Közös tulajdon megszüntetése.


Bonyolult2 # 2012.07.05. 07:16

Tisztelt K.B.S!

Sajnálom,hogy "kiszáll,de a több személyes beszélgetésből leszűrt tanulságok alapján az eladó 99%ot birtokló "csapatot a bank,és az ingatlanos is "maffiózókként emlegeti,valamint az előzményekhez még azt illik tudni,hogy a "társaság ingatlanárverésen lakottan 6,5millió forintért vásárolta meg a szóban forgó épületet....
Ma már nem lakott...

Gondolom a nevezett bank is érdekelt lett volna az ingatlan árverésen,és az sem elképzelhetetlen,hogy személyes ellentétek is húzódnak a háttérben....

Nincsmit túlbonyolítani.... ez ilyen!!!!

Tisztelettel:

Keresztes Tibor Győrből!!!

Bonyolult2 # 2012.07.05. 07:25

U.I:

Most indulok az 1%os tulajdonoshoz,és kíváncsian fogom végighallgatni az Ő storyját.....

Tisztelettel:

K.T!

dr_a_balla # 2012.07.05. 12:08

Üdvözletem a fórumozóknak!

Az én kérdésem alapja a következő:

Házassági vagyonközösség megosztása esetén van olyan perbeli ingatlan, amelynek ingatlannyilvántartás szerinti tulajdonosa 1/2 - 1/2 tul. hányadban az alperes, és egy harmadik személy, valójában azonban az alperes nevén szereplő 1/2 tul. hányad házassági közös vagyon, és a felperes ezen ingatlan-részt továbbra is alperesi tulajdonban kívánja hagyni, azzal,h. ennek az értékét figyelembe veszi az alperes terhére. Ezért cserébe egyéb ingatlanokat felperes magának kér, ill. értékkiegyenlítés címén pénz fizetésre is tart igényt.

A kérdésem az lenne,h. a kívülálló tulajdonostársat perbe kell-e vonni, és ha igen, akkor vele szemben milyen kereseti kérelmet kell előterjeszteni?

Felhívott ugyanis a bíróság, hogy tekintettel arra,h. "felperes tulajdoni igényt érvényesít", valamennyi tul.társat perbe kell vonja. Az érintett ingatlan a kereseti kérelem szerint azonban továbbra is a 3. személy és alperes tulajdonában maradna.

(A kereseti kérelemtől függetlenül előfordulhat persze,h. a bíróság másként dönt, és mégis felperes kapja az érintett ingatlant, tehát a 3. személy tulajdonostársa ez esetben részben "cserélődhet". Tekintettel azonban arra,h. én nem ezt kérem, nem tudom,h. milyen kereseti kérelmet kellene előterjesztenem a 3. személlyel szemben.)

Köszönöm a választ előre is!

ObudaFan # 2012.07.05. 20:40

Szerintem is perbe kell vonni és tűrésre kötelezést kell kérni.

dr_a_balla # 2012.07.06. 06:46

Igen, én is erre gondoltam, de pontosan minek a tűrésére kérem kötelezni... tűrje, hogy ...(mit)?

(Mert az érintett ingatlant én magamnak nem kérem. Erre sehol nem találtam iránymutatást.Van egy Bh. amely szerint ezeket be sem kell vonni ilyen esetben,m. ing. nyilv.-on kívül eddig is tulajdonos volt a másik házastárs is.).

ObudaFan # 2012.07.06. 09:39

A kereseted teljesítését tűrje. :)

Valóban van felsőbírósági gyakorlat erre, csak az alsóbb bíróságokon hol követik, hol nem.

dr_a_balla # 2012.07.06. 11:03

köszönöm :)!

ObudaFan # 2012.07.06. 20:11

Nincs mit.

cegiello # 2012.08.07. 15:22

Tisztelt Ügyvér Úr!

Édesanyám barátnője egy 84 éves néni, akinek van egy fél háza, a másik fele 40éve Kanadában élő barátnőjéé.Az ingatlantban csak a néni élt, a másik fél 8-10 évekig haza se jött.Szeretné pézzé tenni fél házát,de a másik fél(az idén itthon volt)nem akarja megvenni, ő pedig szeretne idősotthonba menni, mert senkije nincs.Az ingatlan nem megosztható.Az állami otthonokban nincs hely, a magánokhoz meg kevés a nyugdíja,és némi beugró is kellene.Megtakarított pénze nincs,csak ez a fél háza.
Hogyan tudná pénzzé tenni a fél ingatlant, hogy otthonba kerülhessen?
Segítő válaszát előre is köszönöm!

nanemaaa # 2012.08.08. 05:34
  1. Megpróbálja így eladni.
  2. Közös tulajdon megszüntetésére pert indít.
NobleEve # 2012.08.08. 15:38

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Közös tulajdon megszüntetése céljából letétbe helyeztem 7.500.000.- millio forintot. A másik tulajdonos el is fogadta az összeget az adásvételi szerződés megkötésére készültünk, mikor felmerült a probléma .A probléma az az, hogy a pénz nem az én számlámról ment a letéti számlára hanem az apósom számlájáról aki az utolsó pillanatban meggondoltam magát hogy nem adja kölcsön azt a pénz. Majd felhívta az én tudtom nélkül az ügyvédet hogy visszakövetelje a pénzt. A letéti szerződés és minden egyéb az én nevemre szól. A kérdés az az, hogy most megköthetjük az adásvételi szerződést vagy az ügyvédemnek vissza kell utalnia a pénz?? Az apósom teljes tudatában nem kényszerítve utalta át a pénzt.

Előre is köszönöm,

Üdv

ObudaFan # 2012.08.09. 09:37

Ez egészen pontosan attól függ, hogy milyen megállapodások jöttek létre a felek között. Ezt pedig leginkább az ügyvéded tudja megmondani.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.10. 16:50

Vagy még ő se. Az apóssal kötött kölcsönszerződésről ugyanis nem feltétlenül tud, pláne részleteket.

Mutli # 2012.08.19. 10:35

A volt párommal közösen vásároltunk egy ingatlant, melynek tulajdonrésze, fele-fele!Ezt a lakást hitelre sikerült megvenni, amiből még van 23 év.
Engem menet közben a párom elhagyott elköltözött.
Az ő beleegyezésével én szeretném megkapni az ő fél részét hogy 100%-ban én legyek a tulajdonos.
Lehet-e ajándékozni ingatlan részt.
Érdekelne hogy tudom legegyszerűbben megoldani.
választ előre is köszönöm.

Marta61 # 2012.08.22. 07:46

65 nm-es, 3 szobás panellakásom 1/7 része a lányom nevén van, aki több éve nem egyezik bele a lakás eladásába.
Én a 86ezer Ft-os nyugdijam tetemes %-át a rezsire költöm,mivel egyedül élek.
Kénytelen leszek kérni a megszüntetést? El szeretném adni az ingatlant, lányomat kifizetni és magamnak kisebb lakást venni.
Viszont a 6%-os illeték és plusz költségekkel szinte alig marad pénzem egy garzonlakásra.
Helyesek az információim?
Válaszát megköszönöm:Márta

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.22. 07:54

Mutti: lehet. (De ne szólj neki, hogy ő ettől még adós marad a bankkal szemben.)

ObudaFan # 2012.08.22. 08:19

Marta61

Próbálj meg költségmentességet kérni.

mazsicc # 2012.08.27. 10:50

Tisztelt Ügyvéd úr!
Nekem majdnem ugyanaz a kérdésem, mint Mutlié, csak fordítva.
Férjemmel 2006-ban közösen vásároltunk egy ingatlant, 50-50% tulajdoni hányadban. A lakás hitelre vettük.
Most viszont az életközösségünk megromlott és mivel ő nem akar elmenni, nincs más lehetőségem, én költözök el a két gyerekkel.
Én hajlandó vagyok lemondani mindenről a nevére, de ettől még a bankkal szemben én maradok az adós?
Ő a főadós én pedig az adóstárs.
Valami megoldást kell találnom, mert egymást kifizetni nem tudjuk, azt meg már én sem bírnám anyagilag, hogy fizetem az én lakhatásom+fizessem majd a férjemét is, ha esetleg valamiért nem fizetné.
Van erre valami okos megoldás?
Köszönöm

wers # 2012.08.27. 11:32

sajnos a hiteltől nem tudsz elválni, és lemondani sem mondhatsz róla.

mazsicc # 2012.08.27. 12:10

Értem. Ez nem túl bíztató :(
Valami megoldás csak van, hogy ebbe a csapdába ne essek?
Gondolom másoknál is fordul elő, hogy nem tudnak megegyezni, vagy ilyesmi, de hát az már mégiscsak szemétség, hogy ha elmegyek a 2 gyerekkel akiket én nevelek, gondozok, eltartok, utána meg majd még fizessem a lakást a férjemnek, mert ő nem fizeti?
Kivanabocskorom a magyar joggal :(

wers # 2012.08.27. 12:18

Szocpolt vettetek fel? Mert ha a gyerekek nem maradnak a házban, akkor azt vissza kell fizetni.

Ez nehéz helyzet, mert egyikőtök sem tudja kifizetni a másikat, együtt lakni nem akartok, akkor valakinek költözni kell. Vagy eladjátok, kifizetitek a hitelt, szocpolt, és mindketten költöztök albérletbe. Ha marad valami a vételárból, az elosztjátok. Bár sok esetben nem lehet annyiért eladni, mint a hitel+szocpol.

mazsicc # 2012.08.27. 12:21

Igen vettünk fel, de félszocpolt, ott meg már letelt az elidegenítési tilalom.
Annyiért sem tudjuk eladni, mint a hitel összege, tehát nem marad semmi. Legalábbis én úgy látom ahogy körülnéztem az ingatlanpiacon.

wers # 2012.08.27. 12:21

Kivanabocskorom a magyar joggal :(
Miért gondolod, hogy máshol ez nem így van.
Együtt vettetek fel a hitelt, kettőtöknek adta a bank, és ehhez ragaszkodik. Hacsak nem megy bele, hogy csak a férjed legyen az adós. Ritkán történik ilyen.

mazsicc # 2012.08.27. 12:22

"Együtt vettetek fel a hitelt, kettőtöknek adta a bank, és ehhez ragaszkodik. Hacsak nem megy bele, hogy csak a férjed legyen az adós. Ritkán történik ilyen."

Ezt megkérdezem.

wers # 2012.08.27. 12:25

a válásba sajnos sokszor belerokkannak háztartások, és még rosszabb lesz utána, mint előtte volt. A gyerekekről nem is beszélve. Nehéz jól kijönni belőle.
Ha Te otthagyod a lakást, azért kérhetsz ellentételezést, használati díjat, hisz a Te lakásod is.