lakás kiadás


kotkoda13 # 2025.01.13. 20:41

Kedves Mindenki ! Kiadunk egy lakást. Bérleti szerződést kötünk, de nem tiszta a folyamat : a bérleti szerződést megírjuk, aláírjuk, majd utána megyünk közjegyzőhöz a Kiköltözési nyilatkozat aláírása miatt?? A bérleti szerződést nem a közjegyző csinálja és ellenjegyzi ? Hogy van ez a folyamat ? Köszönöm !

eulimen # 2025.01.13. 20:53
Alapos # 2025.01.14. 07:49

Érdekes az eseted.Írod,hogy kiadtunk egy lakást és csak most szeretnél írni/íratni egy szerződést.
Rossz a sorrend. Meghirdeted a lakást vagy bármi módon tudatod a környezettel ez irányú szándékodat. Akik értesülnek róla megtekentik a lakást... egyszer többször stb. Létrejön a mustra. Az érdeklődő a lakást, te mint kiadó vagy annak képviselője pedig az érdeklődőt.
Sok sok szempont alapján.
Ha az érdeklődőnek megfelel,az még nem jelenti azt, hogy a bérbeadónak is megfelel az érdeklődő hanem ezt direktbeközölni néha ciki lehet... ezért van pl. az érdeklődők sorba állítása. Tehát ha pl. neked mint kiadónak nem felel meg a tárgyalóérdeklődő, előhúzod a valós vagy a virtuális másik érdeklődőt,hogy tessék a sorára várni.
Amit atopiktársjavasoltelvileg jólenne.Ha ... nemlennebenneilyen olyankibúvó.

plaz elsőoldali idézet :

A bérlővel szemben azonban ekkor közvetlen végrehajtás útján kizárólag az ingatlan visszaadása kényszeríthető ki, a bérleti díj megfizetése nem.

A kiköltözési nyilatkozat elkészítésének előfeltétele a felek által előzetesen már aláírt bérleti vagy más jogügyletet (pl. adásvételt) tartalmazó szerződés. A már aláírt bérleti- vagy más szerződés alapján a bérlő, illetve a szerződés kötelezettje tesz egyoldalú kiköltözési nyilatkozatot a közjegyző előtt.

Ehelyütt fontos utalnunk rá, hogy a kétoldalúan aláírt magánokirati szerződés szövegén a közjegyzőnek nincs lehetősége változtatni, azaz amennyiben a szövegből hiányzik bármely, a végrehajtási törvény által előírt tartalmi elem, közvetlen végrehajtásnak a bérlővel szemben sem lesz helye még a kiköltözés tekintetében sem.
Hát nem tudom. Ok.nincs lehetősége változtatni, de csak jelzi ha egy hibás szerződés tervezet kerül eléje.

Alapos # 2025.01.14. 07:56

Ja hogy helyesen :

Kiadunk egy lakást. Bérleti szerződést kötünk, de nem tiszta a folyamat : a bérleti szerződést megírjuk, aláírjuk, ” Jövőidőben. Nincs
még veszve semmi,jól körüljárni a szerződés tárgyát, annak szereplőit. A lakást,a leendő bérlőt stb. Aztán írni egy szerződést. -De ha olyan nincs még nem árt azt is a közjegyzőre bizni... némi fizetés ellenébe.