Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


senkiobuda (törölt felhasználó) # 2010.09.02. 11:39

Kedves Ragyásdezső és mindenki, aki tud segíteni: Hol lehet megtámadni? Előre is köszönök minden segítséget.

ragyasdezso # 2010.09.02. 12:01

senkiobuda

A szövetkezeteknél a cégbíróság a felügyeleti szerv.

MajorDomus # 2010.09.02. 17:56

Öreganyám. Ha a közgyulés elején öket választotta meg a nép hitelesítónek később meg beválasztották öket a szb. Bizottságba akkor minden további nélkül. Feltéve hogy az szb.választás szerepelt a közgyulés napirendjén.

dr.Varga István # 2010.09.02. 18:15

Tisztelt Major Domus! Van fogalmad arról, hogy mi a magánokirat hamisítás definíciója a Btk-ban? Szerintem nincs! Olvasgasd el...


dr. Varga István

dr.Varga István # 2010.09.02. 18:17

Elmondom még tisztelt MajorDomus, hogy nem is készült közgyűlési határozat! Csak jegyzőkönyv!Azóta se!


dr. Varga István

MajorDomus # 2010.09.02. 18:29

Ha nem szuletett kozgyulesi hatarozat,akkor mirol vitatkozol?
keszult egy kozgyulesi jegyzokonyv,amiben ragozzatok a semmit,hogy kell leirnk dr. Akarki nevėt.
tudod en 21 eve tartok kozgyuleseket,
evente van 40 targyalasom ,szoval hidd el csak a vizet gereblyezitek ezzel.a sajat s masok idejét pocsékolod.

öreganyám # 2010.09.02. 18:44

Igen tisztelt MD!
Akkor a megválasztásukat saját maguk hitelesítették :O)

dr.Varga István # 2010.09.02. 20:26

Tisztelt Major Domus4 Te nagyon okosnak képzeled magad, de azért ha más ír alá helyettem, mint jegyzőkönyv hitelesítő helyett, akkor ugye az magánokirat hamisítás?:)))


dr. Varga István

dr.Varga István # 2010.09.02. 20:29

Plusz a társasházi törvényben a jegyzőkönyv vezetéséről szóló részt ajánlom még átnézésre!:))


dr. Varga István

MajorDomus # 2010.09.02. 20:34

Szerintem ne itt okoskodj hanem az ugyeszsegen meg a birosagon,nekem eddig sem volt szuksegem a tanacsaidra.
Te csak olvasod a tarsashazi torvenyt en meg alkalmazom .ez kulonbseg.
tolem azt jelentesz fel akit akarsz,csak jeleztem hogy idopocseklas.

MajorDomus # 2010.09.02. 20:36

Szerintem ne itt okoskodj hanem az ugyeszsegen meg a birosagon,nekem eddig sem volt szuksegem a tanacsaidra.
Te csak olvasod a tarsashazi torvenyt en meg alkalmazom .ez kulonbseg.
tolem azt jelentesz fel akit akarsz,csak jeleztem hogy idopocseklas.

dr.Varga István # 2010.09.03. 17:15

Te kezdtél el nekem "magyarázni" Te nagyon okos! Én csak reagáltam! Hány társasházi közgyűlési határozat érvénytelenítésére indított pert nyertél meg?! Én már egy párat bizonyíthatóan. Erre mit lépsz okoska?!


dr. Varga István

MajorDomus # 2010.09.03. 19:34

> .

nandy # 2010.09.03. 22:13

Hányat nyertél meg? Na és mit értél vele? Még mindig itt panaszkodsz a fórumon, és tanácsokat kérsz... Na, ki az okos?

dr.Varga István # 2010.09.04. 16:13

Tisztelt nandy! Te ki vagy?!:))Nem veled beszéltem, de kösz az okos tanácsot.:))


dr. Varga István

ragyasdezso # 2010.09.04. 20:47

Természetesen MD! :lol:
dr. Varga István szép lehet, de okos nem.

Mirtyll # 2010.09.05. 17:16

Kérdésem a következő: Lakásszövetkezet látja el a társasházunk képviseletét, illetve pénzkezelését. Az utóbbi években egyre inkább megromlott a bizalmunk irántuk, és szeretnénk kezdeményezni a könyvelésük, gazdálkodásuk felülvizsgálatát, mivel minden egyes kezdeményezésünkre, mely anyagi jellegű kiadással járna, az a válasz, hogy nincs pénze a háznak. Egy lakó van, aki tetemes összeggel tartozik, de már bírósági végzés alapján vonják tőlük, mégis gyanús az elszámolásuk, melyeket nekünk, lakók felé kiadnak. Hova forduljunk, mi a teendőnk, hogy leellenőriztethessük, mire fordítja a pénzünket a lakásszövetkezet? Előre is köszönöm!

nandy # 2010.09.06. 13:49
  1. Hol van ilyenkor a Számvizsgáló Bizottság? Alapvetően az ő feladatuk lenne az ellenőrzés.
  2. A beszámolót és a tervet nem véleményezte gazdasági segítő?
  3. Kereshettek független könyvvizsgálót, de ő csak a közgyűlés jóváhagyásával nézheti át az elszámolásokat.

+1. Nem lehet, hogy egyszerűen csak kevés a közös költség, ezért nem jut mindenre pénz?

MajorDomus # 2010.09.06. 20:09

Alapkérdés: mekkora a házatok ? Ha 50 lakásnál több akkor kötelező a könyvvizsgáló ellenőrzése. Te mint tulajdonos is betekinthetsz az elszámolásokba. Nem igaz hogy a házban nincs egy könyvelő! Ő mint tulaj szintén átnézheti. Egyébként Nandy kérdése jogos.hol van az SZB? 25 lakás felett kötelező.

saszil # 2010.10.21. 16:06

Kedves Segítők!
A történet a következő:
Sajnálatos módon vízdíj tartozás miatt a vízszolgáltató szerződést bontott velünk. A gond ott kezdődik, hogy ahhoz, hogy újra szerződést tudjunk kötni a közös képviselő hozzájárulása kell, hogy mellékórát tudjunk üzemeltetni. Eddig 7000 ft-nyi vízdíjat kellett fizetni 2 hónapra, most a közös képviselő 9200 ft-ot írt elő havonta. A vízórát a szolgáltató még nem kötötte le, így a valós fogyasztás a rendelkezésünkre áll, amelyet a közös képviselő nem hajlandó tudomásul venni, ráadásul feltételként szabta, hogy a szeptemberi és októberi vízdíjat (18400) is ki kell fizetnem, hogy megkapjam az engedélyt. (még nem telt le az október, ennek megfelelően ugyebár előre nem is számlázhatna)Az lenne a kérdésem, hogy a valós fogyasztást figyelembe veheti e (esetleg kötelessége lenne e), illetve joga van e előre kifizettetni a vízdíjat? Továbbá tudom e jogi útra terelni ezt a dolgot, ha másként nem boldogulok, és a bíróság milyen fényképes bizonyítékot fogad el? (elég e a fényképen levő dátum óra és perc megjelölésével)
Hozzá tartozik a történethez az is, hogy sajnos nehéz anyagi helyzetem miatt közösköltség elmaradásom is volt, melyet rendeztem.

Válaszokat előre is köszönöm!

ragyasdezso # 2010.10.21. 17:53

saszil

A közgyűlés határozott az összegről nem a közös képviselő. Ő csak végrehajtja. Akit önhibája miatt kizárnak a mért fogyasztásból köteles megfizetni a közgyűlési határozatban megszavazott összeget, ennek hiányában a k.k. valóban nem adhatja ki a hozzájárulást.
A jogi útra való terelés csak a kiadásaidat tetézi, mert a határozatot 60 nap alatt meg kellett volna támadnod.

MajorDomus # 2010.10.21. 20:52

Dezso
nem egeszen. Abban igazad van, hogy a kozgyules a koltsegvetes elfogadsakor meghatarozza,hogy a vizora nelkuli teruletre mennyit kell Fizetni. Az is teny, hogy a k.k megkerulhetetlen.mert a vizmu csak a fenntarto hozzajarulasaval veszi vissza a rendszerbe a fogyasztot.
ez viszont nem jogositja fel a k.k-t arfa hogy a tsrsashaz neveben jogalap nelkuli gazdagodas buntettet kovesse el.
En azt a gyakorlatot kovetem, hogy a kizart meroallastol hozzajarulok a folyamatos szamlazashoz, .vagyis ha 269 m3-tol kizartak most 290 az oraallas, akkor a 21 m3 fogyasztast a vizmunek kell megfizetnie, a tarsashazat kar nem eri.
A kolleganak a hozzaallasa nem tulajcentrikus .
en azt csinalnam, hogy kifizetnem a kert osszeget, majd a kizart oraallastol a kepviselo hozzajarulasaval, visszavetetnem az oramat z rendsxerbe, s beperelnem a hazat jogalap nelkuli gazdagodas miatt. Mint tulajdonos, meg a kozgyuleshez fordulnek panasszal, s kifizettetnem vele a megitelt osszeget. Trtmeszetesen ez nem mentesiti a kerdezot, mert a kozos koltseget akkor is be kel. Fizetni, ha vacsorara sem jut.( kisse elfogult vagyok )

ragyasdezso # 2010.10.22. 05:39

MajorDomus

Ha ez benne van az SZMSZ-ben (és jobb helyeken benne van!)akkor a k.k. nem járhat el másként. Az meg hogy ki mit támad meg egyéni probléma.

MajorDomus # 2010.10.22. 07:28

A szabalyozasnak benne kell lennie ilyen esetekre.
azt viszont nem tartalmazhatja az szmsz hogy jogtalan haszonra tegyen szert a tarsashaz.
a tulaj vizoraja ervenyes, hiteles joghatasu meroeszkoz, tehat csalast nem kovet el, mindossze dijnemfizetes miatt kizartak az elszamolasbol.
vissza kell venni es pont. Fizesse ki a kozben elfogyasztott vizet a vizmunek s ennyi.
a kozos kepviselotol elvarhato, hogy segitsen a tulajnak, s ne nehezitse az eletet, mert eleg nehez neki amugyis.
mas kerdes hogy a kozos koltseget minden feltetel nelkul be kell fizetni.

patafe # 2010.10.27. 20:25

Egy kérdésem lenne,hátha valaki választ tud adni.Egy 11 emeletes házban élünk.Néhány lakó nem fizette a közös költség díját,ami már a 3 millió forintot meghaladja.A közös képviselő ezért korlátozza a lifthasználatot.Délelőtt,és este megy 5-5 órát a lift.A közgyűlésen sem volt szó ilyenről,tehát döntés sem született.A kérdésem annyi lenne,hogy van-e joga ehhez?Köszönettel:Pataki Ferenc