Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


SolnesM # 2010.11.15. 18:30

Kedves Várhi !
Az egészlakásban Te laksz így minden költség atiéd. Mit lehet ezen nem érteni ??
A közösköltség egyébként mint a neve is mutatja az üzemeléssel függ össze !

MajorDomus # 2010.11.15. 21:51

mouse.
Ha a levelet átvette, nincs ,kibúvó.
A technikai lebonyolítás az o gondja

a 15 napot ugy kell érteni, hogy ha 1-en átvette a meghívót, akkor legkésőbb 15-en meg kell kapnod a meghívót.
Itt nincs mese az szb hívja össze a közgyűlést.
varhi
nandynak csak részben
van igaza, a k.k köteles meghívni a túl. Tarsadat a k.gyűlésre, de a közös koltseg csak téged terhel. Azért amit leírtam.
Felejtsd mar el ezt a marhaságot ax adóval.
Magánszemélyek nem követeljenek egymástól adót, de közös feladatokhoz hozzájárulást igen.
Szoval nyugodtan fizesd be a teljes ,közös költségét, mert ha a k.k beperel meg fogja nyerni.

MajorDomus # 2010.11.15. 21:57

Varhilogikadott
a logikad ott is sántít, hogy olyan sszolgáltatás felének megfizetését várnad el a társulajdonostol,amit o nem vesz igenybe,például lift költségét, a szemétdíj felét stb. A világítást, ami csak neked világít.
A k.k-nak igaza van.

Várhi # 2010.11.16. 08:40

Ezért fogalmaztam úgy, hogy a közös költség nagyobb hányada nem a lakás használatával függ össze, hanem a közös tulajdon fenntartásával. (földszinten lakom, liftet nem használok, de ezt a közös költség megosztásánál nem veszik figyelembe, hiába javasolta, kérte a földszinti kisebbség).Természetesen, ami a közös költségből lakás használatával függ össze (szemétdíj, gondnok, takarító bére)elfogadnám, de pl. az öt emeletes házban a tető, a kapualj, a lépcsőház javítása,, a K.k. díja miért csak az enyém lehet, ez már nem a hsználathoz, hanem a tulajdonhoz kapcsolódik! Lehetne-e kötelezni a K.k.-t a k.k. ilyen irányú megosztására?
De a fő, a kiindulási probléma nem is ez, hanem hogy hogyan lehet a K.k.-t arra kötelezni, hogy a társasházi törvény szerint jelezze a k.k. kötelezettséget és a hátralékot, ne avatkozzon a tul.társak közötti vitába, amiben esetleg egy ellenem indított perben a bíróság dönthet?

MajorDomus # 2010.11.16. 17:53

Van eleg dolga, nem hiányzik neki a békebiroi szerep.
Ne keverd össze a társasházi törvényt a ptk-val .
A K.k a ptk alapján kéri tőled a kozos koltseg másik felét, te meg a th. Torveny szerint nem akarod fizetni.
A napi ügyek viteleben az szmsz es a közgyűlés döntései az irányadóak.
Oda kell fordulnod.

Mousekiller # 2010.11.18. 19:24

Kedves MD, köszönöm a válaszodat!

Az SZVB végül összehívta a kgyt. A kk nem lesz jelen, ez már biztos. Most, hogy miért is nem, az majdnem mindegy... :( Ilyen esetben a jelenléte nélkül is levezethető a kgy? A jelenléte nélkül is leváltható (ha megszavazzák)? Számít ilyenkor, hogy orvosi kezelés alatt áll? (Nem munkaviszonyt létesítettünk vele.) Van a fentiekre szerinted, szerintetek törvényi hivatkozás? Mert én a thtv-ben nem láttam, de az is igaz, hogy vaksi vagyok. :))

Muszáj lenne valamit tennünk, második éve nincs költségvetésünk, és most a nyakunkon van egy több millás per is. :(((

Ne haragudj(atok), hogy ugyanazt a csontot rágom...csak szeretnék alapos lenni. Köszönöm a segítséget!


Éva

Mousekiller # 2010.11.18. 19:40

Még egy kérdés...
Az SZVB-nek nyilatkozott a kk férje, hogy távollétében ő helyettesíti. Ez jogszerű? Ha igen, akkor a kgyre neki kell eljönnie?
Köszönöm a választ!


Éva

MajorDomus # 2010.11.18. 21:10

nem Helyettesítheti, nem vagytok vele jogviszonyban.
Az Szb jogosult összehívni a közgyűlést, jelen esetben a határozatok törvényesek lesznek.
Hosszú olvasmány , de a th. Törvény erre is ad rendelkezéseket, a kgy. Összehívását, az szb jogköre,a k.k feladatai, között.
Váltsatok le, s új.. K.k -t kell választani

MajorDomus # 2010.11.18. 21:10

nem Helyettesítheti, nem vagytok vele jogviszonyban.
Az Szb jogosult összehívni a közgyűlést, jelen esetben a határozatok törvényesek lesznek.
Hosszú olvasmány , de a th. Törvény erre is ad rendelkezéseket, a kgy. Összehívását, az szb jogköre,a k.k feladatai, között.
Váltsatok le, s új.. K.k -t kell választani

Andi2 (törölt felhasználó) # 2010.11.23. 11:32

Meghatalmazást bárki adhat bárkinek, nem kell hogy köze legyen a házhoz.
Ami a Távhős szorzókat illeti, sok beleszólásotok úgysem lenne a dologba, nincs túl sok alternatíva. Számla jön, fizetni kell...ennyi.

A kötbér dologról meg annyit, hogy ez egy elég sikamlós dolog, ha bíróságon akarjátok bizonyítani, mert számos ponton támadható. Pld. Időjárási viszonyok, neki fel nem róható okok miatt tovább pattinthatja mondjuk a beszállítóra, finanszírozás, ha nem fizette mindenki időben, vagy a támogatott része nem érkezett meg időben, amit nyilván Te nem tudsz, mert a könyvelés nem nálad van. Simán rosszabbul is járhattok, mint a kurva drága felújítással...És akkor az építőipari galád trükkök garmadát még meg sem említettem.

Amúgy, tudott volt hogy mennyi lesz, most miért lett mégis drága, és miért mindenki lopócsalóhazudó aki eddig tulajdonképp érted is dolgozott??

Andi2 (törölt felhasználó) # 2010.11.23. 11:34

Ja bocs nem kúrva, hanem rohadt felújítás volt. :)

ragyasdezso # 2010.11.23. 12:06

Ha kötbért kértek, csökkentik az állami és önkormányzati hozzájárulást. + módosítani kell a pénzintézettel kötött szerződést, ami ugyancsak nem 2.-Ft. Szóval én nem erőltetném. Annál inkább erőltetném a fűtés szétosztás közgyűlési meghatározását, mivel az sok embert érzékenyen érinthet.

ragyasdezso # 2010.11.23. 20:25

A 60-40% jó.

MajorDomus # 2010.11.23. 21:42

Örülj neki hogy kesz a felújításra. Ha a k.k nem csinálna semmit ,akkor meg az lenne a gondod.

győr1 # 2010.11.24. 21:02

Kedves MajorDomus!
Küldtem egy üzenetet, de komolyan igérem, hogy nem megy már több!

MajorDomus # 2010.11.24. 22:50

Reggel megnézem, már nem vagyok szamitogepkozelben

Bikuci # 2011.01.09. 12:29

Sziasztok, jogi tanácsot kérnék! Budapesten lakom a XX. ker, panel lakásban a közös képviselőnk minden évben megválasztatja magát mint tőzsgyökeres lakó és az idős lakótársak meg is szavazzák. Mi akik nem szeretnénk nem tudjuk leváltatni. A segítség abban kellene, hogy mit tehetek ha 6 éve kérem, hogy a lakásom alatti pincét üvegeztesse be mert több fokkal hidegebb a lakásom ez miatt, (betömtem papírokkal, hogy a szél ne fújjon be)válasza: jó, majd. Ha kiég egy égő és szólok a válaszó: jó majd. Ha szólok valamiért kiabál velem, ma szóltam, hogy a ház elötti konténer körűl folyamatos szeméttelep van és nem takarítja össze a ház, üvöltött velem, mondván a takarítónőnek is jár szabadnap (egy család takarít aki nem fizet közös költséget cserébe) Az ablakom alatt a konténerbe férő szemét 3x van és nincs is feltakarítva. Próbáltam az önkormányzatot de válasz: nem ránk tarozik. Hol lehet bejelenteni, hogy nem takarittatja a szemetet rendesen? Elvégre én szolgáltatásért fizetek!!

Remélem érthetően írtam, várom válaszotokat!

Andi2 (törölt felhasználó) # 2011.01.09. 13:58

Ha magán területen van a kuka ANTSZ, ha közterületen közterület felügyelet, ahol jelezni lehet. A bünti azonban minden esetben a Th-é, az már rajtatok múlik, ezt a takarítóval vagy a kk val kifizettetitek.
És kiabálj vissza nyugodtan neki:)

Bikuci # 2011.01.09. 14:15

Köszönöm szépen a választ! Még annyi kérdés, ha nem végzi a munkáját rendesen értem arra, hogy felhívom a figyelmét a házban pl. a betörött üvegre és csak vállat húz, nincs hely ahol a közös képviselők munkáját ellenőrzik? (a lakók idősek és be vannak fenyítve, nem lépnek)

MajorDomus # 2011.01.09. 14:36

akkor igy jártál.
Szerintem inkabb a a gond hogy a tobbseg elegedett vele, neked meg a személyes sérelmed miatt semmi nem tetszik.
Ha nem vasárnap akarod a szemetet eltakarítani, akkor meg lesz oldva, de a csak kozos koltseg fejében dolgozo lakot ne ugraltasd pihenonapon.
A képviselo leváltásáról csak a kozgyules dönthet, ha ott nem támogatnak, akkor vagy tursz vagy elkoltozol.

MajorDomus # 2011.01.09. 16:19

akkor igy jártál.
Szerintem inkabb a a gond hogy a tobbseg elegedett vele, neked meg a személyes sérelmed miatt semmi nem tetszik.
Ha nem vasárnap akarod a szemetet eltakarítani, akkor meg lesz oldva, de a csak kozos koltseg fejében dolgozo lakot ne ugraltasd pihenonapon.
A képviselo leváltásáról csak a kozgyules dönthet, ha ott nem támogatnak, akkor vagy tursz vagy elkoltozol.

MajorDomus # 2011.01.09. 16:19

akkor igy jártál.
Szerintem inkabb a a gond hogy a tobbseg elegedett vele, neked meg a személyes sérelmed miatt semmi nem tetszik.
Ha nem vasárnap akarod a szemetet eltakarítani, akkor meg lesz oldva, de a csak kozos koltseg fejében dolgozo lakot ne ugraltasd pihenonapon.
A képviselo leváltásáról csak a kozgyules dönthet, ha ott nem támogatnak, akkor vagy tursz vagy elkoltozol.

Mousekiller # 2011.01.09. 19:06

Sziasztok! Meg szeretném kérdezni, hogy a társasházban lévő üzlethelyiségek bérleti díjánál a 25%-os forrásadó a bérlővel való megfizettetése (a szerződött összegből jön le a forrásadó) jogszerű-e? A könyvelésben a bruttó összeg szerepel, mint bevétel.

Ehhez kapcsolt kérdésem lenne, mi a gyakorlat, a tház tulajdonában lévő gondnoki lakás (amit a gondnok kiadott albérlőnek) rezsi és kk díjának fizetését illetően? Nálunk a bérlő kpban fizet a kknek (aki egyúttal a gondnok is), aki kifizeti a szolgáltatókat. Ezt csak én látom bonyolultnak? A könyvelésben megjelenik a gondnoki díjból levont rezsi, de mögötte nincsenek számlák. (Igazolások a befizetésről.)

Nem könnyű szakma ez, le a kalappal a profik előtt...! (SZVB tagként a jószándék mellett - kövezett út, tudjátok-, is nagyon komoly tanulási folyamat áll előttem, elöttünk.) Köszönöm a segítséget!


Éva

Andi2 (törölt felhasználó) # 2011.01.09. 19:26

Jogszerűnek jogszerű, csak akkor kezdődik galiba, ha a bérlő nem fizeti be az adót:)

Ha kifizeti számlák alapján fizeti, tehát mindenképp van valami róla. Bár nem igazán értem a kérdést...

Mousekiller # 2011.01.09. 19:40

Andi2 köszönöm a gyors választ! Számlék biztosan vannak, csak nincsenek a könyvelésben. :) Azt remélem, hogy kifizetik a bérlők. Ha nem, akkor nekünk okozhat problémát?


Éva