Közigazgatási bírság


Akrio # 2013.04.03. 20:20

Azért meg nem találtak más elérhetőséget csak a bank által kiadott lakcímem . És eljöttek , de hogy miért nemtudom . Lehet házkutatást akartak hogy a 4ezer forintos termék nállam van e ? Vagy nem tudom .

Gabicsek # 2013.04.03. 19:36

És miért utaztak hozzád 200 km-t?

Akrio # 2013.04.03. 14:51

Sziasztok.

Ha a rendőrök elutaznak hozzám 200km-t , akkor azt behajták rajtam ?

Gabicsek # 2013.03.27. 18:19

Nem lehet ledolgozni, ki kell fizetni.
Ha jogerőre emelkedett a határozat (de csak akkor) kérj részletfizetést, azt megadják három hónapra.

balage89 # 2013.03.19. 14:25

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Napokban kaptam egy 30e ft-os csekket Szombathelyről... (Lakott területen 50 helyett 69km/h, és a fényképpel is úgy tűnik minden rendben van sajnos :( )
A kérdésem igazából az lenne, hogy az ilyen összegű bírságot ledolgozhatom-e közmunkában, és ha igen akkor hol és milyen módon tudom ezt a szándékomat jelezni?
Valamint ha ez nem játszik kérhetek/kaphatok-e részletfizetést?

tothvili # 2013.03.10. 10:03

monalisa:
Nem jól tudod, a kisebb fokú szabálysértés nem tartozik az objektív alá.

monalisa1 # 2013.03.02. 10:59

Zoli08!

Végső soron fizet a gk. üzembentartója aki vélhetően nem fog vállon veregetni téged...

tothvili # 2013.03.01. 20:46

Marci77: ugyanazt tanácsolom, mint az előzőnek.

tothvili # 2013.03.01. 20:39

Zoli08:
Igen, hivatkozhatsz.

violavirag # 2013.03.01. 09:48

Kedves Gábor!
Mikor bementél az ügyintézőhöz, akkor nem dugták az orrrod alá a tériket? Mert, hogy Ők megpróbálták kézbesíteni, azt bizonyítani is kell, mégpedig a tétivevényekkel. Na most, ha a hátuljára azt írta a postás, hogy nem kereste, akkor áll be a második kézbesítést követő ötödik napon a kézbesítési vélelem. Akkor arról is kell, hogy értesítsenek. feltéve, hogy jó címre kisérelték meg a kézbesítést. De ha nem a Te általad bejelentett lakcímre, amit az Okmányirodában tartanak nyílván, akkor az megint az Ő saruk. Mindenképp írj kérvényt, hogy Te nem mulasztottál, és kéred, hogy mutassák be a tértiket.
Lakcímkártyát csatolj fénymásolatban.

Véleményem # 2013.02.21. 21:14

A bírságot be kell fizetni minden bizonnyal. Utána kell járni hogy mikor hol történt a gyorshajtás, kép biztos van róla. Ha ezt látta akkor ki kell fizetni a bírságot és remélhetőleg nem lesz rosszabb következménye.

Gabor0511 # 2013.02.20. 12:28

Kedves Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni egy közigazgatási bírság kapcsán (gyorshajtás). Sajnos a családi körben előfordult már néhány bírságolás, de ilyennel még nem találkoztam.

Tegnapi nap folyamán kaptam kézhez egy sima postai küldeményként érkezett levelet a Vas Megyei Rendőr-főkapitányságtól, ami egy felszólítás közigazgatási bírság megfizetésére.

Értetlenül olvastam végig a levelet, hiszen minden előzmény nélkül érkezett. Mai nap felkerestem az elektronikus ügyfélszolgálatot, majd beszéltem egy ügyintézővel is.

Kiderült, hogy egy 2012.11.14-ei esetről van szó, és a rendőrség nyilvántartása szerint 11.20-án és 11.27-én megpróbálták kézbesíteni az értesítést. Ezek után 12.14-én és 12.20-án pedig a kézbesítési vélelem beálltát. A fentiekből én semmit nem kaptam meg, pedig napi rendszerességgel ürítem a postaládám. (Korábban sajnos volt példa arra, hogy a postás úgy dobott a postaládába tértivevényes levelet, hogy azt senki nem írta alá.)

A problémám az, hogy a fentieket nem tudom bizonyítani. Segítséget szeretnék kérni, hogy mit tudok tenni ilyen esetben?! A felszólító levél már végrehajtással és forgalomból való kivonással fenyeget, amit mindenképpen szeretnék elkerülni. Mivel az eset több mint 3 hónapja történt, ezért a bírság megfizetését is szeretném elkerülni, hiszen azt sem tudjuk beazonosítani, hogy ki vezethette az autót.

A hozzászólásokat előre is köszönöm.

Gábor

ius latratus # 2013.02.05. 09:14

Aha. Miért nem a "Legyen a zene mindenkié" - szobába tetted be?

Zoli08 # 2013.02.04. 23:00

Sziasztok!

segítségre lenne szükségem!2012. novemberében a belvárosban forgalom elől elzárt területen álltam meg.Hátulról sunyiba lefényképezett a közteres és kaptam is egy szívhez szóló levelet,hogy nyilatkozzak,hogy ki vezette az autó,mert az adott időpontban szabálysértést követtem el.
Ez ált a levélben:
" A jármű vezetője elkövette az1/1975. (II.5.) KPM-BM eggyüttes rendelet (KRESZ) 18.§(1) bekezdés k. pontjába ütköző, és a a szabálysértésekről , a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II törvény 224.§ (1) bekezdése szerint minősülő közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése szabálysértést. "

Itt nyilatkozhatok úgy,hogy nem én vezettem az autó, hanem valamelyik családtagom.És ugye családtagra nem kell terhelő vallomást tennem!
Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

Véleményem # 2013.02.04. 22:38

Meg találják a módját, hogy valamilyen formában pénzt vonjak le. Vagy az autót kivonatják a forgalomból. Ha ez nem sikerül, akkor legvégső esetben leültetik az embert...

supapa # 2013.02.04. 10:47

Szeretném ha a választ az email címemre is megkapnám.
Közigazgatási bírságot itt alaposan kitárgyalták már, de nem találom azt ami rám is vonatkozhat.
2010 decemberében gyorshajtás, közig.bírság. Egy részét a helyi önkormányzatnál befizettem. Ma, két év után megjött a helyi jegyzőtől egy levél, miszerint adók módjára hajtsa be rajtam a hátralévő összeget.
Miként tudja ezt megtenni, ha sem munkahelyem nincs, sem vállalkozó nem vagyok. Nincs, csak a saját nevemen lakásom, vagyonom (ártatlan feleségemmel közös van)
Mit tudnak velem kezdeni?
Valahol itt olvastam, hogy közigazgatási bírságért nem ültethetik le az embert.
Köszönöm a választ!

Norbig # 2013.01.21. 14:10

ZÖLDJANIKA

Nem kell aggódnod, ugyanis elzárás nincs a közigazgatási eljárásban...

Norbig # 2013.01.21. 14:09

anandiani05

Ez egy tájékoztató, amit a közterület-felügyelet küldött. Megjegyzem hiányos...

Ez nem helyszíni bírság!

A későbbiekben kapsz majd határozatot, amit meg lehet támadni...

Norbig # 2013.01.21. 14:04

ZÖLDJANIKA

Ha Szombathelyről jött, akkor az objektív felelősség miatt édesapádat fogják zaklatni, mivel a kocsi az övé.

Nincs jelentősége annak, hogy neked nincs vagyonod, ugyanis édesapádon fogják adók módjára végrehajtani a bírságot. (Bankszámla/munkabér/ingó/ingatlan)

Persze más a helyzet, ha a Kkt. 21/A. § (2) bek. szerinti mentességigazolást küldtök a rendőrségnek (a doksi a kozigbirsag.police.hu oldalról is letölthető), ezzel magadra vállalod a szabályszegés elkövetését - ezzel időt is nyersz, ha esetleg megtámadnád a határozatot - és így nem édesapádat fogják zaklatni, valamint rajtad sem lehet a bírságot adók módjára végrehajtani - egyelőre...

capisca # 2013.01.09. 13:30

Kedves anandiani05!

Ha a gépjármű üzemben tartója a (4b) bekezdés alapján kiszabott közigazgatási bírságot nem veszi tudomásul, a közigazgatási hatósági eljárást az egyébként irányadó rendelkezések szerint kell lefolytatni. Így kell eljárni akkor is, ha a gépjármű üzemben tartójának megküldött csekkszelvényen vagy banki átutalással a közigazgatási bírságot harminc napon belül nem fizetik meg.

De szerimtem csak akkor tudsz mentesülni a bírság alól, ha bizonyítod, hogy

  • gépjármű - a szabályszegés időpontját megelőzően - jogellenesen került ki a birtokodból és igazolod, hogy a jogellenességgel összefüggésben - a bírságot kiszabó határozat kézbesítését megelőzően - kezdeményezted a megfelelő hatóság eljárását.
  • Ha a gépjárművet a szabályszegést megelőzően más természetes személy vagy nem természetes személy használatába adtad, és ezt a használatba vevő személy teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalta.

Üdv

Capisca

anandiani05 # 2013.01.09. 12:24

Tisztelt Fórumozók!

A következő problémával kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni:

http://i45.tinypic.com/2nvbayh.jpg

Jobbnak láttam beszkennelni az oldalt. A fenti linken tudjátok megnyitni a levelet.

A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e valami megoldást, hogy ne keljen befiztetni az összeget?

Előre is köszönöm a segítséget!

Tisztelettel:

Szabó László

1.bendeguz # 2013.01.08. 06:29

Zöldjanika , Te hülye gyerek !

de ha apádnak kicsivel több esze van mint neked , akkor jól leszopat . besétál a rendőrségre és feljelent jármű önkényes elvitele jármű jogtalan használata miatt . akkor legalább téged varrnak be 1-2 évre .

igazat megvallva , megérdemelnéd és szerintem többen ezt a lehetőséget választanánk .

Feltételezem kemény tökű gyerek vagy , aki baszik dolgozni mert az fárasztó , de imád más autójával a megengedett 2X esével szágoldozni a más autójával , azzal sem törődve hogy a járgány az útra sem mehetne ki .

elgondolkodtál a csökött agyaddal , mi történik ha valakit elgázolsz , vagy össze törsz egy 8 -10 milliós autót , esetleg berohansz egy házba és embereket ölsz meg
mert beteg az agyad és nem tudsz gondolkodni ? se forgalmi engedély , se műszaki , se biztosítás ?

1.bendeguz # 2013.01.08. 06:18

Zöldjanika

majd apádat bevarrják 1-2 hónapra és ő majd megnyúz élve .
De lehetőség van a házatokra vagy lakásotokra adó formájában rá terhelni is , és elárverezni a házat .

akkor nem csak pénzed nem lesz , meg forgalmija az autónak , ke kérótok sem lesz . beköltözhettek a forgalomból kivont autóba !

Véleményem # 2013.01.04. 21:34

ZÖLDJANIKA

Ha sehogy se tudnak pénzt bevasalni rajtad, akkor leültetnek majd átváltják elzárásra.

ZÖLDJANIKA # 2013.01.04. 11:29

T.Fórum!
90.000ft-ra büntettek, gyorshajtásért. A kocsi az apámé, nekem jövedelmem, tulajdonom nincs. Apám a kocsit a forgalomból kivonatta!
Kérdésem: nem tudom, nincs miből kifizetni, mi lesz a továbbiakban? Hova írjak, mit követhetnek el velem, mert tuti, hogy semmit nem tudok fizetni, a kocsi forgalomból kivonva! Köszönöm