Intrum Justitia


vbalogh # 2017.04.06. 19:00

Üdvözlök Mindenkit!

Kortörténet röviden:
Instrum Justitiától kaptam egy levelet,elévült tartozàs megfizetéséről. Erre ajànlott levélben válaszoltam, hogy a követelés elévült.

Majd 1 hónap múlva kaptam egy ajánlott levelet Baltàs ügyvédi irodátol, hogy ha 3 napon belül nem rendezem a tartozásom, akkor közjegyzőhöz viszi a követelés kezelést.

Kérdésem az lenne, hogy válaszoljak e erre a levélre ismét ajánlottan, hogy a követelés elèvült, vagy hadjam figyelmen kívül.

Választ előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.06. 19:05

Fölösleges. Ha fizetési meghagyást kapsz, határidőben mondj ellent.

vbalogh # 2017.04.06. 19:15

Magyarúl, ha a közjegyző kiértesít,és a levèlben megadott határidőn belül az àllàsfoglalásomat meg kell küldenem neki. Ha jól gondolom...

gerbera317 # 2017.04.06. 21:00

Maradjunk meg a szakszavaknál. Elvégre ez a fórum nem az istálló kiganézásáról szól. Tehát:
Ha fizetési meghagyást kapsz, akkor az azt kibocsátó közjegyzőnek írsz egy rövid levelet, amiben nyilatkozol, hogy ellentmondással kívánsz élni a meghagyással szemben. Akár meg is indokolhatod, miért: hámer elévült a követelés.

melinda8203 # 2017.04.07. 14:57

Sziasztok!
Adott egy telenor tartozás,ami elévült és én a fizetési meghagyásnak mondtam ellent, miszerint én semilyen levelet nem vettem át hanem az exem és ő nem adta ide. A lakcímkártyámmal igazoltam,hogy nem azon a lakcímen élek. Jött levél a közjegyzőtől,hogy a legközelebbi járásbiróságnak átadja ,mert akár perújítási kérelemnek is megfelel az ellentmondásom ,ez történt januárban.Nos azóta már a 3 lefogásom volt meg,02,03,04,havonta 45000 ft. Ma jött levél a biróságtól,hogy 8 napon belül nyilatkozzam ,hogy a közjegyzőnek küldött levelemet perújítási kérelemnek kérem-e tekinteni,továbbá meghatározott illetékalapot kell fizetni. Nos gondolom az eddig és ameddig tart az ügy mégha nyerek is levont pénzemet nem kapom vissza.Mennyi illetéket kell fizetnem,és mit irjak a kérelemben?

melinda8203 # 2017.04.07. 15:07

Bocs,a végrahajtóinak mondtam ellent.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.07. 15:27

Melyik perújítási okra hivatkoznál? Novum, crimen, res iudicata?

Dr.Attika # 2017.04.07. 15:46

Ez a gond, hogy nem a fizetési meghagyásnak lett ellentmondva. Az szépen jogerőre emelkedett és végrehajtható. A perújításnak nincs halasztó hatálya.

Burn Out # 2017.04.07. 15:50

rendkívüli ellentmondás lehetett volna még a végrehajtó előtt megfelelő időben és a végrehajtást kérő költségeinek kifizetése mellett...

melinda8203 # 2017.04.07. 16:36

Szabályszerütlen kézbesítésre hivatkoznék,amit a közjegyző meg is irt a levelében miszerint a tértivevényen az exem neve áll. De a kérdésem az ,hogy mennyi az illeték?

Dr.Attika # 2017.04.07. 16:44

"De a kérdésem az ,hogy mennyi az illeték?"

30.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.07. 20:29

Szabályszerütlen kézbesítésre hivatkoznék
Az perújításhoz nem jó.

NagyTamas21 # 2017.04.18. 17:23

Tisztelt Ügyvéd úr, kedves Fórumozók!

Az év elején (2017.01.10-i keltezéssel) párom kapott egy levelet az Intrum Justitia Zrt-től, melyben nagyon kedvesen felajánlották egy, általunk eddig nem ismert tartozás "akciós", 30%-os kedvezménnyel történő törlesztésének lehetőségét (a levél tárgya is ez: Újévi ajánlat!).

A követelés eredeti jogosultja a Magyar Telekom Nyrt., párom szerint ha volt is valamilyen kapcsolata a Telekommal, annak már legalább 10 éve. Mint említettem, a tartozásról eddig semmilyen levelet vagy értesítést nem kaptunk, és Fizetési meghagyás sem érkezett.

Segítséget szeretnénk kérni, mitévők legyünk az üggyel kapcsolatban? A tartozást nem hogy kedvezményes áron, de egyáltalán nem szeretnénk rendezni, mert ha volt is bármilyen jogalapja, az nagy eséllyel már elévült.

Köszönöm előre is megtisztelő válaszát/válaszukat!

Nagy Tamás.

Burn Out # 2017.04.18. 18:55

Szerintem ezidáig több, mint 100 hasonló kérdés érkezett, amikből össze lehet tenni a választ és a követendő eljárást.

elfmage999 # 2017.04.18. 19:32

Ha idáig eljutott volna akkor nem írt volna és nem is tudnánk róla hogy itt járt.

Kitudja hányan vannak így és csak az eltévedőkről szerzünk tudomást.

gerbera317 # 2017.04.18. 19:55

Milyen igaz.
Nagy Tamás! Ne foglalkozz az Intrummal! Majd ha fizetési meghagyás jön a MOKK-tól, akkor legyél észnél!

Burn Out # 2017.04.18. 20:09

Oké, elfogadom. :)

Szóval, ahogy gerbera is írta, majd a közjegyzői fizetési meghagyásra kell figyelni, amit bármelyik magyarországi közjegyzőtől kaphatsz. Az átvételtől számított 15 napon belül ellentmondással kell élni. Az ellentmondásban le kell írni, hogy az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény 143. § (2) bekezdése alapján a követelés egy év alatt elévült. Az ellentmondásban az ügyszámot fel kell tüntetni.

Kriszkrosz # 2017.04.27. 14:20

Tisztelt Fórumozók!
Tegnap kerestek fel az Instrumtól szemèlyesen egy règi Providentes tartozás miatt. 8 ève vettem fel, gondolom már megszünt... Eddig semmilyen megkeresèst nem kaptam tőlük ès most sem hagyott semmi papírt... Azt mondta majd küldik. Szeretnèk tanácsot kèrni, hogy mit tegyek?

Vadsuhanc # 2017.04.27. 14:35

Nagyon kevés információt adtál. A tartozás nem szűnt meg, ha nem fizetted ki.

Burn Out # 2017.04.27. 17:41

Hogy mit tegyél? Például ki is fizethetnéd, ha korábban ezt nem tetted meg.

Pearl74 # 2017.05.11. 17:57

Tisztelt Ügyvéd úr, Kedves Fórumozók !
A válóperem során a bíróság 20-20e Ft-ot ítélt meg gyermektartás címén és a volt feleségemtől való különélésünktől a válás kimondásáig így 400e Ft megfizetését 10eFt/hó részletekben hagyta jóvá ítéletével. A volt nejem a 20-20e Ft-ot letiltással kérte és a 10e Ft megfizetését, pedig a végzésben rögzített bankszámlájára kérte befizetni. Ez így rendben is volt. A 40e FT-ot vonta munkáltatóm, a 10e, pedig minden fizetéskor befizettem a bankszámlára. Erről a bizonylataim meg vannak. Nem késtem, nem maradt ki egy hónap sem. Egy nap a munkáltatóm arról értesített, hogy 10e Ft-ot gyermektartás2 jogcímén az Instrum Justitia tiltatja a fizetésemből. Az Instrumtól senki nem keresett meg, a volt feleségem sem jelzett semmit. Kérdésem az lenne, hogy nem jogellenesen tiltják így a fizetésemből a 10-e ft-ot, úgy, hogy a fizetési kötelezettségemnek eleget tettem és nem pedig lejárt kötelezettségem volt? Még jó hogy kiderült, mert így vonták is volna a fizetésemből és én is befizettem volna a volt feleségem bankszámlájára. Mit tudok tenni? Mivel a letiltás eljárási költsége mindig azt terheli, akitől tiltanak ? Hogy lehet, hogy engem meg sem keresett az Instrum Justitia ?
Segítő válaszotokat köszönöm.
Pearl74.


Pearl74

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.11. 18:28

Az Intrum? Na ne...

Grave7 # 2017.05.11. 18:47

@Pearl74: Munkáltatódtól kérd ki az Intrumos letiltás papírját másolatban, abból ki fog derülni, hogy nem gyermektartásdíj, hanem valamilyen más tartozásról van szó. Aztán fel tudod keresni a végrehajtó és/vagy az Intrumot, ha további információt szeretnél.
A havi 10ezres gyt-t fizesd tovább, mert ha nem, a végén tényleg letiltás lesz abból is.

gerbera317 # 2017.05.11. 19:58

Az Intrum? Na ne...
Gyermektartásnál nem az a gáz, ha a jogosult egy cég, hanem ha az adós egy nagyobb társaság. :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.12. 06:35

:D