építési engedély


vmoni # 2006.01.30. 08:40

Sziasztok,
Tudtok nekem segíteni a köv. kérdésben?:

Én úg tudom h. az építési engedély CSAK akkor lesz jogerős (azaz végrehajtható), ha letelik a fellebb. hat.idő és nem támadják meg bír. (v. hatóság)előtt! Viszont most van egy ép. engedélyünk, amit a Közig.Hivatal előtt előtt támadtak meg, majd onnan most tovább ment már a bíróság elé. Szerintem ez ADDIG NEM JOGERÕS, amig nem születik végleges bír. ítélet: vagyis addig nem is végrehajtható! De állítólag van v.mi új törvény, ami szerint ha a Közig. Hiv. előtt megtámadják is az ép.eng.-et AKKOR IS végrehajtható!.....

Tudtok erről valamit? Vélemény?!..

Köszi!

M.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.01.30. 09:19

most az helyzet ha már a ket szerint indult az eljárás /tavaly november után/ hogyha kersettel élnek a közig hiv másodfokú határozata ellen akkor az nincs halasztó hatállyal azonban a bíróság kérelemre felfüggesztheti a végrehajtását az építési engedélynek

ha az áe szerint indult akkor halsztóhatállyal van a bírósági kereset

vmoni # 2006.01.30. 09:54

Köszi szépen, akkor ezt eddig értem! De akkor mi van, ha előszőr a Közig.Hiv. előtt támadták meg, és ott született egy határozat, amit ujra megtámadtak, és innen került a bíróság elé az ügy! T.hát most a bíróság előtt van (első tárgy. ápr.). Akkor most erre vajon melyik vonatkozik?...

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.01.30. 09:59

nyílván a közig hivhoz úgy került hogy már valéaki megfellebezte /nemm említetted hogy saját hatáskörbe vonta volna az első fok határidő túllépése miatt/
azaz kerest van

mikor adtad be az engedly kérelmet tavaly november előtt?
ha igen halsztó hatállyal bír az elbírálásra /ez a valószínű/
ha nem akkor nem
de nézd meg a határozatot abban minden le van írva

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.01.30. 10:00

te egyébként jogász vagy?