem zavarja, tulajdonosát nem sérti. Ilyen esetekben a tulajdonostárs köteles beszerezni a alatta-felette lévő szomszédos tulajdonostársak írásbeli hozzájárulását. A tervezett átalakítás nem eredményezheti ezeknek a tulajdonosoknak a lakás korábbi használati (műszaki) feltételeinek romlását."

továbbá:

"A tulajdonostársak kötelesek lehetővé tenni és tűrni, hogy a külön tulajdonában vagy használatában álló helyiségébe a közösség megbízottja a közös tulajdonban álló épületrészekkel, berendezésekkel összefüggésben a szükséges ellenőrzés, a rendkívüli káresemény vagy veszélyhelyzet fennállása miatt a helyiségen belül szükséges hibaelhárítás, valamint a fenntartási munkák elvégzése céljából arra alkalmas időben bejuthasson a tulajdonostárs, illetőleg a bentlakó használó (bérlő) szükségtelen háborítása nélkül."

A fentiek alapján azt gondolom, hogy
1: a közös képviselőnek bizony kötelessége az ezirányú jelzésem esetén körbejárni az érintett lakásokat, és ott felmérje, hogy melyik lakó zárja le a fűtést. Ha ezt nem teszi meg, akkor nyilván megkínálhatom valamilyen eljárással őt is...
2: ha bebizonyosodik, hogy melyik jó képességű lakótárs miatt kockáztatom 2 kiskorú gyermekem egészségét a majd 20 fok alá kihűlő lakásban, akkor birtokvédelmi eljárást a fentiek alapján csak kezdeményezhetek ellene a jegyzőnél?

Kérem segítségüket, mert elég tanácstalan vagyok, az idő pedig sürget, mert előbb-utóbb csak beköszönt az ősz, és a tél. Egyrészt más trehánysága miatt nem szeretnék olajradiátorral fűteni, miközben fizetem a távhőt, másrészt most még "csak" a fürdőszoba, és a konyha, de nincs arra garancia, hogy legközelebb nem a többi szoba jön a sorban...

bundori # 2016.09.24. 09:17

Ehyre többet hallani arról, hogy közösképviselők,társasházkezelők kifejezetten ingatlanszerzési célból amortizálják le a társasházakat műszakilag és anyagilag is.
Ők első kézből értesülnek, mely lakástulajdonosok vannak rossz anyagi helyzetben, kik az átverhetőek, kiszolgáltatottak, hol nézhet be egy árverezési lehetőség... vélemény??

bundori # 2016.09.24. 08:56

jegyző

stilmotoros # 2016.09.24. 08:53

Tisztelt Attila111111!
Köszönöm a választ, de hova lehet fordulni a törvényesség rendbetétele érdekében, mert a közös képviselő minden észrevételt figyelmen kívül hagy, NAV, Rendőrség ?

Pom-Pom # 2016.09.24. 05:35

Tisztelt Fórum!

2011 ben vásároltam egy társasházi lakást.

A lakáshoz az alapító okirat szerint tartozik a tulajdoni hányadnak megfelelő pincerész, amelyet 2-3 lakóval együtt kellene használnom, ami nem is lenne probléma, de a pincék le vannak lakatolva, bejutni egyikbe sem tudok, csak a közös folyosóra.

A közös képviselő bár nyilvántartást vezet arról, hogy melyik pincét kik használják, csak annyiban volt hajlandó segíteni, hogy megmondta, melyikben van hely valószínüleg, de kulcsot egyikhez sem adott, mondván, hogy ez nem az ő dolga, ő nem adhat birtokba semmit.

Ma átadta a pincelejáró kulcsát, nekem kellene az általa megnevezett két lakóval tárgyalnom, hogy valamelyikük legyen kedves beengedni a pincerészébe, ami tulajdonképpen részben az enyém is,csak éppen bejutnom nem sikerül.

Azonban megérkezett közben az egyik lakó, aki a közös képviselő távozása után közölte velem, hogy ne is próbálkozzak, úgysem fog senki beengedni az általa használt pincerészbe, a "viszonyok" már kialakultak, senki nem fog esetleg miattam kipakolni semmit, mert én nem lakom ott, nem is értik miért kell ez a tárolási lehetőség nekem?

Mit tudok tenni?

Nem a közös képviselő dolga a lakókkal a társasházi és más egyéb ide vonatkozó törvény betartatása, és az engem is megillető közös használatú tulajdonrész birtokbaadása?

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.23. 08:20

Teljességgel szabálytalan, hiszen a társasháznak is meg kell felelnie a számviteli szabályok elvárásainak. Minden bejött és kifizetett összeggel pontosan kell elszámolni, kiadási oldalról nyugtákkal, számlákkal kell igazolni! Ha csak úgy kiveszi a pénzt a közös számláról fekete munkára, azzal elköveti a sikkasztást.

stilmotoros # 2016.09.23. 07:38

Üdv.
A társasházunk közös képviselője a külömböző felújítási munkákat (folyosó burkolása, lépcsőház festése mázolása, villany javítása) önkényesen egyeztetés nélkül oldja meg. Ez a kissebb gond, a nagyobb az hogy mindezt az élettársa végzi, aki munkanélküli, tehát nem vállalkozó és így számla nélkül veszi ki a százezres nagyságrendű összegeket a közös pénzből. Az élettárs még alkalmi munkára sincs bejelentve, így úgy gondolom, hogy ez teljesen törvénytelen, és az a kérdésem ilyen esetben mit tehet a társasház akinek felügyelő bizottsága sincs.