Ingatlan adás / vétel


Goodwitch # 2008.04.06. 20:05

Hát, ha közben elszalaszt néhány vevőt, akik magasabb áron vették volna meg, mert azt várta, hogy te mikor kötsz már vele végleges szerződést, és fizeted ki neki a maradék vételárat, akkor mondjuk beperel kártérítésért.

Ha már mindenképpen el akarod bukni azt a foglalót, akkor legalább írj neki egy levelet, hogy szeretnél elállni a szerződéstől, természetesen a foglaló elbukásával együtt.

Egyébként egyszer megunja a várakozást, és elmegy a bíróságra, létrehozatja a bíróságal a szerződést. És akkor neked fizetni kell, és átvenni az ingatlant.

Ha öt évig nem történik semmi (amit kétlek), akkor elévülnek az egymással szemben álló követeléseitek.


Goodwitch

rititi # 2008.04.07. 07:43

Sziasztok!Egy ismerősöm elakarja adni a házát,az édesapja a haszonélvező,Ő is benne van az eladásban,de kéri a rá eső részt.Hány százalék illeti?

monalisa1 # 2008.04.07. 08:23

A haszonélvezet megváltása életkor függő - egy táblázat szerint, melyet az adásvételi okiratot elkészítő ügyvéd majd kiszámít.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.07. 09:16

Nem. A haszonélvezet megváltása megegyezés kérdése.

csapesz # 2008.04.07. 12:53

Sziasztok!

Ingatlan eladással kapcsolatban lenne egy kérdésem:
Ha jól hallottam az idei évtől változott az eladással kapcsolatos jogszabály. Az érdekelne, hogy ha az eladott ingatlan árából újat veszek 1 éven belül, abban az esetben terhel-e valami adó? Ha egy éven túl veszek belőle, akkor pedig mekkora adót kell fizetnem?

Köszönettel: Ákos

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.07. 13:17

Épp ez az egyik jelentős változás. Ha veszel, ha nem veszel másik lakást, az adó ugyanannyi. A mértéke 25%, az alapja a jövedelem.

csapesz # 2008.04.07. 13:20

De ez gondolom mint régen, ha a lakás több évig a tulajdonomban marad majd ezt követően adom el, nem terheli adó igaz?

csapesz # 2008.04.07. 13:20

De ez gondolom mint régen, ha a lakás több évig a tulajdonomban marad majd ezt követően adom el, nem terheli adó igaz?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.07. 13:35

Sokkal rövidebb idő. Korábban 15 volt, most lakásra csak 5.

gabika007 # 2008.04.08. 19:43

kedves goodwitch jelzaloggal terhelt ingatlant ki vesz meg ? azt meg mindenki mondhatja, hogy ilyen meg olyan vevőm volt bizonyítsa be ,hogy többért megvették volna ráadásul 10 millióval terhelten na erre kiváncsi lennék .
de legyen bíróság, aztán majd kiderülnek a kis hamisságai én benne vagyok hát rajta tegye.
egy vevőt nem tud felmutatni erre a fejemet teszem.
azt a szart meg nem veszem meg ,mert nem akarom.mert rájötem ,hogy csak jobbat találok ez nem vitás.különben is ha engem megkérdez, tőlem eladhatja.én hülye lennék megkérni hogy nyulja már le ez a csaló két havi fizetésem. de ugy látom nektek mindegy hoyg itt kinek van igaza , csak az a lényeg ,hogy én veszítsek.
hát ehhez aztán nem kell segítség se ügyvédi tanács.
tönkretenni magam nem nagy teljesítmény.lényeg ,hogy másnak jó legyen .naná értem én.hát ebből nem eszik. pereskedjen .hajrá.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.09. 06:23

Hú, a mindenit! :)

Na ilyen, az, amikor valakinek nem lehet segíteni. Hiába mondod el neki részletesen, mi a jogi helyzet; hiába teszed világossá, hogy egy esetleges perben rosszak az esélyei.

Pedig adott esetben az is segítsék, ha megóvnak egy vesztes per költségeitől.

Pókerasztalnál is gyakran látni a típust: ha megadta a nagyvakot, onnan kezdve mindent tart - reménytelen lapokkal is. Nagyon meg tudják fejni.

nandy # 2008.04.09. 07:13

gabika: nagyon sokan vesznek olyan ingatlant, ami jelzáloggal terhelt. Amit majd a vevő is jelzáloggal terhel... Manapság szinte mindenki hitelből vásárol... így egyre nehezebb tehermentes lakást találni.

Az ügyvéd közreműködése elengedhetetlen!

nandy # 2008.04.09. 07:29

És ezt figyelmedbe ajánlom, még mielőtt nagy bátran bemennél a tárgyalóterembe:

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2008.04.05. 14:29
Sokszor mondtuk már: ezek határidők. Aki nem tartja be, az késedelembe esett. A késedelem kamatigényt, kártérítési igényt keletkeztet, de a szerződéstől való elállásra közvetlenül nem jogosít fel, és nem is jelenti a szerződés lehetetlenülését.

tátika # 2008.04.09. 12:49

tátika.
Banki és egyéb hitelekből vásárolt ingatlan a kölcsönök nem törlesztése miatt az ingatlan árverezésre került. A banki kölcsön ebből való kiegyenlítése után az eladónak egy fillér sem jutott.
/1.252.212 Ft. tartozás áll fenn az eladóval szemben.
Ezt az összeget az adós nem hajlandó megfizetni.
Tanácsot kérek. Mit lehet ez esetben tenni, hogy az
adós fizessen?
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.09. 12:53

Ha jól értem, nem tulajdonjog-fenntartással adta el. Akkor eső után köpönyeg. Mindamellett oda lehet figyelni, hogy ne évüljön el. Hátha valami csoda történik.

Anna2008 # 2008.04.09. 16:24

Egy 2.000.000 Ft-os jelzáloggal megterhelt 7.900.000 Ft-os ingatlant szeretnék eladni. Az érte kapott pénzből a 2008-as törvények értelmében mennyit kell adóznom? És KÖTELEZŐ lesz e a kapott pénzből másik lakást venni, vagy egyszerűen leköthető-e egy pénzintézetnél?

Goodwitch # 2008.04.09. 19:53

Az attól függ, hogy mikor és mennyiért vetted, és milyen egyéb költségeid voltak az ingatlannal.

Nem kötelező másik lakást venni, eddig sem volt kötelező


Goodwitch

anka # 2008.04.10. 11:52

Tisztelt Fórumozók!

A korábban jelölt épületfeltüntetési problémánk a következőképpen alakult. Volt kinn a földmérő felmérte a sorházat és beadta a Földhivatalhoz a papírokat. Kézbe kaptuk az érkeztetési formanyomtatványt. Véglegesen kb. 45 nap múlva lesz a tulajdoni lapon feltüntetve az épület.

Az a kérdésem, hogy ezzel az érkeztetési formanyomtatvánnyal esteleg lehet-e már hitelt intézni? Vagy ez bankfüggő?

Anna2008 # 2008.04.10. 12:58

Köszönöm a választ!
Nem vettem az ingatlant, hanem örököltem, az egyik felét ajándékozással 2006ban, a másik felét pedig most 2008-ban hagyatéki eljárás keretében mondtak le az örökösök az én javamra. (Kivéve az unokatestvéreim, akiknak 1.500.000 ft-ot kell fizetni) Ebben az esetben mit várhatok, ha szeretném eladni. Egyenlőre nem fordítottam az ingatlanra semmit, a kötelező közös költségeken kívül, melyet 2006 óta fizetek.

ObudaFan # 2008.04.10. 18:23

Az a kérdésem, hogy ezzel az érkeztetési formanyomtatvánnyal esteleg lehet-e már hitelt intézni? Vagy ez bankfüggő?

Bankfüggő. Inkább nem , mint igen.

tuci2 # 2008.04.15. 20:06

Szeretnék tanácsot, segítséget kérni egy ismerősöm érdekében. Elvált, a közös lakásból elköltözött, hitelből vásárolt egy lakást. A válás kettő éve volt, de a volt férj bizonyíthatóan megakadályozza, hogy a ház (nagy értékü), eladásra kerüljön. Mit tehet ismerősöm, hogy a részére járó pénzt megkaphassa. Hova forduljon? Van-e valamilyen lehetősége, hogy a részét megkaphassa, ilyen helyzetben.Kötelezhető-e a volt a férj? Köszönöm.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.16. 09:43

Persze! Meg kell szüntetni a közös tulajdont.
Kérheti a bíróságtól, kérheti a férjtől, hogy váltsa magához.

tuci2 # 2008.04.16. 19:34

Kriszta 11! Hogy érted, hogy váltsa magához? Fogalmazzunk egyértelmüen. Esetleg bíróságon keresztül követelje a volt férjétől? Azt hiszem, ha 2 éve a füle botját sem billegette ez ügyben....?! Köszi.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.17. 07:04

Ennél egyértelműbben nem lehet fogalmazni. Bízz meg egy ügyvédet, a jelek szerint ezt egyedül nem tudod végigvinni.

Csibe27 # 2008.04.17. 19:55

Abban szeretném a segítséget kérni, hogy 2006-ban ajándékozási szerződéssel kaptam egy ingatlant, amit abban az évben el is adtam. De lejelentve csak most lett a napokban az eladás, mert végleges szerződést most írtunk. Kérdésem, hogy mennyi adót kell nekem ezután fizetni, mert úgy tudom, hogy január 1-től változott ez a dolog.
Segítséget előre is köszönöm.