Földek átminősítése


bokros # 2015.06.26. 06:40

Szerintem is érdekes, hogy csak a változásbejegyzési díjat kellett fizetni és földvédelmi járulékot nem.
Pláne, hogy még nem jött ki a vh.rendelet.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Bea1 # 2015.06.26. 07:59

"művelési ág változás ingatlan nyilvántartási átvezetése az inytv. 89/a paragrafus alapján" ezt diktálták, és ezt számlázták le.

bokros # 2015.06.26. 11:15

"89/A. §306 (1) A tulajdonos - e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározottak szerint - 2016. december 31-ig kérheti az ingatlan-nyilvántartásban zártkertként nyilvántartott ingatlana (a továbbiakban: zártkerti ingatlan) művelési ágának művelés alól kivett területként történő átvezetését.
(2) A zártkerti ingatlan művelési ágának művelés alól kivett területként történő átvezetése a zártkerti ingatlan meghatározott részére is kérhető. Ez esetben a zártkerti ingatlant meg kell osztani."

Ok. ezt eddig is tudtuk viszont a 2007 évi CXXIX szerint:

21. § (1) A termőföld más célú hasznosítása esetén egyszeri földvédelmi járulékot (a továbbiakban: járulék) kell fizetni. ( A 3 bek alapvetően nem magánszemélyekre vonatkozik, ezért nem schmidtelem be)
(3a)104 A (3) bekezdésben foglaltakon túl nem kell járulékot fizetni, ha az ingatlanügyi hatóság a termőföld más célú hasznosítását

  1. a külön jogszabály szerinti ügyfél-nyilvántartásban regisztrált mezőgazdasági termelő magánszemély tulajdonos (haszonélvező) részére, mezőgazdasági tevékenységhez közvetlenül kapcsolódó, legfeljebb 1000 m2 területnagyságú területre,
  2. magánszemély tulajdonos (haszonélvező) részére, legfeljebb 400 m2 nagyságú területre engedélyezi.

Ami kb azt jelenti, hogy max 400m2-t lehet kivonatni a termelésből minden feltétel nélkül földvédelmi járulék mentesen


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Bea1 # 2015.06.26. 11:22

azt mondták, udvar, gazdasági épület lesz, és innentől kezdve nem termőföld. semmilyen egyéd összegről nem volt szó. ezek szerint várhatok valamilyen egyéb összeget is? 3,26 aranykorona, 720 + 800 nm a két telek. ezek szerint félretájékoztattak?

Bea1 # 2015.06.26. 11:44

ezt nem akarom elhinni, hogy magyarországon minden hivatalban olyan ügyintézők ülnek, akik nem tudnak normális tájékoztatást adni. be kellene vezetni, hogy hangfelvétel legyen ezekről. a rokonaimat is azért jelentettem be az ingatlanomba, mert az ügyintéző megnyugtatott, hogy mint ahogyan be tudom őket jelenteni, ugyanolyan egyszerűen ki is tudom őket jelenteni, ha akarom. ha most ez megint téves tájékoztatás, és számíthatok egyéb összegre, ráadásul meg kell osztani az ingatlant, ha jól értem... 2-en is ott voltak, ők adták ezt a tanácsot, én azért mentem be, hogy fásított területté minősítessem át a zártkertet, a 600 akácfa miatt.

MajorDomus # 2015.06.26. 22:03

Bokros leirta.

A földhivatal hibázott szerintem.
Ne tudd meg mit szórakoztak velem, mikor a szomszéd kertet meg akartam venni, és kialakítani a kettőből valami nyaraló és kert kombót.

Inkább letettem róla.

Glück # 2015.06.27. 18:50

Tisztelt Ügyvéd Úr !
A kérdésem az lenne ,hogy az ingatlan nyilvántartásba bejegyzett szántó földterületet a IV. ker. önkormányzat átminősítette turisztikai erdőnek. Ez azt jelenti ?hogy a földterületen semmit nem lehet kezdeni.
Mi a teendőm hogy ez ne így legyen?
Válaszukat előre is köszönöm :Glück

MajorDomus # 2015.06.29. 18:52

Fellebbezés a határozat ellen.

keskenydori # 2015.07.01. 18:13

Tisztelt Fórumozók!
Zártkerti ingatlant vásárolnánk 2440 nm telekkel, épülettel(ténylegesen ott laknánk). Érdemes rávennem a jelenlegi tulajdonost, hogy az adás-vétel előtt kivonassa a műveleti ágból?
Az egyszerűbb adás-vételi eljáráson kívül mit nyernénk vele?
Valóban díjmentes az 1996.évi LXXXV. törvény 32/C§ (1) u, pontja alapján?
Fizetni kell egyéb illetéket? Az egész területet ki lehet vonatni vagy csak egy részét érdemes?

Előre is köszönöm segítő válaszukat.

MajorDomus # 2015.07.03. 22:49

Nem fog menni.
A terület egészére biztosan nem.

lajcsó # 2015.07.04. 07:19

"Érdemes rávennem a jelenlegi tulajdonost, hogy az adás-vétel előtt kivonassa a műveleti ágból?"
Erre látatlanban nehéz válaszolni. Ez attól is függ, hogy mit akarsz kezdeni az ingatlannal.
"Valóban díjmentes az 1996.évi LXXXV. törvény 32/C§ (1) u, pontja alapján?"
Igen.
Fizetni kell egyéb illetéket?
Igen.
"Az egész területet ki lehet vonatni vagy csak egy részét érdemes?"
Is-is. Ezt neked kell tudnod!

MajorDomus # 2015.07.05. 10:47

Bocsi, de erre bokros már adott
szakszerű választ

21. § (1) A termőföld más célú hasznosítása esetén egyszeri földvédelmi járulékot (a továbbiakban: járulék) kell fizetni. ( A 3 bek alapvetően nem magánszemélyekre vonatkozik, ezért nem schmidtelem be)
(3a)104 A (3) bekezdésben foglaltakon túl nem kell járulékot fizetni, ha az ingatlanügyi hatóság a termőföld más célú hasznosítását
a külön jogszabály szerinti ügyfél-nyilvántartásban regisztrált mezőgazdasági termelő magánszemély tulajdonos (haszonélvező) részére, mezőgazdasági tevékenységhez közvetlenül kapcsolódó, legfeljebb 1000 m2 területnagyságú területre,
magánszemély tulajdonos (haszonélvező) részére, legfeljebb 400 m2 nagyságú területre engedélyezi.

barnt21 # 2015.07.06. 18:47

Üdvözlet! S.O.S. kérdésem lenne, aki tud segíteni írjon.

Vásárolni szeretnék egy zárt kert-et. Van rajta egy pince, ami nincs bejegyezve sehová, állítólag régen csak szerszámosnak készült 3x3 méteres. Van rajta arany korona érték is. Hogyan tudom megvenni leggyorsabban, kifüggesztés nélkül? Ha le vetetném az arany korona értéket? 860 m2 Nekem egyébként csak üdülő, hétvégi teleknek kellene.

MajorDomus # 2015.07.06. 21:37

Olvasd el az előző bejegyzéseket.

Kisfiatal # 2015.07.07. 06:07

Én elolvastam, de nem értem. Azt sem értem, mi ez az egész kivonósdi. Tehát ha elvileg most is ki lehet vonni (?), akkor mi ez az egész zártkertes hercehurca ? De akkor logikusan, valószínűleg nem lehet kivonni a művelésből jelenleg zártkertet, termőföldet.

Bea1 # 2015.07.07. 09:08

én voltam bent, kivonattam, legalábbis elindítottam, ki is fizettem, le is számlázták. SEMMI OLYANRÓL NEM VOLT SZÓ. HOGY CSAK EGYRÉSZE LESZ KIVONVA. holnap bemegyek másik ügyben, rákérdezek, mire számítsak, elvileg még két hét, azt mondták. itt azonban a hozzáértők mást mondanak. mindenesetre viszek diktafont...

Kisfiatal # 2015.07.07. 09:46

Átkerült már a nevedre, vagy hogy vonattad ki ? Ha csak így ki lehet vonni, akkor mi ez amit megszavaztak és a rendeletre várunk ?
http://www.origo.hu/…tkertek.html

BBBeus # 2015.07.07. 12:25

Szerintem arra várunk, hogy a kivonást ingyenesen tehessük meg. 2016 december 31.-ig lesz elérhető ez a lehetőség és érdemes lesz meglépni annak is aki majd csak később tervezi a zárkertje eladását.

MajorDomus # 2015.07.07. 21:39

Most nem megoldható.

Bea1 # 2015.07.08. 08:53

most jöttem a földhivatalból, elmondtam nekik az aggodalmaitokat, miszerint csak egy részét,, magánszemélyként csak 400 nm-t lehet kivonni. ragaszkodott ahhoz, hogy a befizetett 6600 ft-om ért a teljeset ki fogják vonni, és udvar, gazdasági épület lesz az egész majd 800 nm. azt mondta, 25.-én leadta az átminősítést, és azt is mondta, hogy akihez került, annak nincs joga jogszabályokat értelmezni, csak át kell vezetnie. kiváncsian várom, mi lesz 25.-e után, a földhivatalban nem lehet videózni,és fényképezni, de a hangfelvételről nem írtak semmit....

Kisfiatal # 2015.07.08. 09:56

Ez érdekes.. De most neked hogy is áll az ügyed ? Átkerült már a nevedre ?

Bea1 # 2015.07.08. 10:06

amit tavaly decemberben indítottam, az még most, földhivatali előrrevétel után sem zárult le. ezek még a törvénymódosítás előtt megvett zártkertek.

Kisfiatal # 2015.07.08. 10:13

Törvénymódosítás ? Még 2014 előtt vettél kertet ? És az már akkor a neveden van.

MajorDomus # 2015.07.08. 22:27

Nem ilyen egyszerű ez sajnos.

Bea1 # 2015.07.09. 05:15

beszámolok, ha történik valami a kivonási ügyemben. az ügyintéző konkrét kérdésemre, amit a 400nm maximumra tettem fel, mint magánszemély, határozott nemmel válaszolt, és ragaszkodott, hogy az egészet ki fogja vonatni a művelési ág alól. megkérdeztem, emlékszik-e rám, hogy azért jöttem, hogy átminősítsem az akácosomat fásított területté? igen, hogyne. de azt tanácsoltátok, hogy inkább vonassam ki a művelési ág alól? igen, igen. többen azt mondták, hogy félretájékoztattatok:

"Bocsi, de erre bokros már adott
szakszerű választ
21. § (1) A termőföld más célú hasznosítása esetén egyszeri földvédelmi járulékot (a továbbiakban: járulék) kell fizetni. ( A 3 bek alapvetően nem magánszemélyekre vonatkozik, ezért nem schmidtelem be)
(3a)104 A (3) bekezdésben foglaltakon túl nem kell járulékot fizetni, ha az ingatlanügyi hatóság a termőföld más célú hasznosítását
a külön jogszabály szerinti ügyfél-nyilvántartásban regisztrált mezőgazdasági termelő magánszemély tulajdonos (haszonélvező) részére, mezőgazdasági tevékenységhez közvetlenül kapcsolódó, legfeljebb 1000 m2 területnagyságú területre,
magánszemély tulajdonos (haszonélvező) részére, legfeljebb 400 m2 nagyságú területre engedélyezi."

nagy kerek szemekkel nézett, és megnyitotta a számítógépen az ügyemet, majd elmondta, hogy ő már 25.-én rögzítette a kérelmemet, és hogy 30 napon belül (most már csak 15 nap) mindkét telkem ki lesz vonva a művelési ág alól teljesen.

na most ezek után nagyon nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz. az ügyintéző elkérte a számomat, mondván, utánnakérdez a rangidőstöl is, hogy ő mit tud erről, mert szerinte nincs ilyen részkivonás. megkértem, hogy csak akkor hívjanak, ha más információjuk van, mint amit eddig adtak. azóta nem hívtak...