Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


stilmotoros # 2017.06.06. 22:18

Tisztelt MajorDomus.
Köszönöm a gyors választ, de a dolog tovább bonyolódott, mert közben a másik is megtagadta az aláírást, sőt azt követelik, hogy az egyebek részletes leírása kerüljön törlésre, és helyette az kerüljön bele, hogy kötetlen beszélgetést folytattunk a lépcsőházzal kapcsolatos ügyekről.
Mivel a jegyzőkönyv leíró és a levezető elnök ugyanaz a személy, akit határozattal meg is szavaztak a jelenlévők a hitelesítők személyével együtt, a leíró nem követ-e el okirat hamisítást, ha a nyomásnak engedve megváltoztatja az eredeti jegyzőkönyvet, amelynek tartalmát email-be a hitelesítők megkapták és ki tudja ki látta még.

MajorDomus # 2017.06.06. 17:37

Akkor megtagadta. Mindez a határozatok érvényességét nem befolyásolja!

A levezető elnök,a jegyzökönyvvezető és a másik hitelesitő irja alá,záradékban irjátok alá,a hitelesités elmaradásának okát.

Legközekebb egy orvost válasszatok hitelesitőnek.

stilmotoros # 2017.06.06. 15:21

Mit lehet tenni abban az esetben, ha a jegyzőkönyv hitelesítő megtagadja a hitelesítést mert az egyebek napirendi pontban, ahol határozat nem született a hozzászólásokban egy hozzászóló annak a véleményének adott hangot, hogy a javítási munkák elvégeztetésénél meg kell egyezni a számla nélküli munkavégzésről, hogy kevesebbe kerüljön. Ez a kijelentés belekerült a jegyzőkönyvbe, de a rá adott válasz is a törvénynek megfelelően.
Csak megjegyzem a hitelesítő -rendőr-, és arra hivatkozik nem akarja a tulajdonostársat bűncselekmény gyanújával megvádolni, bár a kijelentés elhangzását elismeri.

MajorDomus # 2017.05.29. 20:46

Nem. A Jegyző majd bekéri!
Nem,de ha tulajdonos vagy,kiirhatod a Földhivatalban.

Hapciusz # 2017.05.29. 07:13

oké, megteszem a bejelentést a jegyző fele.

Igazolnom kell az állításaimat pl.fénymásolt jegyzőkönyvekkel? És azt hogy igazolom, hogy nem tulajdonosok hitelesítenek? Kapok papírt a Földhivataltól a társasház tulajdonosi névsoráról?

MajorDomus # 2017.05.25. 21:34

Igen. Zuglóban illetékes!
Hapciusz

Igen
Nem lehet!
Bejelentés Jegyzőnek !

Hapciusz # 2017.05.25. 18:08

MajorDomus, köszi. A zuglói jegyzőről lehet tudni valamit?

Hapciusz # 2017.05.25. 18:06

Van ugye olyan, hogy megismételt közgyűlés, ahol a létszámtól függetlenül megszavazhatnak bármit. Ez a társház nagságától is független? Tehát állhat akár hatlakásosra is, hogy 2 ember megszavaz a 4 ellenében is bármit?
Jelezni szeretném, hogy rendszeresen nem tulajdonosokkal hitelesítik a jegyzőkönyvet.

ragyasdezso # 2017.05.25. 10:08

kolecsnikov

Az 51% meggyőző szavazati arány. Még SZMSZ módosításhoz is! A demokrácia a többség véleményét preferálja, a kisebbség meg bírósághoz fordulhat, ha az érdekei sérülnek.

MajorDomus # 2017.05.24. 21:55

Na.....!

Még fizetésnek is sok!

kolecsnikov # 2017.05.24. 09:04

A Mi közösünk legújabb elintézési módja,hogy a közgyűlésen előadja hazugságait a sok talpnyalója 51%ban elfogadja. A többieknek KUSS ha kérdésük van? Tegyék fel írásban /// MERT OLYAN OKOS ÉS FELKÉSZÜLT,HOGY FEJBŐL NEM TUDJA MÉG A NEVÉT SEM !!!/// Majd írásban válaszol „ IGAZ KÉTMILLIÓÉRT SAJÁT ÜGYVÉDET FIZETÜNK NEKI

MajorDomus # 2017.05.23. 21:25

Miért? Sok pénzed van?

Jegyző!

Ingyenes,a végeredmény ugyanaz!

Hapciusz # 2017.05.23. 04:42

Nekem tudna valaki segíteni?
"Azon gondolkozom, hogy bírósághoz fordulok amiért a közös képviselő nem hajlandó számomra biztosítani a társasházi dokumentációkat, a közgyűlési határozatok könyvét. E-mailekre nem válaszol, az ajánlott leveleket nem veszi át.
Hogy tegyem meg a feljelentést? Ilyet még sose csináltam, és pofátlanságnak tartom a közösképviselő viselkedését. A közös költségeket mindig időben befizetem, a közgyűléseken isbármilyen kérdésre lekezelő választ kapok, és az is hozzátartozik, hogy az idős lakók némi előnyökért meg vannak vezetve, kitartanak a közösképviselő mellett. De ez nem jogodítja fel hogy a kisebbségben maradók jogait semmibe vegye...
Vélemény??"

Parmi # 2017.05.22. 21:37

Nem én voltam az első számú opció, sőt.
Egy másik cég, aki referenciákkal bír

MajorDomus # 2017.05.22. 20:20

Ha nem tudod magad mellé állitani a többséget ,akkor nincs miről beszélni!

Kockázatos elvállalni.

Lehet hogy kommunikációban és ,,törődésben jobb lennél,ez szinte biztos,de rengeteg ismereted hiányzik ehhez a feladathoz.
Sokba kerül a háznak,mire belejössz.

Parmi # 2017.05.21. 12:59

Mert ha valaki, akkor én nem csak pofázok.
S eléggé patthelyzet van, emiatt is írtam ide, hogy milyen helyeken, hol tudom esetleg megfogni az embert.
Sose mondtam, hogy ma jobb lennék, a lényeg, hogy a jelenlegi se "holnap" se "holnapután" nem lesz megfelelő.

nonolet # 2017.05.21. 12:30

Akkor miért is lettél morcos rám?

Parmi # 2017.05.21. 12:03

Bizony, így van, nagyon bölcs meglátás, mester :)
Volt is már rá példa, akkor még kicsit kevesen voltunk, feleslegesen nem hívatok újra össze lakógyűlést, csak akkor ha biztos lesz a többség.

Nagyon sok jelölttel beszélgettem, s biztos vagyok benne, hogy 10-ből 10 jobban csinálná, mint ez a mostani

nonolet # 2017.05.21. 09:57

Bizony... nem pofázni kell... hanem lépni.

  • javasolni másik képviselőt (akar magadat)
  • lakógyűlést összehívni, előterjeszteni
  • elfogadtatni

Hajrá!

Parmi # 2017.05.21. 08:25

Hapciusz kicsit hasonló helyzetben vagyok/unk mi is a társasházban. Annyiban más, hogy nálunk a lakógyűléseken nem tud válaszolni, csak hebeg-habog.

Segítőkész nonolet majd megírja hogy vállald el Te...

Parmi # 2017.05.21. 08:23

Nonolet kezdem unni a negatív kommentjeiet...

Mivel életemben nem foglalkoztam vele, így soha nem mondtam, hogy én jobb lennék...
... bár abból a szempontból biztosan jobb lennék, hogy én a ház érdekeiért tennék is, folyamatosan keresném a fejlődési lehetőségeket, ellentétben a mostanival, aki csak gátolja az előrelépést! Úgyhogy elég gyorsan jobb lennék, bár ez nem nehéz, nincs magasan a léc...

Hapciusz # 2017.05.21. 04:30

Azon gondolkozom, hogy bírósághoz fordulok amiért a közös képviselő nem hajlandó számomra biztosítani a társasházi dokumentációkat, a közgyűlési határozatok könyvét. E-mailekre nem válaszol, az ajánlott leveleket nem veszi át.
Hogy tegyem meg a feljelentést? Ilyet még sose csináltam, és pofátlanságnak tartom a közösképviselő viselkedését. A közös költségeket mindig időben befizetem, a közgyűléseken isbármilyen kérdésre lekezelő választ kapok, és az is hozzátartozik, hogy az idős lakók némi előnyökért meg vannak vezetve, kitartanak a közösképviselő mellett. De ez nem jogodítja fel hogy a kisebbségben maradók jogait semmibe vegye...
Vélemény??

nonolet # 2017.05.20. 21:55

Parmi

Mondjuk sokat kell tanulnod még a témában, úgy látom...
Ha jobb akarsz lenni a mostaninál.

MajorDomus # 2017.05.20. 21:40

Utasit a hibák javitására,ha nem történik meg birósághoz fordul!

Parmi # 2017.05.20. 21:33

Ezt nem tudtam, köszi.

S a jegyző mit tud tenni? Mivel, hogyan szankcionál?