Ingatlan adás / vétel


savanyúmártás # 2010.03.30. 11:14

Újabb kérdésem lenne a haszonélvezettel kapcsolatban.
Üdv mindenkinek.
Azt szeretném kérdezni,hogy a tulajdonos eladhatja-e az ingatlant a haszonélvező tudta és beleegyezése nélkül,valamint hogy a haszonélvezeti jog megváltható-e pézzel?

Atis77 # 2010.03.30. 12:23

Sziasztok

Párommal kinéztünk egy kis családiházat érden. Az eladó és én megegyeztünk hogy kihagynánk a bankot , és én fizetném tovább a törlesztést és minden mást ami a házzal kapcsolatban költségként felmerül, és az utolsó törlesztő részlet befizetése után ajánékozási szerződéssel(vagy nyilatkozattel) a nevemre irja a házat. (papiron nem vagyok hitelképes) És ezt szeretnénk egy tuti szerződéssel lepaprozni, majd közjegyző előtt hitelesiteni, és ügyvédnél letétbe helyezni. 500e ft kp-t kér. A kérdésem az lenne hogy mit érdemes beirni egy ilyen szerződésbe hogy minkenki le legyen védve. Azaz amennyiben rendesen fizetek akkor nem tud kirakni, ha meg nem akkor ő se legyen kellemetlen helyzetben, illetve ha neadjég történne valami az eladóval, akkor az örökösök nem követelözhessenek.

monalisa1 # 2010.03.30. 19:14

Ha két jogász szolgáltatását/közreműködését is igénybe kívánod venni akkor a javaslatot tőlük kérd - ők jobban átlátják az ügyet.

Én mint laikus: előszerződés kötése melyben az 500e Ft mint foglaló -mivel a tulajdonjogot ezzel még nem adja át a bank így vélhetően egyenlőre kimarad-, a végleges adásvételi szerződésre időpont meghatározása: a kölcsöntartozás lejártakor.

Addig ingyenes lakáshasználat bíztosítása külön írásbeli megállapodás alapján, benne közműdíjak, lakásbiztosítás stb. fizetésének átvállalása.

monalisa1 # 2010.03.30. 19:19

Atis77

Szerintem a te biztonságod érdekében x Ft összegről kölcsönvételi elismervény az illető részéről, nehogy esetleg potyára fizesd a havi törlesztőrészleteket, vagy ha időközben meghalna.

Ezt az adósságot az örökösei megörökölnék...

MajorDomus # 2010.03.30. 22:26

S.mártás.
Természetesen eladhatja, de ez a haszonélvező jogait nem korlátozza.
Az uj tulajdonos a h.élvezővel együtt veszi meg az ingbatlant, s jogait csak olymértékben gyakorolhatja, amennyiben azokkal a haszonélvező nem k,iván élni.

Megváltható pénzzel természetesen, erre van számitási táblázat.

Ird be gugliba ,,h.évezet- megváltása,, s lejön a számitási táblázat.
Nem akarok hülyeséget irni, de a lakott ingatlanérték 3x-osának
1/20-a valami ilyesmi a törvényes, de amennyiben meg tudtok egyezni.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.03.31. 06:49

Az ingatlanérték 1/4-de kb.

MajorDomus # 2010.03.31. 20:58

Az ügyvéd pontosan kiszámitja !

feketepárduc # 2010.04.01. 09:22

Sziasztok!

Kérdezni szeretném, ha adás-vételi szerződést módositok, munkáltatói kölcsön miatt, illetve a megnevezése nem jól lett irva az eredeti szerződésben, illetve még egy másik szóhiba van, kell-e a földhivatalnál ismételten eljárási illetéket fizetnem?? (6600 Ft), fentiek ingatlan adás-vételét nem érintő változások.

Köszönöm

MajorDomus # 2010.04.01. 22:39

Igen !

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.02. 06:22

Nem. Be se kell nyújtani.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.04.03. 18:24

Hát...., a legtöbb esetben jelzálogot tetet fel a munkáltató.

MajorDomus # 2010.04.03. 18:54

Január 1 óta egy vesszőt sem irnak le ingyen !

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.04.03. 18:58

Hát....? ez a topic már csak ilyen. :)
Én most kértem kijavítást a földhivataltól, 3 héten belül megvolt, természetesen térítésmentesen.

harmony # 2010.04.05. 19:39

Tisztelt Fórumozók!

Kérdésem az lenne, hogy vásároltam egy új családi házat 2008-ban, amiben nem volt egyáltalán konyhabútor, tűzhely,mosogató, szagelszívó berendezés, ezeket utólag építtettem be, melyről számlám is van. Ezek megvásárlása és beépítése értéknövelő beruházásnak számít e?
Valamint az alábbiak közül valamelyik annak számít e, ezeket is a ház vásárlás után építtettem, tehát a vételárban nem volt benne:

  • beépített finn szauna
  • automata öntözőrendszer
  • automata kert és garázskapu
  • parkosítás
  • kandalló

Válaszokat előre is köszönöm!
Judit

MajorDomus # 2010.04.05. 20:09

A berendezés nem, a második csoport- igen.

monalisa1 # 2010.04.05. 20:20

Mint autónál is a full-extra a használati komfortot bár növeli de esetleges eladáskor a vételárban nemigen érvényesíthető - akkora a túlkínálat a piacon. Legfeljebb előbb lesz rá vevő.

nandy # 2010.04.05. 21:13

Elnézést, hogy közbeszólok, de...

Az szja. tv. szerint értéknövelő beruházásnak számít - és így az értékesítés jövedelméből levonható - egyrészt a legalább egy lakószobával történő bővítés (pontosabban a szoc.pol tv.-re hivatkozik).
Másrészt az a felújítás vonható le, amely az eladást megelőző két éven belül történt, és a lakás eladási árának 5%-át meghaladja.
Ha a jakuzzit három éve csinálták, az már simán nem vonható le a bevételből...

Palcsi # 2010.04.07. 09:46

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni ingatlan adózással, illetékkel kapcsolatban. Van egy lakásom, amit 2006-ban vettem, és szeretném idén eladni. Láttam a hozzászólásoknál, hogy nem minden számít értéknövekedésnek. A megvétel után azonnal teljes gépészeti átalakítás történt, valamit a gáz bevezetése is. Ezeket számlákkal kell igazolni, vagy mi alapján dől el, hogy tényleg akkor történt-e, illetve láttam azt is, hogy csak az eladást megelőző 2 évben történő beruházás számítható ide? Valamint, hogy a kalkulátor szerint még nekem 60% után kellene adózni. Miért? hiszen 2 hónap múlva már az 5. évem kezdődik meg. Úgy láttam, az eladást követő 4. naptári év után már csak 30%. 2010, az már a 4. év, nem?
Még egy dolog. Az értékesítést követően vennék egy belterületen lévő de még nyaralónak nyilvánított épületet. Az után milyen adót/illetéket kell fizetnem?

Előre is nagyon köszönöm a velem való foglalkozást.
Üdv.
Palcsi

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.04.07. 14:27

2006-2007. 1. év
2008. 2. év
2009. 3. év
2010. 4. év

Mivel ez szja, a bevallást neked kell elkészítened. Használd fel a számlákat.

A nyaraló illetékköteles.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.04.07. 14:29

A naptári év január 1-el kezdődik és dec. 31-el fejeződik be.

Palcsi # 2010.04.07. 14:40

Szia!

Köszönöm a gyors választ. Ezek szerint a kalkulátor, amit találtam, szintén hasonló tökély, mint a SZJA volt...
Üdv.
Palcsi

MajorDomus # 2010.04.07. 22:27

A legbiztosabb ha ügyvédhez fordulsz !

monalisa1 # 2010.04.07. 22:31

MD!

Légyszív nézd már meg a polgári jog rovatban azt a "helikopterlakópark kérdező által felvetett problémát.

Üdv.

Piqlet # 2010.04.07. 22:44

Tisztelt Fórumozók!
Egy ismerősöm levelét szeretném ide bemásolni, segítségkérés végett:
"A segítségedet kérném. Vagy tudsz rá válaszolni, vagy a jogi fórumon valaki.És elég sürgős is lenne.
X.Y. a hitelügyintézőnk. A múlt héten megérkezett hozzá a banktól a hitelelbírálás hozzá. Ennek a papírnak a "címe": Értesítés pozitív döntésről. Mivel párom nevén van a hitel, és én vagyok az adóstárs, így ezen a papíron párom neve, címe szerepel. Ez az értesítés 3oldalas. X.Y. ezt nem adja oda, azt mondja nem szokták kiadni az ügyfélnek. Párom volt nála, az első oldal fénymásolatát sikerült kicsikarnia. Mivel a mi nevünk, és a mi elbírálásunk van ezen a 3 oldalon, úgy gondolom meg kéne kapnunk. Arra gondoltam, X.Y. jutaléka is rajta lehet, ha ennyire n akarja odaadni. Ez engem nem is érdekel, de asszem a papírt nem tilthatja el előlünk. És ez maga a kérdés.
Mindeközben a bank kevesebb pénzt adott meg mint kértünk,ami miatt szerződésmódosításra volt szükség.De a módosítás feltételeit is ez a papír tartalmazza. Ezeket X.Y. telefonon diktálta be.Nekem ez így furcsa, ezzel amúgy is bonyodalmakat okozott, újra ügyvédhez kellett menni, és az eladónak is akadtak(megjegyzem jogos ) fenntartásai...
Ha tudsz segíteni, vagy valaki tudja, áruld már el légyszi ilyen ügyeknél ki szokta - e adni a hitelügyéntéző a banki hitelelbírálásról szóló döntés papírjait a vevőnek(ügyfélnek)azaz nekünk..."
Előre is köszönöm a barátom nevében, ha valaki tud segíteni!!!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.04.08. 06:29

Kösz MD, de a legbiztosabb egy könyvelő, ha már ok nélkül kijavítottál.