Ingatlan adás / vétel


zsofar # 2010.05.08. 16:40

Sziasztok !

A történet a következő: A jelzálog hitelünket nem tudtuk fizetni. A bank felmondta a hitelt de a bank csoportjába tartozó bank felajánlotta hogy megveszik az ingatlant és Lízing keretén belül törleszthetjük tovább a fennmaradó összeget.A tulajdoni lapon. 2010.februárban szerepel széljegyként a tulajdon bejegyzés iránti kérelem és én és a feleségem tulajdonjog fenntartással történt eladási kérelme. Közben sajnos a volt munkahelyem felé keletkezett tartozásom végrehajtásra került és 2010. áprilisában Végrehajtási jog bejegyzési kérelem szerepel széljegyként.
Kérdésem most így a rangsor elve alapján a végrehajtási jogot elfogja utasítani a földhivatal ?

W

ingatlanok # 2010.05.08. 10:22

Köszönöm a választ! Csak azért kérdeztem rá újra, mert valaki mást mondott.

MajorDomus # 2010.05.08. 09:16

Nem ! ( mig fűggőben van )

ingatlanok # 2010.05.08. 07:47

Az eladó a jelzálogjogot töröltetni fogja,mivel visszafizeti a lakáshitelt. Azonban ha addig más tartozása miatt akarnak végrehajtási jogot bejegyezni az értékesített ingatlanra , az sikerülni fog?

MajorDomus # 2010.05.07. 21:54

Mindiana !

Értjük. De nem ez volt a kérdés. ( függőben- tartás, és nem tulajdonjog fenntartás).

MINDIANA # 2010.05.07. 18:50

A tulajdonjog-fenntartással történő eladás lényege, hogy az eladó a tulajdonjogát az adásvételi szerződés megkötésekor legfeljebb a teljes vételár kiegyenlítéséig fenntarthatja és ún. tulajdonjog-fenntartással történt eladás tényének feljegyzését kérheti a tulajdoni lapra. A feljegyzés eredményeként az eladó a tulajdonjog-fenntartás ideje alatt, azaz a teljes vételár megfizetéséig, engedély nélkül nem adhatja el és nem is terhelheti meg a lefoglalózott ingatlant. Nem árt tudni, hogy a tulajdonjog-fenntartás tényének feljegyzése nem képes megakadályozni az eladó ellen irányuló végrehajtási jog bejegyzését és végső soron az eladott ingatlan végrehajtását sem.
A tulajdonjog-fenntartással történt eladás ténye csak a hozzájárulással törölhető a tulajdoni lapról, és ha ezt megtagadják, úgy az eladó a törlést csak peres úton fogja tudni követelni. Ezt a méltánytalan helyzetet célszerű már a szerződéskötéskor kiküszöbölni, ezért lehetőségünk van arra, hogy a tulajdonjog-fenntartással történt eladás tényét határozott időre kérjük feljegyezni. A határidő letelte után a földhivatal hivatalból fogja törölni a feljegyzett tényt, ezáltal az eladó számára bírósági procedúra igénybevétele nélkül nyílik meg az ingatlan újbóli értékesítésének a lehetősége.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.07. 17:56

Tévedés. Az eladó tartozását biztosító jelzálogot érvényesíteni lehet. Mert hogy azt az eladás egyáltalán nem érinti. A vevő így járt.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2010.05.07. 15:24

Így van. A végrehajtási jog feljegyzése iránti kérelmet elutasítja a földhivatal.

ingatlanok # 2010.05.07. 15:17

Köszönöm a válaszokat! A lényeg az, hogy a vevő hitelre vásárolja meg az eladó terhelt lakását. Széljegyen van már a vevő, ill. a vevő bankja, azonban az eladó még nem tudja tehermentesíteni a lakást (hirtelen megugrott az árfolyam). Függőben tartás esetén tehát nincs veszélyben az ingatlan, vagyis végrehajtó nem foglalhatja le?

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2010.05.07. 15:12

ingatlanok: a függőben tartásos adásvétel lényege, hogy az eladó adássagai miatt már nem lehet végrehajtási jogot bejegyzni az ingatlanra, a függőben tartás időtartama alatt.

Grád András # 2010.05.07. 15:04

Kedves Ingatlanok!

A végrehajtó addig fér hozzá egy ingatlanhoz, amíg az ingatlan-nyilvántartási bejegyzés szerint az adós tulajdonát képezi, ami ténykérdés (tul. lap). Az új tulajdonos tulajdonjog a bejegyzéssel jön létre. Üdvözlettel:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Grád András # 2010.05.07. 15:02

Kedves Molnid!

A legegyszerűbbnek tűnő megoldás az adásvétel, 4 millióig 2% az illeték, afölött 4%, vagyis ha az ingatlan értéke tényleg 8 millió, az illeték 80.000+160.000=240.000 foirnt lesz. De ha mondjuk az édesapja általi lakottság esetén ennek értékcsökkentő hatásával is számolva 4 millió lesz az értéke, megússza 80.000 forint illetékkel, és ez járható útnak tűnik. Jobb ötletem nincs. :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

ingatlanok # 2010.05.07. 14:43

Sziasztok!
Ha egy ingatlanra függőben tartással lett adásvételi szerződés megkötve, azonban még húzódik, hogy a vevő nevére kerüljön, végrehajtó hozzáférhet?

molnid # 2010.05.07. 13:59

Közben rájöttem, hogy az mindegy mennyiért vásárolom, mert az illetéket nem az alapján számolják.

De a kérdésem még mindig aktuális.

molnid # 2010.05.07. 07:15

Kedves fórumozók!

Tanácsot szeretnék kérni. '98-ban apám vett egy kis lakást ami családon belüli egyezkedéses után végül enyém lett, nem hivatalosan. Már 3 éve ide vagyok bejelentve. Jelenleg kb. 8M Ft az értéke. Szeretnék rendelkezni vele pénzügyekben.
Apám azt ajánlotta, hogy ír bármilyen meghatalmazást, de azóta tudom, hogy ez kevés. Mindenhol ott kell lennie személyesen és be kellene vonnom, ha hitelt szeretnék felvenni.
Nem vagyok még 35 és sosem volt a nevemen lakás. Mi a legkevésbé fájó megoldás ahhoz, hogy rendelkezni tudjak vele?

Olvastam, hogy ha pl. ajándékba kapnám, akkor 400e Ft az illeték. Ha megvenném, akkor 0,024M+0,064M=320eFt - 40e kedvezmény, mint első lakás, ami összesen 280eFt.

Lehet e esetleg 6M-ért megvásárolnom?

Vagy van e más lehetőség?

Köszönöm!

monalisa1 # 2010.05.06. 21:31

Valamint közös lónak túrós a háta.

MajorDomus # 2010.05.06. 21:24

Ha nincs elég gondod,vágj bele. Majd lesz !

Épeszü ember ilyenbe nem megy bele.

Juhasz79 # 2010.05.06. 14:37

Sziasztok!

Szeretnék venni egy ingatlant, ki is szemeltem melyiket! Ez egy gyönyörű házrész, ami tulajdonképpen egy magánház részét képezi viszont nincs külön helyrajzi száma. Ez az egyik probléma. A másik pedig az, hogy a tulajdonosnak hitel van az ingatlanján, valószínű nagyobb mint amennyiért a házrész árulja.

KÉRDÉS: ha megveszem a házrészt, akkor társtulajdonosa leszek az ingatlannak, tehát a fennmaradó tartozás kötelezettsége rám is vonatkozni fog?
Hogyan lehetne ezt a lakrészt tehermentessé tenni?

köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.06. 12:36

És pont ilyenkor van a kristálygömböm szervizben!

zsofar # 2010.05.06. 12:33

Sziasztok !

A kérdésem a következő lenne . Sajnos elcsúsztunk a törlesztő részlettel, de szerencsénkre nem ment rá a házunk ha nem felajánlottak egy lízing lehetőséget amit elfogadtunk mert nem sok van már a Hitelből . A tulajdoni lapon már széljegyként a bank a tulajdonos 2010.02.20 -óta. Mikor kerül teljesen tulajdonosként a tulajdoni lapra ?

W

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.06. 08:50

Ölég drágán szoktál üdülni. A mi lakáskölcsönünket usque 50 évi nyaralásunk árából tudnánk egy összegben kiegyenlíteni. Pedig ez is forintalapú.

MajorDomus # 2010.05.05. 18:21

Jelentem nekem nincs devizahitelem.
Forintalapu volt, fizettem évi 600 ezret ehhez még az állam adott 150 ezer ft támogatást, a hitelem meg évente 154 ezer ft-al csökkent a 750 ezer befizetésből. A többit elvitte a kamat meg a kezelési költség. Tavaly meguntam a lehuzást, inkább nem mentűnk nyaralni , de kifizettem az egészet a tetü OTP-nek.

Ha sportszerü akarok lenni jól jött a hitel mert a gyereknek nem tudtam volna lakást venni másként, de akkor is kétszer fizettem volna ki a lakást.

monalisa1 # 2010.05.05. 16:52

A forint egy éve nem volt olyan sz*rban mint harmadnapja most, és félő lesz ez még rosszabb is...

Nekem is van devizahitelem - kinek nincs., az utóbbi néhány hónapban volt egy pici "javulás" mely az eseti törlesztőszámlán észlelhető volt.

Mostantól azonban zuhanunk lefelé, és mindenki jól teszi ha a bankban megemelteti a számláról leemelhető aktuális hitelöszeg plafonját - mielőtt meglepetés éri!...

Külön írva: ahány hitelszerződés és ahány bank, az aktuális devizavásárlást rendre nem "jó" időpontban eszközlik - adott napon belül.

ml.

MINDIANA # 2010.05.05. 15:46

monalisa!

Igazad van, csak abban a helyzetben ni történik, ha az árfolyam csökken, mert a törlesztőrészletemen ezt nem veszem észre.

monalisa1 # 2010.05.05. 15:29

Értem.