Választási Biztottságok


Asus # 2006.04.04. 10:14

Lenne egy nagyon fontos ,sűrgös kérdésem!

Arról van szó,hogy Helyi Választási Bizottság működik nálunk,mivel egy
a szavazó körrel rendelkezünk.

A törvény szerint (4) A helyi választási bizottság választott tagjainak a
megbízatása az önkormányzati képviselõk következõ általános
választására létrejövõ helyi választási bizottság alakuló üléséig tart.

Nem értem,hogy akkor mi a helyzet azzal a tájokoztatással,amit a
jegyzők írásban kaptak,hogy március 20-ig meg kell választania a
Képviselő Testületnek a Választott Bizottság tagjait az országgyűlési
Választásokra?

Ellentmondást észlelek,hiszen a 2002-ben megválasztott Bizotssági
tagok mandtátuma él!
Nemigaz?

csufi99 # 2006.04.04. 21:35

Ez nem a szavazatszámlaló bizottságra íródott? Megbízatásuk a következő általános országgyűlési választásokra létrehozott...bizottság alakuló ülésig tart.
2006. március 20-ig a szavazatszámláló bizottság tagjait kellett megválasztani... én ezt olvastam..

(Kaptam mailt, de szerelik a gépem, bocs, itthon most jutottam ide. Délben láttam írtál, de már nem tudtam válaszolni. Lehet nem is Te írátl? ugyanez volt a kérdés..)

Asus # 2006.04.05. 11:08

Ha nem jelent meg egy delegált tag,akkor meddig van joga letenni az esküt?

csufi99 # 2006.04.05. 20:37

Általános szabályként munkájuk megkezdése előtt teszik le az esküt, megválasztásukat és eskóütételt követően alakuló ülést tatranak, elnököt és helyettest választanak. Tehát zene már túl kell lenni. A póttagok pedig abból a célszerűségi okból vannak, hogy bármi közbejön, ők lépnek a bizottsági tag helyébe.
Kicsit megkésettnek tűnnek a kérdések, de biztos okod van rá..
Az esküt a polgármester előtt teszik le, tehát ezt bármikor megtehetik munkájuk megkezdése előtt, célszerűen úgy, hogy megfelelő tájékoztatást, segítséget kapjanak feladataikról, a jogszabályi háttérről.

pantomat # 2006.04.06. 19:28

Szia!

Igen nálunk ez még folyamatban van!(Delegált tagok)

Hogyan kell kérni az épület átvizsgálását?

(rendőrségi)

csufi99 # 2006.04.06. 20:00

A választási iroda vezetője vagy VB. elnöke a rendőrségtől, s nálunk szokásos eljárás még emelett, hogy a szavazatszámláló bizotság, a jegyzőkönyvvezető még egy utolsó ellenőrzést végez, ez most pénteken lesz, s a rendőrség fokozottan figyeli a szavazóhelyiségeket.
Aapasztalat nagyon sokat számít, akkor is, ha részben változtak szabályok, jó lenne, ha lenne közelben egy tapasztalt kollega, aki segít, ha bármi felmerül menet közben.
Mi azt szoktunk mondani, ami előfordalhat, az bizony elő is fog fordulni...S észnél kell lenni előtte, s egész nap, és még este is.
Eredményes munkát!

péterapó # 2006.04.06. 20:25

Miért kell felétek "fokozottan figyelni" a rendőrségnek?


Polgár légy, ne alattvaló!

csufi99 # 2006.04.08. 22:15

Ez csupán annyit jelent, ezen épületek környxékén jobban járőröznek, ne legyen semmi gond, semmi különlegességre nem utaltam. Az pedig normális előkészület ne hajnalban érje meglepetés a bizottságot, ami lehet bármi apróság. Ne akkor törjenek be lehet az adott épületbe, ne vágják el a telefonvezetéket, ne legyen plekát, bár azt eltávolítják hajnalban is a bizottság tagjai.

No jó munkát mindenkinek, probléma menteset!