Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


MajorDomus # 2017.05.20. 21:31

Parmi

Minden esetben ha nem jogszerüen müködik a ház.

Ha házban tulajdonos vagy,nem kell kéoesités!

nonolet # 2017.05.20. 16:26

Olvasmányosabban..

http://losz.hu/…epesites.pdf

nonolet # 2017.05.20. 16:25
Parmi # 2017.05.20. 07:31

nonelet:

köszönöm a bizalmat, nekem is eszembe jutott. De ehhez kell valamiféle képesítés is tudtommal. Rosszul tudom?

nonolet # 2017.05.20. 07:05

Parmi

VÁLLALD EL !!!! te a közös képviseletet...

Parmi # 2017.05.20. 06:24

MajorDomus:

pont ez a nehézség benne, hogy oltári kapitális hibák nincsenek, de tele van törvénysértésekkel (mint ez a május 31), elbukunk számtalan önkormányzati pénzt (mert nem pályázunk rá), az alap dolgain kívül minden "évekig" tart

A jegyzőhöz milyen esetben fordulhatok?

Parmi # 2017.05.20. 06:20

Szomorú örökös:

nem azzal van a gondom, hogy valakinek fizetünk, hanem hogy nem végzi el rendesen a munkáját. Ami szerintem nem csak abból állna, hogy kitolja a kukákat havi négyszer. Ezt 40-ért én is megcsinálom, úgy hogy ott se lakok...
Szóval a kérdésre a válasz, nem végzi rendesen a munkáját meglátásom szerint.

Parmi # 2017.05.20. 06:17

MajorDomus:

pontatlanul fogalmaztam; az alapdolgok rendben vannak, nem ázik a tető, s nem kapcsolták ki a villanyt.

De szerintem nem olyan nagy baj, ha ennél kicsit többre vágyok, jobban szépíteném a házat, udvart. Állandóan csak azt nézi, mit hogy nem lehet megcsinálni. S nem azt, hogy mit hogyan lehetne. Önkormányzati pályázatokra nem pályázik a ház, 1 napirendi pontra teljesen felkészületlenül jön oda a lakógyülésre, fogalma sincs a törvényről. Kér 30 napot hogy átnézesse, majd 90 nap múlva ír körlevelet, majd azóta eltelt újabb 60, de lakógyülés nincs a témában. A ház utcafrontja össze-vissza van firkálva, még csak odáig se jutott el, hogy megpróbálja kijavíttatni, csak magyaráz, hogy nem lehet. Voltam bent az önkormányzatnál, ott mást mondtak...S ez csak két példa... Az éves beszámolót szintén nem mutatták még be, s úgy tudom, május 31-ig kötelező lenne!
Ráadásul nagyjából dupla olyan drágán dolgozik, mint bárki, akit megkerestem!

Szomorú örökös # 2017.05.20. 04:07

Parmi

aki "takarít" havi 40-ért pl

És? Nem végzi el a munkáját? Koszos a ház? Talán gondolom azért takarít ő pénzért, mert senki nem vállalta fel a házban, hogy mondjuk néha-néha alkalmanként, ha rá kerül a sor, megteszi ezt. Szerintem egy társasházban ezt ingyé is meg lehetne tenni, ha a lakóközösség olyan lenne. De ha már ezt egy valaki megteszi mindenki helyett, azt igenis fizessék meg, nem gondolod?

MajorDomus # 2017.05.19. 21:34

Jegyző.

Miből gondolod,hogy nem csinál semmit?

Kikapcsolták a villanyt? Ázik a tető?

Nem vitték el a szemetet?

Parmi # 2017.05.19. 21:03

Mert állítólag akik régebben voltak azok még rosszabbak voltak, s az alap feladatokat se csinálták meg. Így vannak akik mellette állnak (meg nyilván van 1-2 ember alapból az ő oldalán, aki "takarít" havi 40-ért pl...)

Kevés hiányzik, kb. 1 lakás, hogy átbillenjen a mérleg nyelve.

Ezért is kérdeztem, hogy hova lehet fordulni pl ha nem lesz lakógyülés május 31-ig, s nem is volt éves beszámolás

Szomorú örökös # 2017.05.19. 20:47

Parmi

Egyelőre leváltani nem tudjuk még

Oszt miért, ha „gyakorlatilag semmit nem csinálnak”?

Parmi # 2017.05.19. 19:44

Mit lehet tenni egy közös képviselettel, ha gyakorlatilag semmit nem csinálnak? (Egyelőre leváltani nem tudjuk még)
Az önkormányzat mennyire birságol, ha elmulasztanak dolgokat?
Köszönöm

MajorDomus # 2017.05.13. 21:14

Arról nem beszélve,hogy ez nem a feladatai ellátásával kapcsolatos,tehát a társasháznak ehhez semmi köze nincs.

Egyébként szerintdm csak onnan szerezhettek róla tudomást,hogy cégként végzi a közös képviseletet,és a céginfóban ez olvasható!

Szomorú örökös # 2017.05.13. 10:20

anya56

Az, hogy egy egy vállalkozó - gondolom a közös képviselje a háznak is vállakozó - végrehajtás alatt áll, semmi negatív dolgot nem jelent, szerintem nincs mitől tartani. Nagy valószínűséggel tartozása van az adóhivatal felé, amelyet ha rendez, akkor megszűnik ellene a végrehajtás. Azonban végrehajtás alatt is végezheti simán a tevékenységét (hiszen hogyan is tudná másként befizetni a tartozását, ha nem dolgozik...).

anya56 # 2017.05.13. 09:57

Kedves Fórumozók!

Segítséget ill. tanácsot szeretnék kérni.
Kiderült, hogy a közös képviseletünk végrehajtás alatt áll. Februárban rendelte el e NAV, és a friss adatok szerint még mindig fennáll.
Mire számítsunk, mit tehetünk?

MajorDomus # 2017.04.30. 20:40

Ha ket tanuval ala van irva, akkor az teljes bizonyito ereju maganokirat, akkor is, ha kulfoldon allitottak ki. Egy kozgyulesen valo kepviselethez szerintem eleg.

Szerintem is!

foglalt # 2017.04.29. 19:25

Köszönöm szépen a válaszokat.

drbjozsef # 2017.04.29. 14:35

Ha ket tanuval ala van irva, akkor az teljes bizonyito ereju maganokirat, akkor is, ha kulfoldon allitottak ki. Egy kozgyulesen valo kepviselethez szerintem eleg.
Ingatlan adasvetel eseten a kulfoldon irt meghatalmazas csak akkor ervenyes, ha a nagykovetsegen hitelesitteti. De szerintem ilyen nem kell egy kozgyuleshez. De ha tevedek, majd kijavitanak.

Burn Out # 2017.04.29. 09:14

miért szeretné feljelenteni?

foglalt # 2017.04.29. 09:08

Fontos volt a döntés mert édesapámról is volt szó a gyűlésen mert felszeretné jelenteni a közösképviselő az apámat.

osmi # 2017.04.29. 08:41

Alapos a gyanu, hogy egy szerep tévesztett "zseboroszlán"a megbízottatok.

joke # 2017.04.29. 08:32

Az a kérdés, mire akarja a k.k. rávenni a tagságot, hogy egy szavazat ennyire fontos neki, vagy neked?

foglalt # 2017.04.29. 06:47

Minden rendesen aláírva személyi számmal tanúkkal édesapám is aláírta.

foglalt # 2017.04.29. 06:44

Jó napot!
Olyan problémám lenne, hogy volt nálunk a társasházban közgyűlés édesapám a tulajdonos aki jelenleg külföldön tartózkodik. Írtunk egy meghatalmazást amit nem fogadott el a közös képviselő mondván hogy ez nem érvényes mert a külföldi konzulátussal kellett volna megírni mert édesapám jelenleg külföldön van.
Azt szeretném kérdezni, hogy valóban így van vagy csak nem szerette volna, hogy részt vegyek a közgyűlésen vagy esetleg rosszul tudja.
Előre is köszönöm.