Ingatlanügyek


fohász # 2016.11.02. 14:15

Óbudafan,
Társasházi hatàrozat már van, fizetési meghagyások is vannak (szomszédé a lakás) de mikor lesz jvégrehajtható és jogerős egy ilyen határozat és hogy történik meg az árvereztetés? Milyen összegű adósságnál?
Szeretnénk nagyon észnél lenni....
Köszönöm!

zsofar # 2016.11.02. 14:18

Kedves Obudafan!

Köszönöm a választ, de most nyertünk pár napot hogy rendezzük és mindent megteszünk, hogy sikerüljön is de ha véletlen nem akkor milyen lehetőségünk van?

zsofar

Noémi32 # 2016.11.03. 07:35

Kedves Fórumozók!

Segítséget/véleményt szeretnék kérni. Folyamatban van a lakáshitelünk az egyik banknál. A mostani lakásunkat eladtuk 14,8m Ft-ért, júliusban írtuk alá az adásvételi szerződést. A hitelünket aug. 8-án indítottuk el, de októberben módosítanunk kellett az igénylőlapot, mert változott a CSOK tv. és így részünkre is elérhetővé vált (osztatlan közös tulajdont veszünk). Az új igénylőlap kitöltésekor a vevőnk még nem fizette meg az utolsó vételárrészletet, így a banki ügyintézővel közösen az igénylőlap azon pontját, amiben arról kell nyilatkozni, hogy 5 éven belül adtunk-e el ingatlant, úgy töltöttük ki, hogy NEM. Az a kérdésem, hogy jól tettük-e, mi számít tényleges eladásnak: az adásvételi dátuma, vagy amikor a vevő megfizeti a teljes vételárat? Hogyan befolyásolhatja ez a hitelünket? Adózás szemponjából mi a jelentősége?

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat előre is,

Noémi

nanemaaa # 2016.11.03. 07:46

A válasz a szerződésedben van. Szerintem az eladás dátuma a szerződés dátuma. A fizetés módja és a birtokba adás időpontja már másik kérdés.

Gina79 # 2016.11.03. 10:52

Kedves Fórumozók!
Az alábbi ügyben kérnék segítséget: tavaly vásároltunk egy ingatlant, ahonnan a volt tulajdonos nem nagyon akart elcuccolni. Úgy értem nekünk kellett kijelenteni a családját és a bérlőit is. Most viszont ismét újdonságként ért, hogy egy céget is hagyott maga után. Kérdésem a volt tulajdonos cégének székhelyeként jelenleg is a tulajdonomat képező ingatlan van megjelölve. Mit tudok tenni ez ügyben, hogy ez is megszűnjön. A céget nem törölték máig működik.

Immaculata # 2016.11.03. 11:45

A cégbíróságon tehetsz bejelentést.

Immaculata # 2016.11.03. 11:48

Noémi32

A földhivatali iktatás ideje.

nanemaaa # 2016.11.03. 14:04

Gina79
Fordulj a cégbírósághoz.

lajcsó # 2016.11.03. 14:29

"Mit tudok tenni ez ügyben, hogy ez is megszűnjön."
Feltételezem, hogy szívességi használatról van szó. Ezt a részedről bármikor meg lehet szüntetni.
Ha továbbra sem mozdul (nem jelent be másik székhelyet) a cég ügyvezetése, akkor jelzed az illetékes cégbíróságnak.

adrica # 2016.11.04. 07:18

Tisztelt Jogi Fórum!
Érdeklődnék, hogy jelzáloggal terhelt telekterületet lehet e megosztani? Ugyanis az a problémám, hogy van egy ingatlanunk ,hatalmas 2 utcára nyíló telekterülettel amit szeretnénk eladni. De jelen pillanatban sajnos egyben nincs rá érdeklődő. Otp-s hitel van rajta, jelzáloggal és szeretnénk megosztani a telekterületet , mert úgy nagyobb esélyt látunk rá esetlegesen el tudnánk adni.
A telek áll egy 1000 m2-es részből és egy 1200 m2-es.
A hitel rajta a mai viszonylatban 10millió ft , de egyben sajnos csak 5millióért lenne rá vevő. 2 részben viszont sokkal jobb áron lehetne értékesíteni, hogy ne bukjunk rajta akkorát.
Köszönöm szépen!

nanemaaa # 2016.11.04. 07:30

Ha egy 5 milliós telken 10 milliós jelzálog van, akkor nem valószínű, hogy a bank hozzájárulna, hogy egy 2,5-3 milliósra terheljék át. Minden esetre kérdéseddel a bankhoz fordulj.

lajcsó # 2016.11.04. 08:06

Önmagában a jelzálogjog nem lenne akadálya a telekmegosztásnak. Azonban a telekmegosztás után egy zálogtárgyból (ingatlanból) kettő lesz ezért szükséges a kölcsönszerződés módosítása. Ha másért nem, de ezért mindenképpen be kell vonni a bankot az ügybe.

Csabec # 2016.11.04. 08:56

Tisztelt jogi fórum!

Segítséget szeretnék kérni ingatlan örökléssel kapcsolatban.
Értékesítésre került ingatlan tulajdon részek 75°% tulajdonos társamé,25%-a az én tulajdonomat képezi.
Ingatlan közvetítőn keresztül lett értékesítve, amit a tulajdonos társam bízott meg.Én személy szerint nem adtam megbízást és nem is írtam alá semmit. Eladás után kéri a tulajdonos társam a ingatlan közvetítési díját.
Köteles vagyok kifizetni neki, vagy nem.
Választ előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.04. 09:06

Szerintem eleve az ingatlanközvetítő csak a megbízó tulajdoni hányada utáni jutalékot kérheti; akkor pedig a megbízó mit követelne tőled?

Rexor # 2016.11.04. 09:57

Az ingatkanközvetítő szerintem azt követelheti, ami a szerződésben szerepel. Ha a teljes ingatlanérték százalékában tűzték ki a közvetítői díjat, akkor ezt kell kifizetni (de a szerződést aláíró megbízónak).

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.04. 10:44

Nem vagyok ebben biztos. Az egész ingatlan kiközvetítésére nem adhatott megbízást a társtulajdonos, ebben e részében a megbízási szerződés érvénytelen. Szerintem ez az érvénytelenség kihat hat a megbízási díjra is.
De valóban látni kellene azt a szerződést. (Ami minden bizonnyal egy blanketta.)

(Elképesztő tapasztalataim vannak ezekkel a közvetítőkkel kapcsolatban. Gyakran még azt sem ellenőrzik, hogy a megbízó valóban tulajdonos-e.)

jucihusi # 2016.11.06. 17:52

Kedves Forumozok,
szeretnem kerdezni, ha a vevö nem fizet hataridöre, mit lehet tenni? Foglaloja mikortol tekinthetö elveszettnek? Ha a szerzödesben csak külön pont foglalkozik azzal, hogy mi a foglalo - " 1.1.5. pontban jelzett összeget foglalonak nyilvanitottak" - esetleg vissza kell fizetnem a vevönek? Mert csak annyi van az 1.1.3 pontban, h x millio forintot atvettem. csak 2 ponttal kesöbb emliti a szerzödes, hogy az foglalo. Nem kellene ezt egyertelmüen minden összeg melle irni, hogy mi az? "a krumplileves legyen krumplileves...-Hofi" Nem lesz ebböl baj? Köszöszöm.

Bori Bori # 2016.11.06. 19:40

Tudok egy olyan ingatlanközvetítőt, amelyik csak akkor szerződik, ha a megbízó hozza a tulajdoni lapot, és a szerződést az összes tulajdonos aláírja. De csak egy ilyenről tudok.
A kolléganőm lakásvételénél csak akadály volt az ingatlanos, mindenről tudni akart, mindenbe beleütötte az orrát, állandóan láb alatt volt, a megbeszélt előleg helyett foglalót írt a szándéknyilatkozatba, kukacosnak nevezték a kolléganőmet, amiért ragaszkodott a nullás igazolásokhoz és így tovább.
Sajnos legtöbben nem tudják, hogy csak az ügyvéd képviseli mindkét felet, az ingatlanos csak saját magát képviseli, semmiért nem vállal felelősséget. Pofátlanok és erőszakosak. Én cigánymelónak hívom.

Laci_M # 2016.11.07. 21:27

Kedves Fórumozók!
Meg tudnátok-e mondani, hogy bérlő kaphat-e kulcsot a közös tulajdonú, osztatlan tárolóhelyiséghez, ha nem mindegyik tulajdonos járul hozzá? Köszi!
Laci

MajorDomus # 2016.11.07. 21:41

Nem.
Én sem adnék.

MajorDomus # 2016.11.07. 21:42

Nem.
Én sem adnék.

Laci_M # 2016.11.07. 22:03

Köszi a válaszokat! Én az egyik tulajdonos vagyok, és én sem adnék. A kérdésem az, hogy van-e törvényi joga a főbérlőjén keresztül kulcshoz jutni, vagy hiába próbálkozik, ha én az egyik tulaj nem járulok hozzá.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.07. 22:11

Nem.
Én sem adnék.
A liftet sem használhatja? A lépcsőn azért felmehet, vagy eresszen le egy hágcsót az ablakból?

Hajnalka1974 # 2016.11.21. 12:45

Tisztelt Szakértők!
Az alábbi ügyben kérném állásfoglalásukat.
Édesanyám szomszédságában egy házaspár lakik albérletben. A férfi nem normális, többször artikulátlanul üvölt, mindenkivel veszekszik, ez a hétvégén kicsúcsosodott abban, hogy aki mert neki szólni a problémás viselkedése miatt, annak az ajtaját kalapáccsal beverte és majdnem meg is verte az egyik férfi lakót. Kihívták a rendőrséget, majdnem 2 órát kinn voltak, plusz kijöttek a mentők is (gondolom beadtak neki valami injekciót), aztán úgy ahogy jöttek, el is mentek, a férfit otthagyták. A ház közös képviselője többször beszélt már állítólag a lakás tulajdonosával, hogy valamit kellene tenni, mert az egész ház kivan a viselkedésétől, de a tulajdonos nem nagyon akar (vagy nem mer) tenni semmit. A kérdésem arra irányulna, hogy lehet-e valamit tenni a lakás tulajdonosa ellen, hogy lépjen, mert igazság szerint egy ilyen bolond ember mellett az ember fél, mivel nem kiszámítható. A rendőrök sajnos azt mondják, hogy amíg vér nem folyik, addig nem tudnak mit tenni. Vannak-e jogai a háznak ilyen albérlőkkel, főbérlő tulajdonossal szemben vagy nem tehetünk semmit? Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.21. 12:47

Nem. Igen.