Kérelem mellékletei (Ket.)


d.bandi # 2006.03.31. 12:11

BM Bevándorlási és Állampolgársági hivatal előtti, meghívólevél záradékolása iránti eljárásban kérték tőlem a lakásomra vonatkozó tulajdoni lap bemutatását.
A Ket. 36. par. szerint az ügyféltől nem kérhető olyan adat igazolása, amelyet VALAMELY hatóság jogszabállyal rendszeresített nyilvántartásának tartalmaznia kell.
E szerint nem kérhetik tőlem tulajdoni lap bemutatását, mert azt a Földhivatal nyilvántartásában meg tudják nézni.
A BÁH ügyintézője viszont azt mondta nekem, hogy ez a jogszabályhely csak a BÁH ( és nem VALAMELY MÁS hatóság) nyilvántartásában tárolt adatokra vonatkozik.

Mit tegyek az ügyben? Kinek van igaza? Ha nekik kell beszerezniuk az iratot, kell-e nekem valamit fizetnem?

monalisa1 # 2006.03.31. 13:28

Szerintem amíg az egyes hivatalok elektronikusan nincsenek összekötve, addig az adatlekérés "hivatalból" nem működik.

Ami a tulajdoni lap beszerzésének dolgát illeti, pl. az ügyvéd és a közjegyző már valóban összes van kapcsolódva a Földhivatallal, de ez a kényelem az ügyfél számára dupla költséget okoz - mintha ő maga szerné azt be.

d.bandi # 2006.03.31. 14:19

Na jó, én ezt megértem.
De akkor miért 2005. november 1-én léptették hatályba a Ket. eme rendelkezését, ha még mindig nincsen technikai lehetősége a hivatalok közötti információcserének?

Mindegy......

monalisa1 # 2006.03.31. 14:30

Lassan lassan, ahogy a pénz remélve majd csak csordogál...

ObudaFan # 2006.04.02. 08:03

Hát polgári perben mind a 4000 Ft-ot lehetne kérni a hivataltól kártérítésként.

d.bandi # 2006.04.05. 08:54

Tisztelt ObudaFan!

És milyen alapon indithatók ellenük pert?
Mennyire biztos, hogy megitélik nekem a kártéritést?

magus # 2006.04.12. 12:07

Kedves d. bandi!
Hivatkozol a Ket. 36. §-ára, de sajnos csak két bekezdést olvastál el. Olvasd el a 3 és 4. bekezdést is.
Kártérítés? remélem csak tréfa...
Kérted írásban, hogy szerezzék be helyetted a tulajdoni lapot és leperkáltad az illetéket a hatóságnál?
Ennek a rendelkezésnek nem az a lényege, hogy az ügyfél besétál vmilyen üggyel, és a hatóság meg szaladgál magától. Ha kéred -írásban - beszerzik helyetted a dokumentumokat, neked nem kell több helyen sorban állni, de az illetéket vagy az igazgatási szolgáltatási díjat ott helyben ki kell fizetned. Úgyhogy nem lesz olcsóbb, csak kevesebb időt kell a hivatalokban töltened.
Mit tegyél: hívd fel az ügyintéző figyelmét a Ket. 36. §-ra, és fizesd ki az illetéket. De ha sürgős az ügy, gyorsabb, ha magadnak intézed.
Egyébként a felettes szervnél is tehetsz panaszt!