Ettől függetlenül a banknak/behajtónak - ha kéred - alá kell támasztania a követelése jogosságát. Pontos számításokkal, dokumentumokkal.
Az a minimum, hogy a behajtó felmutatja a banktól kapott meghatalmazását vagy engedményezési szerződését...
Nem csak a csekkek küldése a feladata.
Banki hitelek
Azért abban nem lennék biztos, hogy az 500 ezres hitelkártya-tartozást biztos nem akarja majd az ingatlanon behajtani a bank. Sokkal valószínűbb, hogy ha végrehajtásra kerül a sor, akkor előbb vagy utóbb, de sor kerülhet az ingatlanra is.
Jelzálogot rakatnak rá 500 eFt erejéig, ettől függetlenül a havi 10-12 ezer forintos befizetések továbbra is - egálig. (Az a baj, hogy a magas hitelkamat miatt messze van még az az egál...)
Meg kell próbálni mielőbb munkát találni és akkor majd abból a havi bér 33%-os letiltása - sajnálatosan ez a valóság.
"Mona"
laikus hozzászóló
Javítva: "... ettől függetlenül a havi 10-20 ezer forintos befizetések..."
Jelzálogjogot legfeljebb egy részletfizetési megállapodás keretében "rakatnak rá", máskülönben aligha tojnak ki magukból egy jelzálogszerződést. A gond valóban az, hogy nagyon magas a kamata, ezért túl kicsi összegben nem lehet eredményesen törleszteni.
Ajajj...
szóval nem jelzálog, hanem vh. jog... nagy különbség. Utóbbihoz nem kell szerződés, azt a vh. kezdetekor szinte automatikusan bejegyzik.
Más kérdés, hogy ha a kérdezőnek csak résztulajdona van, és esetleg még az 50%-ot sem éri el, akkor nem sokra megy vele a hitelező, mert árverésre bocsáthatja ugyan, na de ki az a h.lye, aki megvenne mondjuk 1/3-ad részt, azt is lakottan???
„na de ki az a h.lye, aki megvenne mondjuk 1/3-ad részt, azt is lakottan???”
Hát a másik tulajdonos ...hiszen olcsón megkapja.
Egy áruvásárlási és egy személyi(ingatlanfelújítás) kölcsönünk van egy banknál, amit nem tudtunk már három hónapja fizetni. Van 2 gyerekünk az egyikük tartósan beteg. A férjem lakásában lakunk, de az anyja velünk él, aki a haszonélvező. A végrehajtó elviheti a gyerekek cuccait? Ha anyósom nem hajlandó beengedni a végrehajtót megteheti? Férjem tanfolyamra jár, utána lesz munkája. Munkanélküliből le tudják tiltani a törlesztést? Gyesből családiból tiltanak? Mennyi idő a végrehajtás?
GYES-ből, családi pótlékból, segélyből (stb.) csak nagyon kevés esetben tilthatnak, ez nem az az eset.
A gyerekek cuccait sem foglalhatják le, továbbá olyan tárgyat sem, ami bizonyíthatóan nem az adós tulajdonában van.
Mentes még 1 db mosógép, hűtő, ilyesmi. A tévé csak akkor, ha nem plazma (bár ez már nincs a törvényben).
A nagyobb baj az, hogy a felújítási kölcsönt valószínűleg jelzálogra adták meg. Ha nincs fizetve a kölcsön, a banknak jogában áll a zálogot elárverezni. Akkor is, ha abban kiskorúak, idősek, betegek laknak. Akkor is, ha haszonélvezettel terhelt.
Szóval nincs menekvés.
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy ha több hiteltartozásom is van egyszerre és ezek miatt esetleg a fizetésemet végrehajás alá vonják, akkor 33%-ot vagy 50%-ot vonhatnak a fizetésemből? (a tartozások különböző bankoknál vannak)
Valamint, ha elválok és a feleségem kéri a gyerektartást (25%-ot), akkor ha ő adóstárs volt valamelyik hitelben, akkor az általam fizetett tartásdíjból, tőle vonhatnak hiteltartozás végrehajtása jogcímén vagy csak a saját nettó béréből?
Előre is köszönöm a válszt!
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02